Contents

Ktoré VPN skutočne umožňujú torrent

Pokiaľ ide o torrenty, existujú 3 typy spoločností VPN:

 1. Tí, ktorí nepovoľujú torrent
 2. Tí, ktorí hovoria, že povoľujú torrent
 3. A tie, ktoré skutočne umožňujú a prijímajú torrent / p2p downloadery

Prevažná väčšina sietí VPN patrí do kategórie # 2: Chcú vaše podnikanie (používatelia torrentu majú napríklad najvyšší percentuálny podiel predplatného VPN v západnom svete), ale v skutočnosti nechcú ísť na končatinu, aby chránili vaše právo na bezplatný a otvorený internet..

Tento článok vás naučí, čo hľadať pri výbere služby VPN alebo proxy, a pomôže vám oddeľte iba „tolerantný k Torrent“ od skutočne „priateľského k Torrent“

Prehľad článkov

Toto je podrobný článok. Môžete použiť nasledujúce odkazy a preskočiť na sekcie, ktoré vás najviac zaujímajú.

 • Tri úrovne tolerancie / priateľskosti VPN
 • Skupina # 1 – VPN, ktoré neumožňujú torrenting
 • Skupina # 2 – VPN, ktoré povoľujú torrenty, ale uchovávajú protokoly metaúdajov o pripojení
 • Skupina č. 3 – VPN, ktoré neuchovávajú žiadne protokoly metaúdajov alebo aktivít a umožňujú úplné torrentovanie
 • Rebríčky TorrentScore – Pokiaľ ide o torrenty, 21 VPN sa umiestnilo od najlepších po najhoršie
 • Zhrnutie a ďalšie články

3 úrovne tolerancie torrentu VPN

VPN spadajú do 3 kategórií prívetivosti na torrent. Ak pristanú na spektre, závisí od niekoľkých faktorov, vrátane: ich obchodného modelu, krajiny pobytu (a uplatniteľnej politiky uchovávania údajov) a ich tolerancie rizika.

Aj keď veľa VPN v druhej kategórii (tolerované torrenty) môže fungovať pre jednotlivých používateľov, v tomto článku je uvedené, že nie sú ideálnou voľbou pre bittorrentových používateľov a že vám môže byť lepšie poslúžiť pri výbere VPN z kategórie # 3..

3 kategórie sietí VPN podľa torrentu sú:

 1. Nie sú povolené žiadne torrenty
 2. Torrenty tolerované (čiastočne anonymné)
 3. Torrent-Friendly (Plne anonymný)

Skupina č. 1 – „Nie sú povolené žiadne torrenty“

Toto je druhá najväčšia skupina VPN. Títo poskytovatelia buď priamo blokujú porty torrentu vo svojej sieti, alebo ak zistia aktivitu torrentu, aktívne zrušia používateľské účty. Takmer všetci poskytovatelia bezplatných služieb vpn spadajú do tejto kategórie. Existuje tiež niekoľko významných platených služieb VPN, ktoré nepovoľujú torrent / p2p.

Medzi nimi:

 • StrongVPN
 • Astrill
 • LibertyVPN
 • Kepard
 • TunnelBear
 • UnoTelly

Prečo by blokovanie torrentov siete VPN??
VPN budú blokovať / deaktivovať činnosť torrentu z rôznych dôvodov. Po prvé, bezplatné siete VPN prakticky vždy zablokujú torrenty, aby zabránili zneužitiu / legálnym bolestiam hlavy zo strany nezodpovedných sťahovateľov. Platené siete VPN môžu zakázať torrent z rôznych dôvodov vrátane:

Dôvod č. 1 – Náklady na šírku pásma: Používatelia bittorrentu využívajú a v porovnaní s bežnými webovými prehliadačmi prijímajú a poburujú značné množstvo šírky pásma (najmä downstream). Iba niekto, kto používa hard-core netflix streamovanie, bude využívať viac dátovej kapacity za hodinu ako aktívna torrentová relácia.

