Aby som bol úprimný, keď pri stole prišla myšlienka potreby VPN na Novom Zélande, bol som trochu ochabnutý. Koniec koncov, je to jedna z krajín na svete, kde je sloboda vysoko hodnotená, pričom organizácia Freedom House ju hodnotí na základe stupnice slobody 98/100..

Avšak myšlienky na to, čo môže ležať pod povrchom, podnietili nejaký výskum a určite, hneď ako som začal kopať, prišli kostry do skrinky. No, niektorí aj tak. Od nezákonného vládneho dohľadu po poskytovanie informácií spravodajským agentúram USA je Nový Zéland ohniskom tajných aktivít – proti vlastným obyvateľom.

Aj keď je pravda, že nie je známe, že internet je cenzurovaný, stále je znepokojujúce, že neexistuje len jeden, ale viac zdrojov internetového sledovania. Ešte horšie je, že vláda robí kroky, ktoré naznačujú, že tieto činnosti sú potrebné, a preto ich legalizuje.

Je čas, aby obyvatelia Nového Zélandu hľadali správnu službu VPN?

Contents

GCSB konala mimo zákona

Úrad vlády pre bezpečnosť komunikácií (GCSB) je to, čo prechádza ako zložka vnútornej bezpečnosti Nového Zélandu. Len táto skutočnosť znie trochu zlovestne a pripomína obrazy sovietskej NKVD alebo podobne temných agentúr.

Rozsah jeho práce však znie dosť nevinne na papieri, a to je obrana národnej bezpečnosti krajiny prostredníctvom zhromažďovania a analýzy informácií. Bohužiaľ, ako aj v prípade mnohých spravodajských agentúr, je známe, že GCSB pracuje mimo zákona.

Napríklad bolo známe, že sa nezákonne špehovalo Kimovi Kimovi (zakladateľovi Megauploadu), ktorý býval na Novom Zélande. Ešte horšie bolo, že v dôsledku tohto prípadu sa zistilo, že GCSB nerozumel jeho vlastnému právu a v dôsledku toho nezákonne špehoval aj 88 ľudí..

Podľa zákona nemá GCSB dovolené špehovať obyvateľov Nového Zélandu. Na doplnenie všetkých týchto skutočností potom, čo GCSB tvrdila, že zastavila činnosti dohľadu nad Kim, sa neskôr zistilo, že ich vybavenie bolo naďalej v prevádzke – prevádzkuje ho Národná bezpečnostná agentúra USA (NSA), ktorá bola do prípadu zapojená..

Tento scenár vyvoláva niekoľko problémov. Prvým je, že vládna agentúra Nového Zélandu buď nevedela o zákonoch svojej krajiny, alebo sa rozhodla porušiť ich. Po druhé, zdalo sa, že pri zdieľaní spravodajských informácií o vlastnom bydlisku v krajine so zahraničnou agentúrou neexistuje nijaký kompromis.

Nový Zéland môže legálne špehovať obyvateľov

Nový Zéland môže legálne špehovať obyvateľov

To, čo je opísané vyššie, sa dá považovať iba za základ tohto ďalšieho segmentu, ktorým je, že vláda v máji 2013 vykonala zmeny a doplnenia zákonov týkajúcich sa právomocí GCSB, čo agentúre umožnilo legálne zhromažďovať informácie od všetkých novozélandských obyvateľov.

GCSB by tiež malo mať možnosť preniesť akékoľvek alebo všetky tieto informácie na iné vládne ministerstvo, čo znamená, že celá vláda mohla kedykoľvek legálne získať akékoľvek požadované informácie. Napriek protestom mnohých frakcií vrátane NZ Law Society a Tribunálu pre ľudské práva bol zákon nakoniec prijatý, čím sa Nový Zéland stal účinným policajným štátom..

Napriek ubezpečeniu vlády, že sa nevykonáva veľkoobchodný dohľad nad obyvateľmi, bola táto skutočnosť spochybnená v rámci odhalení Snowdenovcov..

Tvrdenia o poklepaní káblom južného kríža

Všetky údaje na internete tečú cez množstvo masívnych dátových káblov, ktoré sú smerované rôznymi bodmi po celom svete. Hlavným kontaktným bodom pre Nový Zéland je Southern Cross Cable. Od roku 2013 sa objavujú rôzne obvinenia zo špionážnych agentúr, ktoré sa zaoberajú káblom Southern Cross.

