Nakupujte

Nakupujte

https://www.shopify.com/

tl; dr

Shopify je tvůrce stránek, který je silně zaměřen na obchody s elektronickým obchodem. Může vám pomoci snadno vytvářet a spravovat od začátku do konce téměř všechny aspekty podnikání, od návrhu po správu inventáře. Může to dělat téměř cokoli kromě kuchařské večeře, takže je trochu překvapivé, že v rychlostním oddělení trochu zaostává.

Recenze Shopify – 8 výhod a 3 nevýhody, které je třeba zvážit

Upřímně řečeno, Shopify je mnohem víc než průměrný tvůrce stránek. Ve skutečnosti to ani není značka sama o sobě, ale prohlašuje, že je kompletní platformou elektronického obchodování. Společnost vyrůstající z Ottawy v Kanadě v roce 2004 dnes podporuje více než 600 000 obchodníků, kteří převádějí hrubý objem více než 82 miliard USD.

Co společnost dělá, je nabídnout lidem nástroje pro snadné nastavení internetového obchodu. Od nabídek rychlého sestavování až po podpůrné služby, jako jsou platební brány, marketingové nástroje a dokonce i správa zásob, je Shopify opravdu one-stop shop pro začínajícího obchodníka s elektronickým obchodem..

Co se nám na Shopify líbí

1. Hladký a komplexní zážitek z jízdy

Bezproblémové zkušenosti na palubě

Myslím, že jedním z největších plusů o Shopify je její hladký a plynulý zážitek z jízdy. Vede uživatele bezchybně skrz celý proces vytváření webu elektronického obchodování velmi ostře.

Jakmile se u nich zaregistrujete, celý proces od začátku do konce je velmi úzce zefektivněn. V každém kroku se Shopify snaží komunikovat s uživateli, aby se pokusil vytvořit obrázek toho, co má být nebo má být web.

Prostřednictvím řady krátkých otázek můžete pomoci systému Shopify přijít s tím nejlepším řešením v rámci systému. Ve skutečnosti dokonce funguje tak, že systém může doporučit téma založené na typu podnikání, s nímž budete provozovat.

Jakmile se dostanete do počáteční fáze nastavení, můžete se procházet a prozkoumávat zbývající funkce ve svém volném čase. Alespoň budete mít základní rámec zaveden. To je obzvláště dobré pro ty lidi, kteří se snaží používat Shopify, ale když se přihlásí, aby to vyzkoušeli, nemají na mysli nic konkrétního.

Hladký zážitek z jízdy

Tento proces je vhodný nejen pro nové uživatele, ale také pro ty, kteří mají různé situace. Například, pokud již máte fyzický maloobchod a chcete rozšířit provoz online, nebo pokud přecházíte z fyzického obchodu na zcela online platformu – je tu také tato možnost.

Když odpovíte na několik otázek, pomůžete Shopify pomoci v tomto procesu.

2. Přizpůsobitelné motivy

Přizpůsobitelné motivy

Zatímco služba Shopify nabízí témata pro různé potřeby, tato jsou určena jako pokyny a je pravděpodobné, že je budete muset výrazně přizpůsobit, aby vyhovovaly požadovanému podnikání, které máte jedinečně. To znamená, že můžete přidat různé obrázky a pozadí pro vzhled a dojem.

Poté jsou zde vaše klíčové prvky, které tvoří váš web – například můžete mít sekci blogu, která vám pomůže s některými cíli SEO, nebo budete možná potřebovat katalog produktů, který obsahuje vše, co máte a jejich ceny, obrázky atd..

Různá rozvržení jsou vhodná pro různé věci, takže možná budete muset trochu času zvyknout. Myslím, že to, co se hodí, bude silně záviset na tom, co prodáváte. Vezměme například ukázkový web, který nastavím. To bylo zamýšlel prodávat malé PC komponenty, někteří jak malý jako šrouby.

Mít rozvržení velkého obrázku vypadalo trochu směšně a dávalo smysl mít k dispozici katalogy rychlých přístupů inventárních bitů na prodej.

