ביקורת ProtonVPN: 9 יתרונות ו 6 חסרונות של

ProtonVPN

ProtonVPN

https://protonvpn.com/

tl; דר

ProtonVPN קיים כבר זמן מה ולחברה יש שירותי דואר אלקטרוני מאובטחים. האיכות והתכונות שתמצאו כאן הם תיק מעורב, שלא הכל רע – רק וודאו שהוא יכול לעשות מה שאתם רוצים לפני שתירשמו לתכנית לטווח הארוך. למד עוד.

ביקורת ProtonVPN: 9 מקצוענים & 6 חסרונות של ProtonVPN

ProtonVPN אינה הספקית הווירטואלית הפרטית הווירטואלית (VPN) הוותיקה ביותר בסביבה ולמעשה החלה לספק שירותי דוא”ל מאובטחים בשנת 2014..

שבסיסה בג’נבה, שוויץ, הם נותנים ביטחון למשתמשים בחלקם על ידי הסתמכות על תקנות הפרטיות ההדוקות של המדינה המארחת שלהם.

מה שאנחנו אוהבים ב- ProtonVPN

1. מבוסס בשוויץ

שוויץ היא ביתם של האלפים, שוקולד חלב נהדר, סכין הצבא השוויצרי המפורסם, ועוד הרבה דברים. עם זאת, הוא מפורסם גם בזכות החמימות הכלבת שבה הוא שומר על פרטיות. הזכות לפרטיות מובטחת במסגרת החוקה הפדרלית בשוויץ (סעיף 13):

“לכל אדם יש את הזכות לפרטיות בחייו הפרטיים והמשפחתיים ובביתם, וביחס לדואר ולתקשורת.”

זה הופך אותה למיקום אידיאלי לחברה המתמחה בפרטיות ובביטחון לבסס את מטהם בפרוטון. ProtonVPN היא אחת מאותן חברות, כאשר בסיס הפעילות שלהן מאובטח בז’נבה..

2. הצפנה חזקה & פרוטוקולים

הצפנה היא אחד מסימני ההיכר של ספקי שירותי VPN שכן כל נוכחותם סובבת סביב הנחת היסוד של פרטיות ואבטחה. ישנם פרוטוקולים ורמות הצפנה שונות שהם יכולים להציע. חלק מספקי שירותי VPN מאפשרים למשתמשים לבחור את רמת ההצפנה שהם רוצים, אך ProtonVPN החליטה לעשות את כל החזירה ולבחור רק את הטוב ביותר.

הוא מציע רק את הפרוטוקול הטוב ביותר הזמין עבור המכשיר בו אתה משתמש. לדוגמה, יישום Windows שלהם תומך רק ב- OpenVPN (גם TCP וגם UDP), בעוד שאתה יכול להשתמש רק ב- IKEv2 להתקנים ניידים. ההצפנה מוגדרת גם ברמה הגבוהה ביותר האפשרית – AES-256.

החלפת מפתחות מתבצעת באמצעות RSA עם 4096 סיביות בזמן שאימות ההודעות נעשה באמצעות HMAC עם SHA384. זה בטוח ככל שתוכלו להגיע לשימוש אישי.

בתור הערה של עניין, הגדרות אלה, למרות שהן אופטימליות לאבטחה, אינן הטובות ביותר עבור כולם. אנשים שונים משתמשים ב- VPN למטרות שונות ופרוטוקול / הצפנה היא אחת הדרכים בהן ניתן להשתמש כדי לשנות את הביצועים בדרך כלשהי.

לדוגמה, אם הייתי רק רוצה להשתמש ב- VPN כדי לעקוף מנעולי גיאוגרפי על תוכן, כנראה הייתי רוצה את האפשרות להפחית את ההצפנה כדי לסחוט כמה שיותר מהמהירות מהחיבור שיכולתי להשיג.

