Kui olete lugenud minu sissejuhatavat artiklit virtuaalsete privaatvõrkude (VPN-ide) kohta, siis nüüd olete ilmselt teadnud, et funktsioon on oma olemuselt üsna lihtne.

VPN-i ülesanne on luua turvaline ühendus teie seadme ja teabe vahel, millele proovite juurde pääseda, ükskõik kus see asub. Samal ajal peab VPN selle teabe ka krüptima.

Kõlab lihtsalt, kuid pole tegelikult nii lihtne rakendada. VPN-i põhielemendid – turvalisus, anonüümsus, kiirus ja stabiilsus – on selle püsimajäämiseks üliolulised.

Miks Google Chrome’i VPN-laiendus??

Parimad Google Chrome'i VPN-laiendused

Isegi kui lugesite läbi kogu VPN-is saadaoleva teabe ja nägite nähtavate hindadega silmi, võis mõni teist isegi mõelda: “Mis oleks, kui ma tahaksin lihtsalt Interneti sirvimisel jääda anonüümseks ja turvaliseks?”

Siin tuleb sisse VPN-brauseri pistikprogramm või laiend. Sel juhul räägime Google Chrome’i VPN-laienditest.

Jättes kõrvale Google Chrome, on Microsoft Microsofti IE (või tänapäeval Edge) monopoli juba ammu läbi murdnud ja visanud Firefoxi minevikku, et olla täna populaarseim Interneti-brauser. Sõltuvalt sellest, millist statistikat te usute, on praeguse seisuga turuosa vahemikus 59,69% kuni 66,93%.

Sellise käskivas kasutajaskonna korral on mõistlik, et paljud arendajad koondavad oma jõupingutused sellele platvormile ja nad on seda ka teinud. Parimatel VPN-teenuse pakkujatel, näiteks ExpressVPN ja NordVPN, on Chrome’i jaoks spetsiaalsed VPN-laiendid, mis võimaldavad teil sirvimise ohutult, turvaliselt ja anonüümsena hoida.

VPN-brauserilaiendid erinevad Chrome Incognito versioonist

Chrome on varem kasutusele võtnud inkognito režiimi, milles kasutajad saavad vahekaardi avada ja sirvida ilma, et nende sirvimisajalugu oleks salvestatud. See tähendab lihtsalt seda, et sirvides kustutab Chrome sirvimisajaloo ja pühib pärast selle akna sulgemist selle seansi jooksul kogunenud küpsised..

See on ühtaegu algeline ja ebaefektiivne.

Miks? Sirvimisseansi ajal läbib teave enamat kui ainult teie brauserit. See liigub läbi teie ruuteri, teie opsüsteemi ja võib-olla isegi salvestatakse teie külastatud saitidele. See kehtib eriti nende kohta, kes kasutavad voogesitusteenuseid.

Chrome Incognito

Ka teie IP-aadress on avatud ja saadaval, mis tähendab, et igasugune jälitamine võib otse teie juurde pöörduda.

Mõistage Chrome’i VPN-i laiendite piiranguid

VPN-i laiendid pakuvad VPN-i rakendustele endile siiski palju sarnasusi. Tegelikult on mõned neist nii sarnased, et laiendavad lihtsalt peamiste VPN-i rakenduste funktsioone. Enamasti on nende eesmärk pakkuda suuremat mugavust ja kontrolli veebibrauseri kasutamise üle.

Kõige olulisem on teada, et peaaegu kõik VPN-i laiendid toimivad üksnes puhverserveritena. See tähendab, et need mõjutavad ainult brauseri enda kaudu toimuvat liiklust. Ainsad kaks erandit on seadmed, mis töötavad Chromes OS-is, või laiendid, mis kasutavad Native Messaging-i.

Piisab, kui öelda, et erandeid on harvem, nii et võtke iga brauseripõhise VPN-i koos näputäis soola kasutusele.

1. Turvaline on ainult teie Chrome’i liiklus

Ehkki brauserilaiendid pakuvad täieõiguslikule VPN-tarkvarale sarnaseid eeliseid, on siiski peamisi erinevusi. Seetõttu nimetatakse VPN-i laiendusi tavaliselt puhverserveriteks.

Puhverserverite pakutavad VPN-sarnased eelised kehtivad ainult teie brauserile, antud juhul Chromeile. Teiste teie arvutit kasutavate rakenduste, mis teie võrku kasutavad, andmeliiklus jääb turvamata.

