HideMyAss HMA VPN

Contents

HideMyAss VPN

https://www.hidemyass.com/

tl; dr

HideMyAss ma fajną nazwę i dość unikalne logo, ale pod względem prywatności lub prywatności ta sieć VPN budzi sporo obaw. Jest własnością spółki zależnej Avast, ale z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Wydajność również pozostawia trochę do życzenia, ale z pewnością nie jest najgorsza w tej dziedzinie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to usługa, którą należy dokładnie rozważyć przed zakupem.

HideMyAss Review: 4 plusy & 4 Wady korzystania z HMA VPN

Rozpoczęty przez 16-latka w 2005 roku HideMyAss (HMA) ma długą i długą historię. Najpierw został zbudowany w celu obejścia ograniczeń sieciowych w stosunkowo ograniczonym kontekście. Jego programista stale rozwijał się i rozwijał usługę przez lata.

W 2015 r., Zaledwie dziesięć lat po wprowadzeniu podstawowej koncepcji, HMA został sprzedany firmie AVG Technologies za ogromną kwotę 40 mln USD. Z kolei AVG został przejęty przez Avast, w której obecnie znajduje się HMA.

Pomimo pierwotnego zamiaru pomagania użytkownikom w obchodzeniu bloków, HMA znalazł się w centrum uwagi jeszcze przed jego sprzedażą. W 2012 r. Firma zastosowała się do nakazów sądowych w Wielkiej Brytanii, aby przekazać informacje o działaniach użytkownika.

Zasady i zachowanie firmy wyróżnia ją spośród większości dostawców usług VPN, którzy dokładają wszelkich starań, aby uniemożliwić organom dostęp do informacji o użytkownikach.

4 rzeczy, które lubię w HideMyAss VPN

1. Silne opcje bezpieczeństwa

Cokolwiek myślę o HMA, ich bezpieczeństwo jest wciąż całkiem dobre. Oto, co mają w sklepie;

1.1 Obsługuje wiele protokołów

Zapewniają stałą wysoką szybkość szyfrowania przy 256-bitach. Domyślnie wszyscy użytkownicy Windows i Android otrzymują OpenVPN, a użytkownicy MacOS i iOS będą korzystać z IKEv2.

Domyślnym protokołem hidemyass dla systemu Windows jest openvpn

Domyślna aplikacja Windows zezwala tylko na OpenVPN.

Istnieje również opcja użycia PPTP, jeśli naprawdę chcesz, ale nie jest to uwzględnione w podstawowej aplikacji HMA. Wiadomo, że PPTP jest mniej bezpieczny niż OpenVPN, ale jeśli naprawdę chcesz go użyć, możesz skontaktować się z obsługą klienta.

Wskażą Ci link do innej aplikacji, w której możesz wybrać pomiędzy OpenVPN i PPTP. Polecam jednak trzymać się OpenVPN, ponieważ jest to znacznie bezpieczniejsza opcja.

1.2 Chroni do 5 urządzeń

Dzisiejszą normą jest to, że każdy z nas często ma wiele inteligentnych urządzeń. HMA to rozumie i do ich usług można podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie. Pomaga to zachować bezpieczeństwo wszystkich urządzeń jednocześnie.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją aplikacje, które obsługują wszystkie platformy głównego nurtu oraz kilka dodatkowych, w tym AppleTV i wybraną liczbę routerów. Niestety dla routerów jest też pewien haczyk. Nie możesz zainstalować go samodzielnie, ale musisz go wstępnie skonfigurować za pośrednictwem innej firmy, takiej jak Flashrouters.

1.3 Obecny przełącznik zabijania

Jako dodatkowa funkcja, ta VPN zawiera przełącznik zabicia, aby zatrzymać transmisję danych do lub z urządzenia, jeśli wykryje jakiekolwiek problemy z tunelem VPN.

hidemyass ma inteligentny przełącznik zabijania

Ma również opcję dzielonego tunelowania, dzięki czemu możesz faktycznie zezwolić niektórym aplikacjom na ominięcie usługi VPN.