Novozélandský herald kedysi informoval, že spoločnosť Southern Cross Cable v minulosti požiadala NSA, aby im zaplatil za hromadný dohľad nad internetovou aktivitou na Novom Zélande. V roku 2014 boli vznesené obvinenia z toho, že na kábli boli zachytené záchytné body. Vláda Nového Zélandu takéto udalosti poprela.

VPN sú na Novom Zélande stále legálne

Aj keď to môže byť legitímne obavy, existuje len niekoľko krajín po celom svete, ktoré úplne zakázali používanie sietí VPN. Zvyčajne ide o krajiny s drastickejšími zákonmi, ako sú Irak a Severná Kórea. Dokonca aj Čína a Rusko vykonali iba čiastočný zákaz.

Našťastie pre novozélanďanov alebo návštevníkov tejto krajiny je používanie VPN stále úplne legálne. Upozorňujeme však, že hoci služba samotná môže byť legálna, to, čo robíte, musí byť tiež legálne.

Napríklad, ak vykonávate činnosti P2P a sťahujete veci chránené autorskými právami, potom ste za to technicky zodpovední. VPN robí, že tieto aktivity chráni. Cieľom je preto buď použiť VPN na prísne zákonné činnosti, alebo nájsť takú, ktorú novozélandská vláda nemôže prinútiť, aby odovzdala denníky aktivít používateľov..

Čo hľadáme v sieti VPN pre Nový Zéland

1. Ochrana osobných údajov a anonymita

S viac zrejmými hororovými príbehmi, ktoré som zdieľal vyššie vo vašich mysliach, je pravdepodobne vhodný čas navrhnúť, že je naozaj dobrý nápad zamerať sa na aspekty súkromia a anonymity VPN pre používateľov na Novom Zélande. Keďže vláda i súkromný priemysel prichádzajú po užívateľoch, sieť VPN musí byť schopná zabezpečiť, aby sa vaše údaje a aktivity mohli uchovávať presne tak, ako by mali byť – súkromné.

  Súkromný prístup k internetu vs. HideMyAss (denníky / rýchlosť / bezpečnosť)

Jedným z najlepších spôsobov, ako to zabezpečiť, je dávať pozor na VPN, ktoré nielenže majú prísne zásady bez protokolovania, ale sú tiež založené na krajinách, ktoré sú vo svojich zákonoch o uchovávaní údajov laxnejšie. Toto určite vylučuje krajiny s jurisdikciou piatich očí a štrnástich očí.

2. Rýchlosť a stabilita

S priemernou rýchlosťou širokopásmového pevného pripojenia je 87,47 Mbps na Novom Zélande by nemal existovať hlavný problém s VPN, pretože takmer všetci špičkoví poskytovatelia služieb VPN by mali byť schopní riadiť túto referenčnú hodnotu.

3. Bezpečnosť

Okruh bezpečnosti na sieťach VPN je pre používateľov z Nového Zélandu rovnaký ako všade inde. Ideálna rovnováha je známa iba vám, ako používateľovi. Rozhodli ste sa pre 256-bitové šifrovanie s rizikom nižšej rýchlosti VPN alebo ste ochotní znížiť túto lištu pre vyššiu rýchlosť?

Ide o bod – je pre vás poskytovateľ služieb VPN VPN výberom nastaviteľnej rýchlosti šifrovania? To je pravdepodobne to, čo by ste sa mali pýtať, či je to váš problém.

4. Geolokácia spoofing

Používatelia Nového Zélandu, ktorí sú na druhej strane sveta z USA, nezískajú prístup k obsahu Netflixu s obmedzením USA. To je jeden z dôvodov, prečo používatelia na celom svete používajú siete VPN – na geolokačné spoofing.

5. Podpora P2P

Skutočne to nie je priorita pre používateľov VPN na Novom Zélande, pretože P2P sa tu vo veľkej miere ignoruje. Vždy je však dobré mať s vedomím, že vláda začína tvrdo zakročiť proti niektorým veciam, ako sú napríklad televízne skrinky s Androidom.

