CyberGhost VPN

CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

tl؛ dr

CyberGhost نامی است که من اطمینان حاصل کرده اید که اگر در سرویس های VPN انواع اسکن مقاله را انجام داده اید ، به این نتیجه رسیده اید. این شرکت در رومانی مستقر است ، در خارج از حوزه 14 حقوقی اروپا قرار دارد و امروزه بیش از 3000 سرور در 60 کشور جهان را اداره می کند. اگر من همیشه به یک ارائه دهنده خدمات VPN روبرو شوم که احساسات مختلط تری به من نشان دهد ، این یکی است. به طور خلاصه ، پرش از نقص های بحرانی. حفاظت اولیه خوب ، سرعت مناسب اما ایده بد برای طرفداران P2P.

مرور CyberGhost: 5 جوانب مثبت و 3 منفی استفاده از CyberGhost!

CyberGhost در وسط جاهای دیگر تا جایی که به رسمیت شناخته شده است ، نوعی است. نه در طرف شناخته شده و نه کاملاً غیرقابل تشخیص است. این اسمی نیست که همه بدانند ، شاید مگر اینکه شما بطور خاص تحقیقاتی راجع به VPN انجام داده باشید.

با این حال ، با وجود تصوراتی که از این امر به دست می آید ، مطمئناً این شرکت از زمان آغاز به کار در سال 2011 رشد کرده است و امروز دارای سرورهای زیادی به عنوان غول پیکر VPN Nord (تعداد سرورهای من مطمئناً چشمگیر است).

آنچه ما درباره CyberGhost دوست داریم

1. تمرکز گسترده بر اروپا

با انتخاب بیش از 3000 سرور ، ممکن است شخصی تصور کند که تقریباً در همه کشورها برای پوشاندن کل جهان کافی است. متأسفانه ، این واقعاً موردی نیست که به نظر می رسد تمرکز CyberGhost در حوزه عملیات اروپا باشد. اگرچه ممکن است برخی از شما این امر را بسیار محدود کننده بدانیم ، من ترجیح می دهم که فکر کنم آن را به عنوان یک بازار خاص (اگر بزرگ) در نظر بگیریم.

متأسفانه ، این مسئله باعث می شود تا جایی که سرعت در آن واقع شده است ، کم و زیاد شود. بعداً ، ما با جزئیات بیشتری به واریانس سرعت در مناطق مختلف نگاه خواهیم کرد ، اما کافی است که بگوییم بسته به موقعیت مکانی شما و سروری که انتخاب می کنید ، ممکن است سرعت بسیار جذاب یا خوبی داشته باشید.

1.1 ویژگی های امنیتی بی نظیر

چیزهای زیادی وجود دارد که CyberGhost در اینجا دارد که به سختی می دانم از کجا شروع کنم. برای یک ارائه دهنده خدمات VPN ، این شرکت در هنگام امنیت مقادیر چشمگیر “اضافی” را ارائه می دهد. شاید این به عنوان یک تأمین کننده امنیتی که به این امر منجر شده است ، در ریشه شرکت باشد.

اجبار HTTPS

بیایید با کسی شروع کنم که بیشترین علاقه را به آن داشتم ، جایی که مشتری CyberGhost می تواند اتصالات HTTPS را به وب سایت ها مجبور کند. درست است ، این ممکن است از طریق یک افزونه مرورگر نیز انجام شود ، اما از آنجا که می خواهید به هر حال از یک سرویس VPN استفاده کنید ، ممکن است همه اینها در یک ساخته شده باشد ، درست است?

برای درک مفید بودن HTTPS اجباری ، فرض کنید شما از یک وب سایت بانکی بازدید می کنید. اتصال HTTPS تضمین می کند که داده های شما از طریق رایانه به حساب بانکی شما ایمن باشد.

مسدود کردن ردیابی آنلاین

مورد بعدی این واقعیت است که CyberGhost می تواند محتوای وب را که ممکن است فعالیت های آنلاین شما را دنبال کند ، حذف کند. این مانع از ردیابی منابع ناشناخته شما می شود و کاری است که همه VPN ها باید انجام دهند. مسدود کردن ردیابی آنلاین امری است که امروزه بسیار ضروری است ، زیرا بسیاری از شرکت ها در فعالیت های جمع آوری داده های آنلاین خود بیش از پیش سرزده می شوند..

