NordVPN

NordVPN

https://nordvpn.com/

tl; dr

NordVPN je hrozivo silný uchádzač. Zatlačí všetky správne tlačidlá v kľúčových oblastiach bezpečnosti, súkromia a rýchlosti, a napriek tomu to všetko ponúka za ťažko prekonateľné dlhodobé predplatné. Jednoznačný nákup pre každého, kto má záujem o zabezpečenie svojho súkromia!

Prehľad NordVPN: 9 prof & 4 Nevýhody použitia NordVPN

NordVPN je ďalší príšerný podnik v oblasti VNP a sídli mimo Panamy. Od roku 2012 spoločnosť prešla dlhú cestu vo veľmi krátkom čase. Od roku 2018 spravuje viac ako 4 000 serverov so sídlom v 62 krajinách.

Čo sa nám na NordVPN páči

1. Najvyššia ochrana súkromia a bezpečnosť

Spoločnosť NordVPN má sídlo v Paname, ktorá je pre väčšinu poskytovateľov služieb zvyčajne dôležitá, ale pre služby VPN je dôležitá. Panama nemá žiadne zákony o uchovávaní údajov a ich vláda nevykonáva (pokiaľ vieme) internetový dohľad. To znamená, že spoločnosť NordVPN legálne nemusí uchovávať záznamy o aktivitách svojich používateľov – čo je skvelé pre vaše súkromie!

Okrem svojej skvelej polohy pre súkromie používa spoločnosť NordVPN tiež špičkové šifrovacie štandardy. Podobne ako všetci poskytovatelia služieb najvyššej úrovne v okolí, používajú 256-bitový štandard Advanced Encryption Standard (AES).

Počkajte – je toho viac – Na ďalšiu ochranu vášho súkromia používa spoločnosť NordVPN v kontakte so zákazníkmi kľúče PGP a chráni údaje o vašom účte. Klávesy PGP sa dajú použiť na šifrovanie komunikácie medzi vami a spoločnosťou NordVPN a sú prakticky nerozbitné.

Kill-switch: Majú dva rôzne druhy kill-switchov: užívateľ si teraz môže zvoliť, či zatvorí konkrétnu aplikáciu alebo úplne ukončí pripojenie k internetu v prípade neočakávaného výpadku (kill-switch pre celý systém).

2. Kill Switch zabraňuje ohrozeniu súkromia

Ak sa pýtate, čo by sa mohlo stať, keby vaše pripojenie k serveru NordVPN kleslo, potom je vaša odpoveď Kill Switch. Ak server NordVPN preruší vaše pripojenie, táto funkcia zastaví všetku vašu internetovú komunikáciu.

V závislosti od vašej platformy sa používajú dve verzie prepínača zabíjania NordVPN. Verzia Windows alebo Mac vám umožňuje zvoliť si, ktoré aplikácie prestanú komunikovať, ak sa niečo stane, zatiaľ čo verzia mobilnej aplikácie všetko zastaví.

To všetko slúži na zabránenie úniku údajov.

2.1. Žiadne úniky DNS

Ako vždy pri testovaní VPN, okrem inštalácie a testov rýchlosti je jednou z najdôležitejších vecí uistiť sa, že vaša skutočná IP je maskovaná. Koniec koncov, to je jeden z hlavných cieľov, nie? Štandardné testy je možné vykonať na stránke dnsleak.com alebo dnsleaktest.com.

Všetko, čo musíte urobiť, je porovnať svoju skutočnú IP s tými, ktoré sa zobrazujú na týchto dvoch stránkach – pokiaľ sa nezhodujú, ste v poriadku.

Test úniku DNS NordVPN* Som v Malajzii, takže môj klient NordVPN zjavne funguje dobre!

3. Zdvojnásobte ochranu pomocou dvojitej VPN

Teraz budete oboznámení so základnými koncepciami VPN, takže sa porozprávajte o niečom ďalšom, čo NordVPN prichádza a to je dvojitá VPN. Prepojením dvoch serverov VPN získate v podstate ďalšiu úroveň ochrany.

