CyberGhost VPN

Contents

CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

tl; dr

CyberGhost je meno, o ktorom som si istý, že ste sa stretli, ak vykonávate nejaké druhy skenovania článkov pre služby VPN. Spoločnosť je umiestnená v Rumunsku a je mimo jurisdikcie 14 Eyes v Európe a dnes spravuje viac ako 3 000 serverov v 60 krajinách po celom svete. Ak som sa niekedy stretol s poskytovateľom služieb VPN, ktorý mi dal zmiešanejšie pocity, je to tento. Stručne povedané, preskočenie kritických nedostatkov; dobrá základná ochrana, slušná rýchlosť, ale zlý nápad pre fanúšikov P2P.

Recenzia CyberGhost: 5 výhod a 3 nevýhody používania softvéru CyberGhost!

Pokiaľ ide o uznanie, CyberGhost je uprostred ničoho. Nestojí na dobre známej strane, ani na úplne nepoznateľnom. Nie je to meno, ktoré by každý vedel, možno iba pokiaľ by ste konkrétne nevykonávali nejaký prieskum na pozadí VPN osobitne.

Napriek akýmkoľvek dojmom, ktoré z toho možno získať, sa spoločnosť od svojho vzniku v roku 2011 určite rozrástla a dnes má toľko serverov ako VPN gigant Nord (pre koľko serverov určite pôsobím).

Čo sa nám na CyberGhoste páči

1. Masívne zameranie na Európu

Pri výbere viac ako 3 000 serverov by sa mohlo zdať, že by to stačilo na pokrytie celého sveta takmer v každej krajine. Bohužiaľ to tak v skutočnosti nie je, pretože sa zdá, že väčšina aktivít spoločnosti CyberGhost je v oblasti operácií v Európe. Aj keď to niektorí z vás môžu považovať za veľmi obmedzujúce, uprednostňujem to ako službu pre konkrétny (ak je veľký) trh.

Bohužiaľ to má za následok trochu hlavolam, kde sú umiestnené rýchlosti. Neskôr sa podrobnejšie pozrieme na kolísanie rýchlosti v rôznych oblastiach, ale stačí povedať, že v závislosti od vašej polohy a servera, ktorý vyberiete, môžete dosiahnuť úžasné alebo možné rýchlosti..

1.1 Jedinečné bezpečnostné funkcie

Existuje toľko vecí, ktoré má CyberGhost, že sotva viem, kde začať. Pokiaľ ide o poskytovateľa služieb VPN, táto spoločnosť poskytuje v oblasti bezpečnosti pôsobivé množstvo doplnkov. Možno to leží v koreňoch spoločnosti ako poskytovateľa zabezpečenia, ktorý k tomu viedol.

Vynútené HTTPS

Začnime tým, ktorý ma najviac zaujímal, čo je miesto, kde klient CyberGhost môže vynútiť pripojenie HTTPS na webové stránky. Je pravda, že sa to dá urobiť aj pomocou doplnku prehliadača, ale keďže napriek tomu chcete používať službu VPN, mohlo by sa stať, že je to všetko integrované do jedného,?

Ak si chcete uvedomiť užitočnosť núteného protokolu HTTPS, predpokladajme, že ste navštívili bankový web. Pripojenie HTTPS zabezpečí, že vaše údaje budú zabezpečené až z počítača na váš bankový účet.

Zablokujte sledovanie online

Ďalej je skutočnosť, že CyberGhost dokáže odstrániť webový obsah, ktorý by mohol sledovať vaše online aktivity. Zabráni sa tým sledovaniu neznámych zdrojov a je to niečo, čo by mali robiť všetky siete VPN. Blokovanie online sledovania je dnes niečo, čo je dnes veľmi potrebné, pretože mnoho spoločností sa stáva čoraz viac rušivejšie vo svojich činnostiach v oblasti online zberu údajov..

Zoberme si napríklad nášho priateľa Google, ktorý sa rozhodol, že je v poriadku, aby informoval svoj mobilný operačný systém Android o tom, kde boli používatelia neustále. Sledovanie polohy sa navyše neobmedzuje iba na spoločnosť Google, takže prečo CyberGhost neblokovať čo najviac týchto údajov z toho, aby prešli von?

Blokovanie reklám a ochrana pred vírusmi

CyberGhost je natoľko integrovaný, že obsahuje aj blokovanie reklám a vírus & Ochrana webových stránok. To zabraňuje zobrazovaniu nepríjemných reklám a chráni vás pred potenciálne škodlivým obsahom na niektorých webových stránkach.