3. ללא דליפות, ללא יומנים

חלק מהבדיקות שלי כוללות תמיד בדיקות דליפה בסיסיות הכוללות דליפות DNS ודליפות WebRTC. ProtonVPN מאובטח כמו שאומרים ולא נמצאו דליפות במהלך תהליך ההערכה שלי. לחברה יש גם מדיניות ללא יומני קפדנית.

בעוד שרבים מספקי VPN מציינים זאת, ProtonVPN התקדמה צעד אחד קדימה והקימה דוח שקיפות בו היא מפרטת בקשות למידע שקיבלה מהרשויות ואיזה פעולה נקטה ביחס לבקשות אלו..

אף על פי שהמידע שם לא מבושל ולא ממש אומר לנו הרבה, הוא זורם חיובי קדימה. אחרי הכל, חברות צריכות להתאזן בקו דק, במיוחד חברות VPN בכל הנוגע לחוק.

4. שרתי ליבה מאובטחים

protonvpn שרתי ליבה מאובטחים

הרעיון ‘Secure Core’ של ProtonVPN הוא למעשה מה שרוב ספקי ה- VPN מכנים פשוט ‘פתרון רב-הופ’..

המשמעות היא שהחיבור שלך מנותב דרך סדרה של שרתי VPN לקבלת פוטנציאל פרטיות נוסף. במקרה של ProtonVPN, ‘הליבה המאובטחת’ שלהם מורכבת משרתים בשלוש מדינות – שוויץ, איסלנד ושוודיה..

אם תאפשר את האפשרות ‘Core Secure’ בלקוח ה- VPN שלך, החיבור שלך ינותב דרך אחת משלוש המדינות הללו לפני שתפנה לכיוון המדינה שבחרת כמיקום שרת ה- VPN שלך..

5. מהירויות מקובלות

מהירות היא אחד הנושאים הרגישים ביותר בכל הנוגע לשירותי VPN ותמיד יש ויכוח מתמשך בין לקוחות ונותני שירותים. בדרך כלל לקוחות מתלוננים על ‘מהירויות איטיות’ בעוד ספקי השירותים נאבקים להסביר שהמהירות תלויה בכל כך הרבה גורמים.

למטרות בדיקה, אני צריך להבהיר כמה דברים לפני שאתה פשוט לוקח את התוצאות שלי בערך הנקוב. הראשון הוא שהמכשיר לא משנה – ההצפנה תופסת כוח עיבוד ויכולות המכשיר שלך עשויות להיות גורם.

השני הוא המרחק משרת ה- VPN שנבחר – ככל ששרת שבחרת רחוק יותר, ככל הנראה הקשר שלך יהיה איטי יותר (מבחינת חביון). עם זאת, אני מבצע בדיקות אלה במחשב שולחני ממיקום פיזי במלזיה.

מהירות הבסיס של חיבור האינטרנט שלי (תיאורטית) היא 500 מגה-סיביות, אך בזמן הבדיקה הצלחתי להשיג מעט פחות מ -300 מגה-סיביות לשנייה:

מבחן מהירות protonvpn מלזיה

תוצאת מבחן מהירות בסיס ממלזיה.

עם זאת, בואו נראה כיצד ProtonVPN מתפקד תוך חיבור לשרתים אחרים במיקומים אסטרטגיים ברחבי העולם:

מבחן מהירות protonvpn אוסטרליה

תוצאת מבחן מהירות התחברות לאוסטרליה.

מבחן מהירות protonvpn סינגפור

תוצאת מבחן מהירות ההתחברות לסינגפור.

מבחן מהירות protonvpn לונדון

תוצאת מבחן מהירות ההתחברות ללונדון.

מבחן מהירות protonvpn ארה

תוצאת בדיקת מהירות ההתחברות לארה”ב.

protonvpn מהירות ליבת ארה

תוצאת בדיקת מהירות המתחברת לארה”ב באמצעות Secure Core (איסלנד).

