Anonim Torrents Kılavuzu (Mac için)

Çoğu torrent öğreticisi PC kullanıcıları için yazılmış gibi görünüyor, ancak Mac severlerden asla korkmuyor. Uygulamalı Mac Torrent rehberinizi burada bulabilirsiniz.

Öğreneceksin: Torrentleri Mac bilgisayarınızda anonim olarak indirme (VPN veya SOCKS5 Proxy ile).

Popüler torrent istemcileri için özel uu Mac kurulum kılavuzlarımız bile var (uTorrent gibi!)

Contents

Makale İçeriği

 1. Anonim Torrentler?
 2. İki seçenek: VPN veya Proxy
 3. Mac Torrents için önerilen Anonim VPN’ler
 4. Torrent için bir VPN nasıl kullanılır (tek tıklamayla kolay seçenek)
 5. Torrentler için SOCKS5 proxy nasıl kullanılır (manuel kurulum kılavuzu)
 6. VPN / Proxy’nizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Torrentlerini anonimleştirirsen?

Bu öğreticiyi Google’da bulduysanız muhtemelen bu sorunun cevabını zaten biliyorsunuzdur. 2011 yılında, bittorrent kullanıcılarının% 15’i torrentlerini özel tutmak için bir anonimleştirme aracı kullanıyordu. 5 yıl sonra, muhtemelen yüzde üçe katlandı.

Bittorrent protokolünün (ve genel olarak p2p ağlarının) bir zayıflığı, her torrent eşinin ip adresinizi ve konumunuzu görebilmesidir.

Ne öğreneceksiniz:
Bu kılavuzu izleyerek, tüm eşlerin gerçek IP adresinizi görmesini engelleyebilirsiniz (ve bunun yerine izlenebilir olmayan bir IP gösterebilirsiniz). Ayrıca internet bağlantınızı şifreleyebileceksiniz, böylece snoopers veya aracılar (internet sağlayıcınız gibi) web geçmişinizi görüntüleyemez veya histoyr indiremez.

uTorrent akranları listesi

Her eşin IP adresi torrent dosyasını paylaşan herkes tarafından görülebilir.

VPN ve PRoxy (Anonim torrentler için iki araç)

Torrent’lerinizi anonimleştirmek için kullanabileceğiniz iki araç vardır – VPN veya Proxy. Seçtiğiniz tamamen kişisel bir tercih veya daha fazla güvenlik için her ikisini birlikte kullanabilirsiniz.

Her seçeneğin temel bir özeti:

VPN / Sanal Özel Ağ

Bu en kolay kurulum seçeneğidir. Seçtiğiniz VPN hizmeti tarafından sağlanan özel VPN yazılımını indirirsiniz. Tüm internet bağlantınızı şifreleyecek ve tüm verileri VPN sunucuları üzerinden yönlendirecektir (gerçek IP adresinizi torrent eşlerinden gizler).

VPN yazılımı ayrıca bir kill-switch (VPN bağlantısı kesilirse IP sızıntılarını önler) ve kolay sunucu değiştirme (20-100 farklı sunucu arasından seçim yapın) gibi kullanışlı güvenlik özellikleri içerir..

VPN, torrent istemcinizin / yazılımınızın içinde herhangi bir manuel yapılandırma gerektirmez. Sadece bir sunucuya bağlanıyorsunuz ve anonimsiniz. Gerçekten bu kadar kolay.

Çorap5 Proxy

Proxy, tek kullanımlık bir VPN gibidir (eksi şifreleme). İçin trafiği yönlendirir 1 program Proxy sunucusu aracılığıyla (IP adresinizi gizleme). Bir proxy’nin avantajı genellikle bir VPN’den (şifreleme olmadan) daha hızlı olması ve web tarayıcınızın IP adresinin torrent IP adresinizden farklı olmasına izin vermesidir.

Torrent istemcinizi proxy üzerinden, çift IP adresi değişikliği için bir VPN tünelinde, ayrı IP adreslerini (tarayıcı ve torrent istemcisi) ve iyi hızları kullanarak da çalıştırabilirsiniz. Bunu makalenin ilerleyen bölümlerinde nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Daha fazla bilgi için: VPN ve Proxy karşılaştırması (torrent için daha iyidir?)

Endişelenmeyin, her ikisini birlikte 2 ayrı hizmete abone olmak zorunda kalmadan kullanabilirsiniz. Her VPN planında ücretsiz olarak SOCKS5 proxy erişimi sunan birkaç VPN sağlayıcısı var! Ancak bunun bu öğreticide daha sonra nasıl çalıştığını göstereceğiz.

Önerilen Mac VPN’leri – (bazıları da SOCKs5 proxy’sini içerir!)

