Jeśli myślisz o założeniu firmy online, trafiłeś na właściwą stronę. Tutaj omówimy wszystkie najlepsze praktyki, aby utrzymać działalność firmy online, kroki, które musisz podjąć, aby zalegalizować swoją działalność, a może przedstawimy Ci kilka pomysłów biznesowych, gdy będziemy przy niej.

Korzystanie z Internetu do prowadzenia firmy

Stworzenie sieci WWW jest naprawdę jedną z najlepszych rzeczy, jakie nam się przydarzyły. Zmieniło to nasz styl życia – od sposobu poruszania się (Mapy Google vs. tradycyjne mapy + pytania o wskazówki) do sposobu, w jaki szukamy rekomendacji (recenzje online vs. ustne). Sprawiło również, że prowadzenie biznesu online jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dzięki dostępności szybkiego łącza szerokopasmowego w większości miejsc na całym świecie, możemy swobodnie prowadzić naszą działalność w zaciszu naszych domów, a nawet popijając mai-tais w tropikalnym raju (o ile oczywiście WiFi jest dostępne).

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w firmach internetowych jest to, że twój rynek nie ogranicza się tylko do twojego kraju. Miej wielkie marzenia. Dzięki sile Internetu możesz sprzedawać swoje produkty na całym świecie!

Dlaczego większość firm internetowych idzie w górę

Rzeczy nigdy nie są tak proste, jak się wydaje. Nawet z udogodnieniami i korzyściami, jakie Internet wnosi do naszego życia, przekonasz się, że wielu ludziom nadal nie udaje się zbudować cyfrowej firmy. Wynika to z faktu, że większość ludzi po prostu nie wie, jak tworzyć, sprzedawać i sprzedawać swoje produkty w cyfrowej przestrzeni.

Utworzenie platformy e-commerce dla swojego najnowszego produktu bez planu i po prostu nadzieja na sprzedaż to jak kupno biletu w jedną stronę koleją do awarii.

Najlepsze praktyki i wskazówki dla firm internetowych

W tym artykule omówimy niektóre z rzeczy, które musisz zrobić, aby zapewnić sukces swojej firmie online. Kto wie? Przy wystarczającej wytrwałości i odrobinie szczęścia możesz nawet zaatakować i zmienić swój biznes w kolejny świetny startup jednorożca!

Niezależnie od tego, czy jesteś weterynarzem branżowym, czy młodym przedsiębiorcą o jasnych oczach, jesteśmy przekonani, że poniższe wskazówki będą dla Ciebie bardzo przydatne, więc dodaj tę stronę do zakładek, aby móc z niej skorzystać w przyszłości.

Jeśli chcesz więcej aktualizacji i hacków dla małych firm, subskrybuj nasz biuletyn.

Dobra, dość bezwstydna autopromocja, przejdźmy do artykułu!

Jak założyć firmę online

Krok 1: Zapewnij rozwiązania istniejących problemów

Problemy to szanse. Niektóre problemy mogą po prostu stanowić dla kogoś przeszkodę, podczas gdy inne mogą wręcz pogorszyć sytuację. Identyfikując problemy i tworząc produkt / usługę, która rozwiązuje ten problem, tworzysz rozwiązanie, którego rynek już potrzebuje. To niezawodny sposób na zwiększenie szans na stworzenie udanego biznesu.

Nawet jeśli nie zajmujesz się rozwiązywaniem problemów, Twoja firma odniesie znaczne korzyści, identyfikując problemy swoich klientów. Możesz rozwiązać problemy, o których wiesz, że nie masz, dlatego zachęcaj klientów do ponownych wizyt.

