Pritja e lëvizjes

Contents

Pritja e lëvizjes

https://www.inmotionhosting.com/

tl; dr

Inmotion Hosting është një nga hostet më të mirë që kemi pasur ndonjëherë kënaqësinë ta përdorim. Edhe pse atyre u mungojnë veçori të caktuara për përmirësimin e shpejtësisë (nuk ka NGINX në planet e përbashkëta) dhe ata kanë vetëm 2 qendër të dhënash me bazë në SH.B.A., shpejtësitë e reagimit të serverëve të tyre janë çmendur shpejt!

Ata gjithashtu kanë një ekip të shkëlqyeshëm mbështetës, të durueshëm dhe të ditur sa duhet për të trajtuar të gjitha pyetjet tona. Inmotion Hosting merr dy bravo nga ne! .

Shqyrtim Hosting Rishikimi: Të 9 Pro & 3 kundër (Shpejtësia e serverit të Testuar – 170 ms!)

Shtë për të ardhur keq që shumë pak njerëz jashtë një tregu të ngrohtë janë njohur me emrin “Inmotion Hosting”.

Ata me siguri nuk janë aq të famshëm sa Hostinger ose SiteGround, por Inmotion Hosting është padyshim një nga gurët më të nënçmuar atje.

Kompania amerikane në pronësi të pavarur ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2001, dhe shërbimet dhe produktet e tyre mbresëlënëse janë një reflektim i një kompanie që mëson nga përvoja dhe ka evoluar të jetë një nga hostet kryesorë të internetit sot.

Bitcatcha.com në të vërtetë dikur pritej me Inmotion Hosting dhe zbuluam se ishte një nga zgjedhjet më të mira që kemi bërë ndonjëherë në karrierën tonë.

Ne kemi kaluar në SiteGround Cloud që nga ajo kohë (ne nuk mund ta quajmë veten ekspertë në web hosting nëse nuk eksperimentojmë me host të tjerë në internet!) Dhe ndërsa ata janë hosti ynë i preferuar në këtë moment, përvoja jonë e ëmbël e ëmbël me Gjymtimi na ka mbajtur gjithmonë të pyesin nëse ata kanë mbajtur shërbimin e tyre yjor.

Shqyrtime të hostimit të lëvizjeve

Kështu që vendosëm që mjafton.

Nuk ka asnjë pikë rimarrëse për të kaluarën.

Ne u regjistruam në llogarinë tonë të vjetër të Inmotion Hosting, krijuam një sit provash dhe shkuam në qytet me të, vetëm për të parë se si po mbahen ata që nga koha kur kemi pritur së fundmi me ta, dhe djalë oh djalë për të cilin nuk u penduam.

Ne testuam për shpejtësi, shikuam në karakteristikat e tyre, biseduam me mbështetjen e klientëve të tyre dhe vlerësuam lehtësinë e tyre të përgjithshme të përdorimit – dhe ishim të kënaqur me rezultatet!

Si gjithmonë, ne kemi krijuar një listë të mirat dhe të këqijat bazuar në gjetjet tona, vetëm kështu që ju të mund të gjykoni vetë nëse Inmotion Hosting është hosti më i mirë në internet për faqen tuaj të tregtisë elektronike.

shënim

Faqja e provës që ne përdorim në këtë përmbledhje është imhhosted.com. Ajo është pritur me Planin e Fuqisë Pritëse të Inmotion në databazën e tyre të West Coast.

9 Gjërat Ne i Dua Në Pritje të Inmotion (Akoma!)

1. Pritja e lëvizjes është SHUM E SHUM!

Ne kemi ngritur një sit provë (https://imhhosted.com/) duke përdorur Planin e Energjisë së Inmotion Hosting’s dhe kemi përdorur kontrolluesin tonë unik të shpejtësisë së serverit për të zbuluar kohët e përgjigjes së Inmotion Hosting kur zbulohen nga disa lokacione në të gjithë botën, dhe rezultatet tërësisht na shpërtheu!

SHBA (W)
SH.B.A. (E)
Londër
Singapore
Sao Paulo

2 ms 53 ms 322 ms 178 ms 172 ms

Bangalore
Sydney
Japoni
Kanadë
Gjermani

514 ms 153 ms 109 ms 67 ms 149 ms

Shpejtësia mesatare: 171.9 ms – Shihni rezultatin e plotë

Pings nga West West and East ishin më të mirat, përkatësisht shënuar 2 ms dhe 53 ms secila, gjë që i bën ata të shkëlqyeshëm nëse synoni audiencën amerikane.

