HideMyAss Recenze: 4 výhody a 4 nevýhody používání HMA VPN

HideMyAss HMA VPN

HideMyAss VPN

https://www.hidemyass.com/

tl; dr

HideMyAss má skvělé jméno a docela jedinečné logo, ale z hlediska soukromí nebo soukromí, tato VPN vyvolává poměrně málo obav. Vlastní ji jako dceřiná společnost Avast, ale má sídlo ve Velké Británii. Výkon také nechává trochu být požadovaný, ale rozhodně to není nejhorší v této oblasti. Celkově se jedná o službu, kterou musíte pečlivě zvážit před nákupem.

HideMyAss Recenze: 4 Pros & 4 Nevýhody používání HMA VPN

HideMyAss (HMA), který v roce 2005 založil 16letý muž, má dlouhou a bouřlivou historii. To bylo nejprve postaveno obejít síťová omezení v relativně omezeném kontextu. Jeho vývojář se v průběhu let neustále rozšiřoval a rostl.

V roce 2015, pouhých deset let po prvním spuštění základního konceptu, byl HMA prodán společnosti AVG Technologies za neuvěřitelných 40 milionů dolarů. Na oplátku AVG získal společnost Avast, kde dnes HMA sedí.

Navzdory svému původnímu úmyslu pomoci uživatelům obcházet bloky se HMA dostal pod bod pozornosti ještě před tím, než byl prodán. V roce 2012 společnost vyhověla soudním příkazům ve Velké Británii, aby předala informace o činnosti uživatele.

Zásady a chování společnosti ji odlišují od většiny poskytovatelů služeb VPN, kteří se snaží, jak je to možné, zabránit orgánům v přístupu k jejich uživatelským informacím.

4 věcí, které se mi líbí o HideMyAss VPN

1. Silné možnosti zabezpečení

Ať už si pomyslím na HMA, jejich bezpečnost je stále docela dobrá. Zde je to, co mají v obchodě;

1.1 Podporuje více protokolů

Nabízejí pevné vysoké šifrovací rychlosti na 256 bitech. Ve výchozím nastavení mají všichni uživatelé Windows a Android OpenVPN, zatímco uživatelé MacOS a iOS budou na IKEv2.

Výchozí protokol hidemyass pro Windows je openvpn

Výchozí aplikace systému Windows umožňuje pouze OpenVPN.

Existuje také možnost použít PPTP, pokud opravdu chcete, ale to není zahrnuto v základní aplikaci HMA. PPTP je známo, že je méně bezpečný než OpenVPN, ale pokud ho opravdu chcete používat, můžete kontaktovat zákaznický servis.

Ukazují na odkaz na jinou aplikaci, kde si můžete vybrat mezi OpenVPN a PPTP. Doporučuji se však držet OpenVPN, protože je to mnohem bezpečnější varianta.

1.2 Chrání až 5 zařízení

Dnešní normou je, že každý z nás má často více inteligentních zařízení. HMA to chápe a ke své službě můžete připojit až pět zařízení najednou. To pomáhá udržovat všechna vaše zařízení v bezpečí současně.

All in, existují aplikace, které podporují všechny mainstreamové platformy plus pár dalších, včetně AppleTV a vybraného počtu směrovačů. Bohužel, pro směrovače je také háček. Nemůžete jej nainstalovat sami, ale musíte jej předkonfigurovat prostřednictvím třetí strany, jako je například Flashrouters.

1.3 Zabíjení je přítomno

Jako další funkce obsahuje tato VPN přepínač kill, který zastaví přenos dat do nebo z vašeho zařízení, pokud zjistí nějaké problémy s tunelem VPN.

hidemyass má přepínač inteligentního zabíjení

Má také možnost rozděleného tunelování, takže se můžete skutečně rozhodnout povolit některým aplikacím obejít službu VPN.

1.4 Ochrana proti netěsnosti

Testy na HMA pro úniky DNS a WebRTC byly v pořádku. Navzdory vyzkoušení několika různých připojení k serveru nedošlo k úniku naší původní adresy IP. Testy DNS a WebRTC lze poměrně snadno spustit. Existuje mnoho předpřipravených nástrojů online a jednoduše tyto stránky navštěvujete a spuštěním vám dáme vědět, zda vaše DNS prosakuje s aktivní sítí VPN.