Nakupujte katalog

Zvažte to na stránkách propagujících věci krásné, jako jsou cestovní zájezdy. Pro takovéto stránky by pěkné velké obrázky rozšířily potenciální zákazníky o pozitivnější emoce.

Nezáleží na tom, jak se na to díváte a jak se věci obejdou, nakonec si všimnete, že celý zážitek z přizpůsobení Shopify je navržen tak, aby vám pomohl vybudovat lepší internetový obchod. Příkladem jsou stavební bloky, které nabízejí.

Mnoho z nich je věnováno webovým stránkám elektronického obchodování, jako je zpravodaj nebo katalog produktů. Může však dojít ke zmatku, protože někdy používá terminologii Shopify.

3. Shopify má úžasné marketingové nástroje

Ve své recenzi časopisu Squarespace si stále pamatuji, jaké má omezené množství možností, pokud jde o optimalizaci pro vyhledávače (SEO). V Shopify to tak není. Ve skutečnosti, kromě skutečnosti, že Shopify již má čistý, snadno procházitelný kód, umožňuje vkládat vlastní značky a popisy metadat.

Marketingové kampaně

Dále jsem objevil radost, že budu moci vytvářet marketingové kampaně prostřednictvím řídicího panelu Shopify. Jako někdo, kdo pracuje na více platformách najednou, určitě vidím krásu integrace všeho na jednom místě.

Zatímco snímek obrazovky, který jsem zobrazil, obsahuje pouze dva seznamy, nemějte obavy, jedná se o výchozí hodnoty a pokud se rozhodnete používat tyto aplikace ze seznamu Shopify Apps, budete mít přístup k ostatním. To vám umožní dokonce vytvořit vstupní stránky pro každou z těchto jednotlivých marketingových platforem přímo z ovládacího panelu Shopify.

To je něco, co jsem dosud neviděl udělané tak dobře nebo komplexně na jakémkoli jiném staviteli stránek, a na mě na mě nikdy nezapůsobí..

4. Podpora Společenství

Nakupujte komunitní podporu

Navzdory již masivní znalostní bázi nápovědy a článků s častými dotazy má Shopify také komunitu uživatelů, kteří se spojují a diskutují o různých bodech platformy. Organizovaný samotným Shopify můžete také získat novinky o novinkách a vývoji ve vesmíru Shopify zde.

Mít velkou a aktivní komunitu, jako je tato, je hodně jiné, než spoléhat se pouze na znalostní základnu a podpůrný personál. Různí uživatelé mají při používání systému Shopify různé úrovně schopností a vyspělosti, takže je snadné v případě potřeby získat pomoc.

Znalostní základna a časté dotazy mohou sloužit jako dobrá první obranná linie, ale je mnohem lepší mít k dispozici obrovskou skupinu dalších uživatelů, na kterou můžete požádat o pomoc, pokud čelíte něčemu, co není v knihách. Je to neformální a vlastně skutečná komunita.

Kromě technických otázek jsem dokonce viděl, jak někteří uživatelé přidávají příspěvek na fóru, který jednoduše žádá o zpětnou vazbu na svých stránkách Shopify. Toto není jen skvělý způsob, jak získat konstruktivní kritiku, ale může také sloužit k vlastní propagaci v komunitě Shopify.

5. Přístup pro aplikace třetích stran

Nakupujte App Store

Jak již bylo zmíněno, Shopify má tržiště, kde si můžete vybrat a nainstalovat další aplikace třetích stran, které mohou pracovat s vaším internetovým obchodem. Jsou to vývojáři, kteří viděli potřebu určitých výklenků a vykonali svou vlastní práci, aby ji podpořili.

Shopify má samozřejmě své vlastní aplikace i pro další oblasti, o nichž se pravděpodobně domnívalo, že nemá ve výchozím nastavení výrobce smysl..