Ata gjithashtu bënë shumë mirë edhe nga vendet e tjera, duke shfaqur shumë pak vonesë kur u hodhën nga Singapori (178 ms), Sao Paolo (172 ms), Sidnei (153 ms) dhe Japonia (109 ms).

Vendi i vetëm në të cilin Inmotion Hosting nuk e bëri shumë mirë ishte në Bangalore, me 514 ms. Nuk është për t’u habitur duke pasur parasysh distancën.

Me një mesatare botërore prej 172 ms, Inmotion Hosting është shumë i shpejtë dhe renditet një A + i fortë. Ata mbulojnë audiencën ndërkombëtare mjaft mirë, kështu që ju nuk do të duhet të shqetësoheni për kohën e reagimit të serverëve përveç nëse nuk jeni në shënjestër të audiencës indiane (Në këtë rast, shihni web hosting më të mirë për Indinë.)

Ne gjithashtu kemi kryer një test TTFB duke përdorur webpagetest.org dhe rezultatet ishin mjaft të këndshme për ne.

Koha e nxitjes deri në rezultatin e provës së parë të bajtit

Ky test u bë në instalimin e aksioneve me WordPress, pa konfigurime ose optimizime të shpejtësisë së çfarëdoshme. TTFB ishte me të vërtetë i shpejtë në 0.466 s, dhe Inmotion Hosting shënoi kryesisht A në parametrat e pikëve të faqes në internettest.org, duke marrë vetëm F për transferimin e fasha dhe përmbajtjen statike të cache. Rezultatet konfirmohen më tej nga testet e gjera të bëra në WebHostingSecretRevealed.

Ato F lehtë mund të shndërrohen në A thjesht duke instaluar disa shtesa për përmirësimin e shpejtësisë, si W3 Total Cache.

2. Karakteristikat që përmirësojnë shumë SPEED!

Ne e kemi thënë më parë dhe do ta themi përsëri: shpejtësia është mbret. Një vend i ngadalshëm i ngarkimit lidhet drejtpërdrejt me mungesën e shitjeve, dhe askush nuk e dëshiron këtë!

Nëse një host në internet mund të na sigurojë karakteristika që mund të zvogëlojnë shpejtësinë e ngarkimit të faqes sonë, ata do të kenë pika cookie-je të shkatërruar dhunshëm në fyt. Inmotion Hosting ka më shumë se disa veçori të përmirësimit të shpejtësisë që bën ashtu. Këtu janë disa prej tyre që kemi parë se ia vlen të përmenden:

Qendrat e të dhënave në Max Speed ​​Zone

Inmotion Hosting ka vendosur në mënyrë strategjike databazët e tyre menjëherë pranë Pikës së Shkëmbimit të Internetit në bregdetin lindor dhe bregdetin perëndimor të Amerikës. Kjo e bën atë ideal për faqet e tregtisë elektronike që synojnë audiencën amerikane, por vendndodhja e tyre strategjike gjithashtu ndihmon serverët e tyre të përgjigjen më shpejt ndaj kërkesave nga vendet e tjera, duke siguruar kohë të shpejtë të reagimit në të gjithë botën!

Hedhur sytë

Ata gjithashtu janë bashkuar me ISP në të gjithë botën dhe duke parë shkëmbime për të krijuar lidhje të drejtpërdrejta të të dhënave, gjë që ul ndjeshëm shpejtësinë e ngarkesës së të dhënave. Në vend që të drejtoni të dhënat tuaja përmes rrjeteve të ndryshme, peering funksionon duke ju lidhur drejtpërdrejt me kolegun më të afërt, gjë që rezulton me përgjigje shumë më të shpejtë dhe shpejtësi ngarkimi! Mësoni më shumë rreth shikimeve këtu dhe këtu

Inmotion Hosting me peering

Ruajtje ultra e shpejtë e SSD

Disa pritës të internetit atje akoma ruajnë të dhëna për HDD-të tradicionale. Nëse më japin mundësi HDD për ruajtje, unë do t’i hedh përsëri në to. Ne nuk duam ato HDD me gomarë të ngadalta të epokës Jurassic me të gjitha pjesët e tyre lëvizëse. Ne dëshirojmë SSD ultra seksi të bëra bukur, të ndërtuara për t’iu përgjigjur epshit tonë për shpejtësi. Kjo është arsyeja pse ne e duam që Inmotion Hosting përdor ruajtjen e SSD; praktikisht shkurton shpejtësinë e ngarkimit me 40%!