Bu VPN sağlayıcıları, aşağıdaki kritik ölçütlere göre el ile seçilir:

 • Sıfır günlüğü & torrent-dostu (Bağlantı geçmişiniz hakkında hiçbir bilgi saklamıyorlar. Çok önemli!)
 • Yüksek Hızlar & Uncrowded sunucular
 • Ucuz (tümü aylık 10 ABD dolarının altında, bazıları 3,33 ABD doları / ay kadar ucuz)

Aşağıda listelenen sağlayıcılardan herhangi birini seçmek zorunda değilsiniz (ancak onları en iyi seçenekler olarak görüyoruz), ancak hangi VPN’yi seçerseniz seçin VPN kayıtlarının tutulmadığından emin olun. Anonimlik öncelik # 1’dir

Daha fazla gecikmeden, işte en iyi seçimlerimiz. Ayrıca, her biri için ayrıntılı incelemelere (hız testleriyle) bağlantılarımız var.

IPVanish (6,49 $ + / ay)

IPVanish, Mac torrentler için en hızlı VPN'dir

IPVanish sık sık torrent indirmeyi planlıyorsanız Mac kullanıcıları için kolayca en iyi seçimdir. Zaten sürekli olarak en hızlı VPN hizmetleri arasındalar, ancak son 2 yılda bir ton torrent’e özgü özellik de eklediler.

İşte önemli noktalar:

 • Doğru Zero-Log gizlilik politikası (maksimum gizlilik)
 • Socks5 Proxy hizmeti dahildir (yepyeni özellik!)
 • IPVanish, Mac için mükemmel bir yazılım istemcisine sahiptir

Socks5 proxy, PIA’nın (bundan sonra) IPVanish’e göre tek avantajı olduğu için büyük bir atılımdır. İnternet bağlantınızın geri kalanını etkilemeden torrent IP’nizi kolayca değiştirmek için bir favori çorap istemcinizin içinde (VPN ile veya VPN olmadan) bir Socks5 proxy yapılandırılabilir.

İsterseniz, Deluge, uTorrent ve QBittorrent.

IPVanish Mac Yazılım İstemcisi

Resim

IPVanish’in Mac yazılımı, 3 VPN protokolünü (OpenVPN, PPTP veya L2TP) kullanarak 100’den fazla sunucu konumuna tam erişim sağlar.
Ayrıca birkaç gelişmiş güvenlik özelliğiniz de vardır (IPv6 sızıntı koruması, DNS sızıntı koruması ve bir kill-switch). Kill-switch, VPN yanlışlıkla düşerse hassas verilerin şifrelenmeden sızmasını önler.

Mac’e özel bir özellik de var: Tek tıklamayla kolay erişim için favori sunucularınızı el ile seçmenizi sağlayan ‘Favori Sunucular’ listesi.

Fiyatlandırma & Geri ödemeler

Tüm IPVanish paketleri aynı özelliklere sahiptir, tek fark abonelik uzunluğudur. Daha uzun abonelikler daha ucuzdur (aylık).

Fiyatlar:

 • 1 ay – 10 $ / ay
 • 3 ay – $ 8.99 / ay
 • 1 yıl – $ 6.49 / ay (en iyi fiyat)

Tüm planlar 7 günlük,% 100 sorunsuz geri ödeme garantisi ile gelir, bu nedenle daha uzun abonelik elde etmeye değer (% 35 tasarrufla) ve beklediğiniz gibi değilse her zaman iptal edebilirsiniz. Ancak deneyimlerimize göre, IPVanish tüm cephelerde.

Özel İnternet Erişimi ($ 3.33 / ay)

Özel İnternet Erişimi (veya milyon + abonesine ‘PIA’) orijinal torrent dostu VPN hizmetlerinden biridir. Sıfır günlük kategorisine öncülük ettiler ve günlük tutma politikaları FBI tarafından mahkemede bile test edildi.

PIA tartışmasız en iyi torrent vpns’lerinden biridir ve büyük popülaritesi tek bir cümleyle özetlenebilir…

$ 3.33 — (bu, 1 yıllık PIA aboneliğinin aylık fiyatıdır).

Her abonelik ayrıca Socks5 proxy erişimini de içerir (Hollanda sunucusu), sınırsız bant genişliği aktarımı ve aynı anda bağlı 5 cihaz.

PIA Mac Yazılım İstemcisi

Özel İnternet Erişimi Mac Yazılımı

PIA’nın Mac VPN Yazılımı (gelişmiş ayarlar görünümü)

PIA’nın mac VPN istemcisi çok sezgisel ve kullanımı kolaydır. Ekranınızın üst kısmındaki sistem tepsisinde görüntülenecek PIA simgesini tıklatarak herhangi bir sunucu konumuna hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Maksimum kontrol için yazılım ayarlarını (yukarıda gösterilen) ve şifreleme ayarlarını da yapabilirsiniz..
Ayda 3.33 $ PIA alın »

Mac VPN’inizi Torrenting için nasıl kullanabilirsiniz?