Możesz to zrobić przez:

 • Odwiedzanie forów związanych z Twoim produktem / usługą.
  Czytając o tym, na co ludzie narzekają lub są niezadowoleni, uzyskujesz cenne informacje na temat ich problemów i tego, co starają się osiągnąć. Niektóre z bardziej popularnych forów, które możesz odwiedzić to Reddit i Bizwarriors. Alternatywnie, skorzystaj z Facebooka i dołącz do grup odpowiednich dla Twojej niszy! Stamtąd zdobędziesz wiele wglądów.
 • Odwiedzając Quora
  Quora może być cennym zasobem umożliwiającym gromadzenie informacji. Ma ponad 200 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy szukają rozwiązań swoich problemów.
 • Przeprowadzanie badań słów kluczowych
  Badanie słów kluczowych pomaga znaleźć słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników. Umieść kilka słów kluczowych, których ludzie szukają, ale nie mają dużej konkurencji. Ujawnia to rozwiązania, których ludzie chcą.
 • Sprawdź konkurencję
  Odwiedź strony internetowe konkurenta, aby zobaczyć, co robią dobrze. Możesz zobaczyć, jakie rozwiązania oferują na rynku, a następnie możesz „wprowadzać innowacje”. (Po prostu wiesz, kiedy mówię „innowacja”, mam na myśli kopiowanie i ulepszanie).

Krok 2: Napisz do sprzedaży

Pisanie dobrej kopii jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie sprzedaży. Naucz się podstawowych technik pisania lub zatrudnij dobrego autora (pamiętaj, że dobry pisarz nie jest dobrym pisarzem. Są to zupełnie inne umiejętności).

Dobry copywriter będzie wiedział, gdzie umieścić dobry przycisk wezwania do działania. Wiedzą, jak pisać ekscytujące nagłówki, które są krótkie, ale wystarczająco mocne, aby przyciągnąć uwagę odbiorców, prowadząc ich krok po kroku na stronę kasy. Specjalnie będą sprzedawać krzyżowo po zapłaceniu przez klientów i sprawią, że poczują się dobrze.

Oto kilka wskazówek, jak napisać atrakcyjną kopię:

 • Nagłówki powinny być krótkie i słodkie.
 • Napisz do cyfrowego tłumu. Mają naprawdę krótkie okresy uwagi.
 • Nie używaj skomplikowanych słów ani języka.
 • Napisz do celu.
 • Skorzystaj z podróży kupującego. Udowodniono, że działa bez powodu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz szczegółowy artykuł na temat pisania treści na stronie.

Krok 3: Utwórz witrynę, która wydaje się być premium

Gdy ktoś natknie się na witrynę Twojej małej firmy, masz mniej niż 5 sekund, aby zrobić dobre wrażenie. Witryna, która wygląda na amatorską, nie budzi zaufania do ludzi, a kiedy się żegna, zwykle żegna się na zawsze.

Zwróć uwagę na interfejs użytkownika (UI) i User Experience (UX).

 • Czy interfejs użytkownika jest łatwy w nawigacji??
 • Czy twoje strony odpowiadają wystarczająco szybko??
 • Czy kopia jest trudna do odczytania na tym tle??
 • Jaka jest twoja propozycja wartości?
 • Czy przeglądanie witryny zapewnia Twoim klientom przyjemne wrażenia?
 • Czy kupowanie rzeczy z Twojej witryny jest naprawdę łatwe?

Pomyśl o swojej witrynie jako o fizycznym sklepie. Nie chciałbyś kupować w sklepie, który wygląda jakby był frontem dla umów narkotykowych na zapleczu. Zapoznaj się z tym artykułem, aby zaprojektować sklep, który sprawi, że Twoi klienci będą chcieli upuścić ciasto.

Krok 4: Stań się ekspertem w swojej dziedzinie

Ta wskazówka dotyczy firm zarówno online, jak i offline. Zwróć uwagę, że kiedy wybierasz się na zakupy, masz tendencję do dokonywania zakupów u najlepiej poinformowanego sprzedawcy?

Ta sama koncepcja dotyczy firm internetowych.

Kiedy wydajesz się kompetentny, pewny siebie i autorytatywny, ludzie mają zaufanie do ciebie i kupują wszystko, co polecisz.