1.4 Ochrona przed wyciekiem

Testy HMA zarówno wycieków DNS, jak i WebRTC przebiegły pomyślnie. Nie było wycieku z naszego pierwotnego adresu IP, pomimo wypróbowania kilku różnych połączeń z serwerem. Testy DNS i WebRTC są dość proste do uruchomienia. Istnieje wiele gotowych narzędzi online, a po prostu odwiedzając te strony, a ich uruchomienie da ci znać, jeśli twój DNS przecieka przy aktywnym VPN.

2. Szeroka sieć serwerów

W sumie HMA ma sieć ponad 1000 serwerów obejmującą 298 lokalizacji.

hidemyass ma szeroki zasięg serwerów

Jest to prawdopodobnie najszerszy zasięg, jaki widziałem pod względem poszczególnych lokalizacji, z większością innych najlepszych sieci VPN od 90 do 100 krajów.

2.1 Specjalistyczne P2P & Serwery strumieniowe

HMA ma kilka wybranych serwerów, przez które musisz się połączyć, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo filmy lub uruchamiać torrenty. Szczerze mówiąc, chociaż wielu dostawców usług VPN wykorzystuje to jako korzyść i reklamuje te serwery jako wyspecjalizowane, mam wątpliwości.

hidemyass VPN ma zoptymalizowane serwery P2P

Niemniej jednak, moim zdaniem, HMA dopracowało pięć serwerów do strumieniowego przesyłania multimediów i osiem dla P2P. Niektóre kluczowe lokalizacje, takie jak Nowy Jork, są liczone dwukrotnie, ponieważ można to zrobić na obu serwerach.

2.2 Działa z kluczowymi regionami Netflix

Netflix zawsze skupiał się na regionie USA, ponieważ tam znajdują się prawie wszystkie dobre filmy. Ma również największą bibliotekę spośród wszystkich regionów Netflix, a dzięki HMA możesz oglądać wszystko z dowolnego miejsca na świecie.

Mój test wypalenia na Netflix (tj. Bawiący się zegarek przez dwa dni) pokazał, że streaming pozostał płynny przez cały czas. Raz zdarzyło się, że połączenie VPN zostało zerwane, ale ani razu nie dostałem przerażającego ostrzeżenia dotyczącego serwera proxy Netflix.

  ТОРРЕНТИЙ ПОСІДНИК VPN

Pomimo imponujących prędkości serwerów w USA, wystarczyło mi, aby cieszyć się płynną obsługą Netflix. Nie zauważyłem nadmiernego buforowania, nawet jeśli pominąłem fragmenty minut w filmach.

2.3 Uruchamia odtwarzacz BBC iPlayer

Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że BBC iPlayer nie znajduje się na szczycie listy „obowiązkowych” większości osób, lubię go używać jako testu możliwości VPN. W iPlayerze obowiązują dość surowe ograniczenia – prawie tak samo złe jak Netflix.

hidemyass jest w stanie przesyłać strumieniowo bbc iplayer

Z pewnością chciałbym wiedzieć, czy w Wielkiej Brytanii istnieje naprawdę Donkey Town.

Możliwość obejścia tego jest zdecydowanie zaletą. Ponieważ HMA jest usługą z Wielkiej Brytanii, nie pomyliłem się, zgadując, że tutaj będzie dobrze. Nawiązując połączenie z Donkey Town w Wielkiej Brytanii, streaming był zaskakująco szybki.

2.4 Może wykonywać losowe tasowanie IP

Nie to samo, co Melbourne Shuffle, losowe IP to coś, co do tej pory widziałem tylko w HMA. Mają bardzo wygodny przycisk w aplikacji, który pozwala szybko „przetasować” lub zmienić adres IP.