Dôvod č. 2 – Logistické / právne bolesti hlavy: Nie každý používa bittorrent zodpovedne. Povolenie neobmedzeného sťahovania torrentov v sieti VPN môže spôsobiť právny tlak tak na sieť VPN, ako aj na spoločnosť, ktorá hosťuje ich servery VPN. Môže to tiež spôsobiť pokles serverov alebo hostiteľov serverov, aby úplne zrušili spoločnosť VPN. Mnoho sietí VPN by uprednostnilo menej zákazníkov, ale vyhnúť sa tejto úrovni problémov.

Spodný riadok
VPN v tejto kategórii sú mimo limit, ak máte v úmysle stiahnuť torrent. Budú buď blokovať (alebo ochromovať rýchlosť) všetkých torrentov. Často tiež zakážu účty VPN, ktoré sa napriek tomu rozhodnú torrent (niekedy bez upozornenia). Vyhnite.

Skupina č. 2 – „Torrenty tolerované“ (protokoly metadát sa však uchovávajú)

Prevažná časť spoločností VPN patrí do tejto kategórie. Chcú obchodnú činnosť od používateľov torrent / p2p, ale nemôžu (alebo nebudú) poskytnúť všetky dôležité funkcie ochrany osobných údajov, ktoré by používatelia torrentu chceli / potrebujú. Neznamená to, že by ste si nikdy nemali vybrať VPN z tejto kategórie, ak majú ďalšie funkcie, ktoré sú pre vás dôležité. Nezabudnite, že vaša história pripojení nebude nikdy skutočne anonymná, ak sieť VPN uchováva protokoly o pripojení.

Dôležitá poznámka: Mnoho sietí VPN v tejto kategórii propaguje svoje služby ako „neprihlásené“ alebo „neuchovávajú sa žiadne záznamy o činnosti“, jedná sa však o klamlivé pojmy. V skutočnosti väčšina sietí VPN v tejto kategórii stále uchováva protokoly metadát známe ako protokoly pripojení, ktoré sa v mnohých prípadoch stále dajú použiť na identifikáciu jednotlivých používateľov..

Toto je kritický rozdiel medzi skupinou VPN č. 2 a skutočným protokolom bez prihlásenia. Skutočný predn bez prihlásenia neuchováva žiadne metaúdaje relácie ani pripojenia a nedokáže identifikovať používateľa na základe svojich historických adries IP, aj keď chceli.

Niektoré siete VPN sú pri zverejňovaní skutočnej povahy protokolovania transparentnejšie ako iné siete VPN. Napríklad IBVPN má mimoriadne prehľad o tom, aké typy protokolov uchovávajú / neuchovávajú (a ako dlho ich uchovávajú):

politika protokolovania ibvpn

Zásady protokolovania protokolu IBVPN (nemonitorujú aktivitu, ale uchovávajú si denníky pripojenia po dobu 1 týždňa)

Nie každý poskytovateľ VPN je otvorený, mnohí sa rozhodli skryť rozdiel medzi „Protokoly aktivít“ (ktoré takmer neuchovávajú žiadne VPN) a „Protokoly pripojení“, ktoré uchovávajú všetky VPN kategórie 2..

Červené vlajky, ktoré pracujete s VPN kategórie č. 2:

 1. Bez väčších podrobností inzerujú „Žiadne záznamy o činnosti VPN“ alebo „Žiadne záznamy o prevádzke“ alebo podobné tvrdenia.
 2. V ich zásadách ochrany osobných údajov sa konkrétne neuvádza, že nikdy neprihlásia vašu históriu pripojenia ani adresu IP.
  Recenzia CyberGhost: 5 výhod a 3 nevýhody používania softvéru CyberGhost!

Populárne siete VPN, ktoré povoľujú torrenty, ale uchovávajú protokoly pripojení

Anonymizer
Boxpn
vyrovnávacie
CactusVPN
EarthVPN
ExpressVPN
Hidemyass
VPN neviditeľného prehliadania (ibVPN)
ipredator
IronSocket
preháňať
PureVPN
SwitchVPN
VPN.AC
VyprVPN *

* Od roku 2023 je služba VyprVPN nezávislou auditovanou službou VPN s nulovým protokolom. Teraz sú vhodné na použitie torrentom.

Protokoly VPN tak môžu skutočne identifikovať váš účet na základe zaznamenanej adresy IP?

Toto je dôležitá otázka a čestná odpoveď je záleží. Závisí to väčšinou od toho, aký typ metadát VPN ukladá, ako dlho a či používajú zdieľané alebo súkromné ​​adresy IP.