3. 99.9% Garanci e Uptime

Garancia e Uptime është diçka që dëshironi të kërkoni në një host të uebit. 1 minutë e ndërprerjes mund të mos duket shumë në skemën madhore të gjërave, por shtohen mjaft joprodhime 1-minutëshe, dhe do të vijë në një pikë kur faqja juaj bëhet e parëndësishme për Google.

Në fakt, nëse faqja juaj është në pjesën më të madhe të kohës, në thelb është e paqëndrueshme për Google. Në vend të kësaj, njerëzit që kërkojnë në faqet tuaja do të marrin rezultate për faqet e ngjashme, dhe do t’ju kushtojnë humbje në shitjet e mundshme.

Inmotion Hosting u siguron klientëve të klasës së biznesit një garanci në kohë 99,99%, të cilën do të merrni kredi me vlerë prej një muaji në llogarinë tuaj nëse ndonjëherë bien nën këtë numër.

Sigurisht që sulmet DDoS ose ndërprerjet e shërbimeve të shkaktuara nga skriptet e personalizuara nuk janë të pranueshme për kreditë, por është mirë të dini se Inmotion Hosting është mjaft i sigurt në shërbimet e tyre për të siguruar këtë garanci në kohë në radhë të parë.

Shikoni SLA në kohën e duhur të hostimit të inmotion këtu.

Tani jemi duke ndjekur kohën e duhur të faqes sonë të testimit me uptimerobot.com dhe nga kjo kohë e të shkruarit, koha e mbërritjes është në 99.99%. Koha e duhur e faqes po gjurmohet vazhdimisht dhe të dhënat shfaqen më poshtë, kështu që ju mund të shihni vetë nëse garancia në kohë e Inmotion Hosting garanton deri në premtimin e saj.

Uptime që nga Prilli 2023

99,98%

* Ky banak po azhurnohet vazhdimisht

4. BoldGrid – Premium Builder Site përfshirë

Askush nuk i pëlqen ndërtuesit e faqeve falas që vijnë me një plan të mbajtjes në internet. Ato janë super kufizuese dhe modelet e tyre të projektimit zakonisht duken si fundi i poshtër i një autobusi të ndyrë.

Sidoqoftë, BoldGrid është bishë krejtësisht e ndryshme.

Actuallyshtë në fakt një ndërtues faqesh PREMIUM (për të cilën shumica e njerëzve do ta paguajnë me kënaqësi) që është ndërtuar në krye të WordPress, kështu që do të shijoni fleksibilitetin e plotë të WordPress pa të gjitha ndërlikimet!

UI-ja e saj është një ëndërr e tillë për t’u përdorur dhe është mrekullisht intuitive. Njerëzit me përvojë zero kodimi mund të ndërtojnë faqet e tyre të WordPress brenda nën një ore me ndihmën e redaktorit të tyre super të lehtë për t’u përdorur.

Ata madje kanë marrë para-ndërtuar tema të personalizueshme nëse preferoni t’i përdorni ato në vend.

Ndërtuesi i faqeve BoldGrid

Edhe nëse jeni një dizajnues me përvojë në internet, do të zbuloni se BoldGrid ka avantazhet e tij.

Ai drejton rrjedhën tuaj të punës, duke ju lejuar të punoni më shpejt dhe të krijoni faqe më dinamike, dhe gjithashtu mund të ruani ngarkesat tuaja të preferuara për t’u përdorur si shabllone për faqet e tjera!

Një nga përfitimet më të mira të BoldGrid sipas mendimit tim të përulur, është se ju keni në pronësi të plotë faqen e internetit që keni ndërtuar duke përdorur sistemin e tyre, me çka ndërtuesit e faqeve të tjera nuk ju japin pronësi të plotë për faqet tuaja.

BoldGrid zakonisht kushton 60 dollarë në vit, por vjen FALAS me planet e biznesit të përbashkët të Inmotion Hosting. Gjërat më të mira në jetë me të vërtetë janë falas!

Shikoni këtë video për më shumë informacion mbi Boldgrid.

5. Domainet e lira

Askush nuk i pëlqen të jetë nikel dhe i zbehtë për asgjë, por shpesh mund të ndjehet në atë mënyrë kur ne krijojmë uebfaqe. Duhet të paguajmë për mbajtjen në internet, të paguajmë shtesë për tiparet që duam, të paguajmë dikë për të hartuar sitin, të paguajmë për imazhet që do të përdorë projektuesi i faqes – lista thjesht nuk përfundon kurrë.

Kjo është arsyeja pse ne ishim gjatë hënës me vendimin e Inmotion Hosting për të përfshirë një domen falas (me vlerë 14,99 $) me të gjitha planet e tyre të biznesit të përbashkët. Domeni është në të vërtetë vetëm për një vit, por fakti që është i lirë fare bën një ndryshim në kënaqësinë e klientit.