Extra bezpečnosť s dvojitou VPN

Váš počítač / zariadenie sa najskôr pripojí k jednému VPN serveru, ktorý sa potom pripojí k druhému VPN serveru a až potom sa konečne dostane k požadovanému cieľu. Cieľová adresa IP tak prechádza dvoma zmenami a vaše údaje sa zašifrujú tiež dvakrát. Ako som už povedal, dvojnásobnú ochranu!

4. Pripojte 6 zariadení na mnoho typov platforiem

Najlepšie VPN pre viac zariadení

Pre väčšinu z nás môžeme očakávať, že budú VPN používať na niekoľkých zariadeniach súčasne. Prinajmenšom na jednom počítači a mobilnom zariadení. Potom sú ľudia, ktorí sú zbláznení do zariadení a majú počítač, laptop, dva smartfóny, dva tablety a dobrota vie, čo iného.

NordVPN sa stará o všetkých a podporuje až šesť súčasných pripojení naraz na účet. To znamená, že môžete všetky svoje zariadenia zaistiť jednotlivo a správne ich hodiť na smerovač.

Podporuje sa veľa typov platforiem, takže čokoľvek budete mať, bude to v poriadku. Jedinou výnimkou je, pokiaľ ide o smerovače, pretože tie sú jemnejšie.

Výstraha

Nie všetky smerovače podporujú VPN. Pred zakúpením služby si skontrolujte, či vaša podpora NordVPN podporuje vaše pripojenie k internetu. V opačnom prípade vyskúšajte náš najlepší bezdrôtový smerovač pre sieť VPN.

5. Vysoké rýchlosti – s výnimkou Malajzie!

Vyskúšal som päť rôznych geografických polôh a všimol som si zvyčajný rastúci čas pingu, čím ďalej som sa dostával od svojich fyzických polôh, celkové rýchlosti boli veľmi pôsobivé. Moje testy sa uskutočňovali na linke 50 Mbps, z ktorej pravidelne dostávam výkon nad 45 Mbps.

Z väčšiny miest som bol schopný dosiahnuť v priemere 40 Mb / s – čo je zatiaľ to najlepšie, s čím som sa stretol pri používaní siete VPN (pamätajte, že moja linka je technicky 50 Mb / s, maximálna skutočná hodnota je okolo 45 Mb / s). Jedinou výnimkou, ktorú som zistil vo výkone, bol server Malajzia.

Test rýchlosti na serveri Ázia - MalajziaÁzia – Malajzia

Test rýchlosti Austrália - Perth ServerAustrália – Perth

Test rýchlosti v Severnej Amerike - Washington ServerSeverná Amerika – Washington

Test rýchlosti v Afrike - server JohannesburgAfrika – Johannesburg

Test rýchlosti v Európe - London ServerEurópa – Londýn

Pretože z väčšej časti boli rýchlosti také pôsobivé, streamovanie YouTube pre 2k a 4k HD bolo tiež v poriadku, opäť to bolo tiež hladké a bezbolestné. Bez problémov som bol schopný streamovať 4k videa. Ako sa však už uviedlo, pripojenia v Malajzii sa sotva podarilo zachytiť prúd 720p, takže zlá bola rýchlosť.

6. Viac ako 4 000 serverov v 62 krajinách

Servery NordVPN* Aplikácia Windows pre systém NordVPN využíva obrázok mapy sveta, z ktorého si môžete vybrať umiestnenie svojho servera

S viac ako 4 000 servermi v 62 krajinách nie je pochýb o tom, že NordVPN je dnes jedným z najväčších poskytovateľov služieb VPN. Aj keď pár z nich nemusí byť tak veľký, sú na výber doslova tisíce ďalších.

Takmer celá polovica týchto serverov je umiestnená v USA a pozorne ich sleduje podobný počet európskych serverov. Jediná nevýhoda, ktorú vidím, je, že majú oveľa viac obmedzení vo svojich polohách v Ázii, Tichomorí a Afrike.

