Shopify

Contents

Shopify

https://www.shopify.com/

tl; dr

Shopify to narzędzie do tworzenia witryn skierowane głównie do sklepów e-commerce. Może pomóc w łatwym budowaniu i zarządzaniu kompleksowymi prawie wszystkimi aspektami działalności, od projektowania po zarządzanie zapasami. Potrafi zrobić prawie wszystko poza gotowaniem obiadu, więc trochę zaskakujące jest to, że opóźnia się nieco w dziale prędkości.

Recenzja Shopify – 8 plusów i 3 wady do rozważenia

Szczerze mówiąc, Shopify to znacznie więcej niż przeciętny kreator stron. W rzeczywistości nie jest nawet marką samą w sobie, ale twierdzi, że jest kompletną platformą e-commerce. Wyrastając z Ottawy w Kanadzie w 2004 r., Firma obsługuje dziś ponad 600 000 kupców, osiągając obroty ponad 82 mld USD.

Firma oferuje narzędzia umożliwiające ludziom łatwe konfigurowanie sklepu internetowego. Od ofert szybkiego budowania po usługi wspierające, takie jak bramki płatnicze, narzędzia marketingowe, a nawet zarządzanie zapasami, Shopify jest naprawdę kompleksowym sklepem dla dobrze prosperującego sprzedawcy e-commerce.

Co lubimy w Shopify

1. Płynne i kompleksowe wrażenia z wdrożenia

Bezproblemowa instalacja

Myślę, że jednym z największych plusów w Shopify jest płynne i bezproblemowe wdrażanie. Prowadzi użytkowników bezbłędnie przez cały proces tworzenia strony e-commerce bardzo przebiegle.

Po zarejestrowaniu się cały proces od początku do końca jest bardzo usprawniony. Na każdym etapie Shopify dokłada wszelkich starań, aby wchodzić w interakcje z użytkownikami w celu stworzenia obrazu tego, czym witryna ma być lub stać się.

Poprzez serię krótkich pytań możesz pomóc Shopify znaleźć dla Ciebie idealne rozwiązanie w systemie. W rzeczywistości działa nawet tak, że system może polecić motyw na podstawie rodzaju działalności, w której będziesz go prowadzić.

Po przejściu przez fazę wstępnej konfiguracji możesz wędrować i odkrywać pozostałe funkcje w wolnym czasie. Przynajmniej będziesz mieć podstawowe ramy. Jest to szczególnie dobre dla osób, które próbują korzystać z Shopify, ale tak naprawdę nie mają na myśli niczego szczególnego, gdy logują się, aby to przetestować.

Bezproblemowa obsługa

Ten proces jest dobry nie tylko dla nowych użytkowników, ale także dla osób w różnych sytuacjach. Na przykład, jeśli masz już fizyczny punkt sprzedaży i chcesz przedłużyć działalność online lub jeśli przenosisz się ze sklepu fizycznego na platformę całkowicie online – istnieje również ta opcja.

Odpowiadając na kilka pytań, pomożesz Shopify w pomocy w tym procesie.

2. Personalizowane motywy

Personalizowane motywy

Chociaż Shopify oferuje motywy dla różnych potrzeb, są one przeznaczone jako wytyczne i prawdopodobnie będziesz musiał je mocno dostosować, aby pasowały do ​​pożądanego biznesu, który wyjątkowo. Oznacza to, że możesz dodawać różne obrazy i tła w celu uzyskania wyglądu.

Są też kluczowe elementy, które składają się na twoją stronę – na przykład możesz mieć sekcję blogu, która pomoże ci w niektórych celach SEO, lub może potrzebujesz katalogu produktów, który zawiera wszystko, co masz, a także ich ceny, zdjęcia i tak dalej.

Różne układy są odpowiednie dla różnych rzeczy, więc może być konieczne trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić. Myślę, że to, co pasuje, zależy w dużej mierze od tego, co sprzedajesz. Weźmy na przykład przykładową witrynę, którą skonfigurowałem. Miał on sprzedawać małe elementy komputera, niektóre tak małe jak śruby.

Posiadanie układu z dużymi obrazami wydawało się trochę niedorzeczne i sensowniejsze było posiadanie katalogów szybkiego dostępu do sprzedaży na sprzedaż.