2. Široká síť serverů

Celkově má ​​HMA síť více než 1 000 serverů pokrývajících 298 míst.

hidemyass má široké pokrytí serverů

To je pravděpodobně nejširší pokrytí, jaké jsem kdy viděl, pokud jde o jednotlivé lokality, přičemž většina ostatních nejlepších sítí VPN se pohybuje od 90 do 100 zemí mimo.

2.1 Specializované P2P & Streamování serverů

HMA má několik vybraných serverů, přes které se musíte připojit, pokud chcete streamovat filmy nebo spouštět torrenty. Upřímně řečeno, i když mnoho poskytovatelů služeb VPN to přináší jako výhodu a tyto servery nabízí jako specializované, mám pochybnosti.

hidemyass vpn má p2p optimalizované servery

Nicméně podle mého názoru HMA doladila pět serverů pro streamování médií a osm pro P2P. Některá klíčová místa, jako je New York, se započítávají dvakrát, protože na obou serverech můžete provádět obojí.

2.2 Funguje s klíčovými regiony Netflix

Moje zaměření na Netflix bylo vždy na jejich americkém regionu, protože tam jsou téměř všechny dobré filmy. Má také největší knihovnu ze všech oblastí Netflix a pomocí HMA můžete sledovat vše odkudkoli z celého světa.

Můj test vypalování Netflix (tj. Binge hodinky po dobu dvou dnů) ukázal, že streamování zůstalo po celou dobu plynulé. Jednou došlo k výpadku připojení VPN, ale jednou jsem neobdržel varování obávaného serveru proxy Netflix.

Navzdory nevýrazným rychlostem amerického serveru bylo pro mě více než dost, abych si užil bezproblémový zážitek z Netflixu. Nepozoroval jsem žádné nadměrné ukládání do vyrovnávací paměti, i když jsem přeskočil kousky minut ve filmech.

2.3 Spouští iPlayer BBC

I když jsem si uvědomil, že BBC iPlayer není na vrcholu většiny lidí seznamu „musí sledovat“, rád ho používám jako test schopností VPN. IPlayer má některá docela přísná omezení ohledně jeho použití – téměř stejně špatná jako Netflix.

hidemyass je schopen streamovat bbc iplayer

Určitě bych chtěl vědět, jestli ve Velké Británii skutečně existuje Donkey Town.

Být schopen obejít je to určitě plus. Vzhledem k tomu, že HMA je britská služba, nemýlil jsem se, když jsem hádal, že to bude fungovat dobře. Připojení k Donkey Town ve Velké Británii bylo streamování ve skutečnosti překvapivě rychlé.

2.4 Může provádět IP Shuffles

Není to stejné jako Melbourne Shuffle, IP shuffle je něco, co jsem dosud viděl pouze na HMA. Mají velmi pohodlné tlačítko v aplikaci, které vám umožňuje „zamíchat“ nebo rychle změnit vaši IP adresu.

To může být velmi užitečné, pokud zjistíte, že jedna ze streamovacích služeb nebude fungovat pro server, ke kterému jste připojeni. Jednoduše stiskněte tlačítko shuffle a zamění vaši IP, takže můžete zkusit službu streamování znovu.

Většina serverů HMA má více IP adres, mezi kterými můžete přepínat, zejména na jejich streamovacích serverech. Například jejich server v New Yorku, který umožňuje P2P i streamování, má k dispozici 56 IP adres.

3. Dobrý zákaznický servis

Zatímco HMA nemusí být ve všem nejlepší, jednou oblastí, ve které vyniká, je zákaznická podpora. To byla myšlenková situace, protože jsem měl několik otázek, které bych jim měl položit, a to jak obecně, tak technické povahy.

hidemyass má skvělý zákaznický servis

Zákaznická podpora HMA byla rychlá & účinný.

Pomocí jejich live chatu se mi podařilo získat odpověď velmi rychle. Věřte mi, není to standard, pokud jde o služby Live Chat a zjistil jsem, že dostávám odpověď téměř, jakmile jsem zaslal dotaz.