Povedzme, že adresa IP, ktorá patrí do vašej siete VPN, bola hlásená, že robí niečo, čo by nemala. Či je možné túto aktivitu sledovať na konkrétny účet, bude závisieť od množstva a trvania protokolov, ktoré VPN vedie. Tu je niekoľko scenárov…

Scenár č. 1: Súkromné ​​adresy IP
Ak sieť VPN priraďuje jedinečné adresy IP každému pripojenému k ich serverom, je veľmi jednoduché priradiť nahlásenú adresu IP k účtu, ktorý ju použil. Potrebujete iba protokol o pripojení pozostávajúci z: pridelia sa účty IP adries a časová pečiatka, kedy sa začala a ukončila každá relácia.
Výsledok: Trestný účet je ľahko identifikovateľný.

Scenár č. 2: Zdieľaná IP (protokoly VPN zahŕňajú – IP, časová pečiatka, prenos údajov)
VPN, ktorá využíva zdieľané IP adresy, je vo všeobecnosti anonymnejšia ako tá, ktorá ju nepodporuje. Zdieľané adresy IP znamenajú, že viacerí používatelia (niekedy 10 až 100 rokov) budú zdieľať tú istú adresu IP naraz. Nevýhodou je väčšie súkromie, nevýhodou je, že zdieľané IP trpia zlým susedským efektom (webové stránky môžu blokovať alebo „Captcha“ vás na základe akcií ostatných používateľov zdieľajúcich IP).

V tomto scenári je ťažšie identifikovať konkrétneho používateľa, ale kombináciou viacerých častí metaúdajov to bude stále možné (najmä ak relácia používateľov trvá dlho). Napríklad, ak sa nahlásilo, že príslušná adresa IP stiahla súbor s veľkosťou 4 GB a iba jeden účet zodpovedajúci tejto adrese IP preniesol viac ako 1 GB údajov, bolo by zrejmé, na ktorý účet sa má vina. To samozrejme predpokladá, že páchateľ stiahol celý súbor 4 GB a nielen jeho časť (čo nie je vždy platný predpoklad).

Scenár č. 3: Zdieľaná IP (protokoly VPN neobsahujú IP adresu)
Toto je zriedkavý scenár, ale niektoré siete VPN (napríklad ExpressVPN) uchovávajú obmedzené protokoly metadát, ale jedna vec, ktorú nezaznamenávajú, je vaša adresa IP, ktorú vám pridelila sieť VPN..

V tomto scenári by malo byť teoreticky nemožné priradiť vykázanú IP adresu ku konkrétnemu účtu, čím by sa ExpressVPN (a podobní poskytovatelia) stali primerane anonymnými..

Keby ste si niekedy vybrali kategóriu 2 VPN pre Torrenting?

možná. Pozrime sa, že ak sú všetky ostatné veci rovnaké, odporúčam VPN bez protokolovania, ak bude bittorrent používať ako primárne použitie VPN, ale nie každý poskytovateľ VPN je totožný. Niektoré sú rýchlejšie ako iné, majú lepší softvér, lepšiu podporu zákazníkov atď…

Ak sa vám funkcie / cena kategórie VPN č. 2 naozaj páčia a umožňujú torrent, je v poriadku vyskúšať ich službu za mesiac alebo dva a zistiť, či sa vám to páči. Odporučil by som však len výber sietí VPN s hodnotením dostupnosti podľa torrentu 6 alebo vyšším (tabuľka rebríčka ďalej v tomto článku)

Skupina č. 3: Torrent-Friendly (nulové záznamy)

VPN v tejto skupine sú optimálne pre používateľov torrentu, ale sú tiež zriedkavé. Ak chcete byť VPN kategórie č. 3, musíte spĺňať nasledujúce kritériá:

 1. Povoliť torrenty
 2. Byť umiestnená v krajine, ktorá nevyžaduje protokoly uchovávania údajov pre poskytovateľov VPN
 3. Rozhodnite sa, že si neponecháte protokoly o pripojení / metaúdajoch alebo protokoloch činnosti
 4. Musí byť možné identifikovať účet VPN z historických adries IP

Mnoho sietí VPN kategórie č. 3 okrem toho poskytne ďalšie funkcie užitočné pre torrenty:

 • Predkonfigurovaní klienti torrent s nainštalovanými nastaveniami proxy (Torguard, BTGuard)
 • Servery SOCKS5 Proxy sú súčasťou VPN (Sprievodca nastavením pre Vuze, Deluge, QBittorrent a uTorrent)
 • Extra bezpečnostné funkcie (ako je napríklad kill-switch)

Tu sú niektoré z našich obľúbených spoločností Torrent Friendly VPN…

Rebríčky VPN pre torrent (od najlepších po najhoršie)

Tu sme zaradili 21 najpopulárnejších poskytovateľov VPN na svete od prvých po najhoršie na základe ich celkovej prívetivosti. V tomto rebríčku sme zvážili niekoľko faktorov vrátane:

 • Zásady protokolovania
 • Protokoly o trvaní sa uchovávajú pre
 • rýchlosť
 • Bezpečnosť / Šifrovanie
 • Doplnky (Kill-switch, multi-hop technológia, bezplatné proxy servery SOCKS atď.)
 • Pravidlá vrátenia platby

Ako používať tento graf:
Najlepším možným ‘TorrentScore’ je 10. Akákoľvek VPN s 9 alebo vyššou je optimálna a VPN s 6 alebo vyššou budú pravdepodobne dosť dobré pre priemerných používateľov..

Vyhnite sa akejkoľvek VPN 4 alebo nižšej, ak plánujete sťahovanie torrentov viac ako raz za mesiac.

TorrentScore 9-10:
Všetky tieto siete VPN udržiavajú nulové protokoly a používajú zdieľané adresy IP. Všetky okrem AirVPN majú tiež anonymnú proxy službu SOCKS (niektoré zahŕňajú bezplatnú službu, iné ju predávajú samostatne). Niektoré z týchto VPN (Torguard, BTGuard) ponúkajú predkonfigurované torrent klientov s už nainštalovaným správnym nastavením proxy servera SOCKS.. .

TorrentScore 8+
Všetky tieto siete VPN buď neuchovávajú žiadne metadáta IP, alebo uchovávajú protokoly metadát, ale iba 24 hodín alebo menej. Stále sú veľmi anonymné, aj keď väčšina v rozsahu 8 – 8,5 nemá žiadne ďalšie funkcie torrentu okrem prepínača kill-switch.

TorrentScore 6-7:
Väčšina z týchto poskytovateľov vedie protokoly metadát, ale pretože používajú zdieľané adresy IP, teoreticky nedokážu identifikovať konkrétne účty na základe histórie torrentov. Umožňujú torrenty (niektoré ich obmedzujú na konkrétne geografické servery). NordVPN spadol do tohto rozsahu, pretože aj keď nevedú protokoly, povoľujú torrenty a zahŕňajú proxy službu SOCKS, ich servery majú tendenciu byť preplnené a pomalé. Ak je vaše pripojenie aj tak pod 10 Mbps, potom je NordVPN skvelým obchodom. Aj keď to nie je optimálne pre torrenty, VPN v tomto rozsahu by mali fungovať pre všetkých, s výnimkou tých, ktorí sa sťahujú najviac.

Graf TorrentScore Torrent-priateľskosť

Poskytovateľ VPN
Protokoly metadát
Logy Kept For
Pravidlá vrátenia platby
TorrentScore
NordVPN žiadny 0 30 dní 10
IPVanish žiadny 0 7 dní 10
Súkromný prístup na internet žiadny 0 7 dní 10
Torguard žiadny 0 7 dní 9
Proxy.sh žiadny 0 nikto 9
AirVPN žiadny 0 Opýtať sa 9
SlickVPN žiadny 0 30 dní 8.5
Cyberghost žiadny 0 30 dní 8.5
ExpressVPN Áno (nie IP) 7+ 30 dní 8
VPN.AC Áno 1 deň 7 dní 8
Schovaj ma žiadny 0 14 dní 7
BTGuard žiadny 0 0 dní 7
ibVPN Áno 7-14 dní 15 dní 6
SwitchVPN Áno 1 deň 30 dní 6
Železná zásuvka Áno 7 a viac dní 7 dní 5
VyprVPN Áno 30 dní+ 3 dni 4
PureVPN Áno 30+ dní nikto 3
Hidemyass Áno 3 mesiace 30 dní 1
StrongVPN Áno 30 dní+ 5 dní 0
TunnelBear Áno 30 dní+ nikto 0
Štít Hotspot Áno 30 dní+ 30 dní 0

Poďme sa bližšie pozrieť na najlepšie hodnotené VPNS

Čísla nie vždy hovoria o celom príbehu, preto vám podrobnejšie ukážeme, ako sme si vybrali päť najlepších VPN s najväčšou pravdepodobnosťou TorrentScore..