Vyhľadajte siete VPN, ktoré majú v podmienkach poskytovania služieb jasne stanovené pravidlá prenosu P2P, ako napríklad TorGuard alebo NordVPN..

Najlepšie VPN pre Nový Zéland

Ako pri všetkých mojich testoch VPN, aj pred posúdením ich rýchlosti vždy posudzujem svoje vlastné. Toto je moja skutočná rýchlosť širokopásmového pripojenia založená na servisnej linke 500 Mbps, bez aktívneho pripojenia VPN:

Základná rýchlosť (bez VPN) - Nový Zéland

(Tu nájdete výsledok testu základnej rýchlosti tu)

Všimnite si, že keď mám sídlo v Malajzii, moje spojenie s Novým Zélandom, aj bez aktívnej služby VPN, je trochu bodavejšie ako moja bežná rýchlosť pripojenia, ktorá môže dosiahnuť až 400 Mb / s. Účelom toho, aby som sa pripojil k serveru rýchlostných skúšok založenom na Aucklande, je to uvedené.

Ako vidíte, pripojenie k miestnemu serveru bez pripojenia VPN mi poskytuje slušnú rýchlosť 126 Mb / s. Mám podozrenie, že táto nízka rýchlosť je spôsobená aj infraštruktúrou, ktorá je potrebná na to, aby sa moje údaje odtiahli odtiaľto do Aucklandu. Rýchlosti sa samozrejme budú občas líšiť, takže si to vezmite so štipkou soli.

Poznámka

 1. Cena je založená na výmennom kurze 1 USD = 1,51 NZD.
 2. Cena je uvedená na základe 12-mesačných odberov. Cena môže byť lacnejšia, ak sa prihlásite na odber na dlhšiu dobu.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

rýchlosť

dobrý

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (NZD)

6.02 / mo

Hlavné funkcie

 • Žiadne záznamy
 • Hlavný vypínač
 • Podporuje 6 zariadení

"NordVPN je kombináciou mnohých dobrých vecí – stabilný výkon, rozumné ceny a jednoduchosť pre používateľa."

Spoločnosť NordVPN zaujala na prvom mieste v zozname Najlepšie VPN pre Nový Zéland z mnohých dôvodov. Jedným z prvých je, že sídlia v Paname, čo je tiež dobré miesto pre VPN. Okrem toho má NordVPN vynikajúcu povesť a je ďalším poskytovateľom VPN, ktorý má v mnohých krajinách obrovské množstvo serverov..

Ich prísna politika bez protokolovania sa kombinuje s 256-bitovým šifrovaním na vojenskej úrovni a skvelými cenovými plánmi, ktoré ponúkajú takmer každému dohodu, ktorej je ťažké odolať..

Test rýchlosti NordVPN - Nový Zéland

NordVPN Speed ​​Test Nový Zéland – Auckland Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

S rýchlosťou 46 Mb / s po prúde, NordVPN ukázal v tomto kole testov veľmi stabilný výkon na svojom serveri na Novom Zélande. Čo ich robí ešte atraktívnejšími, je to, že nielen že umožňujú prenos P2P, ale majú špeciálne optimalizované servery pre prenos P2P!

Prečítajte si našu podrobnú recenziu na serveri NordVPN a zistite, prečo je to VPN č. 1 spoločnosti Bitcatcha!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

rýchlosť

dobrý

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (NZD)

12.55 / mo

Hlavné funkcie

 • Ochrana súkromia na mori
 • Úplné 256-bitové šifrovanie
 • 148 umiestnení VPN

"ExpressVPN málokedy sklama nás a ich výkon v našich rýchlostných testoch NZ určite podporuje našu vieru v ne!"

Jednou z najlepších služieb VPN, ktoré som kedy testoval, bol ExpressVPN doteraz mojím najlepším výberom bez ohľadu na to, v ktorej krajine ho hodnotím. Má masívne širokú škálu umiestnení serverov a veľa serverov. Ešte lepšie je, že vychádza z Britských Panenských ostrovov, ktoré sú vo svojich zákonoch o uchovávaní údajov laxné.

Službu som komplexne testoval a bez váhania ich odporúčam ako najlepšieho poskytovateľa služieb VPN pre Novozélanďanov. ExpressVPN je stabilný a umožňuje prístup aj na dobrú škálu zariadení.