See laieneb ka teistele brauseritele, mida mõnikord võite kasutada. Näiteks kui teil on Chrome’i puhverserveri laiendus ja käivitate rakenduse Microsoft Edge, siis Chrome’i laiendus ei taga Edge’i andmeliiklust.

Täielikud VPN-i rakendused krüpteerivad andmesideliikluse kogu süsteemi ulatuses. See tähendab, et teie üks VPN-rakendus kaitseb andmeliiklust teie süsteemi kõigi osade – brauseri, muude rakenduste ja isegi opsüsteemi enda eest.

2. Piiratud krüptimine

Lubage mul seda alustada üldise väitega: Enamik puhverservereid (mitte ainult VPN-puhverserverid) kasutavad ainult SOCKS-i ja HTTP / HTTPS-protokolle.

Selle brauserilaiendusse viimiseks tähendab see, et SOCKSi ja HTTP kasutamisel pole krüptimisi null. Kui kasutate VPT-laiendit, mis pakub HTTPS-protokolli, on see põhimõtteliselt SSL-taseme krüptimine.

Eriti tuleb seda silmas pidada 100% tasuta VPN-puhverserverite puhul. Olen märganud, et isegi tasuliste VPN-laiendusteenuste korral ei paku kõik riikide serverid HTTPS-protokolli.

3. Piiratud toetus

Kahjuks on see kõikjal sarnane, kui te ei kasuta puhverserverit, mida pakub täieliku VPN-teenuse pakkuja (nt ExpressVPN või TorGuard) lisandväärtusteenusena. Tasuta VPN-laiendite kasutajad peavad enamasti hakkama saama KKK, kogukonnapõhise toe või e-posti toega (kui teil veab).

Ole valmis segama sellekohaseid küsimusi iseseisvalt.

VPN-laiendite kasutamise eelised

Ehkki erinevusi on, on puhverserveritel ka mõnes stsenaariumis niššikasutusvõimalused.

 1. Erijuhtude kasutamine Puhverserverid on süsteemiressursside kasutamise korral kergemad nende piiratud funktsionaalsuse tõttu. Näiteks kui kasutate Chromebooki – siis võib a) teil pole muud valikut ja b) peate süsteemi ressursse säästma.
 2. Spetsialiseeritud riskikontrollSamuti on argument, et Interneti-brauserid on üks levinumaid sihtmärke, mida häkkerid kipuvad suunama. Kõigil brauseritel on kalduvus turvariskile, ainus erinevus on selles, mil määral. Kui te ei soovi, et täieõiguslik VPN kasutaks ressursse, saate oma andmete kaitsmise ja oma identiteedi varjamise eest seista VPN-i puhverserveri laiendi abil.
 3. Reklaami blokeerimine Mõned VPN-i laiendid on muude teenuste, näiteks reklaamide blokeerimise, jälgimise vältimise või küpsiste haldamisega komplekteeritud. See aitab rämpsust võrgust enne teie juurde jõudmist riisuda, kuid võib põhjustada ka mõne imeliku väljanägemisega veebilehti (mõnikord).
 4. Nii WebRTC LeaksFirefoxi kui ka Chrome’i takistamine on turvaauk, mis võib põhjustada teie IP-aadressi lekitamise. Sellest saaks loomulikult üle täielikult sisse lülitatud VPN-i rakenduse abil, kuid mõned VPN-i laienduste pakkujad on nüüd WebRTC lekete ennetamise oma laiendustesse sisse ehitanud.

Kuidas me valime Chrome’i VPN-i??

Ehkki Chrome’i VPN-i laiendid on peamiselt puhverserveri laiendid, leian, et kui nad järgivad kriitiliste VPN-ide põhiprintsiipe, peaksid nad enamasti olema korras. Võti jääb samaks: privaatsus, turvalisus, ja kiirus.

Kui te ei ole veendunud, et valikuprotsess on kindel ja et mõni vana VPN-i laiend seda teeb, lubage mul jagada teiega midagi, millega ma teisel päeval kokku puutusin: Hoxx VPN. Kui ma nende dokumente läbi lugesin, mõtlesin ma, miks keegi siin maa peal registreerub, isegi tasuta kontol.

hoxx privaatsuseeskirjad

See VPN kogub logiteavet, blokeerib SMTP-porte, kogub isiklikku teavet, seadmeteavet, kasutab jälgimistehnoloogiaid, väidab, et selle kasutajad peavad nõustuma teabe jagamisega õiguskaitseasutuste või valitsustega … loend jätkub.