Nebylo absolutně žádné nesmysly nadměrného zařazování do fronty ani nutnosti čekat navždy na e-mailovou odpověď. Agent chatu byl zdvořilý a dobře informovaný a byl schopen mi poskytnout přesné podrobnosti a informace, které jsem hledal.

Někteří z vás si mohou myslet, že to není úplně velká věc, ale vážně. Zažil jsem dlouhé čekání a velmi obtěžující agenty zákaznické podpory, než kdo by udělal maximum, aby obviňoval zařízení nebo jednání zákazníka a zároveň odmítal odpovídat na přímé otázky relevantním způsobem.

To nebyla moje zkušenost s HMA a já upřímně doufám, že si tyto vynikající standardy budou udržovat v pohybu vpřed. Kudos do týmu za to.

4. 30denní záruka vrácení peněz

Považujte to za zkušební provoz nebo rozšířenou záruku vrácení peněz, je to absolutně něco, na co byste měli dávat pozor při investování do produktu, který budete dlouhodobě používat (například s mým tříletým předplatným HMA).

Byly případy, kdy někteří poskytovatelé VPN mají přísné zásady bez náhrady a abych byl upřímný, vždy jsem byl před nimi velmi opatrný. Pokud máte dobrý produkt, proč se obávat, že uživatelé budou nešťastní a budou požadovat své peníze zpět v houfech?

Záruka vrácení peněz je spolehlivou zárukou důvěry společnosti v jejich vlastní výrobky a je důležité, aby byla jasně definována uživatelům. Jedna věc, kterou musím zmínit, je, že přihlášení se k HMA se otevírá automatickým obnovám, takže se ujistěte, že to zakážete, abyste se na konci plánu vyhli překvapení.

4 věci, které se mi nelíbí na HideMyAss VPN

1. Omezené soukromí uživatele

Upozorňujeme, že to bude pravděpodobně největší část mé recenze a že mnozí z vás budou pravděpodobně při čtení toho velmi nespokojeni. Ochrana soukromí uživatelů je jednou z prvních a nejdůležitějších věcí, které by měla služba VPN chránit, a podle mého názoru HMA vyvolá tolik červených vlajek, že by měla být v průmyslu zakázána..

1.1 Vlastníkem Avast

Cloud vlastnictví, který visí nad HMA jako albatros, je temný a ponurý. Přestože je celkově pod hlavičkou Avast, je přímo spravována a provozována společností Privax Limited se sídlem ve Velké Británii.

Česká republika je skutečně velmi přátelská k soukromí, ale parkování HMA pod Privax Limited je absolutně rudá vlajka. Spojené království je jedna země v původní dohodě UKUSA, jinak známá jako „pět očí“.

Vzhledem k tomu, že Spojené království opustilo evropskou jurisdikci, podniky v zemi již nejsou povinny chránit soukromí uživatelů podle zastřešujících standardů. Ve skutečnosti má HMA hroznou historii ochrany soukromí svých uživatelů.

Mnohokrát se to dostalo do popředí pro jednoduché předání uživatelských údajů na žádost úřadů, jednou s Velkou Británií a jednou s USA..

1.2 HideMyAss zaznamenává některé informace

Jak jsme si poznamenali výše, HMA spolupracuje s úřady na vyžádání, samozřejmě také můžeme říct, že se nejedná o VPN, která nabízí službu „No Logging“. HMA ve skutečnosti výslovně uvádí, že zaznamenává informace o uživateli, přestože tvrdí, že protokolovat aktivity.

hidemyass zaznamenává informace o připojení

(Zdroj)

Z přesvědčení, která se objevují v případech, kdy předala, co dělá, se doposud dostačuje, aby se uživatelé zmocnili úřady. Pokud chcete VPN, která vás chrání, není to služba, se kterou se chcete zaregistrovat.

1.3 Spolupráce s vyšetřováním porušení zákona DMCA

Kromě předávání protokolů je také známo, že HMA spolupracuje při řešení porušení DMCA. Ve skutečnosti si uživatelé stěžovali, že služba sama rozdává oznámení o porušení zákona DMCA, podobně jako poskytovatelé internetových služeb v minulosti.