Bir VPN kullanmak en basit seçenektir ve kurulum yapmak inanılmaz derecede kolaydır. Seçtiğiniz VPN yazılımını yükledikten sonra torrent dostu bir sunucu konumuna bağlanabilirsiniz ve torrentleriniz tamamen anonimleştirilir.

İpucu: Torrent istemcinizde ek kurulum gerekmez. Sadece VPN’ye bağlanın…

VPN yazılımı tüm işi yapar. Tüm internet bağlantınızı şifreleyecek ve torrent IP adresinizi değiştirecek, böylece eşler sadece VPN sunucusunun IP’sini (kendi yerine) görecek.

Bununla birlikte, daha fazla güvenlik için atmak isteyebileceğiniz ek bir adım daha vardır. VPN kill-switch’inizi etkinleştirin.

VPN Kill-Switch’inizi kullanma

Yukarıda önerdiğimiz tüm VPN sağlayıcıları, yazılımlarında bir kill-switch özelliği oluşturdu. Bu, VPN başarısız olursa tüm internet bağlantısını anında öldürecek bir seçenektir. İnternet bağlantınızı VPN arayüzüne bağlar ve torrent istemciniz siz VPN’ye yeniden bağlanana kadar internete erişemez..

Kill-switch’i etkinleştirmek için tek yapmanız gereken seçeneği etkinleştirmek için yazılım ayarlarınızdaki kutuyu işaretlemektir. Aşağıdaki ekran görüntülerinde örneklerimize bakın.

IPVanish kill switch ayarları (mac istemcisi)

IPVanish yazılım ayarlarında ‘Ağı Öldür’ seçeneğini etkinleştirin

Özel İnternet Erişimi Kill Switch seçeneği (mac yazılımı)

Gelişmiş ayarlar menüsünde ‘VPN Kill Switch’i kontrol edin

Torrent istemcinize bir SOCKS5 Proxy ekleme (isteğe bağlı)

Torrent’lerinizi bir Socks5 proxy’si üzerinden çalıştırmak tamamen isteğe bağlıdır. Günlüğe kaydetmeyen bir VPN kullanmak, torrentlerinizi zaten tamamen anonimleştirecektir..

Torrent istemcinizin ve web tarayıcınızın ayrı IP adreslerine sahip olmasına izin verdiği için, bazı kişiler torrentlerini proxy’den hoşlanıyor.

Proxy’yi VPN etkinken (veya olmadan) da çalıştırabilirsiniz. VPN ile kullanırsanız, 2 kat IP adresi değişikliği (ve güçlü VPN şifrelemesi) olacaktır. Proxy’yi tek başına çalıştırırsanız, hızlar VPN kullanmaktan daha hızlı olacaktır ve torrent IP adresiniz değişecektir, ancak bağlantınız şifrelenmeyecektir.

Çoğu büyük torrent istemcisi yerleşik Socks5 proxy desteğine sahiptir. 1 önemli istisna (ne yazık ki) Bulaşma, popüler Mac torrent istemcisi.

Aşağıda uTorrent içinde proxy’yi nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz.

UTorrent’den farklı bir torrent istemcisi kullanıyorsanız, aşağıdakiler için başka kurulum kılavuzlarımız vardır:

 • Vuze
 • Büyük tufan
 • qBittorrent

Yukarıdaki kılavuzların yazılımın PC sürümünü kullanarak yapıldığından endişelenmeyin. Mac’te adımlar aynıdır.

Adım # 1 – Socks5 Proxy Giriş Kimlik Bilgilerinizi Alın

IPVanish ve Özel İnternet Erişimi her aboneliğe sıfır günlük Socks5 proxy hizmeti ekleyin, ancak VPN sunucularından farklı bir sistem üzerine kuruludur, bu nedenle proxy için ayrı bir kullanıcı adı / parola birleşimi oluşturmanız gerekir.

PIA için adım adım talimatları burada bulabilirsiniz.

IPVanish’i seçtiyseniz (önerilen # 1 numaralı seçimimiz) adımlar aşağıdadır:

1. IPVanish hesabınıza giriş yapın (veya kaydolun) buraya.

IPVanish hesabına giriş yapın

2. Hesap panelinizin ‘Socks5 Proxy’ sekmesine gidin, kullanıcı adınızı / şifrenizi bulun

Resim

3. Bir sonraki adımda kimlik bilgilerinizi kolayca kopyalayabilmeniz / yapıştırabilmeniz için bu sekmeyi açık tutun.

Adım # 2 – uTorrent / Bittorrent’de Proxy’yi Yapılandırma

UTorrent / Bittorrent’i açın ve şu adrese gidin: Menü > Tercihler > Ağ

Ardından bilgileri aşağıda gösterildiği gibi girin. Girdiğiniz değerler, kullandığınız Socks5 sağlayıcısına bağlı olacaktır. 1. adımda oluşturduğunuz giriş / şifre kombinasyonunu değiştirdiğinizden emin olun.