Kui nüüd olete sama õudusega nagu mina, siis teate, kui oluline on teie VPN-i partneri valik. Vaatame koos sellega mõnda parimat Chrome’i VPN-i laiendit.

3 parimat tasulist Chrome’i VPN-laiendit

Ehkki ma ütlen, et makstakse, pean mainima ka seda, et enamikku VPN-brauseri laiendusi, mille leiate veebist, saate tasuta installida. Mõni eeldab enne nende laienduste kasutamise lubamist (peamiselt tasuliste laienduste tegemist) teenuse tegelikku tasulist tellimist. Ilma täiendava vaevata on siin meie top 3 tasulist pikendusvalikut.

1. NordVPN

https://nordvpn.com/

NordVPN

Üldine jõudlus

Väga hea

Meie hinnang

Hinnatud 4 viiestHinnatud 4 viiestHinnatud 4 viiestHinnatud 4 viiest

Hind

6,99 dollarit kuus

Põhijooned

 • 4400+ serverit
 • Topelt DNS
 • 6+ seadet
 • PGP komm. privaatsus
 • Mitu protokolli

"Nord tuleb kokku väga ilusas pakendis & pakub tugevat jõudlust tuhandete VPN-serverite kaudu."

Chrome’i laiendus NordVPN on natuke veider part. Pidage meeles, kus ma ütlesin, et ExpressVPN sobib suurepäraselt neile, kellele meeldib klõpsamise ja käimise kogemus? Noh, NordVPN laiend on sarnane, kuid võtab selle natuke liiga kaugele.

Tegelikult on rakenduses manipuleerimiseks väga vähe. Mis puutub serverite valimisse, siis võite valida ainult riigi. Näiteks proovides luua ühenduse USA serveriga, on võrdsed võimalused, millise osariigi serveri ma haakun. Veidi tüütu.

Kuigi ma sain kiiresti USA serveriga ühenduse, oli ühendus nii halb, et kiirusetestiga ei õnnestunud minu jaoks isegi serverit valida. Malaisia ​​ühenduse kiirus oli õõvastav ja sain lõpuks Singapurist hea kiiruslugemise kätte.

NordVPN laiendus

Hea

 • Puhas ja lihtne liides
 • Väga kiired serveriühendused

Halb

 • Mingeid riigipõhiseid asukohavalikuid pole
 • Mõnel serveril on kohutavad ühendused

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

ExpressVPN

Üldine jõudlus

Suurepärane

Meie hinnang

Hinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiest

Hind

8,32 dollarit kuus

Põhijooned

 • Lihtne kasutada
 • Globaalne VPN-võrk
 • VPN-i tapmislüliti
 • DNS lekkekaitse
 • WebRTC blokeerimine

"Tõhus kombinatsioon turvalisusest, anonüümsusest & jõudlus kõigil suurematel platvormidel."

Nagu rakenduste puhul, on ka ExpressVPN Chrome’i laiendus muretu ja hõlpsasti kasutatav. On seadeid, mida saate muuta, näiteks asukoha võltsimine ja WebRTC blokeerimine, kuid neile, kellele meeldib klõpsata ja minna, on see teie jaoks suurepärane laiendus.

Laienduses saate konfigureerida oma Windowsi rakenduse, kuid sellel klõpsates käivitatakse Windowsi rakendus ja te teete seal konfiguratsioonimuudatusi – see pole eriti muljetavaldav. Kiirused pikendusel on õiglased ja keskmiste vahel, kuid see võib olla halvem.

Ehkki virisen natuke rakenduse avamise osas mõne konfiguratsioonimuudatuse üle, on tüütu, kuid see laiendab pikenduse võimsust. Fantastiline neile, kes otsivad täielikku privaatsust ja turvalisust, töötades samal ajal neile, kes otsivad tõeliselt kerget brauserilaiendit.

Üldiselt pooldan ExpressVPN-i laiendamist, kuna seda toetab ettevõtte täielik VPN-teenus. Nad saavad üle 2000 serverist koosneva spetsialiseeritud võrgu kaudu kasutajatele avada uusi maailmu ja on meie VPN-testides seni hinnanud hulga tippu.

