Weebly

Contents

Weebly

https://www.weebly.com/

tl; dr

Weebly je veľmi čistý rezaný tvorca webových stránok, ktorý hraničí s priestorom elektronického obchodu. Aj keď nie je vhodný pre veľké weby elektronického obchodu, dáva menším hráčom veľmi nákladovo efektívny spôsob vstupu do tejto arény. Tiež skvelé pre osobné webové stránky av menšej miere – blogy, pretože je k dispozícii bezplatný plán.

Weebly Review – 7 kladov a 4 zápory odhalené!

Aj keď sa technicky označuje za webhostingu, Weebly je viac než len to. Spojuje sa s radom popredných tvorcov webov, ako je napríklad Wix, a ponúka rýchle webové stránky na vytváranie webových stránok. V skutočnosti je množstvo rozšírených funkcií, ktoré môžete zabudovať na weby Weebly, vhodné pre elektronický obchod.

Pre nezainteresovaných tvorcov webových stránok ponúka používateľom sadu nástrojov, zvyčajne ako stavebné bloky, ktoré môžu použiť na vizuálne zostavenie webovej stránky. Čo robí Weebly trochu osobitnejším, je skutočnosť, že aj s takými skvelými funkciami ho môže používať ktokoľvek, kto chce webovú stránku, a dokonca ich môže publikovať zadarmo. Samozrejme s niekoľkými upozorneniami.

Tento spôsob vytvárania webových stránok sa stáva čoraz bežnejším, pretože mnohí tvorcovia webových stránok pučia po sieti. Niektoré sú dobré, iné sú skvelé – čo robí Weebly výnimočným, ak je? Spoločnosť Weebly, ktorá začala fungovať v roku 2007, rástla na celom svete a hosťovala okolo 50 miliónov webov, predtým ako ju získala pre neuveriteľných 365 miliónov dolárov v roku 2023 spoločnosťou Square, spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním platieb..

To mi naznačovalo dve veci – to, že sa Weebly darilo a že sa elektronický obchod na platforme ešte zväčšil. Nákup samozrejme znamenal aj to, že Square by bol schopný získať krok na globálnej obchodnej scéne elektronického obchodu.

Pozrime sa na niektoré klady a zápory Weebly, aké sú dnes.

Čo sa nám na Weebly páči

1. Rýchlosť pevných stránok

Weebly registruje solídne hodnotenie A v rýchlostnom teste BitCatcha. Nie neočakávané, pretože je určené na hosťovanie webových stránok elektronického obchodu. Miera odpovedí je v USA fantastická, ale majú tendenciu ťahať sa ďalej, keď sú z tejto zóny.

Aj keď je to celkom bežné, keďže ich servery sa pravdepodobne budú nachádzať v USA, miera odozvy z Ázie, ako naznačujú výsledky z japonského servera, bola trochu znepokojujúca.

Výsledky Weebly WebPageTest

Weebly: Načítanie stránky za 3,912 sekundy – Zobraziť úplný výsledok

Aj keď sa vo výsledkoch WebPageTest prejavuje dobrý čas do prvého bajtu (TTFB), odhalili sa určité nedostatky v kompresii obrázkov a ukladaní obsahu do medzipamäte, čo mohlo prispieť k zlej reakcii niektorých serverov..

Celkovo však ide o celkom dobré výsledky.

2. Šablóny, ktoré sa majú začať

Pred mnohými mesiacmi má Weebly na výber veľa šablón, ale z nejakého dôvodu ich skrátili na lepšie zvládnuteľné 35. Budem tu čestný a poviem, že som trochu na plote o celkovom počte vec šablón.

Na jednej strane to vyzerá, akoby zníženie počtu nejako znížilo náklady. Je to pravdepodobne kvôli potrebe prerezávania starších šablón, ktoré by sa nehodili pre mobilnú reakciu.

Celkovo sa domnievam, že ponúkané šablóny poskytujú používateľom dostatočne široké spektrum na to, aby mohli pôsobiť ako odrazový mostík pri navrhovaní svojich vlastných stránok bez toho, aby sa z nich stali bezdôvodní zombie, ktorí dúfajú v univerzálnu veľkosť pre všetkých.

