Unë përdor reklama në Facebook shumë.

Në fakt, ata më japin një nga kthimet më të mira për investime të çdo strategjie të marketingut…

Dhe sa herë që bëj një fushatë reklamimi, kam rezultate më të mira. Mesoj dicka te re.

Sot mendova se do të ndaja me ju disa nga metodat e mia të suksesshme.

Së pari, ju duhet të vendosni një qëllim specifik.

Contents

1. Vendosni një qëllim

Jini shumë specifikë për atë që dëshironi të arrini nga reklama juaj në Facebook.

A është për të rritur shitjet? Pastaj zgjidhni një produkt specifik për të përqendruar vëmendjen tuaj.

Jetë specifik me qëllimin tuaj

Siç mund ta shihni në imazh, ky shitës me pakicë ka zgjedhur një artikull shumë specifik për të reklamuar në afatin tim kohor. Mos i drejtoni thjesht njerëzit në faqen tuaj të internetit. Drejtojini ato tek një artikull ose produkt i veçantë. Kjo e bën shumë më të lehtë për të synuar njerëzit e duhur. Kjo do të thotë një normë më e lartë e klikimit dhe konvertime më të mira.

Facebook do t’ju ndihmojë gjithashtu këtu. Ata ju japin shumë mundësi kur bëhet fjalë për specifikimin e reklamës suaj. Në këtë rast, ne duam më shumë kthesa. Pra, sigurohuni që të zgjidhni një nga opsionet e mëposhtme:

Zgjidhni cilindo mundësi

Përcaktimi i audiencës tuaj & Targetimi

2. Interesat e synuar, hobi dhe vendndodhja

Facebook është në një pozicion vërtet unik për të synuar përdoruesit bazuar në pëlqimet, pëlqimet dhe informacionet demografike të tyre.

Facebook mbledh të gjitha këto të dhëna, dhe ato i përdorin ato për të synuar reklamat tek ne.

Sshtë një lajm i shkëlqyeshëm për reklamuesit dhe bizneset. Do të thotë që ju mund të zgjidhni saktësisht se kush merr për të parë promovimet tuaja.

Ju mund t’i bëni reklamat tuaja të shfaqen tek burrat e moshës 23-25 ​​vjeç, të cilët pëlqejnë thurjen dhe muzikën e metaleve të rënda … (Tani ky është një treg i ngrohtë). Sa më i synuar dhe specifik audienca juaj, aq më mirë është niveli i klikimit tuaj.

Përqendrohuni te audienca e synuar

3. Synoni vizitorët e faqes suaj të internetit

Mendoni për të. Njerëzit ka shumë të ngjarë të klikojnë në reklamën tuaj nëse ata tashmë kanë qenë në faqen tuaj të internetit. Ata tashmë njohin emrin tuaj të markës.

Ata tashmë janë të interesuar në atë që ju po thoni.

  Hvorfor indpakningen af ​​dine produkter betyder noget

Me Facebook mund të zgjidhni të dërgoni reklama vetëm për ata që kanë vizituar faqen tuaj.

Ja se si funksionon. Para së gjithash, sigurohuni që cookies janë aktivizuar në faqen tuaj të internetit. Tani, kur zgjidhni audiencën tuaj të synuar, klikoni në butonin ‘Krijoni audiencë të personalizuar’.

Pastaj, goditi “Trafiku i Uebsajtit”.

Krijoni audiencë të personalizuar

Tani Facebook do të përdorë cookie-t në faqen tuaj për të gjurmuar vizitorët në faqen tuaj të internetit dhe t’i dërgojë ata reklama kur të kthehen në Facebook.

Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të krijuar markën tuaj dhe për të ndërtuar vetëdijen. Meqenëse ata janë njohur tashmë me ju, norma juaj e klikimit do të rritet.

4. Synoni listën tuaj të postës elektronike

Abonentët në listën tuaj të emailit janë gjithashtu të interesuar në biznesin tuaj.