IPVanish için proxy ayarları:

 • Gelen TCP Bağlantı Noktası: Kendinizinkini seçin veya ‘rastgele’
 • Proxy sunucu: SOCKS5
 • Adres: ams.socks.ipvanish.com
 • Liman: 1080
 • Kimlik doğrulama: Etkin
 • Kullanıcı adı: Kullanıcı adınızı
 • Parola: şifreniz
Özel İnternet Erişimi için proxy ayarları:

 • Gelen TCP Bağlantı Noktası: Kendinizinkini seçin veya rastgele seçin
 • Proxy sunucu: SOCKS5
 • Adres: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Liman: 1080
 • Kimlik doğrulama: Etkin
 • Kullanıcı adı: Kullanıcı adınızı
 • Parola: şifreniz

Ayrıca en alttaki 3 onay kutusunun etkinleştirildiğinden emin olmak istersiniz: (Kimlik doğrulama, ana bilgisayar adı için proxy, p2p için proxy). Bu, proxy tünelini kullanmak için tüm uTorrent bağlantılarının gerekli olmasını sağlar.

IPVanish Socks5 proxy ayarları (uTorrent Mac)

uTorrent Proxy Ayarları (IPVanish)

PIA Socks5 Proxy Ayarları (uTorrent Mac)

uTorrent Proxy Ayarları (Özel İnternet Erişimi)

Adım # 3 – IP adresi değişikliğinizi doğrulayın

Her şeyi yapılandırdıktan sonra, her şeyin düzgün çalıştığını doğrulamak için torrent IP adresinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunu bir torrent ip kontrol aracı kullanarak yapacağız.

Torrent IP adresinizi nasıl kontrol edeceğinizle ilgili adım adım kılavuzumuz.

Eşleri bulabilir ve torrentleri indirebiliyorsanız, proxy kurulumunuz büyük olasılıkla doğrudur. Ayarlar yanlış olsaydı (yanlış adres, bağlantı noktası numarası veya şifre girmiş gibi), o zaman uTorrent internete erişemezdi.

İpucu: Socks5 proxy kullanmanın güzel bir özelliği, bir kill-switch gibi işlev görmesidir. Bağlantı koparsa, tüm bağlantıların proxy tünelinden geçmesi gerektiğinden uTorrent anında internet erişimini kaybeder.

Anonim Mac Torrents: Son İpuçları

Umarım Mac Torrent Kılavuzumuzu beğenmişsinizdir. Torrent yaparken IP adresinizi gizlemek ve torrent indirmelerinizi tamamen anonim tutmak için bilmeniz gereken her şeyi vermelidir.

Sonuna kadar atladıysanız, ana noktalar şunlardır:

 1. ‘Sıfır Günlük’ VPN ve / veya Proxy kullanın: IPVanish, PIA ve NordVPN iyi seçimlerdir
 2. Torrent ederken VPN kill anahtarınızı etkinleştirin
 3. Socks5 proxy kurulumu isteğe bağlıdır: ancak torrent istemciniz ve web tarayıcınız için farklı bir konuma / ip sahip olmanızı sağlar. VPN tünelinizde çalıştırıyorsanız da ikinci bir güvenlik katmanı.

Kurulum sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya mac VPN / proxy’nizi farklı bir torrent istemcisiyle yapılandırma konusunda yardım istiyorsanız, aşağıdaki ayrıntılı kılavuzlarımıza göz attığınızdan emin olun:

Mutlu torrentler! Bu kılavuzu yararlı bulduysanız, bir arkadaşınızla veya sosyal ağınızla paylaşmayı unutmayın (soldaki paylaşım çubuğunu kullanabilirsiniz!)

VPN İncelemeleri / Karşılaştırmaları

Rehberler / Eğiticiler

 • IPVanish İncelemesi
 • Özel İnternet Erişimi İncelemesi
 • Torguard İncelemesi
 • Proxy.sh İnceleme
 • IPvanish ve Özel İnternet Erişimi
 • Torguard ve Özel İnternet Erişimi
 • Vuze anonim torrent kılavuzu
 • QBittorrent anonim torrent kılavuzu
 • Anonim torrent kılavuzunu deluge
 • VPN ve Proxy karşılaştırması (torrentler için hangisi daha iyi?)
 • Bitcoin ile bir VPN için ödeme nasıl yapılır
 • Torrent IP adresinizi kontrol edin

Anonim Torrent için Mac Rehberi

4 üzerinden 4,8 / 5 puan

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Kanada 2023 İçin En İyi 8 VPN (Hız Test Edildi!)