2. Rychlosti na HideMyAss nejsou skvělé

Pokaždé spouštím testy rychlosti VPN ze stejného stroje a linky ISP, vláknové připojení 500 Mb / s přes Ethernet. To mi obvykle dává plnou inzerovanou rychlost, pokud je připojení čisté.

základní rychlost testu hidemyass

(Zobrazit celý výsledek)

U mých testů prochází každé vzdálené místo řadou testů, každý ve dvojici. Jednou se zapnutou a vypnutou sítí VPN. To vám umožní sledovat shodnou latenci a rychlosti v obou scénářích.

Poznámka

Později, díky směrnicím Work from Home, byl internet napjatý. Proto je vhodné vzít tyto výsledky testu se špetkou soli, dokud se glóbus znovu nevrátí do rovnováhy někdy později. Pravidelně kontroluji rychlost a v případě potřeby upravím.

HideMyAss Speed ​​Test – USA

Rychlosti s VPN nebo bez VPN na amerických serverech byly během provádění testů trochu nevýrazné. Protože však USA jsou doslova po celém světě, odkud se nacházím, bariéra s VPN i bez ní zůstává stejná.

hidemyass vpn speed test US off

HMA VPN test rychlosti USA – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

hidemyass vpn speed test US on

HMA VPN test rychlosti USA – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Rychlosti jsou použitelné a určitě dost pro streamování, ale stahování je hit nebo miss a P2P rozhodně nebude tak užitečné.

HideMyAss Speed ​​Test – Europe

Pokud jde o eurozónu, nedávno jsem například testoval blíž ke své poloze – u německých serverů. U společnosti HMA jsem však doufal, že služba ve Velké Británii bude mít dobrý výkon, protože v podstatě jde o domovskou základnu tohoto poskytovatele.

hidemyass vpn speed test EU off

HMA VPN test rychlosti EU – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

hidemyass vpn speed test EU on

HMA VPN test rychlosti EU – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Smutně říci, že rychlost ve směru proudění klesla na jeho obličeji sotva použitelnou 13 Mbps. Kupodivu, proti proudu byl docela dobrý, který, upřímně, není pro většinu lidí moc užitečný.

HideMyAss Speed ​​Test – Africa

S takovou rozlehlou sítí, jakou má HMA, je to jedna z mála VPN, která ve skutečnosti trápí přítomnost afrického kontinentu. Ještě více mě překvapilo, že pro ně existuje v Africe řada spojovacích bodů.

hidemyass vpn speed test SA off

HMA VPN test rychlosti SA – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

hidemyass vpn speed test SA zapnuto

HMA VPN test rychlosti SA – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Rozšíření se přesto nerovnalo kvalitě služeb a znovu jsem dostal sotva použitelné rychlosti.

HideMyAss Speed ​​Test – Asia

Jako obvykle je moje nejoblíbenější lokalitou pro testování VPN v asijském regionu Singapur – jak kvůli své blízkosti ke mně, tak i kvůli vynikající infrastruktuře. To se jasně ukázalo v nízké latenci a silných rychlostech jak dolů, tak proti proudu se serverem v republice.

hidemyass vpn speed test asia off

HMA VPN test rychlosti Asie – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

hidemyass vpn speed test asia on on

HMA VPN test rychlosti Asie – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Přesto jsou moje obvyklé časy Ping na toto místo obvykle lepší, takže se domnívám, že za normálních okolností by se rychlost na HMA přes Singapur zlepšila ještě více.

HideMyAss Speed ​​Test – Australia

Půda pod zemí není tak daleko a jako součást australského regionu je z hlediska rychlosti připojení VPN v pořádku. Přesto, při 30Mbps s HMA zapnutým – to je docela smutný výsledek.

hidemyass vpn speed test aus off

HUS VPN test rychlosti AUS – VPN vypnuto
(Zobrazit celý výsledek)

hidemyass vpn speed test aus on

HMA VPN test rychlosti AUS – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Celkově říkám, že HMA musí spíše pracovat na zdokonalování své infrastruktury, než trávit čas a zdroje, které hlídají své uživatele jménem vlád po celém světě. Smutný stav věcí.