Express VPN-i laiendus

Hea

 • Lihtne kasutada
 • Kas HTTPS on kõikjal
 • Korralikud serverikiirused

Halb

 • Aeglane serveri ühendus
 • Aeglane üleslaadimise kiirus

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Üldine jõudlus

Suurepärane

Meie hinnang

Hinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiestHinnatud 5 viiest

Hind

1,99 dollarit kuus

Põhijooned

 • 1040+ serverit
 • Multi-Hop ühendus
 • Toetab paljusid platvorme
 • Pole logisid

"Korrustevaba ja järjepideva jõudlusega Surfshark teeb oma nime tugeva eelseisva kandidaadina."

Sarnaselt nende Windowsi ja mobiilirakendustega on ka Surfsharki Chrome’i laiendust kasutada üsna meeldiv. See on äärmiselt kerge ja reageerib käskudele väga hästi. Ühendused luuakse kiiresti ja hõlpsalt, ilma et oleks vaja tegeleda sätete või muu asjaga.

Põhimõtteliselt – see töötas lihtsalt karbist välja. Ainuke asi, mida peate tegema, on selle sisselülitamiseks klõpsamine ja seejärel valige, millise serveriga soovite ühenduse luua. Kiiruskatsed näitavad, et see toimib sama vaevaliselt kui kogu Windowsi rakendus.

Isiklikult pole ma kunagi olnud Chrome’i laienduste fänn. Ma leian, et nad lisavad hulgaliselt juba mälupulgale, kuid Surfsharki Chrome’i laiend tundub lihtsalt õige. Sellega töötamiseks on teil muidugi vaja olemasolevat kontot.

surfsharki kiiruskatse USA-s

Hea

 • Töötab iseseisvalt
 • Üsna kerge
 • Kiire kiirus

Halb

 • Piiratud funktsioonid

Kuidas on TASUTA Chrome’i VPN-i laiendid??

Ma olen seda VPN-i pakkujate puhul ikka ja jälle öelnud ja kordan seda siin uuesti: ärge laske end liiga petta sildi „tasuta” abil. Ettevõtted, kes pakuvad tasuta teenuseid, peavad selle tulu kuidagi tasa teenima.

„Tasuta” pakkumiste pakkumisel seate sageli midagi ohtu – olgu see siis privaatsus või kaotate oma andmete üle kontrolli. Mõni teenus ulatub isegi pahavara või veebisaitide ümbersuunamiseni, et sinult raha teenida. Mõelge sellele õiglasele hoiatusele.

1. TunnelBear

https://www.tunnelbear.com/

TunnelBear

Üldine jõudlus

Õiglane

Meie hinnang

Hinnatud 3 viiestHinnatud 3 viiestHinnatud 3 viiest

Hind

Tasuta

Põhijooned

 • AES 256-bitine krüptimine
 • Mitu seadet
 • Ülemaailmne võrk
 • Valvas režiim

"McAfee omanduses, mis suudab kinnitada oma turvastandardeid, ja TunnelBear võib teid kaitsta teie asukohta võltsides."

Isiklikult arvan, et tunnelBear VPN-i laiendusel on fantastiline registreerumisprotsess. Kui olete laienduse installinud, suunatakse teid registreerumislehele, kus palutakse teil registreerida kasutajanimi ja parool.

Püüavus seisneb selles, et tasuta konto võrgustab teile ainult 500 MB krüptitud ribalaiust kuus. Enamiku inimeste jaoks pole see tavaliselt piisavalt lähedal. Nende serveri kiirus varieerub ilmselt palju ja kuigi ma sain nende USA serveritest välja vaid keskpärase kiiruse, oli Singapur välkkiire!

Tunnelbear VPN-i laiendus

Hea

 • Valutu registreerumine ja ühenduse loomine
 • Mõni vinge kiirus valitud serverites

Halb

 • Erinevates riikideserverites erinevad kiirused
 • Tasuta 500 MB kuus kvooti ei piisa isegi e-kirjade saatmiseks

2. PureVPN

https://www.purevpn.com/

PureVPN logo

Üldine jõudlus

Hea küll

Meie hinnang

Hinnatud 3,5 viiestHinnatud 3,5 viiestHinnatud 3,5 viiest

Hind

Tasuta

Põhijooned

 • 2000+ serverit
 • Mitu seadet
 • Piiramatu andmeedastus
 • Jagatud tunneldamine

"PureVPN on saadaval mitmel platvormil, samuti on sellel ülim mugavuse tagamiseks oma Chrome’i pistikprogramm."