3. Editor je jednoduchý a ľahko použiteľný

Weebly Drag and Drop Tvorca webových stránok

Po výbere šablóny môžete prejsť do editora drag and drop. U niektorých rýchlych tvorcov webových stránok je výraz „drag and drop“ obrazový, ale s Weebly je to doslova editor pre drag and drop.

Ak chcete zostaviť požadované stránky, musíte urobiť všetko, aby ste pretiahli objekty z lišty nástrojov v ľavej časti obrazovky a umiestnili ich do oblasti stránky na požadovanom mieste. Existuje veľa vecí, ktoré môžete pridať, od obyčajných textových polí až po zložité bloky so zoznamom produktov.

Ste pripravení ísť správnym časom, keď narazíte na editora – nie je potrebné ďalšie sťahovanie, žiadne smiešne časy načítania ani potrebné ďalšie kroky. Ak chcete základné stránky, všetko je hneď od začiatku.

Vzhľadom na jednoduchosť rozloženia a jednoduchosť použitia by som povedal, že by bolo ťažké nebyť schopní používať editora Weebly na vytváranie bežných stránok. Vďaka tomu je skvelou voľbou pre úplných začiatočníkov pri vytváraní webových stránok.

  Weebly İnceleme - Weebly Kullanmanın 7 Artıları ve 4 Eksileri Açığa!

Ďalšie funkcie editora

 • Prispôsobený kód
  Pre pokročilejších používateľov môžete veci ešte viac prispôsobovať pomocou vlastných súborov HTML a CSS. To znamená, že Weebly je vhodný aj pre vývojárov, ktorí potrebujú väčšiu kontrolu nad usporiadaním svojich webových stránok.
 • Integrácia SEO
  Aj keď to nie je príliš rozsiahle, SEO funkcie, ktoré Weebly zabudoval do systému, umožňujú zadávať kód hlavičky a päty, kontrolu indexovania vyhľadávača, ako aj presmerovania. V mnohých prípadoch je to viac ako to, čo som doteraz videl.
 • Umožňuje prispievateľom
  Na stránke nastavení môžete tiež pozvať ľudí, aby s vami spolupracovali na vašom webe. To by mohlo byť dobré, ak by ste chceli zadanie návrhára, spisovateľa alebo niekoho, kto sa špecializuje na inú oblasť.

4. Aplikácia Weebly Mobile (teraz vo verzii 5.0)

Weebly Mobile App

V aplikácii Weebly Mobile je veľa detailov, takže ju nezľavujte len kvôli výrazu „mobil“.

Je to niečo, čo som ešte nevidel, s výnimkou Weeblyho. Nenechajte sa zmiasť výrazom „mobilný“. Weebly Mobile App je presne to, čo znamená celý termín – Weebly má aplikáciu, ktorá bude fungovať na vašom mobilnom zariadení a umožní vám tam upravovať svoje stránky..

Svet sa presúva na mobil a dokonca aj na mojich vlastných webových stránkach vidím používateľov mobilných telefónov ďaleko presahovať počet návštevníkov prichádzajúcich z počítačov. Tak prečo nie presunúť vývojové skúsenosti na mobilný?

Aplikácia Weebly Mobile je k dispozícii na oboch populárnych platformách – iOS aj Android. To znamená, že ho môžete použiť na telefónoch iPhone, iPad, telefóne Android alebo tablete Android. Môžete nielen skontrolovať štatistiku svojich stránok a ďalšie údaje, ale tiež môžete svoj web skutočne upravovať.

Ponúka užívateľom skutočný dotykový editor drag and drop, ktorý nielenže pracuje so základmi, ale dokonca vám umožňuje spravovať zložité úlohy typu backend, ako sú spracovanie objednávok, plnenie, kontrola zásob, prijímanie platieb atď..

Ak sa rozhodnete, môžete pracovať offline a byť schopní synchronizovať všetky zmeny vykonané po pripojení späť na internet. Jedná sa o skutočne výkonnú aplikáciu a vážne rozširuje možnosti aplikácie Weebly.

Okrem vytvárania webových stránok môžete v aplikácii Weebly Mobile urobiť aj ďalšie kroky;

 • Sledovať údaje
  Skontrolujte štatistiku svojich stránok a zistite, ako sa darí, kedykoľvek a kdekoľvek.
 • Využitie štatistík
  Prostredníctvom tejto karty môžete získať podrobné informácie o záležitostiach podnikovej inteligencie, napríklad o tom, odkiaľ pochádza väčšina vašej prevádzky, aký druh produktov sa najlepšie predáva atď..
 • Prehľady stránok
  V prípade, že spravujete viac ako jednu webovú stránku, môžete si na karte Webové stránky pozrieť všetky vtáčej perspektívy. Alebo rozšírte svoju sieť nákupom nových domén a pridaním ďalších webových stránok priamo do aplikácie.