# 1 – NordVPN (Zahŕňa server SOCKS5 Proxy w / VPN)

obrázok

Normálna cena – $ 11,95 / m
Najlepšia ponuka – $ 2,75 / mesiac

NordVPN je prémiová služba, ktorá neprihlási VPN s a bezkonkurenčný zoznam funkcií.

Sú to jediné VPN, ktoré sme našli s Torrentom & Podpora Netflix / Hulu za cenu pod 6 dolárov mesačne. V skutočnosti môžete v súčasnosti získať službu NordVPN $ 2,75 / mesiac ak využijete ich trojročnú špeciálnu ponuku.

Tu sú hlavné funkcie spoločnosti NordVPN:

 • Nulové protokoly. Žiadne pripojenie ani monitorovanie aktivity.
 • Torrenty povolené na všetkých serveroch (ale niektoré servery sú optimalizované na p2p)
 • SOCKS5 proxy zahrnutý zadarmo na 10+ miestach. Používajte s programami uTorrent, Vuze atď…
 • Automatické odblokovanie služieb Netflix, Hulu, HBOGo a ďalších 50 streamingových služieb
 • Mobilná aplikácia pre iOS / Android
 • Úplná recenzia spoločnosti NordVPN (a sprievodca nastavením torrentu)

# 2 – IPVanish (Zahŕňa server SOCKS5 Proxy w / VPN)

obrázok

Normálna cena – $ 10 / m
Najlepšia ponuka – $ 6,49 / mesiac
Preskúmanie: IPvanish review

IPVanish bola naša najvýznamnejšia torrent VPN v roku 2023 (hoci sa tento rok stala hranicou spoločnosti NordVPN). Ich služba priateľská k torrentom zasiahne všetky správne poznámky a skutočne doručí v jednej kľúčovej oblasti – rýchlosť. Ak chcete najrýchlejšiu VPN s nulovým protokolom na svete, vyberte IPVanish. Testovali sme najrýchlejšie výsledky v dosahu 100 Mb / s pomocou blízkych serverov.

IPVanish má skutočnú politiku ochrany osobných údajov bez prihlásenia a vďaka pridaniu zahrnutej podpory SOCKS5 Proxy a FireStick dosiahli hodnotenie dokonalých 10 na ich TorrentScore.

Hlavné vlastnosti:

 • Žiadne záznamy sa neuchovávajú
 • Neuveriteľne vysoké rýchlosti
 • Aplikácie pre Windows, Mac, iOS, Android, FireStick / FireTV (niekto Kodi?)
 • Vrátane ponožiek proxy, umiestnenie holandského servera.

# 3 – Súkromný prístup na internet (10)

obrázok

Normálna cena – $ 6.95 / m
Najlepšia ponuka – $ 3.33 / mesiac

Súkromný prístup na internet je medzi veteránmi torrenterov legendárny, pretože sa venujú súkromiu používateľov a neuveriteľne nízkej cene.

Zarobili naše najvyššie TorrentScore (10) pretože:

 • Boli jednou z pôvodných sietí VPN s nulovým protokolom
 • Už roky sa ukázali ako veľmi prívetivé
 • Rýchlosti sú stabilné (oveľa lepšie ako VPN s porovnateľnou cenou)
 • Zadarmo SOCKS5 Proxy (Sprievodca nastavením pre QBittorrent, Deluge a uTorrent)
 • Ich ceny sú nižšie ako porovnateľné VPN. Získajte PIA za 3,33 $ mesačne

Porovnať: PIA vs. Hidemyass – Torguard – BTGuard – IPVanish

# 4 – Torguard (10)

obrázok

Normálna cena – $ 10 / m
Najlepšia ponuka – $ 4,99 / mesiac

Torguard je spoločnosť zameraná na torrent, ktorá poskytuje torrentovú službu VPN a SOCKS5 bez protokolovania. Prečítajte si náš Torguard Review.