به عنوان مثال دوست ما گوگل را انتخاب کنید ، که تصمیم گرفت سیستم عامل تلفن همراه آندروید خود را از محل کار کاربران مطلع کند. بعلاوه ، ردیابی موقعیت مکانی فقط به Google محدود نمی شود ، بنابراین چرا نباید CyberGhost را تا حد امکان از این داده خارج کرد?

مسدود کردن آگهی و محافظت از ویروس

CyberGhost به قدری یکپارچه است که حتی شامل Ad Blocker و ویروس نیز می شود & محافظت از وب سایت این امر باعث می شود تا تبلیغات آزار دهنده نشود ، و همچنین از محتوای مضر برای برخی از وب سایت ها در امان بماند.

1.2 انتخاب قوی پروتکل ها و رمزگذاری

برای کسانی که تاکنون بسیار آگاه نیستند ، مزایای اصلی VPN حفظ حریم خصوصی و امنیت است. حفظ حریم خصوصی مانند افرادی که نمی دانند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. امنیت مانند مردم نمی تواند از کاری که شما انجام می دهید چشم پوشی کنید. برای ایجاد امنیت ، آنچه شما نیاز دارید دو مؤلفه اصلی است – خود پروتکل و نوع رمزگذاری.

CyberGhost از این مزیت برخوردار است که تقریباً از کلیه پروتکل های اصلی پشتیبانی می کند (حتی نسخه هایی که من آنها را از آنجا که هنوز قدیمی نیستند ، مانند L2TP آنها را به روز توصیه نمی کنم). به همین ترتیب ، آنها سطوح مختلف رمزگذاری را تا 256 بیتی ارائه می دهند ، که از بالاترین سطح است. تعداد زیادی از وسایل نقاشی شده با رنگ سبز را تصور کنید که از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کنند.

نکته اینجاست که انتخاب در دست شماست. پروتکل ها و سطح رمزگذاری می توانند براساس نیاز شما تنظیم شوند. پروتکل های مختلف سرعت های مختلفی را پشتیبانی می کنند و بدیهی است که میزان رمزگذاری بیشتر است ، احتمالاً اتصال VPN ما کندتر خواهد بود (این نیز به سخت افزار وابسته است).

اگر تمام آنچه شما می خواهید اینست که VPN از IP شما استفاده کند و حداقل امنیت را حفظ کند ، بنابراین شما می توانید سطح رمزگذاری کم را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد از اتصالات پر سرعت لذت ببرید. اگر شما پارانوئید هستید ، CyberGhost نیز می تواند به شما کمک کند.

1.3 سرورهای پروفایل شده بهینه شده برای استفاده های مختلف

با وجود 3000 سرور استخر سرور CyberGhsot ، کاملاً بدیهی است که نباید در انتخاب یک ارتباط مشکلی وجود داشته باشد ، درست است؟ خوب ، نه واقعاً تصور کنید که خودتان در یک رستوران نشسته اید و یک منو با 3،000 مورد به شما می آید.

خوشبختانه ، این شرکت سرورهای خود را با دقت پروفایل می کند ، به این معنی که استخر سرورهایی وجود دارند که برای اهداف مختلف بهینه شده اند. نحوه انتخاب آنها از نظر شما بستگی دارد. می توانید لیستی از مکان های موردعلاقه خود داشته باشید یا از لیست های از پیش مرتب شده انتخاب کنید. این شامل لیست هایی مانند حداقل سرورهای شلوغ ، سرورهای NoSpy یا حتی بیشتر سرورهای شلوغ است (اگرچه من نمی دانم چرا می خواهید آن را بخواهید).

بیایید بگوییم شما یک طرفدار تورنت هستید – این یک مجموعه واقعی از افرادی است که در اشتراک فایل P2P حضور دارند ، بنابراین CyberGhost سرورهای بهینه شده را فقط برای آنها کنار گذاشته است.