1.2 Silný výber protokolov a šifrovania

Pre tých, ktorí si toho veľmi dobre neuvedomujú, sú hlavnými výhodami VPN súkromie a bezpečnosť. Ochrana osobných údajov ako u ľudí, ktorí nevedia, kto ste a čo robíte. Bezpečnosť rovnako ako v prípade ľudí nemôže ani klesnúť na to, čo robíte. Na zabezpečenie zabezpečenia potrebujete dve hlavné zložky – samotný protokol a typ šifrovania.

Výhodou aplikácie CyberGhost je to, že podporuje takmer všetky hlavné protokoly (dokonca aj tie, ktoré ich v skutočnosti neodporúčam, pretože sú tak zastarané, ako napríklad L2TP). Podobne ponúkajú rôzne úrovne šifrovania až do 256-bitov, čo je špičková úroveň. Mysli veľa vecí natretých na zeleno, ktoré používajú 256-bitové šifrovanie.

Ide o to, že výber je vo vašich rukách. Protokoly a úrovne šifrovania je možné prispôsobiť vašim potrebám. Rôzne protokoly podporujú rôzne rýchlosti a samozrejme vyššiu rýchlosť šifrovania, tým pomalšie bude pravdepodobne naše pripojenie k sieti VPN (to je tiež do veľkej miery závislé od hardvéru)..

  Recenzia NordVPN (a Sprievodca nastavením Torrentu s proxy serverom SOCKS5)

Ak všetko, čo chcete, je, aby sieť VPN stratila vašu IP adresu a udržiavala minimálnu bezpečnosť, môžete si zvoliť nízku úroveň šifrovania, ktorá vám umožní využívať vysokorýchlostné pripojenia. Ak ste paranoidní, CyberGhost vám tiež môže pomôcť.

1.3 Optimalizované profilové servery pre rôzne použitie

Keďže až 3000 serverov zakrýva oblasť serverov CyberGhsot, je celkom zrejmé, že pri výbere pripojenia by nemal byť problém, že? No, ani nie. Predstavte si, že sedíte v reštaurácii a prichádza k vám menu s 3 000 položkami.

Našťastie spoločnosť starostlivo profilova svoje servery, čo znamená, že existujú skupiny serverov, ktoré sú optimalizované na rôzne účely. Ako si z nich vyberiete, je len na vás. Môžete mať zoznam svojich obľúbených miest alebo si vybrať z vopred zoradených zoznamov. Patria sem zoznamy, ako sú servery s najmenej preplneným serverom, servery NoSpy alebo dokonca najviac preplnené servery (hoci neviem, prečo by ste to chceli).

Povedzme, že ste fanúšikom Torrentu – toto je skutočná skupina ľudí, ktorí sa podieľajú na zdieľaní súborov P2P, takže CyberGhost vyhradil optimalizované servery práve pre nich.

2. Podpora viacerých platforiem

V domácnosti, ktorá má súborový server Linux, počítač so systémom Windows, počítač Mac a rôzne smartphony a tablety, máte šťastie! CyberGhost podporuje až 7 zariadení na jeden účet, čo je zďaleka jedno z najštedrejších, aké som doteraz videl. Aby som bol spravodlivý, domnievam sa, že priemerná domácnosť v súčasnosti má prinajmenšom týchto veľa zariadení, takže je to rozumný počet na podporu.

CyberGhost podporuje až 7 zariadení na účet

Mnoho poskytovateľov služieb VPN sa postará o obvyklé rozšírenie – Windows, Linux, MacOS, Android, iOS a niektoré smerovače. Ak si všimnete vyššie uvedený zoznam, CyberGhost je dokonca nastavený na Raspberry Pi, niektoré zariadenia NAS a dokonca aj na virtuálnych počítačoch!

Je to všetko o výbere a do akej miery CyberGhost odišiel vyplniť tento zoznam, bol som skutočne ohromený.

Aj tu musím opatrne vložiť tých, ktorí si myslia, že môžu prekročiť limit X zariadení na účet tým, že hodia VPN na router, pretože je podporovaný.

Poznámka

Spustenie služby VPN na vašom smerovači vám pomôže prekonať limit súčasného pripojenia zariadenia, ktorý väčšina VPN zavedie. Nevýhodou však je. Takmer vo všetkých prípadoch (najmä v prípade všeobecných smerovačov používaných v domácnosti) to spomalí váš internetový prenos v porovnaní s prípadom, keď by ste spúšťali aplikácie VPN špecifické pre dané zariadenie. Je to tak preto, že smerovače sú menej schopné zvládnuť šifrovanie údajov potrebné v reálnom čase, čím sa spomalí rýchlosť prenosu údajov.