Nëse e keni lexuar postimin tim të “gypit të shitjes”, e dini se duhet të vazhdoni të ushqeni pajtimtarët tuaj me email. Me një punë pak më shumë, ju mund t’i ktheni ato në klientë të plotë, duke paguar.

Një mënyrë për ta bërë këtë është duke promovuar reklamat në Facebook në burimet e tyre. Sigurisht, ju mund t’i dërgoni me email, por kjo ka të bëjë me ndërgjegjësimin e markës. Ata tashmë janë mësuar të shohin mesazhet tuaja në kutinë e tyre. Hedhja e emrit tuaj në ushqimin e tyre në Facebook u jep atyre një kujtesë tjetër të butë.

Përsëri, ju do ta gjeni këtë në “audiencë me porosi”. Tani, thjesht ngarkoni një skedar CSV, ngjitni në adresat me dorë ose përdorni llogarinë tuaj MailChimp. Facebook do t’i kërkojë ata përdorues në bazën e të dhënave të tij dhe do t’u shërbejë reklamave.

Përdorni listën tuaj të postës elektronike

Zgjedhja e përmbajtjes së duhur për të promovuar

5. Provoni të promovoni përmbajtje në vend të faqeve të shitjeve

Mendoni se si ju dhe audienca juaj përdorni Facebook. Ne nuk do të shkojmë atje për të kërkuar produkte dhe shitje. Ne jemi në Facebook për të shijuar përmbajtjen. Ne po kërkojmë videot dhe bloget.

Në vend që të përmbytni ushqimet e njerëzve me reklama, jepni atyre atë që dëshirojnë. Jepuni atyre përmbajtje! Krijoni një pjesë të jashtëzakonshme të përmbajtjes dhe bëjeni që fokusin tuaj. Merrni atë kontrollin e parë dhe mendoni t’i shisni ato më vonë.

  Посібник з маркетингу електронної пошти Частина 4: Прості хитрощі для 40% відкритості

Promovoni përmbajtjen, jo faqen e shitjeve

Ky tregtar, për shembull, nuk po përpiqet t’ju shesë asgjë. Ai thjesht po ju prezanton në një webinar. Sshtë një përmbajtje interesante për t’ju futur në derë.

Sigurohuni që titulli është ngacmues dhe intrigues. Dhe sigurohuni që të përputhet me audiencën tuaj të synuar.

Kjo teknikë do të dërgojë normën tuaj të klikimit përmes çatisë. Ju mund të shqetësoheni për shitjen e tyre pasi të arrijnë në faqen tuaj. Mos harroni, 96% e njerëzve nuk janë të gatshëm të blejnë nga ju menjëherë. Pra, vendosja e një produkti para hundës së tyre nuk do të funksionojë gjithmonë.

Kjo ka të bëjë me plumbat që ushqejnë. Do t’ju japë një kthim të vonuar të investimit, por është një strategji më e fortë afatgjatë.

shpërblim

Si të krijoni një përmbajtje të jashtëzakonshme

6. Krijoni një faqe ulje të personalizuar të personalizuar

Por, çfarë nëse doni një kthim të menjëhershëm të investimit?

Shtë e mundur të vendosni një shpallje që paguan vetë për një shtytje. Për ta bërë atë, do t’ju duhet një faqe ulje tepër efektive. Dërgimi i vizitorëve në faqen tuaj të zakonshme të shitjeve nuk do ta shkurtojë atë.

Faqja juaj e uljes me porosi u jep njerëzve një arsye për të blerë produktin. Kohët e fundit kemi krijuar një këtu në Bitcatcha për shitjen tonë të Premten e Zezë në produktet e mbajtjes në internet.

Ndërtoni një faqe Landing për reklamën tuaj

Ne mund të kishim dërguar njerëz në faqen tonë dhe t’i lëmë ta kuptojnë. Në vend të kësaj, kemi ndërtuar një faqe shitje shumë të shënjestruar dhe bindëse.