Może to być bardzo pomocne, jeśli okaże się, że jedna z usług przesyłania strumieniowego nie działa na serwerze, z którym masz połączenie. Wystarczy nacisnąć przycisk losowy, aby zamienić adres IP, aby móc ponownie spróbować usługi przesyłania strumieniowego.

Większość serwerów HMA ma wiele adresów IP, między którymi można się przełączać, szczególnie na ich serwerach przesyłania strumieniowego. Na przykład ich serwer w Nowym Jorku, który umożliwia zarówno P2P, jak i Streaming, ma 56 dostępnych adresów IP.

3. Dobra obsługa klienta

Podczas gdy HMA może nie być najlepszy we wszystkim, jednym z obszarów, w którym działa, jest obsługa klienta. To była sytuacja ideowa, ponieważ miałem wiele pytań, zarówno ogólnych, jak i technicznych.

hidemyass ma doskonałą obsługę klienta

Obsługa klienta HMA była szybka & wydajny.

Za pomocą czatu na żywo bardzo szybko uzyskałem odpowiedź. Uwierz mi, to nie jest norma, jeśli chodzi o usługi czatu na żywo i znalazłem odpowiedź niemal natychmiast po wysłaniu zapytania.

Nie było absolutnie żadnych bzdur o nadmiernym kolejkowaniu lub konieczności wiecznego oczekiwania na odpowiedź e-mail. Agent czatu był uprzejmy i kompetentny, był w stanie dostarczyć mi dokładne szczegóły i informacje, których szukałem.

Niektórzy z was mogą myśleć, że to nie jest wielka sprawa – ale tak naprawdę to jest. Doświadczyłem długich oczekiwań i bardzo przeszkadzających agentów obsługi klienta, którzy zrobiliby wszystko, co w ich mocy, aby obwinić sprzęt lub działania klienta, odmawiając odpowiedzi na bezpośrednie pytania w odpowiedni sposób.

To nie było moje doświadczenie z HMA i mam szczerą nadzieję, że utrzymają te doskonałe standardy w przyszłości. Uznanie dla zespołu za to.

4. 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Rozważ to uruchomienie próbne lub przedłużoną gwarancję zwrotu pieniędzy, jest to absolutnie coś, na co warto zwrócić uwagę, inwestując w produkt, z którego będziesz korzystać w perspektywie długoterminowej (np. W przypadku mojej trzyletniej subskrypcji HMA).

Zdarzały się sytuacje, w których niektórzy dostawcy VPN mają surową politykę braku zwrotów pieniędzy i szczerze mówiąc, zawsze bardzo się ich obawiałem. Jeśli masz dobry produkt, po co obawiać się, że użytkownicy będą niezadowoleni i będą żądać zwrotu pieniędzy?

Gwarancja zwrotu pieniędzy stanowi solidną gwarancję wiary firmy w jej własne produkty, dlatego ważne jest, aby była jasno wyrażona użytkownikom. Jedną rzeczą, o której muszę wspomnieć, jest to, że rejestracja w HMA otwiera się na automatyczne odnawianie, więc upewnij się, że ją wyłączyłeś, aby uniknąć niespodzianki na koniec planu.

4 rzeczy, których nie lubię w HideMyAss VPN

1. Ograniczona prywatność użytkownika

Ostrzegam, że być może będzie to największy fragment mojej recenzji i że wielu z was prawdopodobnie będzie bardzo niezadowolonych z lektury. Prywatność użytkowników jest jedną z pierwszych i najważniejszych rzeczy, które usługa VPN powinna chronić, a moim zdaniem HMA wyrzuca tutaj tyle czerwonych flag, że należy ją zablokować w branży.