Katalog Shopify

Pomyśl o tym przeciwko stronie promującej takie rzeczy, jak wycieczki turystyczne. W przypadku takiej witryny ładne, duże obrazy o szerokim rozkładzie mogłyby przekazać bardziej pozytywne emocje potencjalnemu klientowi.

Bez względu na to, jak na to patrzysz i jak biegasz, w końcu zauważysz, że cała konfiguracja Shopify została zaprojektowana, aby pomóc Ci zbudować lepszy sklep internetowy. Oferowane przez nich bloki konstrukcyjne są przykładem tego przypadku.

Wiele z nich jest poświęconych serwisom e-commerce, takim jak biuletyn lub katalog produktów. Może jednak wystąpić pewne zamieszanie, ponieważ czasami używa terminologii Shopify.

3. Shopify ma niesamowite narzędzia marketingowe

Nadal pamiętam w mojej recenzji Squarespace, jaką ograniczoną liczbę opcji ma, jeśli chodzi o Search Engine Optimization (SEO). Tak nie jest w przypadku Shopify. W rzeczywistości, oprócz tego, że Shopify ma już czysty, łatwy do indeksowania kod, umożliwia wstawianie niestandardowych tagów i opisów meta.

  Shopify ülevaade - Shopify kasutamise 8 plussi ja 3 miinuseid (kiirus on TUGEV!)

Kampanie marketingowe

Następnie odkryłem radość z możliwości tworzenia kampanii marketingowych za pomocą pulpitu nawigacyjnego Shopify. Jako ktoś, kto pracuje na wielu platformach jednocześnie, z pewnością widzę piękno integracji wszystkiego w jednym miejscu.

Chociaż pokazany przeze mnie zrzut ekranu pokazuje tylko dwie, nie przejmuj się, są to wartości domyślne i będziesz mieć dostęp do innych, jeśli zdecydujesz się korzystać z tych aplikacji z listy aplikacji Shopify. Umożliwi to nawet tworzenie stron docelowych dla każdej z tych platform marketingowych bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Shopify.

Jest to coś, czego nie widziałem, aby robić tak dobrze lub kompleksowo w żadnym innym narzędziu do tworzenia witryn i robi na mnie wrażenie bez końca.

4. Wsparcie społeczności

Wsparcie społeczności Shopify

Pomimo ogromnej bazy wiedzy zawierającej artykuły pomocy i FAQ, Shopify ma również społeczność użytkowników, którzy łączą się, aby omawiać różne kwestie dotyczące platformy. Zorganizowane przez samą Shopify, możesz także otrzymywać informacje o nowościach i zmianach we wszechświecie Shopify tutaj.

Posiadanie takiej dużej, aktywnej społeczności różni się znacznie od polegania tylko na bazie wiedzy i personelu pomocniczym. Różni użytkownicy mają różne poziomy możliwości i dojrzałości w korzystaniu z Shopify, więc w razie potrzeby łatwo jest uzyskać pomoc.

Baza wiedzy i FAQ mogą służyć jako dobra pierwsza linia obrony, ale o wiele lepiej jest mieć ogromną pulę innych użytkowników, do których możesz wezwać pomoc, jeśli masz do czynienia z czymś, czego nie ma w książkach. To nieformalna i cóż, prawdziwa społeczność.

Pomijając pytania techniczne, widziałem nawet, jak niektórzy użytkownicy dodają post na forum, prosząc o opinie na temat swoich witryn Shopify. To nie tylko świetny sposób na konstruktywną krytykę, ale może również służyć do samoregulacji w społeczności Shopify.

5. Dostęp do aplikacji innych firm

Shopify App Store

Jak wspomniano wcześniej, Shopify ma rynek, w którym można wybierać i instalować aplikacje innych firm, które mogą współpracować ze sklepem internetowym. Są one opracowywane przez programistów, którzy widzieli potrzebę pewnych nisz i wykonali własną pracę, aby je wesprzeć.

Oczywiście Shopify ma również własne aplikacje do innych obszarów, które prawdopodobnie nie miały sensu domyślnie mieć w podstawowej wersji konstruktora.

Przeglądanie sklepu z aplikacjami Shopify jest bardzo znanym doświadczeniem, takim jak Apple App Store lub Google Play Store. Przeglądając sklep, byłem pod ogromnym wrażeniem głębi myśli, która znalazła się w wielu tam ofertach.