7. NordVPN ponúka úžasné cenové ponuky!

MonthlyYearlyBi do roka
Cena / mo $ 11,95 6,99 $ $ 4,99
Celkový účet 11,95 $ 83,88 $ 95,75 dolárov
Fakturačný cyklus 1 mesiac 12 mesiac 24 mesiac
Záruka vrátenia peňazí30-deň30-deň30-deň

Keď som práve preskúmal ExpressVPN, ktorý dosahuje najlacnejšiu cenu 6,67 USD, bol som ohromený bláznivým trojročným zmluvným plánom spoločnosti NordVPN 2,75 dolárov (trojročný plán bol prerušený: [) 4,99 dolárov mesačne 2-ročný zmluvný plán. Pri rovnakých úrovniach od jedného mesiaca do jedného roka sú tieto dve ceny takmer rovnaké, ale dvojročný plán spoločnosti NordVPN je jednoducho ohromujúci..

Premýšľajte o tom týmto spôsobom – majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a ponúkajú špinu lacné ceny pre dlhodobé plány – čo dáva spotrebiteľovi dokonalý zmysel. Pri pohľade na ich ročný plán sa cena pohybuje celkom na 83,88 USD. Ak to dokážete doplniť o ďalších 12 dolárov a ísť na dva roky, prečo nie?

Bohužiaľ, je tu iba malé „ale“ – spoločnosť NordVPN účtuje aj daň z pridanej hodnoty (DPH), v závislosti od krajiny, z ktorej pochádzate. Nie vám všetkým bude účtovaná DPH, ale niektorí môžu skončiť s dodatočným poplatkom až 20% (z toho, čo som videl).

NordVPN DPH

8. Kryptomeny a PENO akceptované ako platba

V prípade sietí VPN ma to vôbec nezaujíma, ak akceptujú platby šekom, kreditnou kartou alebo bankovým prevodom, ale som ohromený, že okrem kryptomeny, NordVPN prijíma platby v hotovosti na niektorých miestach. Ak žijete v USA, môžete platiť v hotovosti vo Fry’s Electronics alebo Micro Center.

Pokiaľ ide o kryptomeny, spoločnosť akceptuje tri druhy – bitcoín, etérum a zvlnenie.

Tieto dva spôsoby platby sú dôležité, pretože sú nevysledovateľné. Vaše súkromie je koniec koncov dôvodom, prečo hľadáte poskytovateľa VPN, správne?

9. Podpora Netflix je aktualizovaná

Ide o to, že Netflix nenávidí používateľov, ktorí používajú VPN, aby sa pokúsili obísť obmedzenia týkajúce sa regionálneho obsahu. Spoločnosť sa snaží zablokovať používateľov VPN a spoločnosť NordVPN si to uvedomuje a neustále pracuje na tom, aby svojim používateľom pomohla získať prístup k obsahu Netflix.

V skutočnosti spravuje a celú stránku obsahuje pokyny na prístup k regionálnemu obsahu. Pokyny sa čas od času menia, takže ak zistíte, že pri používaní služby NordVPN máte problémy s Netflixom, nezabudnite skontrolovať túto stránku.!

Čo sa nám na NordVPN nepáčilo

1. Torrenting je podporovaný iba na niektorých serveroch

Torrenting bol spočiatku trochu záhadou s NordVPN. Potom som pripomenul, že nie všetky ich servery podporujú zdieľanie súborov typu peer-to-peer. Nastavenia boli nájdené v časti „Automatické pripojenie pri štarte“, kde si môžete zvoliť automatické vykonanie výberu alebo výber konkrétneho typu servera, ku ktorému sa chcete pripojiť..

Pokiaľ ide o NordVPN, sú rozdelené do kategórií Dedicated, DoubleVPN, Onion Over VPN alebo P2P. Aj keď to nie je zrozumiteľné pre používateľov, zistil som, že to umožňuje oveľa väčšiu flexibilitu kontroly.

Torrenting iba na niektorých serveroch* Ak si nevyberiete server P2P, je pravdepodobné, že váš torrent sa vyrovná – takto

Aj keď som rád, že spoločnosť NordVPN podporuje torrenting, môže byť dosť sklamaním, že sa obmedzí len na určité servery, ak ste fanúšikom torrentu. Tiež som si všimol, že rýchlosti Torrentu neboli také dobré, ako som čakal, na základe testov rýchlosti, ktoré som vykonal.