1.1 Właścicielem Avast

Chmura własności, która wisi nad HMA jak albatros, jest ciemna i ponura. Mimo że ogólnie rzecz biorąc jest pod sztandarem Avast, jest zarządzany i obsługiwany bezpośrednio przez spółkę Privax Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Republika Czeska jest w rzeczywistości bardzo przyjazna dla prywatności, ale parking HMA pod Privax Limited jest absolutnie czerwoną flagą. Wielka Brytania jest jednym krajem w pierwotnej umowie UKUSA, znanej również jako „Five Eyes”.

  Mac Torrent Guide: Jak bezpiecznie pobierać torrenty na Maca ��☠️

Ponieważ Wielka Brytania opuściła jurysdykcję euro, firmy w tym kraju nie są już zobowiązane do ochrony prywatności użytkowników zgodnie z ogólnymi standardami. W rzeczywistości HMA ma straszną historię ochrony prywatności swoich użytkowników.

Wiele razy znajdowało się w centrum uwagi, ponieważ po prostu przekazano dane użytkownika na żądanie władz, raz w Wielkiej Brytanii i raz w USA..

1.2 HideMyAss rejestruje niektóre informacje

Jak zauważamy powyżej, że HMA współpracuje z władzami na żądanie, możemy oczywiście powiedzieć, że nie jest to VPN, który oferuje usługę „bez logowania”. W rzeczywistości HMA wyraźnie stwierdza, że ​​rejestruje informacje o użytkownikach, chociaż twierdzi, że nie rejestruje działań.

hidemyass rejestruje informacje o połączeniu

(Źródło)

Z przekonań powstałych w przypadkach, w których przekazał to, co rejestruje, nadal wystarczy, aby użytkownicy zostali złapani przez władze. Jeśli chcesz VPN, który Cię chroni, nie jest to usługa, z której można się zarejestrować.

1.3 Współpraca z dochodzeniami w sprawie naruszenia przepisów DMCA

Oprócz przekazywania dzienników, HMA znany jest również z współpracy w zakresie postępowania w przypadku naruszenia przepisów DMCA. W rzeczywistości użytkownicy skarżyli się, że sama usługa rozdaje powiadomienia o naruszeniu ustawy DMCA, podobnie jak to robili dostawcy usług internetowych w przeszłości.

2. Prędkości w HideMyAss nie są świetne

Za każdym razem uruchamiam testy prędkości VPN na tym samym komputerze i linii ISP, połączenie światłowodowe 500 Mb / s przez Ethernet. Zwykle daje mi to pełną reklamowaną prędkość, o ile połączenie jest czyste.

prędkość bazowa testu prędkości hidemyass

(Zobacz pełny wynik)

W moich testach każda zdalna lokalizacja przechodzi serię testów, każdy w parze. Raz z włączoną i wyłączoną siecią VPN. Umożliwi to obserwowanie pasujących opóźnień i prędkości w obu scenariuszach.

Uwaga

Ostatnio dzięki dyrektywom Work from Home Internet jest napięty do granic wytrzymałości. Dlatego wskazane jest, aby wziąć te wyniki testu ze szczyptą soli, aż kula znów znajdzie się w równowadze w późniejszym terminie. Będę okresowo sprawdzać prędkości i w razie potrzeby wprowadzać zmiany.

HideMyAss Speed ​​Test – US

Prędkości z lub bez VPN na serwerach w USA były trochę słabe w czasie, gdy przeprowadzałem testy. Ponieważ jednak USA znajdują się dosłownie na całym świecie, skąd jestem, bariera z VPN i bez VPN pozostaje taka sama.

hidemyass vpn test prędkości USA wyłączone

Test prędkości HMA VPN US – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

hidemyass vpn test prędkości USA na

Test prędkości HMA VPN US – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Prędkości są użyteczne i na pewno wystarczają do przesyłania strumieniowego, ale pobieranie jest hitem lub brakiem, a P2P z pewnością nie będzie tak przydatny.