3. Slušné a stabilné rýchlosti

Aj keď nemôžem povedať, že CyberGhost ponúka horiace vysoké rýchlosti, musím pripustiť, že niektoré servery ukazujú veľký potenciál. Keď prechádzate nižšie uvedenými výsledkami testu rýchlosti, uvedomte si, že moja súčasná rýchlosť širokopásmového pripojenia je obmedzená na teoretickú rýchlosť 50 Mb / s. Väčšinou sa dokážem priblížiť alebo aspoň okolo 45 Mb / s, čo je celkom dobré.

Akákoľvek VPN bude zvyčajne oholiť určitú šírku pásma, takže som očakával, že by som mohol dostať v priemere 30-40 Mbps. Toto by samozrejme bolo upravené vzdialenosťou servera od môjho fyzického umiestnenia.

Testovanie CyberGhost s SpeedTestom, ktoré je veľmi spoľahlivé, som zistila, že rýchlosti z celého sveta sa značne líšili. Čo ma ešte viac prekvapilo, bolo to, že som dostal rýchlejšie rýchlosti zo serverov so sídlom v Singapure, než z miesta, kde som v Malajzii. Môžem len predpokladať, že je to pravdepodobne kvôli infraštruktúre.

Spravidla by ste mali očakávať vyššie pingové rýchlosti a pomalšie rýchlosti, čím ďalej je server, ktorý vyberiete, od vašej skutočnej polohy. Zvyčajne to platí bez ohľadu na to, ktorú službu VPN vyberiete.

V čase testovania boli zaťaženia servera (na tých, na ktorých som testoval) nasledujúce;

 • MY 23% zaťaženie
 • SG 50% zaťaženie
 • Zaťaženie 50% AU
 • NL zaťaženie 37%
 • Zaťaženie SA 27%
 • US 53% zaťaženie

Výsledok testu rýchlosti na serveri Malajzia

Test rýchlosti na serveri Ázia – Malajzia
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri v Singapure

Test rýchlosti Ázia – Singapur Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

  Ako šifrovať svoje torrenty (pre vyššiu rýchlosť a súkromie)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Sydney

Test rýchlosti Austrália – Sydney Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Severnej Ameriky

Test rýchlosti v Amerike a Severnej Amerike
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Južná Afrika

Test rýchlosti na serveri Afrika – Južná Afrika
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Amsterdam

Test rýchlosti Holandsko – Amsterdam
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Pokiaľ ide o streamovanie videa, zistím, že videá UHD cez YouTube sú zvyčajne dobrým ukazovateľom, pretože ich servery sú vo všeobecnosti veľmi stabilné. Ukážka videa v UHD, ktorú som bežal, bola hladká a veľmi veľmi pekná. Ak by ste to chceli vyskúšať sami, môžete to isté video sledovať kedykoľvek.

Streamujte videá UHD v sieti CyberGhost VPN

3.1 Dobrá rovná rýchlosť na torrentoch

Najbližším serverom Torrent, ktorý pre mňa CyberGhost má, je India, ale uprednostnil som Japonsko pred tým, ktoré bolo rovnako v rade. Rýchlosti ponúkané na tomto serveri nemali nič robiť, ale počas mojich torrentových relácií sa mi podarilo dosiahnuť veľmi stabilné rýchlosti sťahovania.

Pokiaľ ide o torrenty, pre mňa je stabilita zvyčajne nad horúcou vysokou rýchlosťou. Som si istý, že mnohí z vás zažili frustráciu rýchlostí torrentov, ktoré sa pohybujú hore a dole, zatiaľ čo sa snažíte získať súbor THAT.!

V čase testovania japonský server, ku ktorému som sa pripojil, pracoval na 33% záťaži.

Test rýchlosti - Japan Server

Pamätajte, že som sa konkrétne pripojil k tomuto serveru, aby som torrent. Niekoľko poskytovateľov VPN, ktoré som doteraz vyskúšal, to umožní tam, kde sa kedykoľvek pripojíte, ale CyberGhost je v tejto veci dosť prísny. Skúsil som torrenting na singapurskom serveri a dal mi veľkú, nulovú rýchlosť sťahovania torrentov.