Vďaka všetkým týmto funkciám v jednej mobilnej aplikácii je Weebly skutočne vynikajúcou konkurenciou. Z ich ponúk som videl vysoké zameranie na menšie weby elektronického obchodu a táto aplikácia iba posilňuje moju vieru. Bolo by to ideálne pre malých podnikateľov, ktorí by pravdepodobne pracovali na cestách mnohokrát.

5. Centrum aplikácie Weebly

Centrum aplikácie Weebly

Aby ste sa nezamieňali s aplikáciou Weebly Mobile, Centrum aplikácií vám ponúka možnosti rozšírenia, ktoré zvyšujú možnosti vášho webu. Domnievam sa, že toto by mal mať každý tvorca webov, pretože to zachováva oddelené hlavné činnosti a rozšírené funkcie.

Používatelia, ktorí potrebujú iba základné funkcie, tak nedostanú rozhranie, ktoré je zabalené s množstvom doplnkov, ktoré nikdy pravdepodobne nepoužijú. Užívatelia, ktorí potrebujú ďalšie funkcie, môžu mať zároveň k dispozícii výber podľa svojich potrieb.

Centrum webových aplikácií Weebly pokrýva päť hlavných kategórií aplikácií – eCommerce, Komunikácia, Marketing, Sociálne siete a Nástroje pre webové stránky. Prichádzajú v zmesi buď zadarmo, zadarmo na vyskúšanie alebo prémiu, takže nie každá rozšírená funkcia bude stáť peniaze.

Ceny sa však veľmi líšia, takže ak máte v úmysle niektorú z nich použiť, dávajte pozor. Môže sa začať od 3 $ + mesačne alebo až o 100 $ mesačne v závislosti od toho, ktorú aplikáciu si vyberiete.

Tu sú niektoré z aplikácií, ktoré podľa môjho názoru môžu pomôcť niektorým webovým stránkam elektronického obchodu vyniknúť veľmi nízkymi nákladmi;

 • Promo Bar
  Tento nástroj opravuje responzívny a prispôsobiteľný promo panel na vašom webe, ktorý môžete použiť na zvýraznenie určitých predajov alebo odporúčaných produktov. Môžete dokonca ponúknuť kódy zliav alebo akékoľvek ďalšie informácie, na ktoré by ste chceli upozorniť.
 • MarketGoo
  Jedna z aplikácií, ktoré budete musieť nainštalovať, ak sa rozhodnete používať funkciu analýzy SEO firmy Weebly. Môže vám pomôcť skontrolovať vaše stránky a dá vám vedieť, čo musíte opraviť, aby ste optimalizovali svoje SEO, čo je pre webové stránky elektronického obchodu veľmi potrebné..
  Weebly Review - ¡7 ventajas y 4 desventajas de usar Weebly Revealed!

Aj keď existuje veľa aplikácií, ktoré pochádzajú od tretích strán, Weebly má tiež niektoré, ktoré si vytvorila sama. Niektoré z nich sú zaujímavé, napríklad aplikácia Code Block. Táto aplikácia vám umožňuje ukázať používateľom formátovaný kód – skvelé, ak máte spustený programovací web.

Existujú dokonca aj aplikácie, ktoré vám pomôžu vytvoriť pokročilejšie funkcie stránok, ako sú tabuľky a karty!

6. Bonusové doplnky

Okrem ich hlavnej funkcie, ktorá je bezplatnou tvorbou webových stránok, prichádza Weebly s niekoľkými bonusovými bonusmi;

 • Doména zadarmo
  To sa týka každého plánu, dokonca aj plánu zadarmo. Platené plány vám samozrejme poskytujú skutočnú doménu, ale bezplatné plány môžu byť hostené na weebných subdoménach, pokiaľ ste sa nerozhodli získať vlastnú.
 • Bezplatná správa SEO
  Ak nainštalujete aplikáciu MarketGoo, môžete na svoje stránky získať bezplatnú správu o analýze SEO, ak ju zverejníte. To môže pomôcť novým používateľom vylepšiť ich nastavenia SEO pre lepšiu optimalizáciu.
 • Ľahká aktualizácia
  Všetky plány spoločnosti Weebly sú škálovateľné, čo znamená, že ak si kúpite plán a zistíte, že potrebujete lepší, môžete ho kedykoľvek rozšíriť. Je to pohodlné a umožňuje vám otestovať systém od akejkoľvek úrovne, ktorú vám vyhovuje.