Kur bëhet fjalë për reklamën tuaj, jepini njerëzve një arsye shumë specifike për të klikuar në lidhje. Kur bëhet fjalë për shitje, ajo duhet të jetë në shënjestër, dhe e saktë.

Regjistrim dhe imazhe të fuqishme

7. Kopjoni: merrni direkt në pikën

Njerëzit lëvizin shpejt nëpër Facebook. Me të vërtetë të shpejtë. Ne ndalemi vetëm kur diçka na tërheq vëmendjen. Mendoni se si e përdorni afatin kohor. Ju lëvizni dhe skanoni derisa të shihni diçka që ju pëlqen.

Kopjimi juaj kryesor është mënyra kryesore për t’u lidhur me njerëzit. Për t’i ndaluar ata në gjurmët e tyre dhe t’i bëjnë ata të marrin vëmendje.

Mashtrim është të jesh i guximshëm, i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë. Ju nuk keni kohë për të qenë qesharake ose të zgjuar kur bëhet fjalë për reklamat në Facebook. Fjalitë e shkurtra, të mprehta dhe shumë fjalë kyçe janë gjithçka që ju nevojitet.

  Ваш маркетинг електронної пошти працює? 14 найважливіших показників для вимірювання (остаточний посібник з маркетингу електронної пошти, частина 6)

Bëni drejt e në pikë

Merrni për shembull reklamën më të fundit të Shopify. Titulli i tyre është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë: Ndërtoni dyqanin tuaj në FB!

Por bëje bindës. Bëni atë bindëse.

8. Përdorni një imazh që dallohet. Më mirë akoma, përdorni një video

Algoritmi i Facebook është i akorduar me kujdes për të dhënë përparësi në fotografi. Kohët e fundit, ajo ndryshoi atë algoritëm për të dhënë përparësi në video.

Përdorni një video si reklamën tuaj dhe do të rritni shanset tuaja për tu parë. Syri i njeriut ka shumë më shumë të ngjarë të ndalet në një pjesë të përmbajtjes video gjithashtu.

Shikoni këtë shpallje nga Disaronno. Ata as nuk ju kërkojnë të blini asgjë. Por, me 2.2 milion shikime, është duke arritur audiencën e tyre! Përqendrohuni së pari në kapjen e vëmendjes, më pas drejtoni kthesat e klikimeve.

Përdorni imazhe / video të këndshme

Test, Test, Test

9. Ndarjet A / B

As edhe tregtari më i zgjuar në botë nuk e di me siguri se cilat formulime, imazhe ose audiencë do të përgjigjen më mirë. Sidoqoftë, ndarjet A / B mund të ju tregojnë saktësisht se cili është më i efektshmi.

Unë përdor Adespresso për të ekzekutuar ndarjet e mia A / B. Më tregon qartë se çfarë po funksionon, dhe cila nga reklamat e mia merr normën më të mirë të klikimit..

Testet A / B kanë të bëjnë me dy reklama kundër njëra-tjetrës. Secili do të jetë pak më ndryshe dhe do t’i dërgohet një modeli të audiencës tuaj. Facebook atëherë do t’ju tregojë se cili prej tyre kishte një normë më të mirë klikimi.

Mund të provoni dy tituj ose tituj të ndryshëm. Provoni dy imazhe të ndryshme ose dy audiencë paksa të ndryshme.

Ai me më shumë klikime është ai që vendosni peshën tuaj të plotë për marketing.

Reklamat në Facebook mund të paguajnë vetë, nëse ju merrni përsosjen e përshkueshme të klikimeve!

Më njoftoni nëse keni ndonjë pyetje të ndezur në lidhje me reklamat tuaja në Facebook. Unë jam këtu për të ndihmuar dhe do të doja të dëgjoja për fushatat tuaja!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me