4. Ideálne ceny pre tých, ktorí hľadajú dlhodobé plány

Keď som prvýkrát videl ich ceny, bol som trochu šokovaný, pretože som najskôr pozrel na mesačnú cenu bez zmluvy. Za 12,99 dolárov mesačne v jednomesačnom obchode, čo je cena oproti niektorým cenám, ktoré považujem za špičkových poskytovateľov VPN, ako sú ExpressVPN a NordVPN.

MonthlyYearlyBi do roka
Cena / mo $ 12,99 5,25 $ $ 3,50
Celková suma 12,99 $ 63,00 $ 63,00 $
Fakturačný cyklus 1 mesiac 12 mesiac 18 mesiac
Peniaze späť 14-deň 45-deň45-deň

Ich dvojročný plán však dramaticky znižuje cenu. Cena 3,50 USD mesačne počas dvoch rokov je jednoducho úžasná a ťažko poraziteľná. Videl som tiež prípady špeciálnych obchodov, pri ktorých to vedie k ešte nižším sadzbám, takže si dávajte pozor na špeciálne zľavy na CyberGhost..

45-dňová záruka vrátenia peňazí!

Ak ste jedným z tých, ktorí by sa radi pred nákupom pokúsili vyskúšať, môžete si odpočinúť a mať istotu so 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí od spoločnosti CyberGhost. Toto nie je tlačené malým písmom, nie je to ukryté v právnych predpisoch, je to priamo na ich stránke Časté otázky;

Poznámka

CyberGhost má 45 dní, žiadne otázky, pravidlá pre vrátenie platby za naše 6 mesačné alebo vyššie predplatné. To zaisťuje, že sa nevykonávajú žiadne chybné nákupy, a jeho cieľom je pomôcť v situáciách, keď zákazníci nemôžu využívať naše služby (napríklad keď poskytovateľ internetových služieb blokuje pripojenia VPN).

* Mesačné predplatné má záruku vrátenia peňazí 14 dní.

V skutočnosti ich dokonca môžete vyskúšať zadarmo pomocou 7-dňovej skúšobnej verzie bez pripojených reťazcov.

5. Dobré pre streamovanie vrátane Netflix

Opäť to platí pre CyberGhost, ktorý má veľmi pekne profilované servery. Dokončili ich aj na streamovanie videa a Netflix je len jednou zo služieb na streamovanie videa, o ktorej si mysleli, že by ste k nim mali mať prístup. Na prístup k serveru Netflix v USA je však potrebné sa len pripojiť k jednému z ich amerických serverov optimalizovaných na streamovanie..

Buďme úprimní, Netflix nemá rád podvody s geolokáciou. Snaží sa čo najviac zabíjať služby, ako je táto, ale CyberGhost nič z toho nemá a v skutočnosti uvádza, že zaručujú streaming Netflix v USA.

Pre používateľov systému Windows táto aplikácia v skutočnosti obsahuje možnosť odblokovania streamovania, ktorá vám umožňuje voľne šíriť sa u viacerých poskytovateľov služieb streamovania. Žiadny manuálny pokus a omyl, stačí kliknúť a ísť. Odomknutie je založené na zozname, ktorý je interne aktualizovaný každý deň CyberGhostom.

Čo sa nám na CyberGhost nepáčilo

1. Nepracoval som mimo poľa

Aj keď to nemusí byť obchod s dohodami a určite sa nemusí stať každému, musím sa podeliť o svoje skúsenosti. Som veľký fanúšik plug and play a klient Windows CyberGhost pre mňa bol trochu čudný. Iste, nainštalovala a spustila aplikáciu v poriadku, ale keď kliknem, malo by to … GO, správne?

  8 najlepších sietí VPN pre Kanadu 2023 (testované na rýchlosť!)

Moje nie, veľa k môjmu zúfalstvu a ja som musel prísť na to, prečo. Netrvalo mi to dlho, ale uvedomil som si, že predvolené nastavenia pre mňa nie sú naozaj dobré. Predtým, ako sa aplikácia CyberGhost Windows rozhodla hrať pekne, som si musel manuálne vybrať protokol a server.

Ako som už povedal, nejde o prerušovač obchodov, ale ak sú vaše technické skúsenosti obmedzené, môže sa vám to stať šokom.

2. Dodgy Jurisdikcia a anonymita údajov

Toto je pre mňa do značnej miery obrovská a malo by to byť aj pre vás všetkých. V priebehu mojej kontroly, prieskumu na pozadí a tak ďalej som zistil, že ide o špinavú vodu, pokiaľ ide o myšlienku, či som s CyberGhost anonymný alebo nie.