Nëse tashmë keni marrë një domen ekzistues të cilin ju preferoni ta përdorni, Inmotion Hosting madje do t’ju ofrojë kredi, në mënyrë që të transferoni domenin tuaj shpejt dhe pa ndonjë bujë.

6. SSL Falas, Rikthim automatik & Mbrojtje hack

Planet e biznesit të Inmotion Hosting vijnë me një seri të mrekullueshme të veçorive të sigurisë, të cilat ndihmojnë ta mbani faqen tuaj të sigurt nga çdo sulm i paparashikuar. Shtë shumë e lezetshme sepse mund të qëndroni të lehtë dhe të përqendroheni në krijimin e biznesit tuaj ose përmbajtjes, pa u shqetësuar për ndonjë nga ato gjëra.

Suita e Sigurisë përbëhet nga:

SSL falas

Inmotion Hosting ofron SSL FALAS përmes cPanel, nënshkruar nga Comodo, një nga markat më të besueshme SSL në industri. Me vetëm disa klikime të miut jeni në gjendje të aktivizoni “https” në faqen tuaj të internetit.

Për ne, kjo është mjaft e çuditshme për shkak se Chrome do të fillojë etiketimin e vendeve pa SSL si “jo të sigurt” së shpejti. Dhe lehtësia për të aktivizuar SSL falas është thjesht e padurueshme.

Mbrojtje nga hack

Inmotion Hosting përdor një mjet të brendshëm të quajtur Patchman i cili kërkon për dobësitë në sitin tuaj dhe i arrin ato para se të ndodhin hacks. Shtë një mjet i shkëlqyeshëm parandalues ​​për të pasur falas dhe është veçori e shkëlqyeshme për faqet e tregtisë elektronike!

Rezervim falas automatik

Mund ta imagjinoni se sa e lodhshme do të ishte të ktheni kopjimin manual të të dhënave tuaja? Happensfarë ndodh nëse ndodh që të harroni të bëni një kopje rezervë ditën kur të dhënat tuaja vendosin të zhduken?

Inmotion Hosting na ndihmon të zgjidhim atë problem duke automatizuar procesin për ne. Ne nuk kemi pse të shqetësohemi për kopjet rezervë çfarëdo që sistemi i tyre e bën atë për ne, duke na lejuar të përqëndrohemi në aspektin e biznesit të gjërave.

Rivendosja e të dhënave është gjithashtu shumë e lehtë. Vetëm 1 klikim është gjithçka që duhet për të rivendosur faqen tuaj në mënyrën sesi ishte dikur. Nëse nuk dini si ta bëni atë, thjesht kontrolloni me ekipin e tyre të shkëlqyer të drejtpërdrejtë – ata do të jenë më shumë se të lumtur ta bëjnë këtë për ju.

Mbrojtja e DDoS

Mbrojtja e DDoS e Inmotion Hosting është ndërtuar në infrastrukturë dhe sigurohet nga Corero, një nga markat kryesore në sigurinë në internet.

Ata ofrojnë mbrojtje DDoS në kohë reale përmes qasjes së tyre të ‘linjës së parë të mbrojtjes’, e cila inspekton trafikun dhe bllokon sulmet në kohë reale – me fjalë të tjera, ata mbrojnë faqen tuaj pa ndërprerë trafikun aktual të konsumatorit!

Lexoni këtu për mbrojtjen e DDoS të Corero.

7. 24/7 Mbështetje e bazuar në Sh.B.A.

Bizneset e tregtisë elektronike funksionojnë 24/7, dhe një host i mirë në internet duhet të ketë gjithashtu 24/7 mbështetje, për të rregulluar çdo çështje pa marrë parasysh kohën.

Ekipi mbështetës i Hosting Inmotion ka qenë gjithmonë i përgjegjshëm, i ditur dhe me përvojë, gjithmonë i gatshëm të na ndihmojë me durim për çfarëdo problemi që kemi hasur. (Dhe ata janë 100% me bazë në SHBA!)

Ata mund të kontaktohen përmes bisedës live, Skype, ose nëse ndiheni veçanërisht të ngathët, përmes numrit të telefonit të tyre të dedikuar për mbështetje.

Përvojat tona me ta kanë qenë gjithmonë shumë të këndshme, duke i rregulluar problemet tona pa asnjë zhgënjim fare. Ata do t’i përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja me durim dhe profesionalitet, pa marrë parasysh sa budallenj mund të jenë.

