Etsy, bilinmeyen bir web sitesinden, geçen yıl mallarda 2 milyar ABD dolarından fazla satılan halka açık bir şirkete havalı el yapımı ürünler satın almak için büyüdü.

El yapımı ürünler veya benzersiz dijital indirmeler satıyorsanız, Etsy’nin 50 milyondan fazla aktif kullanıcısı satın alıp satmaktadır, böylece müşteri bulmakta sorun yaşamazsınız. Bir web sitesi oluşturma veya ürünlerinizi satın alacak kişileri bulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Etsy sizin için halleder.

Ancak işletmeniz büyüdükçe, Etsy’nin ihtiyacınız olan şeyleri yapmanıza izin vermediğini fark edebilirsiniz, bu nedenle kendi web sitenizi oluşturmak bir zorunluluktur.

Wix ve Etsy Neden Birlikte Harika?

Etsy'yi Wix'e Bağlama

Kendi web siteniz varsa, bazıları Etsy mağazanızı kapatmanızı ve Etsy’den tamamen vazgeçmenizi önerir. Ancak Etsy’nin sadece 2016’nın üçüncü çeyreğinde 87 milyon dolardan fazla gelir sağladığı göz önüne alındığında, bunun gerçekten en iyi tavsiye olduğunu düşünüyor musunuz??

Etsy’de 20 milyondan fazla kişi aktif alıcı. Ürünlerinizi satma şansınız çok yüksek. Çevrimiçi tam zamanlı satış konusunda ciddiyseniz, işinizin bir parçası olmalıdır. Ama sadece bir kısmı.

Etsy mağazanızı kapatmak yerine, neden bir Wix web sitesine bağlanmıyorsunuz? Bu, web sitenize trafik çekmek için ücretsiz bir yol oluşturur.

Wix, web sitelerini nasıl tasarlayacağını bilmeyen kişiler için bir web sitesi oluşturma aracıdır. Bir kod satırı bilmenize gerek yoktur. Bir web sitesi oluşturma düşüncesi size kabuslar veriyorsa, Yapay Tasarım Zekası bunu kolaylaştırır. Bazı basit soruları yanıtlayın ve birkaç dakika içinde bir web siteniz var.

Wix web sitenizi Etsy mağazanızla birleştirerek, web sitenize bir kuruşa mal olmayacak yerleşik bir organik trafik kaynağınız olur. Bugünlerde ücretsiz trafik gelmek zor. Ve parayla bir iş kurarken, dimes gerçekten artıyor.

Wix Sitesi Oluşturun: 

Yeni başlıyorsanız, bu kapsamlı kılavuz size ilk Wix sitenizi nasıl oluşturacağınıza ilişkin kesin adımları gösterecektir..

Neden Etsy Mağazamı Wix’e Dahil Etmeliyim?

Sürecek bir iş istiyorsanız, Etsy’de değil, kendi başınıza inşa etmeniz gerekir. Etsy platformlarını kullanmak için 1000 $ / yıl ücretlendirmeye başlarsa büyüyen markanıza ne olur??

Etsy, markalarını çevrimiçi, yazılı ve televizyonda tanıtmak için harika bir iş çıkarıyor. Sürekli yeni müşteriler kazanmak için yüz binlerce dolar pazarlama harcıyorlar. İnsanlar Etsy’ye güvenir ve onlardan satın almayı sever. Bu şeyler sizin için doğru olabilir, ancak pazarlama için harcayacağınız yüz binlerce dolar varsa, bir Etsy mağazanız olması gerekmez..

Etsy, hem alıcıları hem de satıcıları tatmin etmek için çok çalışan harika bir platform olsa da, sınırlamaları var.

Bu sınırlamalar işinizi büyütmenizi zorlaştırır. Ancak her iki dünyanın en iyisini elde etmek mümkündür. Etsy mağazanızı Wix web sitenize katıştırmak şunları sağlar:

  1. Daha kolay e-posta listesi oluşturma
  2. Daha iyi bir müşteri deneyimi
  3. Satın almaya hazır olmayan müşterileri yetiştirme yeteneği
  4. Rakip ürünlere bağlantı yok

1. Daha Kolay E-posta Listesi Oluşturma

Etsy’de müşterinizin e-posta adreslerini yalnızca satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde alırsınız. Bu harika bir başlangıç ​​noktasıdır ve müşterilerinizi düzenli olarak e-posta ile göndermelisiniz.

Ancak müşteri e-postaları yalnızca bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu, sitenizi ilk ziyaretlerinde satın almayan kişilerle bağlantı kurma fırsatı sağlamaz. Wix ile, henüz müşteri olmayan site ziyaretçilerinizin e-posta adreslerini yakalamak için liste oluşturma uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

2. Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi

Çevrimiçi işletmeler için müşteri hizmetleri, müşterilerin istediklerini bulup satın almalarını kolaylaştıran bir web sitesiyle başlar. Kullanıcı deneyimi, müşteri hizmetleri veya müşteri deneyimi olarak adlandırın. Sonuç olarak, müşterilerin sizden alışveriş yapmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmanız gerekiyor.