2. پشتیبانی از چند بستر

برای خانه ای که سرور پرونده لینوکس ، رایانه شخصی ویندوز ، مک رایانه و همچنین تلفن های هوشمند و تبلت های مختلفی دارد ، شما شانس دارید! CyberGhost حداکثر 7 دستگاه را در هر حساب پشتیبانی می کند ، که تا کنون یکی از سخاوتمندترین من است که تاکنون دیده ام. برای منصفانه بودن ، من فکر می کنم که متوسط ​​خانواده امروزی حداقل این تعداد زیادی از دستگاه ها را در اختیار دارد ، بنابراین پشتیبانی مناسب است..

CyberGhost حداکثر 7 دستگاه در هر حساب پشتیبانی می کند

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات VPN برای گسترش معمول سرویس دهی می کنند – ویندوز ، لینوکس ، MacOS ، اندروید ، iOS و برخی از روترها. اگر لیست بالا را مشاهده می کنید ، CyberGhost حتی برای Raspberry Pi ، برخی از دستگاه های NAS و حتی در ماشین های مجازی تنظیم شده است!

همه چیز در مورد انتخاب است ، و تا چه اندازه CyberGhost برای پر کردن این لیست رفته است ، من واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم.

در اینجا من باید برای کسانی که فکر می کنند با پرتاب VPN روی یک روتر می توانند بیش از حد دستگاههای X را دریافت کنند ، از آنجا که پشتیبانی می شود.

توجه داشته باشید

اجرای سرویس VPN در روتر شما به شما کمک می کند بر حد اتصال همزمان دستگاه که بیشتر VPN ها تحمیل می کنید ، غلبه کنید. با این حال ، یک اشکال وجود دارد. تقریباً در همه موارد (مخصوصاً برای روترهای خانگی) ، انجام این کار باعث می شود تا ترافیک اینترنت شما در مقایسه با برنامه های VPN اختصاصی برای دستگاه کاهش یابد. دلیل این امر این است که روترها قادر به مدیریت رمزگذاری اطلاعات مورد نیاز در زمان واقعی هستند ، بنابراین سرعت انتقال داده شما را کند می کند.

3. سرعت شایسته و پایدار

در حالی که من نمی توانم بگویم که CyberGhost سرعت های چشمگیر را ارائه می دهد ، باید اعتراف کنم که برخی سرورها پتانسیل زیادی را نشان می دهند. هنگامی که نتایج تست سرعت را در زیر می بینید ، توجه داشته باشید که سرعت پهنای باند فعلی من به 50Mbps نظری محدود شده است. بیشتر اوقات می توانم نزدیک یا حداقل حدود 45 مگابیت بر ثانیه داشته باشم ، که بسیار خوب است.

هر VPN معمولاً احتمال دارد پهنای باند را از بین ببرد ، بنابراین انتظار من این بود که بتوانم به طور متوسط ​​30-40 Mbps را بدست آورم. البته این با فاصله سرور تا محل فیزیکی من تنظیم می شود.

تست CyberGhost با SpeedTest ، که بسیار قابل اعتماد است ، فهمیدم که سرعت از سراسر جهان بسیار متفاوت است. آنچه برای من حتی تعجب آورتر بود این بود که به جای مکانی که در مالزی هستم سرعت بیشتری از سرورهای مستقر در سنگاپور گرفتم. فقط می توانم تصور كنم كه این احتمالاً به دلیل زیرساخت ها است.

به عنوان یک قانون اساسی ، انتظار داشته باشید که نرخ پینگ بالاتر و سرعت کمتری داشته باشید و هرچه سرور انتخابی شما از مکان واقعی شما فاصله داشته باشد ، بیشتر است. این معمولاً بدون توجه به خدمات VPN که انتخاب می کنید صحیح است.

در زمان تست ، بارهای سرور (روی آنهایی که من تست را اجرا کردم) به شرح زیر بود.

 • بار من 23٪
 • SG 50٪ بار
 • AU 50٪ بار
 • NL 37٪ بار
 • SA 27٪ بار
 • 53٪ بار آمریکا

نتیجه تست سرعت در سرور مالزی

تست سرعت آسیا – سرور مالزی
(نتیجه تست سرعت کامل را ببینید)

نتیجه تست سرعت در سرور سنگاپور

تست سرعت آسیا – سرور سنگاپور
(نتیجه تست سرعت کامل را ببینید)

نتیجه تست سرعت روی سرور سیدنی

تست سرعت استرالیا – سرور سیدنی
(نتیجه تست سرعت کامل را ببینید)