Inmotion Hosting team përgjegjës

8. Garancia e kthimit të parave 90-ditore & Migrim falas në internet

Kjo është SHUM. Shumica e hostëve në internet sigurojnë një rimbursim të pruruar ose të pjesshëm brenda 30 ditësh ose 60 ditësh. Inmotion Hosting është mjaft i bindur me shërbimet e tyre se ata ofrojnë një rimbursim të plotë brenda 90 ditësh, diçka që unë besoj se asnjë kompani tjetër e mbajtjes në internet nuk ka bërë më parë!

Ata do të rendisin gjithashtu transferimin e faqes suaj për ju plotësisht falas pa asnjë ndërprerje, dhe kështu nuk do të duhet të tërhiqni flokët tuaj duke u shqetësuar për prishjen e faqes tuaj.

Pas gjithë kësaj, nëse nuk jeni të kënaqur me Inmotion Hosting, thjesht anuloni brenda periudhës së shikimit falas dhe do t’i merrni paratë tuaja pa pyetje të bëra!

9. 56% Ulje Ekskluzive për Reader Bitcatcha

Inmotion Hosting 56% zbritje ekskluzive për lexuesit e Bitcatcha

Të gjithë pëlqejnë të marrin më shumë vlerë për paratë e tyre, apo jo? Me fat për ju djema, ne kemi arritur të shënojmë një ZBRITJE EXCLUSIVE me Hosting Inmotion e cila ju jep 56% zbritje nga plani i tyre i biznesit duke e çuar çmimin në vetëm 3.49 dollarë në muaj (plani i nisjes)!

Kjo nuk është e gjitha, nëse jeni duke kërkuar Premium WordPress Hosting, do të jeni të kënaqur të dini që kemi 37% zbritje nga Plani WP-1000 i Inmotion, i cili do të ulë çmimin në vetëm 4.99 dollarë në muaj.

Krahasuar me planin fillestar të WordPress Hosting të Bluehost, i cili kushton një shumë të tepruar 39,99 $ (madje nuk merrni më shumë veçori – më shumë për atë në Inmotion VS Bluehost) ne mendojmë se do të merrni më shumë zhurmë për lidhjen tuaj me lidhjen e bashkëpunëtorëve tanë më poshtë!

Gjërat që nuk na pëlqejnë në lidhje me mbajtjen e lëvizjeve

1. Procesi i Kontrollit Iffy

Ky është vetëm një problem i vogël, por është akoma diçka që ne gjetëm të bezdisshme – procesi i kontrollit të Inmotion Hosting mund të jetë një dhimbje. Nuk ka indikacione të qarta se çfarë të bëni ose ku të shtypni.

Ata janë një nga kompanitë e pakta atje që praktikojnë ende thirrje manuale për të konfirmuar për përdoruesit e rinj. Kjo mund të jetë mjaft e mundimshme, por është gjithashtu një veçori e sigurisë. Nëse kjo është një gjë e mirë apo e keqe varet nga përdoruesi.

Procesi i kontrollit është gjithashtu me të vërtetë i ngadaltë. Një kërkim i shpejtë zbuloi se disa përdorues gjithashtu hasën probleme me përfundimin e shitjes, me disa njerëz që përjetuan afate kohore, ndërsa të tjerët thjesht nuk mund ta përfundonin procesin.

Nëse po mendoni të regjistroheni, bëni kujdes dhe përgatituni – bëni durim dhe përfundimisht shitja do të kalojë.

2. Asnjë Database i Azisë

Ndërsa Zona Max Speed ​​ing e Inmotion Hosting optim është optimizuar për një shtrirje globale dhe funksionon me të vërtetë mirë, por fryhet që databazët e tyre janë të vendosur vetëm në Amerikë.

Unë jam vendosur në Azinë Juglindore, dhe megjithëse serverët e Inmotion Hosting duket se reagojnë mjaft mirë, të zbuluar nga Singapori me 178 ms, potencialisht mund të jetë aq shumë më i shpejtë për klientët tanë për të ngarkuar faqen tonë nëse vetëm ata kishin një databazë të vendosur në Azi.

3. Jo NGINX

NGINX është një server super i popullarizuar i vendosur në shumicën e pritësve të internetit për shkak të kontributit të tij në uljen masive të shpejtësive të ngarkimit të faqeve, dhe ne jemi mjaft të zhgënjyer që Inmotion Hosting nuk e ka implementuar atë në planet e tyre të përbashkët të pritjes (është në dispozicion vetëm me opsionet e tyre të mbajtjes në WordPress).