Test prędkości HideMyAss – Europa

W przypadku strefy euro ostatnio testowałem na przykład bliżej mojej lokalizacji – na niemieckich serwerach. Jednak w przypadku HMA miałem nadzieję na solidne wyniki poza usługą w Wielkiej Brytanii, ponieważ zasadniczo jest to główna baza tego dostawcy.

Test prędkości hidemyass VPN na wyłączony

Test prędkości HMA VPN EU – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

hidemyass vpn test prędkości UE na

Test prędkości HMA VPN EU – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Przykro mi powiedzieć, że prędkość pobierania spadła płasko na twarz z ledwo użytecznym 13 Mb / s. O dziwo, pod prąd był całkiem dobry, co, szczerze mówiąc, nie jest zbyt przydatne dla większości ludzi.

Test prędkości HideMyAss – Afryka

Przy tak rozległej sieci, jaką ma HMA, jest to jedna z niewielu sieci VPN, która faktycznie niepokoi obecność kontynentu afrykańskiego. Jeszcze bardziej zaskakuje mnie fakt, że istnieje dla nich wiele punktów połączeń w Afryce.

test prędkości hidemyass VPN wyłączony

Test prędkości HMA VPN SA – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

hidemyass vpn test prędkości SA włączony

Test prędkości HMA VPN SA – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Mimo to spread nie był równoznaczny z jakością usług i po raz kolejny uzyskałem ledwo użyteczną prędkość.

Test prędkości HideMyAss – Azja

Jak zwykle moją ulubioną lokalizacją do testowania VPN w regionie Azji jest Singapur – zarówno ze względu na jego bliskość, jak i doskonałą infrastrukturę. Pokazało to wyraźnie przy niskich opóźnieniach i dużych prędkościach zarówno w dół, jak i w górę z serwerem w Republice.

hidemyass vpn speed test asia off

Test prędkości HMA VPN Asia – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

hidemyass vpn speed test asia on

Test prędkości HMA VPN Azja – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Mimo to, moje zwykłe czasy pingowania do tej lokalizacji są zwykle lepsze, więc uważam, że w normalnych okolicznościach prędkości na HMA przez Singapur byłyby jeszcze bardziej poprawione.

Test prędkości HideMyAss – Australia

Ziemia pod ziemią nie jest aż tak daleko i jako część regionu Australii ma się dobrze pod względem prędkości połączenia VPN. Mimo to przy 30 Mb / s przy włączonym HMA – to dość smutny wynik.

  IPVanish VPN огляд

hidemyass vpn test prędkości aus wyłączony

Test prędkości HMA VPN AUS – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

hidemyass vpn test prędkości aus włączony

Test prędkości HMA VPN AUS – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Ogólnie rzecz biorąc, mówię, że HMA musi pracować nad ulepszeniem swojej infrastruktury, zamiast spędzać czas i zasoby, pilnując swoich użytkowników w imieniu rządów na całym świecie. Rzeczywiście smutny stan rzeczy.

2.1 Wbudowany test prędkości dla wielu lokalizacji

Jedną z interesujących rzeczy w aplikacji HideMyAss jest to, że zawiera ona wbudowane narzędzie do testowania prędkości w wielu lokalizacjach. Umożliwia to oznaczenie różnych serwerów w ich sieci do testowania i może być przydatne – jeśli naprawdę działało dobrze.

hidemyass VPN ma narzędzie do testowania prędkości

Okazało się, że wyniki dostarczone przez narzędzie do testowania prędkości były zwykle znacznie różne od wyników bardzo popularnego testu prędkości Ookla, z którego korzysta większość osób.

3. Zarejestruj się & Wycena nieszczęść

HMA jest dostępny dla systemów Windows, MacOS, iOS, Android, Linus, a nawet routerów. Istnieją jednak pewne osobliwości, na które należy zwrócić uwagę podczas rejestracji & cennik;

3.1 Ceny & Metody płatności Różne w zależności od regionu

Nie jest to coś, co zwykle widziałem w usługach VPN, ponieważ ich samą koncepcją jest globalizacja usług. Jednak odwiedziłem ich stronę w wielu regionach i stwierdziłem, że ceny różnią się – w niektórych przypadkach o ogromną kwotę.