Test rýchlosti ExpressVPN - Nový Zéland

Rýchlostný test ExpressVPN Nový Zéland – Auckland Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  IPVanish vs. ExpressVPN porovnanie: Speed ​​/ Logs / Torrents

Ako predstavu o tom, ako dobre to bude, som porovnal svoju predvolenú rýchlosť linky bez VPN s testom ExpressVPN na rovnakom mieste. Keď bol ExpressVPN zapnutý a pripojený k serveru na Novom Zélande, podarilo sa mi ukázať vysokú rýchlosť 76 Mb / s.

Prečítajte si našu kompletnú recenziu na portáli ExpressVPN a zistite, prečo je to jeden z našich najlepších tipov!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

rýchlosť

dobrý

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (NZD)

3.00 / mo

Hlavné funkcie

 • Multi-hop pripojenie
 • Podporuje mnoho platforiem
 • Žiadne záznamy

"Surfshark si zachováva svoj výkon a je konzistentný vo výkone, a tak si získal meno silného pripravovaného uchádzača."

Surfshark je vynikajúcou voľbou pre Novozélanďanov z niekoľkých dôvodov. Na rozdiel od mnohých poskytovateľov služieb VPN kladie rovnaký dôraz na servery v regióne Australasia ako na čisto zameranie USA a EÚ. To znamená, že budete mať viac serverov bližšie k svojej domovskej krajine, na ktoré sa môžete tešiť.

Keďže je nový, existuje aj nádej, že nebude mať problémy so službami tým, že ponúka nechcené ďalšie funkcie. Vďaka tomu sa veľmi zameriava na poskytovanie vynikajúcich základných služieb založených na konzistentnosti a bezpečnosti, čo sa týka celkového výkonu.

Za cenu, že Surfshark prichádza na, to robí to ľahko jeden z top 3 na Novom Zélande. Naozaj nie je nič, čo by dokázalo argumentovať skvelými cenami a vynikajúcim výkonom. Ak sa chcete trochu postaviť v radoch, je potrebné, aby sa všetky Surfshark dostali o trochu viac času, aby si vybudovali dôveru so svojimi používateľmi – potom uvidíme, kam ich vedie.!

test rýchlosti surfovania na Novom Zélande

Test rýchlosti surfovania na Novom Zélande – Auckland Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Surfshark ako jedna z troch najlepších VPN na Novom Zélande veľmi dobre spĺňa požiadavky na rýchlosť. Najlepšie na tejto službe VPN nie sú neuveriteľne vysoké rýchlosti, ale dobré rýchlosti vo všetkých smeroch – bez ohľadu na to, ktorý server si vyberiete.

Možno, že jedinou miernou nevýhodou je, že napriek podpore P2P na svojich serveroch sa výkon v zdieľaní súborov nezdá byť až tak vyrovnaný napriek dobrým celkovým rýchlosť.

Viac informácií o jeho dokonalosti nájdete na našej dôkladnej kontrole na stránkach Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (NZD)

7.53 / mo

Hlavné funkcie

 • Vytvorené pre P2P
 • TorGuard proxy pre tajné účely
 • Podporuje 5 spojení

"TorGuard, jedna z najlepších sietí VPN na zdieľanie súborov P2P, je jednoducho nutnosťou pre všetkých používateľov P2P na Novom Zélande."

Jedným z najdôležitejších rozhodujúcich faktorov pri umiestňovaní spoločnosti TorGuard je skutočnosť, že ide o poskytovateľa VPN služieb veľmi priateľského k P2P. Na strane orientovanej na používateľa nie je veľa peňazí, je však pozoruhodný vo výkone.

Medzi TorGuardom a mnohými konkurentmi je jeden zásadný rozdiel v tom, že vám umožňuje zvoliť si, akú úroveň šifrovania uprednostňujete. To znamená, že pre používateľov P2P môžete potlačiť šifrovanie a dosiahnuť vyššiu rýchlosť torrentovania kedykoľvek!

Okrem toho má TorGuard mnoho ďalších možností uplatnenia, ako napríklad stabilné rýchlosti, schopnosť viacerých platforiem a schopnosť obísť blokátory VPN..