Sidoqoftë, ne kemi bërë pak gërmime dhe zbuluam se ata janë duke testuar dhe rishikuar përputhshmërinë e NGINX me serverat e tyre të përbashkët, dhe ata përfundimisht mund të kalojnë plotësisht nga Apache.

Do të jetë e mrekullueshme për pronarët e bizneseve të vogla dhe të mesme kur ata e bëjnë (shpejtësia e ngarkesës në sit ulet jashtëzakonisht me NGINX!) Por për sa i përket kësaj kohe të të shkruarit, duket si një mundësi e humbur.

Planet e hostimit të inovacionit & Features

Pritja e biznesit

Nëse jeni duke kërkuar për pritje të biznesit të përbashkët për bizneset e vogla ose faqet e tregtisë elektronike, ju keni tre mundësi:

LaunchPowerPro
Mimi /mo$3.99*$4.99*$7.49*
Rinovimi $ 7,99 $ 9,99 $ 15,99
DomainFREEFREEFREE
Nr. I Lejuar i sitit26 Pafund
Hapësira e diskut në disk të pakufizuar
BandwidthUnlimitedUnlimitedUnlimited
Nr. I EmailUnlimitimit të Pafund të Pakufizuar
SpeedNormal2X4X
Siguria SuiteI PërfshirëI përfshirë

* Pricemimi për pajtim 12-mujor. Aplikohet zbritje 56% ekskluzive.

Siti ynë i provave është i pritur në planin e Fuqisë sepse kemi dashur të presim disa fusha, dhe ky plan na jep më shumë sesa autostradë të mjaftueshme dhe burime për të bërë gjithçka që ne donim të bënim. Në fakt, ne në të vërtetë po presim faqe të tjera të bashkëpunëtorëve me këtë llogari dhe ende nuk kemi hasur ndonjë fshehtësi në shërbim.

Një që nuk është me të vërtetë i qartë në faqen e internetit të Inmotion Hosting është ndryshimi midis performancës 2x në planin e energjisë dhe Performancës 8x në planin Pro. Ne bëmë disa gërmime dhe kjo është ajo që zbuluam

CPU% (C) Kujtim Fizik
Launch40% 1GB
Power80% 2GB
Pro100% 4GB

Kujtesa fizike e alokuar për planet pro është fjalë për fjalë 4 herë e planit të lansimit, që do të thotë që hosti mund të drejtojë programet që ju nevojiten në faqen tuaj më me efikasitet, i cili drejtpërdrejt përkthehet në shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit, nëse faqja juaj kërkon ato lloj burimesh.

Nëse jeni në gardhin midis planit Power dhe Pro, rregulli kryesor këtu është që gjithmonë të filloni të vogla dhe të azhurnoheni ndërsa rriteni. Inmotion Hosting ka një gamë të plotë të shërbimeve për të kujdesur për çdo nevojë. Kështu që thjesht zgjidhni një plan me burimet që mendoni se do t’ju duhen – nëse konstatoni se keni nevojë për më shumë, gjithmonë do të keni mundësinë për të azhurnuar!

Gjithashtu, do të merrni një zbritje 56% ekskluzive me ju që përdorni lidhjen tonë të bashkëpunimit, kështu që mos harroni ta përdorni!

VPS

Për Agjencitë, Rishitësit ose Zhvilluesit, ju mund të zgjidhni midis dy planeve VPS që do t’ju përshtaten nevojave tuaja. Këto plane vijnë serveri NGINX i ngritur dhe përfitime të tjera për të cilat ju japin të drejta bezdisëse kur rri me ata që janë në dije. Shihni të gjitha tiparet VPS këtu.

menaxhuar VPS & VPS-të vetë-menaxhuar

Menaxhuar WordPress Hosting

Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar më të mirën nga më të mirat, planet më luksoze dhe dekadente të pritjes përreth, mos kërkoni më larg se Hosting WordPress i Menaxhuar i Inmotion. Ata janë optimizuar për t’ju dhënë shpejtësitë më të mira të mundshme me NGINX, SSD, PHP7 dhe caching të përparuar.

Do të gëzoni gjithashtu siguri të menaxhuar dhe azhurnime të menaxhuara që do të thotë që fjalë për fjalë nuk do të duhet të shqetësoheni për një gjë të vetme pasi Hosting WordPress i Menaxhuar i Inmotion lloj lloj gjithçka për ju.

Natyrisht, me karakteristikat premium vie një çmim premium – bëhuni gati të spërkatni për ato përfitime! Shikoni çmimet e tyre këtu.

Si qëndron ngritja e lëvizjes kundër garave?

inmotion VS Vendi i faqes: Cila është më e shpejtë?