Nie musisz nawet wiedzieć wszystkiego o swoim produkcie, musisz tylko wiedzieć więcej niż klienci i jak mogą z niego skorzystać. Przekaż im cenną treść i napisz porady za darmo (podobnie jak w tym artykule). Tylko pamiętaj, aby zawsze link do Twojej witryny, aby osoby czytające Twoje utwory wiedziały, skąd one pochodzą.

Możesz też:

 • Pisz artykuły (na podstawie badań słów kluczowych).
 • Twórz filmy (jeśli pisanie nie jest dla ciebie).
 • Odpowiedz na pytanie dotyczące Quora.
 • Pisz dla średnich.
 • Weź udział w odpowiednich forach.

Krok 5: Wykorzystaj marketing e-mailowy

Nie lekceważ potęgi e-mail marketingu. Gdy ktoś poda Ci swój adres e-mail, zasadniczo zapewnia ci bezpośrednią komunikację.

Nie musisz się martwić reklamą, nie musisz się martwić, jeśli Twoja wiadomość zaginie w morzu reklam w mediach społecznościowych.

Gdy Twoi klienci podają Ci swój adres e-mail, oznacza to, że już zaoferowałeś im coś, co uznali za cenne i pokłada w Tobie zaufanie. Dzięki temu znacznie łatwiej jest sprzedawać im nowe produkty!

Stwórz więc listę subskrypcji biuletynu na swojej stronie. Masz wszystko, co możesz zyskać, wykorzystując marketing e-mailowy!

Jeśli potrzebujesz więcej e-mailowych wskazówek marketingowych, zwróć uwagę na te artykuły. Podążaj za nimi religijnie, a będziesz ekspertem od marketingu e-mailowego w mgnieniu oka!

Krok 6: Sprzedaj swoim dotychczasowym klientom

Zdobycie pierwszej sprzedaży od odwiedzających jest prawdopodobnie najtrudniejszą częścią procesu sprzedaży. Gdy dasz im ważny powód, by początkowo rozstać się z pieniędzmi, aż 36% z nich będzie skłonnych ponownie kupić od Ciebie produkty.

Zaproponuj produkty lub usługi, które uzupełnią ich pierwszy zakup. Twórz programy lojalnościowe lub kody rabatowe, które można wykorzystać przy następnym zakupie. Po wymeldowaniu zaoferuj im oferty „Dziękujemy”.

Daj im dożywotnie nagrody, a oni będą Twoimi dożywotnimi klientami.

Mówiąc o nagrodach, oto coś, co pomoże ci w sprzedaży dodatkowej.

BONUS: Pomysły biznesowe online dla początkujących

W tym miejscu wymienimy kilka pomysłów biznesowych, w które możemy zaangażować się przy minimalnym wysiłku.

1. Uruchom witrynę marketingu afiliacyjnego

Nie kciuk w nos w marketingu afiliacyjnym – według Awin.com przewiduje się, że do 2020 r. Będzie to przemysł o wartości 6,8 miliarda dolarów, z 10% wzrostem rok do roku.

Przeprowadź swoje badania, odwiedzając fora w swojej niszy, sprawdzając problemy użytkowników dotyczące quora i reddit, jednocześnie przeprowadzając badania słów kluczowych. Pamiętaj, że będziesz chciał zapewnić rozwiązania istniejących problemów.

Po ustaleniu, jakie problemy zamierzasz rozwiązać, nadszedł czas na tworzenie treści. Napisz przewodniki. Podaj cenne informacje, daj ludziom powód do odwiedzenia Twojej witryny. Pisz, aby sprzedawać i korzystaj z podróży kupującego.

Uwaga

Musisz się zarejestrować jako wydawca w sieciach partnerskich, takich jak Shareasale. Szukaj wysokiej jakości produktów lub marek, z którymi chcesz powiązać swoją markę.

Podczas tworzenia treści musisz także utworzyć swoją witrynę. Weź pod uwagę wygląd interfejsu użytkownika i interfejsu użytkownika, a także stwórz profesjonalnie wyglądającą stronę, która jest wystarczająco prosta do nawigacji.