Procházení tržiště Shopify App je velmi známé prostředí, jako je Apple App Store nebo Google Play Store. Při procházení obchodu jsem byl nesmírně ohromen hloubkou myšlení, která se objevila v mnoha nabídkách.

Jistě, očekávali byste, že najdete věci, jako jsou doplňky pro návrh a obvyklé věci v informačním bulletinu atd., Ale tady je opravdu velká hloubka. Vezměte si například jednu z oblastí, které jsem našel – ochranu před podvody. Pro internetový obchod by to bylo něco důležitého, a přesto ne něco, o čem by vlastník nového obchodu pravděpodobně myslel.

Nebo snad inovativnější prostředky zákaznické podpory, jako je nabídka chatu ve vašem obchodě nebo aplikace pro správu výměn a / nebo návratů? Je tu prostě tolik, které by mohly mít nesmírnou hodnotu, a já jen zřídka vidím něco, co je jen „chmýří“ nebo nevyžádané.

Uvědomte si však, že mnoho dostupných aplikací přichází za cenu – i když za rozumnou. V takovém případě je aplikace ShipStation, která vám pomůže rozšířit a automatizovat proces přepravy zboží zakoupeného v obchodě. Tato aplikace bude za pouhých 9 $ měsíčně nejen to, ale také vám poskytne přístup k zlevněným cenám pro některé společnosti, jako jsou FedEx a USPS..

6. Prodávejte všude!

Více prodejních kanálů

Dříve, když jsem diskutoval o marketingových kampaních, které byste mohli spustit přímo z ovládacího panelu Shopify, už jsem byl svědkem sdílení těchto dalších informací – nejen to, že vám Shopify pomůže vytvořit obchod pro prodej a prodej, ale můžete svou přítomnost dále rozšířit na další kanály..

Systém ukazuje extrémní zralost v myšlence, která přechází od žárlivého střežení vašeho zákazníka k plnému nasazení, které pomáhá zákazníkovi dosáhnout úspěchu v jejich podnikání. Velmi osvěžující koncept mezi poskytovateli služeb, který řeknu.

Ve skutečnosti vám Shopify doporučuje, abyste plně využili všechny dobré kanály k dalšímu posunu prodeje. Můžete integrovat svůj obchod Shopify s Facebookem, připojit se k Amazonu, Pinterestu nebo dokonce k vyvíjeným mobilním aplikacím.

7. Rozbalte fyzické obchody online

S fyzickým maloobchodem trpícím online nákupním boomem jsou zjevně maloobchodníci, kteří hledají způsob, jak toho využít. Někteří by mohli chtít kromě svého fyzického obchodu vytvořit internetový obchod nebo se online pohybovat úplně.

Pro ty, kteří chtějí mít svůj dort a sníst ho, má Shopify jedinečnou nabídku – integraci s vlastním systémem Point of Sale (POS). To znamená, že můžete použít POS Shopify ve vašem obchodě a využít kombinovanou databázi, která je sdílena mezi oběma.

Kombinovaná databáze vám může pomoci lépe spravovat všechna data, která potřebujete pro provoz vaší firmy – informace o zákaznících, prodej, zásoby a další. Zařízení Shopify POS vám také mohou pomoci zpracovat platby prostřednictvím více než 100 mezinárodních platebních bran, čímž se z vás stane skutečně globální podnikání.

Přechod z fyzického maloobchodu na online není pro ty, kteří jsou zvyklí na tradiční způsoby podnikání, snadný. Díky možnosti integrace těchto dvou a zachování tradičních prvků, jako je systém POS, slouží Shopify jako most mezi dvěma světy pro ty, kteří se snaží o změnu.

8. Úžasná znalostní báze a podpora zákazníků

S tak rozsáhlými funkcemi, jako má, má kromě vynikajícího palubního procesu také Shopify mimořádně komplexní systém nápovědy, který jej podporuje. Nemluvíme o náhodně omezené pomoci, kterou většina společností uvedla, aby ukázala, že se o to snaží, ale databáze nápovědy Shopify se snaží co nejlépe poradit, nejen opravit konkrétní problémy.