Aj keď spoločnosť má oficiálnu politiku neprihlásenia, niektorí používatelia ju zároveň zaznamenali, aby využívali skripty, napríklad Hotjar (čo je skript na zaznamenávanie relácií). CyberGhost to v skutočnosti otvorene pripúšťa na svojich vlastných stránkach, hoci tvrdí, že informácie sa používajú na lepšie poskytovanie služieb zákazníkom..

Zásady ochrany osobných údajov servera CyberGhost VPN

Ďalej, keď som pôvodne videl, že CyberGhost sídlil v Rumunsku, bolo to dobré. Koniec koncov, táto krajina je mimo jurisdikcie 14 očí v Európe, čo je vynikajúce. Neskôr som však zistil, že majiteľ v roku 2023 predal CyberGhost digitálnej reklamnej spoločnosti s názvom CrossRider..

Čo by teraz urobila spoločnosť v oblasti digitálnej reklamy s poskytovateľom služieb VPN, pre ktorú potrebuje využívať skripty na zaznamenávanie relácií? Zápletka zhustne a ja sa pre jedného cítim trochu ostražitý.

3. Obmedzené možnosti platby

Toto sa opäť vracia k anonymite, pretože CyberGhost prijíma iba kreditné karty, PayPal alebo BitPay. Je pravda, že BitPay sa používa pre BitCoin, ale tam sú doslova stovky kryptosov a vždy existuje aj možnosť hotovosti v podobe darčekových kariet atď..

Prečo spoločnosť špecializujúca sa na súkromie, bezpečnosť a anonymitu ponúka také obmedzené možnosti platby – možnosti, ktoré pravdepodobne odhalia údaje o používateľovi? Nemám odpoveď, hoci pre mňa to nie je taký veľký problém ako ten, ktorý som spomenul vyššie.

Zrátané a podčiarknuté: Budem platiť za CyberGhost?

Predtým, ako začnem svoje kolo, dovoľte mi tu len uviesť svoje osobné postavenie. Ak platím a využívam sieť VPN, očakávam určitý výkon z hľadiska rýchlosti. Nie som príliš pochmúrny o platobných možnostiach a podobných veciach a pokiaľ ide o anonymitu, iba hranica mi urobí.

Uviedol som veľa dobrých vecí o CyberGhoste a áno, je pravda, že ponúkajú veľa vstavaných doplnkov, ktoré pravdepodobne nenájdete inde. Ako ešte lepší háčik sa môžete prihlásiť na dlhodobý plán, pri ktorom sú prakticky vysoké ceny. Podľa môjho názoru však služba skutočne vyniká, ako dobre optimalizovali svoje servery.

Vezmime ako príklad napríklad servery na streamovanie videa a torrent servery, o ktorých som hovoril vyššie. Ak je niektorá z týchto výklenkov tým, za čím ste, potom by som povedal, že CyberGhost je úplne skvelá voľba. Pre fanúšikov Torrentu, videostreamy, násypky na geolokáciu … mali by ste povedať áno.

Podľa môjho názoru však existuje veľmi veľké VUT v Brne. To je pravdepodobne to, čo môže dať rakve CyberGhost klinec pre mnoho ľudí. Na základe súkromia a anonymity jednoducho ostáva priveľa pochybností a kontroverzií o dostupných informáciách, aby som sa mohol cítiť bezpečne pomocou softvéru CyberGhost..

Zatiaľ čo sa nároky spoločnosti CyberGhost môžu zdať pre bežnú spoločnosť dosť legitímne, hovorím, že pre poskytovateľa služieb VPN, ktorý tieto taktiky využíva, je jednoducho neobhájiteľné. Preto si zoberte, čo môžete za to – hodnota a výkon s obetou anonymity je vašou voľbou.

Je pre mňa ťažké povedať buď áno alebo nie, takže rozhodnutie sa musí vykonať podľa vašich potrieb.

Kľúčové vlastnosti

 • ✓ Podporuje RÔZNE platformy
 • ✓ Blokovanie reklám a škodlivého softvéru
 • ✓ 256-bitové šifrovanie
 • ✓ Profilované servery
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Vynikajúce dlhodobé cenové plány

Odporúčané pre

 • • ošípané streamované video
 • • Tí, ktorí nie sú pochmúrní o anonymite
 • • Fanúšikovia P2P
 • • Vlastníci zariadení na platforme Niche

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me