نتیجه تست سرعت در سرور آمریکای شمالی

تست سرعت سرور America- North America
(نتیجه تست سرعت کامل را ببینید)

نتیجه تست سرعت در سرور آفریقای جنوبی

تست سرعت آفریقا – سرور آفریقای جنوبی
(نتیجه تست سرعت کامل را ببینید)

نتیجه تست سرعت روی سرور آمستردام

تست سرعت هلند – سرور آمستردام
(نتیجه تست سرعت کامل را ببینید)

برای پخش فیلم ، فهمیدم که معمولاً فیلمهای UHD از طریق YouTube نشانگر خوبی هستند زیرا سرورهای آنها به طور کلی بسیار پایدار هستند. نمونه فیلم در UHD که من اجرا کردم صاف و بسیار خوب بود. اگر می خواهید خودتان آن را امتحان کنید ، هر زمان می توانید همان فیلم را تماشا کنید.

پخش فیلم های UHD در CyberGhost VPN

3.1 سرعت خوب در تورنت

نزدیکترین سرور تورنت که CyberGhost برای من وجود دارد هند است ، اما من ژاپن را بر روی آن ترجیح دادم که به هر حال در ردیف بعدی بود. سرعتهای ارائه شده در این سرور هیچ چیز قابل توجهی نبود ، اما من نرخ بارگیری بسیار پایدار را در کل جلسات تورنت خود مدیریت کردم.

از نظر من ، ثبات معمولاً بالاتر از سرعت سریع فروزان است. من مطمئن هستم که بسیاری از شما ناامیدی از سرعت تورنت در حال اجرا و پایین را تجربه کرده اید در حالی که شما فقط سعی در دریافت این پرونده دارید!

در زمان آزمایش ، سرور ژاپن که به آن متصل شدم با بار 33٪ کار می کرد.

تست سرعت - سرور ژاپن

به یاد داشته باشید که من به این سرور به طور خاص به torrent متصل شدم. چند ارائه دهنده VPN که تاکنون امتحان کرده ام ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا جایی که به آن وصل شوید ، اما CyberGhost کاملاً سختگیرانه است. من سعی کردم torrenting را روی سرور سنگاپور انجام دهم و سرعت صفر و چربی زیاد در بارگیری من را برای من ایجاد کرد.

4. قیمت ایده آل برای کسانی که به دنبال برنامه های بلند مدت هستند

وقتی برای اولین بار قیمت آنها را دیدم ، کمی شوکه شدم زیرا ابتدا به قیمت ماهانه بدون قرارداد نگاه کردم. مبلغ 12.99 دلار در هر ماه در معاملات یک ماهه ، که در برابر و حتی بالاتر از برخی از آنچه که من ارائه دهندگان VPN ردیف برتر ، مانند ExpressVPN و NordVPN می دانم ، قیمت گذاری شده است..

MonthlyYelylyBi سالانه
قیمت / ماه 12.99 $ 5.25 $ 3.50 $
مبلغ قبض 12.99 $ 63.00 $ 63.00
چرخه صورتحساب1-ماه 12-ماه 18-ماه
پول Back14-day45-day45-day

با این حال ، برنامه 2 ساله آنها قیمت را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. با قیمت 3.50 دلار در هر ماه طی دو سال ، قیمت گذاری بسیار جذاب و دشوار است. من مواردی از معاملات ویژه را نیز مشاهده کرده ام که در آن حتی به نرخ های پایین نیز کاهش می یابد ، بنابراین حتما به دنبال تخفیف های ویژه در CyberGhost باشید.

ضمانت برگشت پول 45 روزه!

اگر جزء کسانی هستید که دوست دارد قبل از خرید مطمئن شوید که سعی می کنید قبل از خرید ، پس از پرداخت 45 روز ضمانت بازگشت CyberGhost ، می توانید استراحت کنید و به استراحت اطمینان دهید. این چاپ کوچک نیست ، به صورت قانونی پنهان نیست ، درست در صفحه سؤالات متداول آنها است.