Siç u përmend më parë, Bitcatcha.com dikur ishte pritur me Inmotion Hosting para se të kalonim në SiteGround Cloud, dhe pjesa më e madhe e vendimit për të kaluar ishte bazuar në shpejtësinë superiore të SiteGround në atë kohë (kjo ishte 2 vjet më parë).

Koha e reagimit të serverit: 172 ms VS 138 ms

Për këtë test të shpejtësisë, ne krijuam dy faqe në internet – një me Planin e Fuqisë Pritëse të Inmotion dhe një me SiteGround GrowBig. Ne i vendosim dy faqet tona të testimit përmes kontrolluesit tonë të shpejtë të shpejtësisë së serverit për të parë se cili host është më i shpejtë në drejtim të kohës së përgjigjes, dhe rezultatet na morën në befasi.

Inmotion PowerSiteGround GrowBig
Vendndodhja e serveritLos AngelesChicago
SH.B.A. (W) 2 ms55 ms
SH.B.A. (E) 53 ms3 ms
London322 ms92 ms
Singapore178 ms223 ms
Sao Paulo172 ms139 ms
Bangalore514 ms380 ms
Sydney153 ms226 ms
Japoni109 ms148 ms
Kanada67 ms12 ms
Gjermani149 ms103 ms
Mesatarja në të gjithë botën171.9 ms138.1 ms
Rezultatet e plota

Inmotion Hosting impresionoi me të vërtetë me një mesatare botërore prej 172 ms, e cila u siguron atyre një renditje A + nga bitcatcha.com!

Nga këto rezultate, është shumë e qartë se faqet me audiencë të bazuar në SH.B.A. do të përfitojnë më shumë nga shpejtësia e tyre e shpejtë e flakëruese për shkak të 2 qendrave të të dhënave të tyre të vendosura në Amerikë, por ping-et nga pjesa tjetër e botës gjithashtu u kthyen në mënyrë të arsyeshme të shpejtë (kryesisht nën 180 ms) kështu që bizneset me audiencë ndërkombëtare ende mund të gëzojnë shpejtësi më të shpejtë se sa rekomandohet me Inmotion Hosting!

Rezultatet e SiteGround janë mjaft të ngjashme me Inmotion Hosting, me një mesatare të shpejtë në mbarë botën prej 138 ms, e cila gjithashtu merr një renditje të A+.

Ne kemi mbuluar një krahasim më të hollësishëm të serverave të tyre në SiteGround VS Inmotion Hosting. Kontrolloni atë.

Vendndodhja e të dhënave: 2 VS 5

Inmotion Hosting ka vetëm 2 Qendra të të Dhënave (në lindje dhe në perëndim të SH.B.A.-së) të vendosura në mënyrë strategjike për mbulimin maksimal në të gjithë botën. Megjithëse databazët e Inmotion Hosting janë mjaft të shpejtë në të gjithë botën, SiteGround ka 5 të dhëna të përhapura në 3 rajone – kjo ju lejon të zgjidhni databazën më të afërt me vendndodhjen e audiencës tuaj të synuar, duke siguruar shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit të mundshme për ta (dhe siç e dimë të gjithë, aq më shpejtë) faqja juaj ngarkon, aq më shumë shitje mund të bëni potencialisht!).

Karakteristikat e rritjes së shpejtësisë

Kur bëhet fjalë për softuerin e rritjes së shpejtësisë, Plani i Energjisë i GrowBig dhe Inmotion Hosting i SiteGround mbështet PHP7, por SiteGround duket se ka dorën e sipërme me përfshirjen e tyre të serverit popullor NGINX të ngritur, i famshëm për shpejtësinë e tij. SiteGround gjithashtu ka avantazhin me SuperCacher-in e tyre shumë të vetë, një sistem i avancuar i caching i cili ju lejon të rritni kohët e ngarkimit të faqes deri në 4x më shpejt!

Inmotion Hosting në fakt ka SSD të performancës së lartë të optimizuar me serverin NGINX të ngritur, por duket se ato tipare janë në dispozicion vetëm me planet e tyre të hostimit të WordPress.

git & vënie në skenë

Ata prej jush që gëzojnë tipare të cilësisë së jetës si GIT ose skenë, do të zhgënjeheni që Hosting Inmotion nuk ofron asnjërën nga këto karakteristika. Shtë pak zhgënjyese, duke marrë parasysh që SiteGround mund të ofrojë më shumë në të njëjtën pikë çmimi.

shënim

Inmotion Hosting ofron Git & Skenë në Premium WordPress Hosting-in e tyre, të cilat fillojnë me 4,99 $ / muaj. .