7. Môžete sa vzdialiť od Weebly

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste sa chceli odkloniť od poskytovateľa služieb – zvýšenie cien, lepšie ponuky inde, neschopnosť aklimatizovať sa na platformu alebo dokonca rozhodnutie presunúť sa na novú platformu, ako je WordPress. Bez ohľadu na dôvod je vždy dobré mať na výber.

Toto bolo niečo, o čom som zistil, že je nereálne o Wixovi v tom, že blokuje jeho používateľov a vyžaduje, aby s platformou robili alebo zomierali..

Našťastie je Weebly realistickejší a umožňuje používateľom exportovať svoje stránky a dokonca má príručku, ktorá vás naučí, ako to urobiť..

Väčšina tvorcov webových stránok vás uzamkne do svojho ekosystému a nenechá vás v pohybe. Jediným spôsobom je odstrániť stránku a začať znova. Možno to nikdy nebudete musieť urobiť, ak budete s Weebly spokojní, ale aspoň môžete, ak ste chceli.

Čo sa nám na Weebly nepáčilo

1. Freeloaders sú prilepené na Weebly doméne

Problémy s Weebly Domain Name

Za to samozrejme nemôžem viniť Weeblyho, pretože to stojí peniaze za rozdávanie domén (a prečo by ich mali rozdávať zadarmo ?!). Fakty sú však fakty a používatelia bezplatného plánu budú musieť mať obsah, aby mohli mať svoje stránky s názvom www.something.weebly.com.

Ďalším malým technickým problémom je, ak ste používateľom bezplatného plánu a ste v podstate prilepení na subdoménu Weebly, aj keď vlastníte svoju vlastnú doménu. Weebly povoľuje vlastné domény iba v prípade, že ste prostredníctvom nich uskutočnili nákup alebo ste používateľom plateného plánu.

Mimochodom, na svojich stránkach tiež uviaznete so značkou Weebly.

2. Obmedzené nástroje na blogovanie

Weebly Blogging Tools

Aj keď môžete mať sekciu blogu na webe Weebly, je to trochu iné v porovnaní s programom WordPress, ktorý sa viac venuje obsahu a umožňuje tam rozšírené funkcie. Príspevky na blogu spoločnosti Weebly sú vytvorené ako ich tvorca webových stránok, v ktorom pretiahnete kúsky a kúsky na plátno..

Táto skúsenosť je trochu divná, ale to by som mohol byť len ja, pretože som zvyknutý na prostredie WordPress. Existujú obmedzenia, ako môžete zostaviť každý príspevok na blogu – formát je pevný, ako v názve a obsahu.

Vzhľadom na obrovský počet blogerov plávajúcich po webe a na to, ako má Weebly bezplatný plán, som jednoducho cítil, že na túto oblasť by sa mohli oveľa viac zamerať. Koniec koncov, nie je to tak, akoby sa obmedzovali iba na stránky elektronického obchodu.

3. Lepšie ste zvyknutí na úpravu fotografií v režime offline

Neexistuje žiadny spôsob, ako to dať úhľadne, takže to jednoducho rozložím – pomocou vstavaného editora fotografií Weebly môžete urobiť iba niekoľko vecí – Zoom, Blur, Darken alebo použiť farebný filter. Nie som si istý, prečo, ale mám len veľmi zvláštny pocit z editora obrázkov, ktorý vám ho ani neumožní orezať.

  Weebly Review - 7 plus ja 4 miinusta Weeblyn käytöstä - paljastettu!

To je niečo, čo je veľmi základné a vzhľadom na rozsah toho, čo Weebly dosiahol, som skutočne v rozpakoch, aby som vysvetlil, prečo takto ochromili úpravy obrázkov..