توجه داشته باشید

CyberGhost 45 روز فرصت دارد ، بدون سؤال پرسیده می شود ، سیاست بازپرداخت برای 6 ماه یا اشتراک بیشتر ما است. این اطمینان حاصل می کند که هیچگونه اشتباهی در خرید صورت نگرفته است و هدف آن کمک به موقعیت هایی مانند مشتریانی که قادر به استفاده از خدمات ما نیستند (برای مثال وقتی ISP شما مسدود کننده اتصالات VPN است).

* اشتراک ماهانه 14 روز ضمانت برگشت پول دارد.

در واقع ، شما حتی می توانید با یک آزمایش رایگان 7 روزه ، بدون هیچ رشته ای به آنها ، آنها را به صورت رایگان امتحان کنید.

5. خوب برای پخش از جمله Netflix

باز هم ، این به CyberGhost می رود که دارای سرورهای بسیار زیبا و دارای پروفایل بسیار خوبی است. آنها همچنین آنهایی را برای پخش ویدیو به پایان رسانده اند ، و Netflix فقط یکی از سرویس های پخش ویدیو است که آنها فکر کرده اند که ممکن است دوست داشته باشید به آنها دسترسی پیدا کنید. به هر حال ، برای دسترسی به Netflix US ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به یکی از سرورهای آمریکایی دارای بهینه سازی جریان متصل شوید..

بیایید صادق باشید در اینجا ، نتفلیکس دوست ندارد کلاهبرداری منطقه را محاصره کند. تمام تلاش خود را می کند که خدماتی مانند این را خاموش کنید ، اما CyberGhost هیچکدام از این موارد را ندارد و در واقع اعلام می کند که آنها جریان Netflix US را تضمین می کنند.

برای کاربران ویندوز ، این برنامه در واقع شامل گزینه ای برای رفع انسداد جریان است که به شما امکان می دهد با ارائه دهندگان سرویس های مختلف جریان ، وحشی شوید. بدون آزمایش و خطای دستی ، فقط کلیک کنید و بروید. این قفل براساس لیستی است که هر روز توسط CyberGhost به صورت داخلی به روز می شود.

چیزی که ما درباره CyberGhost دوست نداریم

1. از جعبه کار نکنید

در حالی که این ممکن است یک معامله گر نباشد و مطمئناً ممکن است برای همه اتفاق نیفتد ، من باید تجربه خودم را به اشتراک بگذارم. من یک طرفدار بزرگ پلاگین و بازی هستم و CyberGhost Windows Client کمی برای من عجیب بود. مطمئناً ، نرم افزار را نصب کرده و شروع کرده است ، اما وقتی من کلیک کردم ، باید … برو ، درست است?

مال من به ناامیدی من زیاد نبود و مجبور شدم دلیل این موضوع را بدانم. طولی نکشید ، اما فهمیدم که تنظیمات پیش فرض برای من مطابقت مطلوبی ندارند. من قبل از تصمیم CyberGhost Windows تصمیم به پخش خوب داشتم مجبور شدم به طور دستی پروتکل و سرور خود را انتخاب کنم.

همانطور که گفتم ، یک معامله گر نیست ، اما اگر تجربه فنی شما محدود باشد ، ممکن است برای شما یک شوک باشد.

2. صلاحیت داده Dodgy و ناشناس بودن

خوب ، این تقریباً برای من جالب است و باید برای همه شما نیز باشد. در طول بررسی من ، تحقیقات پس زمینه و غیره ، وقتی به این ایده رسیدم که آیا من با CyberGhost ناشناس هستم ، آب نسبتاً گل آلودی پیدا کردم..

در حالی که این شرکت خط مشی رسمی برای عدم ورود به سیستم دارد ، در عین حال توسط برخی از کاربران به استفاده از اسکریپت هایی مانند Hotjar (که یک اسکریپت ضبط جلسه است) اشاره شد. در حقیقت ، سایبرگوست آشکارا این موضوع را در سایت خود پذیرفته است ، اگرچه ادعا می کند این اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود استفاده می شود.

خط مشی رازداری CyberGhost VPN

علاوه بر این ، وقتی من در ابتدا دیدم که CyberGhost در رومانی مستقر است ، خوب بود. از این گذشته ، این کشور از صلاحیت 14 چشم اروپا خارج است که بسیار عالی است. با این حال بعداً متوجه شدم که مالک در سال 2017 CyberGhost را به یک شرکت تبلیغاتی دیجیتال به نام CrossRider فروخت.