Můžete najít více témat na témata velmi blízká srdci online skladovatele, jako je SEO, marketing nebo dokonce analýza dat. To je v ostrém kontrastu s některými konkurenty, kteří se snaží omezit svou pomoc čistě na své vlastní funkce a odmítají pomáhat nebo radit o čemkoli dále.

Pokud byste měli pocit, že pokusit se vykopnout odpověď z databáze, není vaše věc, má Shopify také tým podpory, který je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu – nejen e-mailem, ale také přístupný prostřednictvím telefonu a přímého chatu.

Co se nám na Shopify nelíbilo

1. Existuje mnoho detailů

Zpočátku jsem byl trochu izolován od pohledu na spoustu podrobností v účtu Shopify jednoduše kvůli tomuto vynikajícímu postupu na palubě, o kterém jsem hovořil dříve. Jakmile jsem však udělal základy a nechal se uvolnit, zjistil jsem, že trávím obrovské množství času putováním po rozhraní zkoušením různých věcí.

Zjednodušeně řečeno, existuje obrovský – a tím myslím obrovský – počet věcí, které můžete na Shopify využít. Nechápejte mě špatně, je to velmi dobrá věc, pokud jde o potenciál. Ale pokud se necháte příliš bloudit, můžete se snadno soustředit.

Rozptýlení stranou, pokud si nejste opatrní, můžete nakonec převzít víc, než můžete žvýkat se všemi volitelnými doplňky a ztratit přehled o skutečném cíli svého obchodu. Zároveň však, pokud ignorujete to, co je v nabídce, můžete velmi dobře minout skutečné příležitosti, na které jste možná sami nepřemýšleli..

Také z důvodu, kolik je mnoho doplňkových služeb levné, můžete skončit s konečnou fakturací, která je mimo vaši schopnost vyrovnat se a nakonec musíte mnohokrát znovu nakonfigurovat obchod..

Moje rada je, že předtím, než se uvolníte v herním prostoru Shopify, nezapomeňte přesně myslet na to, co doufáte, že dosáhnete online, a užší práci na nástrojích, které vám mohou pomoci dosáhnout toho, co konkrétně chcete..

Všechno ostatní lze považovat za bonbóny a může přijít později. Možná ve verzi 2.0 vašeho obchodu.

2. Aplikace třetích stran mohou váš web poškodit

Další je něco, co není jedinečným problémem Shopify, ale spíše něčím, co funguje s integrací třetích stran. To se týká zejména softwaru, protože mohou snadno existovat chyby, které ještě nebyly chyceny nebo opraveny, když se dva kusy softwaru snaží spolupracovat..

Pokud to zkombinujete s individuálním kódem nebo skripty, které by se sem a tam nějak přidaly, mohlo by se to z těch nej neočekávanějších důvodů změnit. Někdy nemusí být tyto problémy snadno napravitelné, zejména pokud jednáte o aplikaci nebo software, který pracuje s vašimi základními informacemi o databázi..

Ladění nebo hledání pomoci je náročný proces, a to i s působivým množstvím užitečných zdrojů, které má Shopify. Nejedná se přesně o selhání Shopify, ale o něco, co se může stát kořistí a kterým nelze zabránit.

3. Rychlosti pochybných stránek

To byla jedna z oblastí, o které jsem se původně nejméně zajímal, když jsem začal s přezkoumáním Shopify, ale pak se v mžiku oka stalo problémem. Několikrát jsem provedl rychlostní testy a ukázalo se, že stránky poháněné systémem Shopify nemusí být nejvtipnější.

Při testu rychlosti Bitcatcha můj vzorový web Shopify stěží vyřadil známku C +. Rychlosti začínaly v americké zóně rychlostí 55 ms, ale jak se přibližovaly k východu směrem k Asii, rychlost klesala dále s Japonskem v 892 ms.