Jasne, można oczekiwać, że znajdziesz takie dodatki, jak dodatki do projektantów i zwykłe biuletyny itd., Ale tutaj naprawdę jest poważna głębia. Weźmy na przykład jeden z obszarów, które znalazłem – ochronę przed oszustwami. W przypadku sklepu internetowego byłoby to coś istotnego, a jednak nie coś, o czym pewnie pomyślałby nowy właściciel sklepu.

A może bardziej innowacyjne sposoby obsługi klienta, takie jak oferowanie bota czatu w Twoim sklepie lub aplikacji do zarządzania wymianami i / lub zwrotami? Jest tu po prostu tyle rzeczy, które mogą mieć ogromną wartość, i rzadko widzę coś, co jest po prostu „puchem” lub śmieciem.

Pamiętaj jednak, że wiele dostępnych aplikacji ma swoją cenę – choć rozsądną. Takim przypadkiem jest aplikacja ShipStation, która pomaga przedłużyć i zautomatyzować proces wysyłki towarów zakupionych w twoim sklepie. Za jedyne 9 USD miesięcznie ta aplikacja nie tylko to zrobi, ale także zapewni dostęp do zniżek dla niektórych firm, takich jak FedEx i USPS.

6. Sprzedawaj wszędzie!

Wiele kanałów sprzedaży

Wcześniej, kiedy omawiałem kampanie marketingowe, które można uruchomić bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Shopify, miałem już ochotę udostępnić te inne informacje – Shopify nie tylko pomaga stworzyć sklep do sprzedaży i marketingu, ale możesz rozszerzyć swoją obecność na inne kanały.

System wykazuje niezwykłą dojrzałość w myślach, która przechodzi od zazdrości pilnowania klienta do pełnej pomocy klientowi w osiągnięciu sukcesu w jego działalności. Powiem bardzo odświeżająca koncepcja wśród dostawców usług.

W rzeczywistości Shopify zachęca do pełnego wykorzystania wszystkich dobrych kanałów, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż. Możesz zintegrować swój sklep Shopify z Facebookiem, połączyć się z Amazon, Pinterest, a nawet z tworzonymi aplikacjami mobilnymi.

7. Rozwiń Sklepy fizyczne online

Ponieważ fizyczny handel detaliczny cierpi z powodu boomu na zakupy online, są oczywiście detaliści, którzy szukają sposobu, aby to wykorzystać. Niektórzy mogą chcieć założyć sklep internetowy oprócz swojego fizycznego sklepu lub całkowicie przenieść się online.

  Revisão do Shopify - 8 prós e 3 contras do uso do Shopify (a velocidade é DÚBIDA!)

Dla tych, którzy chcą zjeść ciastko i zjeść je, tutaj Shopify ma wyjątkową propozycję – integrację z własnym systemem POS. Oznacza to, że możesz używać Shopify POS w swoim sklepie fizycznym i korzystać ze wspólnej bazy danych, która jest dzielona między nimi.

Połączona baza danych może pomóc w lepszym zarządzaniu wszystkimi danymi potrzebnymi do prowadzenia działalności – informacjami o klientach, sprzedażą, zapasami i nie tylko. Urządzenia Shopify POS mogą również pomóc w przetwarzaniu płatności za pośrednictwem ponad 100 międzynarodowych bramek płatniczych, dzięki czemu jesteś prawdziwie globalnym biznesem.

Przejście z fizycznej sprzedaży detalicznej do internetowej nie jest łatwe dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych sposobów prowadzenia działalności gospodarczej. Udostępniając możliwość integracji tych dwóch i zachowując tradycyjne elementy, takie jak system POS, Shopify służy jako pomost między dwoma światami dla tych, którzy chcą dokonać zmiany.

8. Niesamowita baza wiedzy i obsługa klienta

Dzięki tak rozbudowanym funkcjom, jak to, oprócz doskonałego procesu wdrażania, Shopify ma niezwykle wszechstronny system pomocy, który go obsługuje. Nie mówimy o losowej ograniczonej pomocy, jaką większość firm stara się pokazać, że próbują, ale baza pomocy Shopify stara się doradzać, a nie tylko naprawiać konkretne problemy.

Możesz znaleźć wiele tematów na tematy bardzo bliskie sercu sklepu internetowego, takich jak SEO, marketing, a nawet analityka danych. Stoi to w wyraźnym kontraście z niektórymi konkurentami, którzy starają się ograniczyć swoją pomoc wyłącznie do własnych funkcji i odmawiają udzielenia pomocy lub porad w czymkolwiek innym.