2. Abysmal Speeds v Malajzii

Túto časť som musel pridať aj ako otravu, pretože som bol šokovaný tým, ako zle robil server Malajzie spoločnosti NordVPN v rýchlostných testoch. Aby som to vyjasnil, vyskúšal som malajský server počas troch rôznych dní a viackrát denne – rýchlosti, ktoré sem NordVPN pripája, sú jednoducho hrozné. Neustále som sa stretával s hrozivými rýchlosťami 3 až 11 Mb / s, ktoré sú jednoducho neprijateľné.

3. Pomalé pripojenia aplikácií a servera

Ak používate klientsku aplikáciu, akú má napríklad NordVPN pre Windows, musíte si vziať na vedomie, že chvíľu trvá, kým sa pripojíte k serveru. Spustil som stopky na klientovi Windows (používam systém Windows 10 na jednotke SSD) a vytvorenie spojenia trvá v priemere 14 – 30 sekúnd. Toto nezahŕňa čas, ktorý klient potrebuje na načítanie.

Niektorým ľuďom sa to nemusí zdať ako veľa. Ale ak ste ako ja a zvykli ste na rýchlosť načítania rýchlosti SSD, potom by ste to mohli pochopiť. Alebo si to vymyslite týmto spôsobom, ak ste na štandardnom pevnom disku – za 14 až 30 sekúnd je to, ako dlho bude váš počítač trvať, kým sa úplne zavedie, v porovnaní s tým, čomu čelíte teraz.

Myslím si, že jedinou výnimkou z tohto všetkého je to, že NordVPN budete spúšťať mimo svojho smerovača, v takom prípade bude vždy zapnutý..

4. Konfigurácia OpenVPN nie je užívateľsky prívetivá

Ak dávate prednosť použitiu OpenVPN pred L2TP alebo iným protokolom, môžete byť v šoku. Najprv si musíte stiahnuť ZIP súbor serverov NordVPN, ktorý obsahuje konfiguračný súbor pre každý z ich serverov. Každý server má dve konfigurácie – jednu pre TCP a jednu pre UDP.

Konfigurácie NordVPN

To znamená, že vo vnútri archívu ZIP je viac ako 8 000 konfiguračných súborov (presných 9 341) s menami ako al1.nordvpn.com.tcp443 alebo za12.nordvpn.com.tcp443. Pokiaľ ide o každý server konfiguračného súboru, musíte to zistiť pomocou pokusu a omylu.

Vážne, je to jedna z najsmiešnejších metód, ktorú by NordVPN mohla rozmýšľať o distribúcii konfigurácií OpenVPN a je to obrovská bolesť v krku..

Zrátané a podčiarknuté: Budem platiť za NordVPN?

Jedným slovom – úplne! Osobne, pri hľadaní poskytovateľa VPN je pravdepodobné, že sledujem rovnaké veci ako vy – súkromie, bezpečnosť a rýchlosť. Spoločnosť NordVPN sa mimoriadne dobre darí vo všetkých týchto kľúčových oblastiach.

Najvyššie ma ohromili rýchlosti serverov, ktoré sa v skutočnosti naozaj zlepšili, ako som čakal od ktoréhokoľvek poskytovateľa služieb VPN. Je pravda, že existujú určité poklesy, napríklad rýchlosti servera Malajzie boli poklesy, ale to je jedna zo 62 krajín, koniec koncov.

Čerešničkou na torte je trojročná dohoda spoločnosti NordVPN za 3,49 dolárov mesačne, čo je z hľadiska hodnoty za peniaze takmer bezkonkurenčné. Aj keď niekto ponúka nižšiu cenu, pochybujem, že to robia na úrovni služieb, ktorú ponúka NordVPN.

Budem za to platiť? absolútne.

Kľúčové vlastnosti

  • ✓ Žiadne protokolovanie
  • ✓ Dvojité DNS
  • ✓ Zabezpečuje až 6 zariadení
  • ✓ PGP pre komunik. súkromia
  • ✓ Podpora viacerých protokolov

Odporúčané pre

  • • Špičková bezpečnosť
  • • Jednoduché, ale výkonné používateľské rozhranie
  • • Obrovský počet serverov
  • • Dostupné takmer pre všetky platformy

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me