Test rýchlosti TorGuard VPN - Nový Zéland

Test rýchlosti TorGuard Nový Zéland – nový server Plymouth
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Ako jedna z troch najlepších VPN na Novom Zélande, TorGuard samozrejme splnil určité požiadavky na rýchlosť. Ukázalo sa to v mojom výsledku testu pre server VPN založený na serveri New Plymouth a Nový Zéland by mal túto rýchlosť vo všeobecnosti dosiahnuť s niekoľkými problémami.

Jedinou nevýhodou je, že pre mladších používateľov, ktorí sú zvyknutí na elegantnosť moderných aplikácií, bude rozhranie TorGuard vyzerať ako niečo z minulosti..

Viac informácií nájdete v našej dôkladnej analýze TorGuard!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

rýchlosť

Chudobný

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (NZD)

5.28 / mo

Hlavné funkcie

 • Ponúka kompresiu údajov
 • Blokovanie reklám
 • Podporuje 7 zariadení

"CyberGhost ponúka zabezpečené a súkromné ​​služby, ale možno nie je na takej istej úrovni ako u ExpressVPN."

CyberGhosties sú s nimi spokojní a určite sa vo svojom marketingu pokúsili byť hip a pozitívne. Toto je ďalšie zo známych mien v odvetví VPN, ale osobne mám pocit, že by mohli byť trochu preplnené..

Špecifikácia múdre CyberGhost hovorí dobrú reč, ale po absolvovaní testov s nimi odporúčam malú štipku soli. Nezabúdajte však, že toto je rebríček, takže moje očakávania sú dosť vysoké.

Test rýchlosti pripojenia CyberGhost VPN - Nový Zéland

CyberGhost Speed ​​Test Nový Zéland – Auckland Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Novozélanďania musia vziať na vedomie, že väčšina serverov CyberGhost sa nachádza v zóne EÚ, ale našťastie niektoré z nich majú aj v regióne Australasia. Žiaľ, pokrytie je tu trochu obmedzenejšie a ich rýchlosť nie je najlepšia.

Napriek tomu sa nám podarilo dosiahnuť veľmi použiteľné rýchlosti 20 Mb / s, ktoré sú stále dostatočné na streamovanie médií.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu úplnú recenziu na serveri CyberGhost!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

  Ktoré VPN umožňujú torrent? (Tu sú tie najlepšie ...)

IPVanish

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (NZD)

9.79 / mo

Hlavné funkcie

 • Nútené 256-bitové šifrovanie
 • Neobmedzený P2P
 • Podporuje 10 zariadení

"Skvelé pre paranoidy, ale pravdepodobne nebude na prvom mieste v zozname pre používateľov so sídlom na Novom Zélande. IPVanish je vysoko predávaný, ale slabo podporovaný."

IPVanish v poslednej dobe veľmi trpel kvôli jej zapleteniu do určitých … povedzme nešťastných incidentov. Napriek tomu si uvedomte, že sú pod novým vedením a dúfajme, že také veci sa v minulosti stanú iba zrýchlením..

Odhadzujúc tieto incidenty ostávajú VPN oborom a môžu sa pochváliť pôsobivými rýchlosťami. Našťastie za to, pretože ak máte akékoľvek sťažnosti týkajúce sa ich rýchlosti, nemáte čo robiť, pretože vynútia 256-bitové šifrovanie na každého bez výnimky.

IPVanish VPN Speed ​​Test - Nový Zéland

IPVanish Speed ​​Test Nový Zéland – nový server Plymouth
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Rýchlo, IPVanish určite nie je zvyčajne najväčší. Výkon ich serverov na Novom Zélande sa však zdal vynikajúci a ja som tu vyčíslil pôsobivé rýchlosti až 63 Mbps. Nemyslím si, že by to bol jednorazový prípad, pretože sa mi pri viacerých pokusoch podarilo replikovať svoje výsledky.

To je skvelé pre novozélanďanov, ktorí sa tu budú pripájať k serverom, ale aj keď to nebude fungovať skvele, blízkosť miest ako Singapur a Austrália by mala poskytnúť spoľahlivé alternatívy..