כפי שאתה יכול לראות, המהירויות שמוצעות על ידי ProtonVPN הן הגון לרוב. מרבית המהירויות הללו מספיקות כמעט לכל דבר, אפילו הזרמת וידאו באיכות גבוהה של 4k במידת הצורך. הפעם היחידה שסביר להניח שתבחין ב- VPN היא אם היית מנסה להוריד קובץ ענק – וזה עשוי לקחת קצת יותר זמן.

בתוצאת הבדיקה הסופית, תוך כדי שימוש בשרת ה- Secure Core שלהם באיסלנד, חלה ירידה בולטות הן בהמתנה והן במהירות, וזה צפוי. עם זאת, אפילו בשיעורים אלה חוויית הגלישה לא הייתה נוראית. זה פשוט המחיר שאתה צריך לשלם כדי לשמור על פרטיותך באינטרנט.

6. נוכח ב 41 מדינות

כמו לרוב ספקי שירותי ה- VPN הטובים, גם ל- ProtonVPN נוכחות טובה ברחבי העולם – ב -41 מדינות, בהן הם מתחזקים מעל 500 שרתים. אמנם לא המספר הגדול ביותר של מדינות ושרתים מסביב, אך עדיין מדובר במספר מכובד.

תשתית (חומרה ורוחב פס כאחד) עולה פצצה וכמשתמש, הייתי מאוד סקפטי לספקית הטוענת שמציעה מספרים גדולים של שרתים במחירי תחתית. חלקם יכולים לעשות זאת, אך לא רבים.

7. סטרימי נטפליקס & BBC iPlayer

באופן אישי, אחת הסיבות העיקריות שלי לשימוש ב- VPN היא שאני רוצה לגשת לתוכן אזור Netflix בארה”ב. זה גורם שחשוב לי. בהפעלת ProtonVPN הצלחתי לזרום תוכן Netflix בארה”ב בצורה חלקה ברוב המקרים, אז אני אתן להם מעבר לזה.

שימו לב כי היו מקרים שבהם שרתי ProtonVPN לא הצליחו להתחבר לנטפליקס. לא הצלחתי לבדוק את כל השרתים המונה 500, אבל אלה שעבדתי מצוין עד כה.

באופן דומה, למי שרוצה לצפות ב- iPlayer של ה- BBC יכול לשים לב שזה עובד בסדר גמור.

8. תומך בדפדפן טור & P2P

עבור האולטרה-פרנואידית, אם אינכם מסתפקים באבטחת הקשר שלכם עם שירות VPN בלבד, אתם תשמחו לציין כי טור דפדפן עובד גם כן.

אבל שימו לב שלא כל שרתי ProtonVPN תומכים ב- Tor (לחץ כאן לרשימה של השרתים שלהם ומה הם מאפשרים בכל אחד מהם).

P2P זמין גם הוא, אך מוגבל באופן דומה לשרתים מסוימים בלבד.

9. תמחור משתנה

BasicPlusVisionary
מחיר ליום 4 $ 8 $ 24 $
מספר המכשיר 2510
CoreNoYes כן מאובטח

אחד הדברים הטובים יותר ב- ProtonVPN הוא שהוא נותן ללקוחותיה אפשרות לבחור מה הם רוצים לשלם. חלק מהמשתמשים רוצים רמת שירות בסיסית במחיר טוב יותר ותוכלו להשיג זאת באמצעות ProtonVPN. למעשה, יש להם גם תוכנית חינמית.

התוכנית החינמית מוגבלת מאוד הן במהירות והן במיקום השרת, אך היא אינה פותרת משתמשים עם רוחב פס מוגבל. אתה יכול גם לבחור ברמות תכנית אחרות אשר פותחות גישה לשרתים רבים יותר, למספר המכשירים הנתמכים ותכונות נוספות.