Torguard získal naše 2. najvyššie TorrentScore (9) pretože:

 • Jedna z pôvodných sietí VPN s nulovým protokolom
 • Mimoriadne prívetivý
 • Veľmi rýchlo. Iba IPVanish bol v našich všestranných testoch rýchlejší.
 • Najlepšie SOCKS5 proxy poskytovateľ pre torrenty. 5 miest v krajine, nulové záznamy.
 • Servery optimalizované na Torrent / p2p v konkrétnych krajinách priateľských k torrentu.
 • Softvér na automatickú konfiguráciu servera Torrent Proxy (nevyžaduje sa žiadne manuálne nastavenie servera proxy)

Porovnať Torguard vs. BTGuard (proxy) – súkromný prístup na internet

# 5 – Hide.me (VPN + SOCKS5 Proxy. Voľná ​​voľba!)

obrázok

Normálna cena: $ 20 / m
Najlepšia cena: $ 5,42 / mesiac
(1 rok, 1 pripojenie)

Schovaj ma je prémiová služba, ktorá neprihlási VPN. Ich ceny sú vyššie ako väčšina (ak chcete špičkový plán, ktorý umožňuje 5 simultánnych pripojení), ale myslím si, že absolútne milujem (okrem uncrowded serverov) skutočnosť, že každé miesto na serveri má prístup k proxy serveru SOCKS5. Ktorýkoľvek z nich môže byť použitý s vašim obľúbeným torrent klientom z ktoréhokoľvek z ich 20+ umiestnení na serveri.

Hide.me neurčuje konkrétne servery pre p2p / torrenty, preto sa pri torrentovaní uistite, že sa budete držať týchto serverových umiestnení (viac ako 60% ich krajín má povolený p2p).
Najlepšie zo všetkého je, že Hide.me má úplne bezplatnú skúšobnú možnosť (aj keď na bezplatnom pláne nie sú povolené žiadne torrenty.

Niekoľko sietí VPN, ktoré by ste nikdy nemali používať na torrent

Mnoho bežných VPN služieb sa vo svojej sieti zamračilo alebo zastavilo tok torrentov. Väčšina z nich vedie denníky, ktoré zvyčajne na požiadanie odovzdajú (zlé na ochranu súkromia). Toto sú najobľúbenejšie VPN, ktoré by ste nemali používať, ak sťahujete torrent často.

Hola VPN

Ahoj nemal by sa používať na torrenting (alebo na iné účely). Potom, čo sa zistilo, že Hola predávala šírku pásma svojich zákazníkov na použitie pri útokoch Botnet, ich popularita sa zvýšila. Niektorí ľudia sa však zamilujú do myšlienky „zadarmo“. Nepoužívajte Holu. Vážne. Ak je cena problémom, vyberte jednu z týchto lacných možností.

TunnelBear VPN

Tunel Bear je známy poskytovateľ VPN (vďaka svojmu bezplatnému plánu), ale nie je prívetivý. Na ich stránkach sme nenašli žiadne konkrétne informácie, ktoré by spomínali torrenty, čo zvyčajne naznačuje, že protokol nepodporujú.

Staršia verzia stránky TunnelBear konkrétne uviedla, že torrenty neboli povolené. Stránku si môžete stále prezerať pomocou spätného stroja.
Toto vlákno Frostwire tiež poznamenáva, že program Tunnelbear konkrétne blokuje sťahovanie torrentov.

StrongVPN

StrongVPN je rýchla, spoľahlivá služba VPN a vynikajúca voľba pre streamovanie videa (stále sú kompatibilné s technológiou Netflix). Ich TOS však uvádza, že p2p / torrenty sú zakázané, takže je najlepšie sa im vyhnúť, ak je to vaše zamýšľané použitie..

Aktualizácia 2023: StrongVPN dramaticky zmenil svoje pravidlá týkajúce sa služieb, ochrany osobných údajov a torrentu. Zdá sa, že StrongVPN je teraz poskytovateľom bez protokolovania VPN a umožňujú neobmedzený p2p / torrenting.