İnsanların Etsy’den satın almayı sevmesinin nedenlerinden biri, herkesin satın almasını çok kolay hale getirmesidir. Ara, tıkla, satın al. Bu kadar. Neden sadece süreçlerini kullanabileceğiniz zaman tüm bunları kendiniz nasıl yapacağınızı anlamaya çalışarak sayısız saat harcıyorsunuz?

Alışveriş sepetlerini ayarlamak ve ödeme ağ geçitleriyle entegre etmek istemiyorsanız, Wix’in Etsy Store Uygulaması müşterileri Etsy ödeme sayfasına götürür. Müşteriler Etsy’ye güvendiği ve onlardan satın almayı sevdiği için terk etme oranlarınız daha düşük olacaktır.

3. Satın Almaya Hazır Olmayan Müşterileri Besleme Özelliği

Yüksek fiyatlı bir ürün satıyorsanız, satın alma işlemi gerçekleştirmeniz için size güvenmeden önce birkaç ziyaret gerekebilir. Etsy’den “resmi” bir sayı olmamasına rağmen, satıcılar Etsy’deki ortalama satış fiyatını 20 dolar civarında buluyor.

Web sitenizde bir e-posta adresi karşılığında bir freebie sunarsanız, potansiyel müşterilerle iletişim halinde kalmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde, onlara ürününüzü satın alma konusunda rehberlik edecek e-postalar gönderebilirsiniz..

4. Rakip Ürünlere Bağlantı Yok

Bir müşteri öğenizi görüntülediğinde, diğer Etsy satıcılarının çeşitli ürünlerine götüren bir menü vardır. Bir Wix web sitesindeki Etsy mağazasında bu bağlantılar yoktur, bu nedenle potansiyel alıcınızın farklı bir satıcıdan benzer ürünler bulmanın bir yolu olmayacaktır..

Etsy'de rakip ürünler

Etsy Mağazanızı Wix Web Sitenize Bağlama

1. Wix Hesabınıza Giriş Yapın.

2. Sağ üst köşedeki Gösterge Tablonuzdan Uygulama Ekle düğmesini tıklayın.

Wix'e uygulama ekleme

3. App Market ekranının üst tarafındaki Uygulamalarda Ara kutusuna ‘Etsy‘ yazın. 

4. Etsy Shop uygulamasını seçin ve Site Siteye Ekle ‘düğmesini tıklayın.

Wix Uygulama Marketi

5. Wix Editor’ü Başarı ekranından açın. 

Ekleme Uygulaması

6. Wix Editor, Etsy Shop adlı yeni bir sayfa oluşturur.

Maalesef mağazanızı ana sayfanıza yerleştiremezsiniz. Bu sayfayı silmeye çalışırsanız, Etsy mağaza uygulamasını kaldıracaksınız. Dükkanın nasıl göründüğü hakkında bir fikir vermek için sayfa demo bilgileriyle doldurulur. Öğelerinizi görüntülemek için mağazanızı ayarlarla bağlamanız gerekecek.

7. Oval ‘Ayarlar‘ düğmesinin görünmesi için dükkanın herhangi bir yerine tıklayın.

Etsy Wix Ayarları

8. Uygulama önizlemesinin üzerinde görüntülenen mavi ‘Mağazanızı Bağlayın‘ düğmesini tıklayın. 

Etsy Mağazasını bağlayın

9. Wix’i Etsy bilgilerinizi almaya yetkilendirin

Açılır pencerede Etsy giriş bilgilerinizi kullanarak Wix’e Etsy bilgilerinizi çekme yetkisi verin. Hala Etsy’de oturum açtıysanız, Yetkilendir düğmesini tıklayın. Wix Editör’de Etsy Shop Uygulamasına geri yönlendirileceksiniz.

Wix Editor’da Etsy Store Uygulamasını Kullanma

Etsy Mağaza uygulaması çok basittir. İki bölüm içerir:

  1. Ayarlar
  2. tasarlamak

Uygulamanın Ayarlar bölümü, Etsy mağazanızın hangi bölümlerinin gösterileceğini seçmenize olanak tanır. Bu bölümlerin herhangi birindeki metni değiştirmek isterseniz, bunu yapmak için Etsy hesabınıza gitmeniz gerekecektir. Bu bölümlerde değişiklik yapmak için Etsy’deki mavi Store Mağazayı Düzenle ‘düğmesine tıklayın..

Mağazayı Düzenle

Tasarım bölümü, düğmelerin ve metnin renklerini değiştirmenize olanak tanır, ancak sayfanın gerçek düzenini değiştiremezsiniz.

Sonuç

Etsy’nin geniş müşteri tabanını ve Wix web sitenizin e-posta listesi oluşturma yeteneklerini birleştirerek, önümüzdeki yıllarda sizi koruyacak kazançlı bir çevrimiçi iş kurma yolundasınız.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me