Jeśli uważasz, że próba wykopania odpowiedzi z bazy danych nie jest twoją sprawą, Shopify ma również zespół wsparcia dostępny 24/7 – nie tylko przez e-mail, ale także przez telefon i czat na żywo.

Czego nie lubiliśmy w Shopify

1. Istnieje wiele szczegółów

Na początku byłem trochę odizolowany od patrzenia na mnóstwo szczegółów na koncie Shopify po prostu z powodu tego doskonałego procesu dołączania, o którym mówiłem wcześniej. Ale kiedy już poznałem podstawy i zostałem wypuszczony, spędziłem ogromną ilość czasu wędrując po interfejsie, próbując różnych rzeczy.

Mówiąc prościej, istnieje ogromna – i mam na myśli ogromną – liczbę rzeczy, z których możesz skorzystać w Shopify. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobra rzecz pod względem potencjału. Ale jeśli pozwolisz sobie na zbyt wiele wędrówek, możesz bardzo łatwo stracić koncentrację.

Odkładając uwagę na bok, jeśli nie będziesz ostrożny, możesz w końcu wziąć na siebie więcej niż możesz żuć za pomocą wszystkich opcjonalnych dodatków i stracić poczucie prawdziwego celu w sklepie. Ale jednocześnie, jeśli zignorujesz to, co jest w ofercie, możesz bardzo przegapić prawdziwe możliwości, o których sam nie pomyślałeś.

Ponadto, ze względu na to, jak wiele usług dodatkowych jest tanie, możesz skończyć z ostatecznym rachunkiem, który wykracza poza twoją zdolność do radzenia sobie i może wymagać wielokrotnej ponownej konfiguracji sklepu.

Moja rada jest taka, że ​​zanim uwolnisz się w przestrzeni gry Shopify, pamiętaj, aby dokładnie pamiętać o tym, co masz nadzieję osiągnąć online i ściślej pracować nad narzędziami, które pomogą Ci osiągnąć to, czego konkretnie chcesz.

Wszystko inne można uznać za cukierki, które może przyjść później. Być może w wersji 2.0 twojego sklepu.

2. Aplikacje innych firm mogą uszkodzić Twoją witrynę

Dalej jest coś, co nie jest unikalnym problemem Shopify, ale raczej czymkolwiek, co działa z integracją z innymi firmami. Jest to szczególnie niepokojące, jeśli chodzi o oprogramowanie, ponieważ łatwo mogą pojawić się błędy, które nie zostały jeszcze wykryte lub naprawione, gdy dwa programy próbują ze sobą współpracować.

Jeśli połączysz to z indywidualnym kodem lub skryptami, które można jakoś dodać tu i tam, sprawy mogą pójść nie tak z najbardziej nieoczekiwanych powodów. Czasami problemy te mogą nie być łatwe do rozwiązania, szczególnie jeśli masz do czynienia z aplikacją lub oprogramowaniem, które współpracuje z podstawowymi informacjami z bazy danych.

Debugowanie i / lub szukanie pomocy jest żmudnym procesem, nawet przy imponującej ilości pomocnych zasobów, które ma Shopify. To nie jest dokładnie porażka Shopify, ale coś, na co wszystko może paść ofiarą i czego nie można uniknąć.

  Обзор Shopify - 8 «за» и 3 «против» использования Shopify (скорость сомнительна!)

3. Wątpliwe prędkości witryny

Był to jeden z obszarów, w którym początkowo najmniej się martwiłem, kiedy zaczynałem recenzję Shopify, ale w mgnieniu oka stało się to problemem. Przeprowadziłem testy prędkości kilka razy i okazuje się, że strony obsługiwane przez Shopify mogą nie być najbardziej zwinne.

W teście prędkości Bitcatcha moja przykładowa witryna Shopify ledwo uzyskała ocenę C +. Prędkości były w porządku, zaczynając w strefie USA od 55 ms, ale gdy zbliżały się dalej na wschód w kierunku Azji, prędkości spadły dalej, a Japonia osiągnęła 892 ms.