בכל הנוגע ל- VPN, הייתי אומר שהתוכניות שלהם נמוכות יותר משרתות פלח לקוחות שלא רבים מספקי השירות מוכנים לספק לו. התוכניות הגבוהות ביותר שלהן תואמות יותר את הסטנדרטים בתעשייה, אך יכולות להיחשב יקרות בהשוואה לכמה ספקים מובילים כמו Surfshark ו- NordVPN.

מה לא אהבנו ב- ProtonVPN

1. שרתי אזור אסיה מוגבלת

למרות שרתי ProtonVPN משתרעים על פני 41 מדינות, שמתי לב שרק מעטים משרתים את אזור אסיה. אתה מקבל כמה מיקומי מפתח כמו סינגפור והונג קונג, אך למי שזקוק לתמיכה ברמה הארצית באזור זה תתאכזב.

אמנם זה עשוי להיות מקובל לשימוש כללי, אבל לקוחות שעשויים להיות בעלי צרכים ספציפיים כמו חיבור מקומי למטרות עסקיות או אחרת, יימצאו ללא מזל.

2. מועדים לחסימות VPN

במהלך הבדיקה גיליתי ש- ProtonVPN מועדת לחסימת אתרים רבים יותר מרוב ה- VPN שניסיתי. זה מקבל צורה של שרתים שמזהים את חיבור ה- VPN או עלולים לחסום אותו לחלקם שבסופו של דבר יש שגיאות אקראיות כמו חריגות CSS..

לרוע המזל, הבעיות בהן נתקלתי לא היו ניתנות לפיתרון אפילו לאחר פנייה לתמיכת הלקוחות שלהם.

למרות שאני מכיר בכך שכמעט בלתי אפשרי עבור ספק שירותי VPN לעבוד בשיעור הצלחה של 100%, הבעיות שנצברו עם ProtonVPN הבחינו – הרבה יותר מרוב האחרים בהם השתמשתי עד היום.

3. נוטה להיות מעט גימיקי

כל חברה משתמשת באסטרטגיה שיווקית כלשהי, אך הסיבה שהייתי פשוט להוסיף את זה כחיסרון ל- ProtonVPN היא שהגימיקים השיווקיים שלהם יכולים להשפיע על לקוחות פוטנציאליים באופן שלילי בדרך כלשהי.

קח לדוגמא את הנחת היסוד שלהם לשרתי ‘Secure Core’ שהם משתמשים בהם כנקודת מכירה מרכזית לקידום השירותים שלהם. הליבה מורכבת משוויץ, איסלנד ושוודיה, אך שוודיה היא למעשה חברה בקהילה של חמש העיניים.

זה אכן גורם לי להרגיש קצת לא בנוח ויחזיר אותנו להישען על המילה של ProtonVPN שהם לא שומרים על יומני והם הגדירו את כל השרתים שלהם כמו שצריך כדי להבטיח.

נקודות מכירה אחרות כמו השרתים שלהן נמצאים במתקנים צבאיים מחתרתיים קודמים, למרות שהן מעניינות, לא באמת משפיעות רבות על פרטיותך.

4. זמינות P2P מוגבלת

כחובב P2P גדול, הייתי מאוכזב מאוד לגלות כי מבין כל השרתים שיש ל- ProtonVPN הוא תומך רק בהסתה מתוך קומץ מדינות; שוויץ, שוודיה, סינגפור והולנד. המשמעות היא שאם אתה רוצה לצפות בנטפליקס ארה”ב ולשטף בו זמנית, אין לך מזל.

האפשרות היחידה שלך תהיה להשתמש במנהור מפוצל ולפטור את לקוח הטורנט שלך משירות VPN. יתכן וזה לא יכול להיות פיתור בר ביצוע עבור משתמשים במדינות מסוימות עם חוקי זכויות יוצרים מעיקים ביותר.

5. תמיכה בדוא”ל בלבד

כאשר התמודדתי עם קשיים בהגעה לאתרים, רציתי לפנות לעזרה, רק כדי לגלות שלפרוטון-וי-אן אין תמיכה זמינה בשידור חי. שדרת התמיכה העיקרית שלך היא באמצעות דואר אלקטרוני – ונדרש זמן מה להגיב.