ZenMate

ZenMate je jednou z najpopulárnejších odblokovacích služieb na svete vďaka bezplatnému rozšíreniu VPN prehliadača a demo plánu, ktorý vám poskytuje bezplatnú (aj keď pomalú) službu VPN. Zenmate tiež ponúka prémiovú (platenú) službu VPN s vynikajúcou rýchlosťou, ale vo svojich zmluvných podmienkach výslovne zakazuje p2p / torrenty..

Štít HotSpot

Hotspot Sheild spočiatku začal ako rozšírenie šifrovaného proxy servera zadarmo. Teraz sa presťahovali, aby ponúkali plnohodnotnú službu VPN, ale nepovoľujú torrent. Ak sa pokúsite stiahnuť torrenty so štítom prístupových bodov, budú zablokované alebo môže byť váš účet natrvalo zakázaný (bez náhrady).

Opera VPN

Opera pridala do svojho obľúbeného webového prehľadávača v roku 2023 bezplatnú sieť VPN. Nie je to však skutočne sieť VPN, pretože v skutočnosti nešifruje prenos mimo webového prehľadávača. Takže aj keď to môže zabrániť vášmu poskytovateľovi internetu v tom, aby ste videli, že navštevujete PirateBay, nezabráni im v tom, aby videli, ktoré súbory torrentu skutočne sťahujete. A OperaVPN nezakryje vašu IP adresu torrentu, takže používatelia uvidia vašu skutočnú IP adresu (nie je vôbec bezpečná).

Akékoľvek „bezplatné“ služby VPN

Už sme zakryli mýtus „VPN zadarmo pre torrenty“. Pokiaľ je nám známe, nejde o poskytovateľa bezplatných sietí VPN, ktorý by vo svojej sieti umožnil torrentovanie. Väčšina zablokuje alebo presmeruje tok torrentov a pravdepodobne bude váš účet zakázaný. To zahŕňa služby ako: Cyberghost (bezplatná verzia), Hide.me (bezplatná verzia) a Tunnelbear.

Niektorým ľuďom sa podarilo stiahnuť torrent na niekoľkých serveroch SoftEther, ale nerobte to. Ich zmluvné podmienky výslovne zakazujú P2P prevádzku a ich rýchlosť je rovnako pomerne nízka.

Ďalším hlavným problémom s „bezplatnými“ VPN službami je to, že si takmer univerzálne vedú záznamy (o vašej histórii pripojení a možnej online aktivite). Tieto protokoly sa často prevrátia s minimálnym odporom, ak ich niekto na základe vašej adresy IP torrentu vyžaduje.

Buďte inteligentní, používajte skutočnú sieť Torrent VPN, ako je napríklad súkromný prístup na internet (iba 3,33 $ mesačne!)

Ďalšie zdroje / príručky

Na tejto stránke máme veľa informácií, ktoré vám pomôžu vybrať ideálnu sieť VPN na torrenting, ako dosiahnuť najvyššiu možnú rýchlosť a ako nakonfigurovať váš torrent softvér na optimálnu bezpečnosť. Užite si to!

A P.S. Ak máte účet blogu, webovej stránky alebo Twitteru, radi by sme ho radi, ak by ste zdieľali odkaz na svojho obľúbeného sprievodcu / článok na tejto stránke alebo ho zdieľali so svojimi priateľmi pomocou sociálnej lišty vľavo. Vďaka!

Guides

Nastavenie proxy / VPN / šifrovania pre Vuze
Nastavenie proxy / VPN / šifrovania pre uTorrent
Nastavenie proxy / VPN / šifrovania pre Deluge
Nastavenie proxy / VPN / šifrovania pre QBittorrent

Proxy SOCKS vs HTTPS
Ako skontrolovať svoju IP adresu torrentu
Ako zabrániť škrteniu

zvoliť

VPN vs Proxy (alebo oboje) pre torrent
Proxy SOCKS vs HTTPS
Súkromný prístup k internetu vs. Torguard
Súkromný prístup k internetu vs. BTGuard
Torguard vs. BTGuard (proxy)
Súkromný prístup k internetu verzus IPVanish

recenzia

Súkromný prístup na internet
Torguard Review
Proxy.sh Recenzia
IPVanish Review

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me