Ceny hidemyass VPN różni się w zależności od regionu

Rejestracja w USA jest znacznie droższa niż w przypadku tej samej usługi w Malezji.

Na przykład ich trzyletni plan w USA kosztuje 143,64 USD po stromej zniżce za rejestrację, ale ten sam plan kosztuje 252 RM (około 58 USD) dla osób, które zarejestrują się w Malezji. Chociaż nie jestem ponad kierowaniem cenowym na region, ta rozbieżność jest dość duża.

Ponadto w niektórych regionach możesz zarejestrować się w PayPal, podczas gdy nie jest dostępny w innych. To w połączeniu z ich złożonym procesem rejestracji jest naprawdę zdumiewające dla usługi, która ma ponad dziesięć lat na usprawnienie swoich procesów biznesowych.

3.2 Plany odnawiają się automatycznie

Jak wspomniałem wcześniej, jeśli zarejestrujesz się w HMA, automatycznie daje im to prawo do odnowienia twojego planu po jego wygaśnięciu. Należy pamiętać, że plan odnawia się po pełnej cenie, a nie po obniżonej stawce, po której się zalogowałeś.

Hidemyass automatycznie odnawia subskrypcję

Jeśli nie tego chcesz, wyłącz automatyczne odnawianie tak szybko, jak to możliwe.

4. Projektowanie aplikacji nie jest najlepsze

W przypadku czegoś tak złożonego jak VPN (dla niektórych osób) dostawcy usług powinni upewnić się, że wrażenia użytkownika są tak płynne, jak to możliwe. To kolejna dziwna cecha HMA i podejrzewam, że VPN nie zmienił się w podstawowym projekcie przez lata.

4.1 Wyskakujące okna

Podczas próby nawigowania między opcjami w aplikacji zwykle tworzy się wyskakujące okna, a nie przejścia w jednym głównym interfejsie aplikacji. Ta metoda projektowania jest bardzo stara i przywraca mnie do początków Windows. To co najmniej denerwujące i rozpraszające.

4.2 Marka ma kryzys tożsamości

Jedną z rzeczy, które zauważyłem w HMA przed zarejestrowaniem się, było to super fajne, cóż, tyłek (lub osioł?). Jednak to, co widzisz, nie zawsze jest tym, co dostajesz, a kultowe logo okazuje się wcale nie takie kultowe.

ikona marki hidemyass nie jest spójna

Po lewej – jak w reklamie; po prawej stronie, jak pojawia się w aplikacji

Zmienia się w zależności od tego, gdzie go widzisz, aw niektórych przypadkach okazuje się absolutnie przerażający.

Konkluzja: Czy zapłacę za HideMyAss VPN?

To chyba najłatwiejsze pytanie, na które musiałem odpowiedzieć od dłuższego czasu. Nie tylko “Nie“, ale “Hell No!”. Myśl, że dostawca usług VPN aktywnie działałby przeciwko interesom swoich klientów, jest po prostu zaskakująca.

Połącz to ze wszystkimi niedociągnięciami tego jako usługi, a masz pewien przepis na katastrofę. To jest jedna sieć VPN, którą radziłbym potencjalnym klientom omijać!

W rzeczywistości przejdź do naszej listy Najlepszych VPN, a możesz znaleźć lepsze alternatywy!

Kluczowe cechy

  • ✓ Split Tunneling
  • ✓ Dobre bezpieczeństwo
  • ✓ Użyj do 5 urządzeń
  • ✓ Inteligentny przełącznik zabijania
  • ✓ Dedykowane P2P & Streaming

Polecane dla

  • • Użytkownik świadomy bezpieczeństwa
  • • Przezwyciężanie cenzury
  • • Obejdź blok geograficzny

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me