PureVPN on tegelikult täielike VPN-teenuste pakkuja, see tähendab, et sellel on oma OS-ipõhised rakendused ja see pakub tasuta ka PureVPN Chrome’i laiendust. Kroomipikendus on minu meelest päris sama hea, kui mõni tasuta poiss mõistlikult tuleks.

Esiteks pakub see kasutajatele väga lihtsat anonüümsusteenust, ilma et oleks vaja midagi muud, selleks on vaja ainult konto registreerumist. Sellel teenusel on siiski mõned piirangud, mis minu arvates on teie makstava hinna osas õiglased (mis pole midagi).

Te ei saa valida Rumeenia, Austraalia ja Rootsiga, millise riigiga ühendada. Enamik geograafiliselt blokeerivaid rakendusi, näiteks Netflix USA, Hulu USA või BBC iPlayer, ei tööta, kui te ei registreeru premium-kontole.

Teisest küljest töötab põhiline veebisurfimine hästi ja seal on ka WebRTC kaitse. Tegelikult oli PureVPN-i Chrome’i laiendiga minu leitud sirvimiskiirus tavalisest suurem, eriti tasuta teenuste puhul.

PureVPN laiend

Hea

 • Kiire sirvimiskiirus
 • Ribalaiuse kvooti pole

Halb

 • Lisaks tavalisele veebisirvimisele nõuab peaaegu kõik muu ka esmaklassilist värskendust

3. ZenMate

https://zenmate.com/

ZenMate'i logo

Üldine jõudlus

Õiglane

Meie hinnang

Hinnatud 3 viiestHinnatud 3 viiestHinnatud 3 viiest

Hind

Tasuta

Põhijooned

 • Ühel klõpsul ühendamine
 • Mitu seadet
 • Pole logisid
 • 360 ° kaitse
 • 30+ ülemaailmset asukohta

"Kombineerige ZenMate omaenda Chrome’i pistikprogrammiga & kasutage ära oma tipptasemel krüptimist."

Mis puutub Chrome’i VPN-i laienditesse, siis on ZenMate päris hea. Kiirused on korralikud, seal on palju lisavõimalusi ja asju, mida tasuta laiendites tavaliselt ei näe. Kuid see kestab ainult nädala.

Näete, et ZenMate töötab põhimõttel „meelitada neid sisse“, see tähendab, et registreerumisel alustate automaatselt nende premium-teenusega. Nädala pärast seda prooviperioodi olete jõudnud tagasi nende tasuta mudeli juurde.

Pole just paha, aga tüütu. Igal juhul pakuvad nad kiirete kiirustega tugevaid ja stabiilseid serveriühendusi, nii et mul on vähe kurta.

ZenMate VPN-i laiend

Hea

 • Väga kiire ja stabiilne
 • Piiramatu ribalaius

Halb

 • Ärritavad ribareklaamid laiendis

Järeldus: kas peaksin saama VPN-i laiendi?

Päeva lõpus tunnen, et pean jälle rõhutama VPN-i rakenduste ja Chrome’i VPN-i laiendite (või tegelikult kõigi brauserite VPN-laiendite) peamist erinevust. VPN-i rakendused turvavad kogu võrguliikluse teie seadmest, brauserilaiendid kaitsevad ainult brauseripõhist liiklust.

Kuna enamikes seadmetes, sealhulgas sülearvutites, nutitelefonides ja tahvelarvutites, on sageli installitud palju võrguliiklust kasutavaid rakendusi, pole pelgalt brauseripõhise liikluse turvamine piisav anonüümseks jäämiseks.

Siin on kaks peamist äravõtmist, mida sooviksin teil kaaluda:

 1. Kogu oma võrguliikluse täielikuks kaitsmiseks vajate VPN-i rakendust.
 2. Tasuta pistikprogrammi või brauserilaiendi kasutamine tähendab, et maksate tõenäoliselt oma privaatsusega.

Kui tahate sirvida ainult anonüümselt, on Chrome’i brauseri laiendus võib-olla just teile. Kuna parimate VPN-i laiendite kasutamiseks peate siiski tellima nende teenuse, soovitan tungivalt installida selle asemel VPN-rakendus.