לקח להם 24 שעות להשיב להודעת הדוא”ל הראשונית שלי (לא סופרת תגובה אוטומטית) ובעקבות כך, כל חילופי דברים ארכו כחצי יום בערך כדי לקבל תשובה. עם זאת, משך הזמן לא היה הבעיה הגדולה ביותר, התשובות היו.

הנושא העומד בבסיס קיבלתי מהתגובות היה: “יש לנו שרתים רבים, אם אחד לא עושה מה שאתה רוצה, נסה את כולם אחד אחד עד שיהיה לך מזל.” אתה יכול להגיד שהעלה את לחץ הדם שלי לא מעט נקודות.

6. יכול להיות קשה להגדיר

רוב ה- VPN כיום מנסים להקל עליך להשתמש בתוכנה שלהם ככל האפשר. כשמה כן הוא, אופי ה- VPN הופך אותם למכשול גדול עבור אלה שאינם נוטים מאוד מבחינה טכנית.

לרוב, ל- ProtonVPN ממשק משתמש של חלונות מאוד מלוטש. לאמיתו של דבר, אני אוהב את מפת העולם הניצבת והמדהימה של הישן של בית הספר.

עם זאת, כשמדובר במנהור מפוצל, קורה משהו מוזר. מנהור מפוצל הוא אפשרות שיש לספקים רבים המאפשרת להחריג יישומים מסוימים או אפילו אתרים ממנהרת VPN. לשם כך, בדרך כלל זה על ידי הוספת אפליקציה או כתובת אתר.

מנהור מפוצל

להוסיף כתובת IPv4? מדוע לא פשוט לקבל שם תחום?

מסיבה לא ברורה, כדי להחריג אתר מאפליקציית ProtonVPN, עליכם למצוא את כתובת ה- IP של אותו אתר. כדוגמה לכך, נניח שאתה רוצה לכלול את google.com ממנהרת VPN. במקום להקליד את שם הדומיין הזה, תצטרך למצוא את כתובת ה- IP של גוגל (שהיא 172.217.3.100).

אם להיות כנה, זה מריח אותי עצלנות בחזית הפיתוח ועבור חברה שנמצאת בעסק כל כך הרבה שנים, פשוט בלתי נסבלת.

מסקנה: האם ProtonVPN שווה את המחיר?

כפי שאתה יכול לראות, יש בערך אותה כמות של ויכוחים בעד ונגד ProtonVPN שאני יכול לחשוב עליהם. עם זאת, בסופו של יום, הרבה יהיה תלוי במה אתה משתמש בשירות. לדוגמה, אם אתה מעוניין רק לאבטח את החיבור שלך, להתחבר לשרת VPN סמוך ולשכוח מכל דבר אחר – ProtonVPN כנראה יהיה בסדר עבורך.

אם אתה זקוק לפיתרון מאוד גמיש שיאפשר לך לעשות הרבה דברים בבת אחת (גלישה, סיקור, זרם וכו ‘), יתכן שתצטרך לחפש ספק חלופי. בבסיסה, ProtonVPN בסדר גמור, אך המחיר שהיא גובה מהמשתמשים עבור תוכנית Plus (לגישה ל Secure Core ושרתים נוספים) – 8 דולר לחודש, הוא מעט תלול.

חידושים ל- VPN ומשתמשים קלים צריכים להיות בסדר, במיוחד משתמשים קלים במיוחד שיכולים לחיות עם התוכניות החינמיות או הבסיסיות שלהם..

תכונות עיקריות

 • ✓ ללא רישום
 • ✓ הרוג מתג
 • ✓ שרת Core מאובטח
 • ✓ P2P & תמיכה בנטפליקס

מומלץ ל

 • • אבטחה מובילה
 • • משתמש רב פלטפורמה
 • • ארה”ב- & משתמשים מבוססי האיחוד האירופי

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map