4. Platiť za ďalšiu pomoc

Chápem, že podpora zákazníkov stojí peniaze, ale Weebly to berie o niečo ďalej, ako je potrebné. Úroveň vašej pomoci / podpory závisí od toho, do akého plánu si kupujete. Prirodzene, má základné veci, ktoré sú dostupné pre každého. To zahŕňa vedomostnú základňu, FAX a dokonca aj niektoré videonávody.

Má tiež ďalšie kanály podpory – live chat, telefón alebo e-mail. Pokiaľ nemáte nič iné ako bezplatný alebo štartovací plán, nebudete mať prístup k ich telefonickej podpore alebo prioritnej podpore.

Weebly Community

The Weebly Community – To nie je presne ohnisko aktivity

Aj keď má komunitné fórum, krátko som si túto oblasť prezeral a nevyzeral príliš aktívne. Existuje niekoľko tém, ale veľmi málo interakcie. Nie som si istý, či sa môžete na pomoc s komunitou Weebly spoľahnúť.

Weebly plány a ceny

ConnectPro
Storage500MBUnlimited
Ad-freeNoYes
Nákupný košíkŽiadne
Prijímajte platby prostredníctvom služby SquareNoYes
Optimalizácia vyhľadávacieho nástrojaAnoAno
Rozšírené štatistiky stránokNeAno
Telefonická podpora Nie
Stojí $ 4 / mo * $ 12 / mo *

* Cena za mesiac fakturovaná ročne.

Na vstupnej úrovni má Weebly bezplatný plán, ktorý prichádza s mnohými obmedzeniami. To sa však očakáva a je prekvapujúce, že ho namiesto súdneho konania ponúkajú ako úplne zadarmo. To je niečo, čo nie je veľa ochotných urobiť v týchto dňoch, a chválim Weeblyho za to, že to mám.

Ak ste na svojom webe trochu vážnejší, plány začínajú od 4 dolárov mesačne až po 25 dolárov mesačne.

Bezplatný plán poskytuje úložný priestor, subdoménu Weebly a bezplatné SSL, ale nič viac. Aj napriek tomu by to bolo dobré – napríklad na osobné webové stránky, blog alebo portfólio. Môžu to byť základné veci a nemusia byť príliš krehké.

Štartovací plán pri 4 dolároch za mesiac nie je o nič lepšie, ale zahŕňa bezplatné doménové meno, ktoré Weebly dosahuje 19 dolárov (hoci .com inde vás nastaví späť oveľa menej). Tento plán nezahŕňa funkcie elektronického obchodu.

Akonáhle idete nad tieto, pre a Podnikateľské plány sú pre tých, ktorí dobre myslia podnikanie. Tieto plány vám umožňujú vypísať zoznam produktov na predaj a premeniť vaše stránky na internetový obchod. Existuje úlovok, aj keď platíte viac a to je transakčný poplatok vo výške 3%, ktorý Weebly vyberá z vášho predaja..

Celkovo je táto sadzba primeraná, pretože môžete využívať ich platby a funkcie nákupného košíka. Ak by ste to chceli urobiť sami, pravdepodobne by ste museli platiť viac za spracovanie platieb online prostredníctvom tretej strany.

Počet produktov, ktoré môžete uviesť, závisí od vybraného plánu a iba najdrahší podnikateľský plán vám umožňuje predávať digitálny tovar, ako sú softvérové ​​licencie alebo podobné veci. Poskytuje tiež prístup k správe kupónov a inventáru.

Verdikt: Je Weebly dobrý nákup?

Milujem Weeblyho, pretože necíti potrebu utláčať zákazníkov prostredníctvom povinných nákupov a vydierania. V skutočnosti platí, že dokonca aj pri obchodnom pláne za 25 dolárov mesačne získate funkcie, ktoré by vás stáli oveľa viac, než keby ste ich implementovali sami na inom webhostingu..

Aj keď je editor pekný a spiffy, má nejaké nedostatky – ale s nimi môžem žiť. Keby som to porovnal s iným tvorcom webových stránok zameraným na elektronický obchod, myslím si, že v určitých oblastiach by vyšiel šampión.

Zdá sa však, že je postavený pre základné obchody s elektronickým obchodom a každý, kto potrebuje veľký katalóg produktov, bude možno musieť nakupovať inde. Bohužiaľ sa zároveň javia ako slabé v zóne blogosféry.

Konečný výsledok ma nechal premýšľať, či Weebly skutočne očakáva, že bude súťažiť iba na malých a stredných stránkach elektronického obchodu..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me