Shopify WebPageTest Szybkość ładowania

Shopify: ładowanie strony w 3.174 sekundy – Zobacz pełny wynik

Przechodząc do testu WebPageSpeed, wyniki nie były dużo lepsze, a tutaj otrzymałem trochę więcej szczegółów, co szczerze mówiąc, byłem trochę zaskoczony. Time to First Byte uzyskał ocenę D i wydawało się, że istnieją również niewielkie problemy z buforowaniem zawartości.

Powodem, dla którego uważam to za niezwykłe, jest to, że większość oprogramowania do tworzenia witryn jest zwykle bardzo wydajna, szczególnie, że w większości przypadków pobierają opłatę wyższą niż to, co zwykła firma hostingowa pobierałaby za zasoby.

Plan Shopify & funkcje

BasicShopifyAdvanced
Opłata transakcyjna 2,0% 1,0% 0,5%
Konta pracownicze 2515
Lokalizacje458
Shopify POSYES TAK TAK TAK
Cena / mies. 29 USD 79 USD 299 USD

Począwszy od najbardziej podstawowego planu za 29 USD, Shopify osiąga aż 299 USD miesięcznie. Ale to nie wszystko, czego potrzeba – trzeba wziąć pod uwagę również koszt transakcji. Na najniższym poziomie oprócz opłaty miesięcznej będziesz płacić 2% opłaty transakcyjnej.

Jeśli miałbyś zarobić 1000 $ przychodu ze swojego sklepu internetowego, zapłacisz Shopify 29 $ + 20 $ (20 $ to opłaty transakcyjne).

Teraz są dwa przypadki, z którymi można to porównać – inni twórcy witryn i hosting własnego serwisu e-commerce na alternatywnej platformie. Inni twórcy witryn pobiorą również dość wysoką opłatę, ale mogą nie mieć opłaty transakcyjnej.

Jeśli miałbyś prowadzić własną witrynę e-commerce, zapłacisz mniej za hosting, ale musiałbyś zrobić wszystko sam. PLUS, nadal będziesz potrzebować bramki płatności, która również kosztuje. Weźmy na przykład WorldPay, jeden z najpopularniejszych procesorów płatności online.

Jeśli skonfigurowałbyś to na swojej stronie, WorldPay potrzebowałby albo miesięcznej opłaty plus niskich opłat transakcyjnych, albo modelu płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, który ma wyższą opłatę transakcyjną. Prawdopodobnie będzie to kosztować więcej niż Shopify!

Chodzi o to, że Shopify nie jest tani, ale do prowadzenia sklepu internetowego inne opcje prawdopodobnie też nie będą zbyt tanie. W płatnościach występują opłaty, których po prostu nie da się uniknąć. Nawet PayPal wysysa krew z twoich żył, jeśli jesteś kupcem.

Werdykt: Czy Shopify jest właśnie dla Ciebie?

Jeśli chodzi o zasoby i możliwości, uważam, że Shopify znajduje się na najwyższym poziomie w swojej działalności. Nigdzie indziej nie spotkałem się z ofertą stołową i kompleksową, która ma pomóc klientom w prowadzeniu udanych sklepów internetowych.

To prawda, że ​​ma pewne słabe punkty, jak już wspomniałem, a cena nie jest dokładnie tania, ale to po prostu koszt prowadzenia działalności. Jeśli poważnie myślisz o prowadzeniu sklepu internetowego, Shopify to fantastyczna opcja.

Ogromna automatyzacja jest oszałamiająca, a przy pomocy Shopify możesz z powodzeniem prowadzić jednoosobową operację na całym świecie. Cholera, może nawet pomóc ci w rachunkowości na koniec dnia.

Tak więc dla mnie pytanie nie brzmi, czy to zadziała dla Twojej firmy, ale czy poważnie myślisz o prowadzeniu sklepu internetowego. Jeśli tak, to nie ma powodu, aby nie wypróbowywać Shopify. Jestem pewien, że jeśli o tym nie pomyśleli, prawdopodobnie nie powinieneś ich używać ani robić!

Kluczowe cechy

  • ✓ Doskonałe wdrożenie
  • ✓ Solidny & niezawodny interfejs
  • ✓ Ogromna liczba aplikacji
  • ✓ Dobre wsparcie & materiał
  • ✓ Pomaga w realizacji zamówień
  • ✓ Zintegrowane przetwarzanie płatności

Polecane dla

  • • Sklepy internetowe dowolnej wielkości
  • • Firmy internetowe
  • • Sklepy detaliczne poszukujące ekspansji online

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me