Shopify WebPageTest Load Load Speed

Shopify: Načítání webu za 3,174 sekundy – Zobrazit úplný výsledek

Pokud jde o test WebPageSpeed, výsledky nebyly o moc lepší a tady jsem dostal trochu více podrobností, které upřímně řečeno, byl jsem trochu překvapený. Čas do prvního byte získal hodnocení D a zdálo se, že se vyskytly i drobné problémy s mezipamětí obsahu.

Důvod, proč to považuji za neobvyklé, je, že většina softwaru pro vytváření stránek je obvykle velmi efektivní, zejména proto, že ve většině případů účtují prémii za to, co by standardní webhostingová společnost účtovala za zdroje.

Plán Shopify & Funkce

BasicShopifyAdvanced
Poplatek za transakci 2,0% 1,0% 0,5%
Personální účty2515
Místa458
Nakupujte POSYesAnoAno
Cena / měsíc 29 $ 79 $ 299

Od nejzákladnějšího plánu na 29 USD se Shopify blíží neuvěřitelných 299 $ měsíčně. To však ještě nestačí – je třeba zvážit také náklady na transakci. Na nejnižší úrovni platíte kromě měsíčního poplatku 2% transakční poplatek.

Pokud byste z online obchodu měli vydělat 1 000 $, budete platit Shopify 29 $ + 20 $ (20 $ je v transakčních poplatcích).

Nyní to lze porovnat se dvěma případy – jiní tvůrci webů a hosting vlastního webu elektronického obchodování na alternativní platformě. Ostatní tvůrci stránek vám budou účtovat také pěkný poplatek, ale nemusí platit transakční poplatek.

Pokud byste měli hostit svůj vlastní web s elektronickým obchodem, budete platit méně za hosting, ale všechno byste museli udělat sami. PLUS, budete stále potřebovat platební bránu, která také stojí peníze. Vezměte si například WorldPay, jeden z nejlepších zpracovatelů plateb online.

Pokud byste to nastavili na svém vlastním webu, WorldPay by potřebovala buď měsíční poplatek plus nízké transakční poplatky, nebo model pay-as-you-go, který má vyšší transakční poplatek. Pravděpodobně to skončí dražší než Shopify!

Jde o to, že služba Shopify není levná, ale pro provozování internetového obchodu pravděpodobně nebudou i vaše další možnosti příliš levné. S platbami jsou spojeny poplatky, kterým se jednoduše nelze vyhnout. Dokonce i PayPal bude sát krev z vašich žil, pokud jste obchodník.

Verdikt: Je Shopify pro vás to pravé?

Pokud jde o zdroje a schopnosti, cítím, že Shopify je na samém vrcholu své činnosti. Nikde jinde jsem neviděl například tabulku a komplexní nabídku, která je věnována pomoci klientům provozovat úspěšné internetové obchody.

Je pravda, že má několik drobných slabých míst, jak jsem již zmínil, a cena není přesně levná, ale jednoduše to jsou náklady na podnikání. Pokud vážně provozujete internetový obchod, Shopify je skvělá volba.

Samotné množství automatizace je ohromující a pomocí Shopify můžete na celém světě spustit operaci jednoho člověka. Sakra, může vám dokonce pomoci s účtováním na konci dne.

Takže pro mě není otázkou, zda to bude fungovat pro vaše podnikání, ale jestli vážně provozujete internetový obchod. Pokud jste, pak není důvod, abyste Shopify nevyrazili. Jsem si jist, že pokud na to nepřemýšleli, pravděpodobně byste to neměli používat nebo dělat!

Klíčové vlastnosti

  • ✓ Vynikající na palubě
  • ✓ Pevné & spolehlivé rozhraní
  • ✓ Obrovský počet aplikací
  • ✓ Dobrá podpora & materiál
  • ✓ Pomáhá při plnění objednávky
  • ✓ Integrované zpracování plateb

Doporučeno pro

  • • Internetové obchody libovolné velikosti
  • • Internetové podniky
  • • Maloobchodní prodejny usilující o online expanzi

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me