حال ، یک شرکت تبلیغاتی تبلیغات دیجیتال با ارائه دهنده خدمات VPN که برای استفاده از اسکریپت های ضبط جلسه برای آن استفاده می کند ، چه کاری می تواند انجام دهد؟ طرح ضخیم می شود و من برای یک شخص کمی احساس احتیاط می کنم.

3. گزینه های پرداخت محدود

این مجدداً ناشناس است ، زیرا CyberGhost فقط کارت اعتباری ، پی پال یا BitPay را می پذیرد. درست است که BitPay برای BitCoin استفاده می شود ، اما به معنای واقعی کلمه صدها کریپتو در آنجا وجود دارد و همیشه گزینه پول نقد به شکل کارت های هدیه و غیره نیز وجود دارد..

چرا شرکتی که در زمینه حفظ حریم خصوصی ، امنیت و ناشناس بودن تخصص دارد ، چنین گزینه های پرداخت محدودی را ارائه می دهد – گزینه هایی که احتمالاً جزئیات کاربر را فاش می کند؟ من هیچ جوابی ندارم ، اگرچه برای من این مسئله به اندازه مسئله ای که در بالا به آن اشاره کردم مهم نیست.

Bottomline: آیا هزینه CyberGhost را پرداخت می کنم?

قبل از شروع جمع بندی ، بگذارید فقط موقعیت شخصی خود را در اینجا بیان کنم. اگر من هزینه VPN را پرداخت کرده ام و از آن استفاده می کنم ، از نظر سرعت انتظار عملکرد خاصی را دارم. من در مورد گزینه های پرداخت و مواردی مانند آن خیلی عصبانی نیستم و تا آنجا که ناشناس بودن پیش می رود ، فقط مرز برای من انجام خواهد داد.

من چیزهای خوبی درباره CyberGhost بیان کرده ام و بله ، درست است که آنها بسیاری از وسایل اضافی داخلی را ارائه می دهند که احتمالاً در جای دیگری پیدا نخواهید کرد. به عنوان یک قلاب حتی بهتر ، می توانید برای یک برنامه بلند مدت وارد شوید که در آن قیمت های پایین سنگینی وجود دارد. از نظر من ، از آنجا كه خدمات واقعاً ممتاز هستند ، چقدر خوب سرورهای خود را بهینه كرده اند.

به عنوان نمونه ، سرورهای جریان ویدئویی و تورنت را که قبلاً در مورد آنها بحث کردم ، به عنوان مثال ببرید. اگر هر یک از این سوله ها همان چیزی است که شما بعد از آن هستید ، می گویم CyberGhost یک انتخاب کاملاً عالی است. برای طرفداران تورنت ، پخش کننده فیلم ، ناجیان جابجایی … شما باید بله بگویید.

با این حال ، یک ذهن بسیار بزرگ اما در ذهن من وجود دارد. این احتمالاً چیزی است که می تواند ناخن را در تابوت CyberGhost برای بسیاری از افراد قرار دهد. بر اساس حریم شخصی و ناشناس بودن ، به سادگی درمورد اطلاعات موجود برای من احساس امنیت می کنم و با استفاده از CyberGhost احساس امنیت می کنم.

اگرچه ادعاهای CyberGhost ممکن است برای یک شرکت عادی به اندازه کافی قانونی باشد ، اما من می گویم که برای ارائه دهنده خدمات VPN که می تواند از این تاکتیک ها استفاده کند ، غیرقابل انکار است. بنابراین ، آنچه را که ممکن است برای این کار به دست آورید – ارزش و کارایی را با قربانی ناشناس بودن انتخاب شما است.

گفتن بله یا خیر دشوار است ، بنابراین تصمیم باید توسط نیازهای شما گرفته شود.

ویژگی های اصلی

 • ✓ پشتیبانی از سیستم عامل های بسیار
 • ✓ مسدود کردن تبلیغات و بدافزار
 • رمزگذاری 256 بیتی
 • ✓ سرورهای پروفایل
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ برنامه های قیمت بلند مدت عالی

توصیه شده برای

 • • هاگوهای ویدئویی
 • • آنهایی که ناشناس نیستند
 • • طرفداران P2P
 • • دارندگان دستگاه بسترهای نرم افزاری

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me