2.1 Vestavěný test rychlosti na více místech

Jedna věc, která je zajímavá v aplikaci HideMyAss, je, že obsahuje vestavěný nástroj pro testování rychlosti na více místech. To vám umožní označit různé servery v jejich síti pro testování a může být užitečné – pokud to opravdu fungovalo dobře.

hidemyass vpn má nástroj pro testování rychlosti

Zjistil jsem, že výsledky poskytované nástrojem pro testování rychlosti se obvykle výrazně lišily od výsledků na velmi populárním testu rychlosti Ookla, který většina lidí používá.

3. Registrace & Ceny strasti

HMA je k dispozici pro Windows, MacOS, iOS, Android, Linus a dokonce i směrovače. Při registraci však existují určité zvláštnosti & stanovení cen;

3.1 Ceny & Platební metody se liší podle regionů

To není něco, co jsem normálně viděl ve službách VPN, protože jejich samotným konceptem je globalizace služeb. Přesto jsem navštívil jejich stránku v řadě regionů a zjistil, že ceny se liší – v některých případech o obrovské množství.

Ceny hidemyass vpn se liší podle regionů

Registrace v USA je mnohem dražší než u stejné služby v Malajsii.

Příkladem je, že jejich tříletý plán v USA stojí 143,64 USD po prudké slevě za registraci, ale stejný plán stojí pro ty, kdo se zaregistrují z Malajsie, RM252 (přibližně 58 USD). I když nejsem nad cenou za cílení na region, tento rozpor je docela obrovský.

V některých regionech se také můžete zaregistrovat pomocí služby PayPal, zatímco v jiných není k dispozici. To v kombinaci s jejich komplexním procesem registrace je skutečně ohromující pro službu, která má více než deset let na zefektivnění svých obchodních procesů.

3.2 Plány se obnovují automaticky

Jak jsem již zmínil dříve, pokud se zaregistrujete pro HMA, automaticky jim dává právo obnovit váš plán, jakmile vyprší jeho platnost. Měli byste si uvědomit, že plán se obnovuje za plnou cenu, nikoli za diskontní sazbu, za kterou jste se přihlásili.

předplatné automatického obnovení hidemyass

Pokud to není to, co chcete, nezapomeňte deaktivovat automatické obnovení co nejdříve.

4. Návrh aplikace není nejlepší

S něčím tak komplexním, jako je VPN (pro některé lidi), se poskytovatelé služeb starají o to, aby uživatelský dojem byl co nejplynulejší. To je další podivnost HMA a mám podezření, že VPN se v průběhu let možná v zásadním designu nezměnila.

4.1 Vyskakovací okna

Při pokusu o navigaci mezi možnostmi v aplikaci má sklon vytvářet vyskakovací okna, nikoli přechody v jediném hlavním rozhraní aplikace. Tato metoda designu je velmi stará škola a přivádí mě zpět k počátkům Windows. To je nepříjemné a rozptylující přinejmenším.

4.2 Značka má krizi identity

Jednou z věcí, které jsem si všiml o HMA, než jsem se zaregistroval, bylo to super cool, no, prdel (nebo osel?). To, co vidíte, však není vždy to, co dostanete, a kultovní logo, nakonec se nakonec nakonec nestane tak ikonickým.

Ikona značky hidemyass není konzistentní

Vlevo – podle inzerátu; napravo, jak se zdá v aplikaci

To morfuje v závislosti na tom, kde to vidíte a v některých případech se ukazuje naprosto děsivě.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za HideMyAss VPN?

To je možná nejjednodušší otázka, na kterou jsem musel odpovědět dlouhou dobu. Ne jen “Ne“, ale “Sakra ne!“. Myšlenka, že poskytovatel služeb VPN by aktivně pracoval proti zájmu svých zákazníků, je prostě matoucí.

Spojte to se všemi nedostatky z toho jako služba a máte určitý recept na katastrofu. Toto je jedna VPN, kterou bych doporučil potenciálním zákazníkům, aby se vyhýbali!

Ve skutečnosti přejděte na náš seznam Nejlepší VPN a možná najdete lepší alternativy!

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Split Tunneling
 • ✓ Dobrá bezpečnost
 • ✓ Používejte až 5 zařízení
 • ✓ Smart Kill Switch
 • ✓ Vyhrazené P2P & Streamování

Doporučeno pro

 • • Bezpečnostní vědomý uživatel
 • • Překonání cenzury
 • • Bypass Geo-Block

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map