Inmotion VS Bluehost Si WordPress hosting

Tjetra, ne zgjodhëm planin e ri të WordPress Hosting të Inmotion Hosting kundër planit të kalitur të WordhPress të Bluehost.

Gjëja e parë që vumë re menjëherë nga vaska ishte çmimi – Plani WP-1000S i Inmotion Hosting është zbritje vetëm 9,99 $ 37%, vetëm 6,99 dollarë vetëm në muaj, përkundrejt standardit WP të Bluehost me një dajak 19,99 $ në muaj. Kur vendosëm veçoritë krah për krah, zbuluam se ndryshimi masiv në çmim nuk është vërtet i justifikueshëm.

Sjellja e lëvizjeveBluehost
Pricemimi hyrës 6.99 $ * /muaj19.99* / muaj
Rinovimi 9,99 $ /muaj.39,99 / muaj
Uebfaqet e Mbështetur1 Pafund
Disk Hapësirë40GB30 GB
Llogari falas të postës elektronike Pa limit
Ruajtja e SSD Jo
Migracioni Falas në Uebfaqe Jo
Kopje rezervë automatike falas Po
Zona Max Shpejtësia Max Po Jo
Kredi për Reklamim Falas 150 $ 0 $
Garancia e kthimit të parave90 Ditë30 ditë
Bërja e mjedisit Po Jo
Përditësime automatike me RollbackYesNo
SSLYes Falas
Ndërtuesi i faqeve PremiumPo
NGINXYesNo

* Pricemimi për pajtim 12-mujor.

Avantazhi i vetëm që Bluehost në dukje ka mbi Inmotion Hosting është se ato lejojnë 100 milion vizita në muaj, në krahasim me 20,000 vizita mujore të Inmotion Hosting..

Përveç kësaj, thjesht nuk ka kuptim të presim me Bluehost. Pritja WordPress e Inmotion na siguron kaq shumë karakteristika thelbësore me gjysmën e çmimit (SSD, skenë, azhurnime automatike, ndërtues faqesh, migracioni i faqes … lista vazhdon) ato e bëjnë që plani i Bluehost të duket me të vërtetë i vjetëruar.

Duke parë vetëm tiparet, është e qartë se WP-1000S e Inmotion Hosting është zgjidhja logjike për të bërë nëse po mendoni të merrni një pritje Premium WordPress.

Aktgjykim: A duhet të bëj mikpritje me burgim?

Ne jemi shumë të lumtur me Inmotion Hosting!

Shpejtësitë e tyre janë përmirësuar gjatë kohës së fundit që i testuam dhe na çuan në befasi. 2 të dhënat e tyre të të dhënave janë përdorur në mënyrë efikase për të mbuluar një audiencë ndërkombëtare pa sakrifikuar kohën e ngarkimit dhe ata madje shënuan teste me shpejtësi më të shpejtë sesa hosti ynë i preferuar, SiteGround!

Të mirat peshojnë më shumë se të këqijat (sinqerisht, ne ishim të bezdisshëm – ne me të vërtetë patëm probleme të përpiqeshim të dilnim me të këqijat!) Dhe ne e duam listën e tyre të gjatë të tipareve.

Ruajtja e tyre në SSD është një barazim i madh. Hidhni në gjurmët e tyre të tjera (postë elektronike të pakufizuara, pa transferime në sitë pa ndërprerje, aplikacione falas, një bandë të pakufizuar bande, etj) dhe nuk është më interesante – Hosting Inmotion është një host i shkëlqyeshëm në internet.

Planet e tyre janë vlera për para me shërbim të besueshëm të kohës dhe shërbimit ndaj klientit.

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke synuar një vend të caktuar apo një audiencë ndërkombëtare – thjesht zbuloni nëse serverët Lindje ose Perëndim janë më të mirë për audiencën tuaj të synuar dhe shikoni ndërsa të dhënat tuaja barten në ekranet e klientëve tuaj në kohën e rekordit.

10/10 do të rekomandojë!

Karakteristikat kryesore

 • . Emri i Domainit Falas
 • . Hapësira e pakufizuar në disk
 • Trans Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave
 • One Zona Max Shpejtësia
 • Inc Përfshirë SSD
 • Access Mbështetet Qasja në SSH
 • 24 × 7 Mbështetje e SHBA
 • Back Kthim parash 90-ditore

Rekomanduar Për

 • • Tregtia elektronike
 • • WordPress
 • • Forum
 • • CMS (Joomla, Drupal)
 • • Uebfaqe me madhësi të mesme
 • • Uebfaqja e Biznesit

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me