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si podrobnú recenziu na webe IPVanish!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (NZD)

5.11 / mo

Hlavné funkcie

 • Ľahko použiteľné aplikácie
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Podporuje rozdelené tunelovanie

"PureVPN je určite vďaka vedúcej sieti serverov jedným z lídrov v kompletnom priemysle."

Spoločnosť PureVPN, ktorá prevádzkuje viac ako 2 000 serverov vo viac ako 140 krajinách po celom svete, má určite potrebnú infraštruktúru na to, aby sa preukázala ako lídra v tomto odvetví. Dopĺňa to vynikajúcimi bezpečnostnými funkciami na úrovni podniku, ktoré chránia jeho používateľov pred vniknutím alebo detekciou.

Test rýchlosti PureVPN - Nový Zéland

PureVPN Speed ​​Test Nový Zéland – Auckland Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Veľkou výhodou ich vyskúšania je to, že sú jedným z mála na trhu, ktorí teraz umožňujú prístup k protokolu WireGuard – protokolu novej generácie, ktorý je pravdepodobne pred OpenVPN takmer osemdesiat. Pokrytie je však trocha obmedzené, s prítomnosťou iba v piatich krajinách.

Po pripojení k serveru PureVPN na báze Aucklandu som sa dokázal priblížiť k rýchlosti viac ako 43 Mbps – vynikajúce výsledky vzhľadom na nízke rýchlosti, ktoré som videl z môjho pripojenia. Povedal by som, že tieto čísla je ťažké prekonať a môže ich zobraziť iba spoločnosť, ktorá sa tu skutočne zameriava.

8. NajrýchlejšíVPN

https://fastestvpn.com

FastestVPN

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (NZD)

1,25 / mo

Hlavné funkcie

 • Optimalizované servery pre P2P
 • Umožňuje preskakovanie servera
 • Podporuje 10 zariadení

"FastestVPN nie je najrýchlejší, ale určite ponúka hodnotný návrh, ktorý je ťažké napadnúť."

FastestVPN nie je najrýchlejší, ktorý som testoval, ale ani najpomalší. V porovnaní s mnohými špičkovými sieťami VPN ponúka krajinám s obmedzeným prístupom vaše pripojenie, ale za ceny od 83 centov za mesiac je to kradnutie. Majú tiež servery optimalizované pre P2P, čo ich robí dobre.

Nízke ceny majú jednu vážnu nevýhodu, a to je obmedzený výkon pri prekonávaní geografického blokovania. Nakoniec sme zistili, že FastestVPN vám nemôže povoliť prístup k obsahu Netflix v USA ani k britskej BBC iPlayer – bummer!

Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite na našu recenziu FastestVPN!

Naozaj potrebujem VPN na Novom Zélande?

Na túto otázku je skutočne zložitá otázka. Veľa z toho, čo bolo tak kontroverzné o slobode internetu na Novom Zélande, je sporné. Som však pevne presvedčený o tom, že bez ohňa nie je dym.

Ešte horšie ako nevedomosť je spokojnosť a vyskytli sa aspoň niektoré prípady, ktoré sú veľmi podozrivé. Zoberme si napríklad vládu Nového Zélandu, ktorá dáva takú veľkú právomoc GCSB.

Z technického hľadiska nie je veľa dôvodov, prečo by priemerný Joe chcel používať službu VPN na Novom Zélande, ale mám pocit, že mi len odiera nesprávny spôsob, ako zistiť, že niekto čítal všetko, čo posielam, vedel každé tlačidlo, ktoré kliknem na internete a ešte horšie. Prečo je niekto v poriadku, to je mimo mňa, aj keď tvrdíte, že nejde o problém, ak nie je čo skrývať.

Aj keď si nemyslím, že je absolútne nevyhnutné pre VPN na Novom Zélande, stále by som sa cítil lepšie, keby som ho používal, keď som tam bol. Preto by som vám odporúčal použiť aj jeden, ak tam bývate!

Súhrnne uvádzame tri najlepšie VPN pre Nový Zéland:

SPEED

SECURITY & PRIVÁTNE

CENA / MO

NordVPN

dobrý

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

NZ $ 6,02

NAVŠTÍVTE VPN

ExpressVPN

dobrý

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

NZ $ 12,55

NAVŠTÍVTE VPN

Surfshark

dobrý

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

NZ $ 3.00

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me