Musisz także sprzedać swoją witrynę marketingu afiliacyjnego, w przeciwnym razie nikt nie będzie wiedział, że istnieje. Napisz artykuły lub blog gościa dla innych stron, aby móc przesłać link do siebie. Uczestnicz w forach i odpowiadaj na pytania dotyczące Quora. Stań się ekspertem w swojej dziedzinie.

Powinieneś również utworzyć stronę „rejestracji” do newslettera, do celów marketingu e-mailowego. Osoby, które podają ci swoje adresy e-mailowe, dają Ci zgodę na bezpośredni kontakt, więc skorzystaj z e-mail marketingu, aby przyciągnąć ich z powrotem na twoją stronę!

Nie zapominaj, że sprzedaż dodatkowa jest kluczem do utrzymania Twojej firmy online na uboczu. Dodaj treści do wewnętrznych linków, które są ze sobą powiązane, aby wydłużyć czas spędzany w Twojej witrynie. Im więcej czasu spędzasz w witrynie, tym większe prawdopodobieństwo, że dokonasz sprzedaży.

Możesz także spróbować swoich sił w generowaniu leadów. Jest to w zasadzie to samo, co marketing afiliacyjny, z tym wyjątkiem, że będziesz zbierał potencjalnych klientów dla marek. Kieruj reklamy na nisze, takie jak firmy obsługujące karty kredytowe, bankowość, fintech, i skontaktuj się z zaangażowanymi markami, aby omówić model płatności za rejestrację.

Teraz musisz pamiętać o wielu rzeczach, jeśli chcesz, aby Twoja witryna odnosiła sukcesy, ale nie mogę powiedzieć, że stres jest wystarczający – upewnij się, że Twój hosting jest SZYBKI, w przeciwnym razie nie będzie dużo odwiedzających.

Dokonaliśmy naszych badań i opracowaliśmy listę najszybszych hostów internetowych tutaj. Bardziej szczegółowy przewodnik po tworzeniu stron internetowych znajdziesz tutaj.

2. Uruchom blog

Chociaż blog i strona internetowa są podobne, zdecydowanie nie są takie same. Witryna tworzy głównie treści statyczne, a blog jest stale aktualizowany i ma bardziej osobisty charakter.

Podczas gdy ludzie mogą być przyciągnięci do treści w witrynie, ludzie mogą być pociągnięci do osobowości blogera.

Gdy Twój blog będzie miał wystarczająco dużą liczbę obserwujących, możesz zarabiać na nim, sprzedając przestrzeń reklamową, pisząc posty sponsorowane, zapewniając ludziom usługi doradcze, a nawet marketing afiliacyjny.

W rzeczywistości istnieje wielu blogerów, którzy zamienili swoje blogi w odnoszące sukcesy małe firmy internetowe.

Tim Ferris nie potrzebuje wstępu do swojego popularnego 4-godzinnego bloga tygodniowego, podczas gdy Amy Song dominuje w niszach mody.

Jedną z naszych ulubionych platform do tworzenia blogów jest WordPress, łatwy w użyciu kreator stron, idealny dla blogerów. Jeśli się tym interesujesz, możesz przeczytać ten artykuł.

Pamiętaj, dostarczaj rozwiązania istniejących problemów, pisz, aby sprzedawać, buduj witrynę premium, stań się ekspertem, korzystaj z e-mail marketingu i zawsze UPSELL!

3. Rozpocznij działalność e-commerce

Dzięki platformom e-zakupów, takim jak Amazon, zyskującym popularność każdego dnia, nie ma problemu, aby wykorzystać swoją sławę i sprzedawać swoje produkty w ich sklepie.

Ale jeśli chcesz zbudować trwałą, odnoszącą sukcesy markę, możesz zamiast tego założyć własny biznes e-commerce.

Nie zrozum mnie źle, nie ma nic złego w sprzedaży produktów na Amazon (nawet duże marki to robią). Po prostu jako nowa marka butikowa będziesz konkurować z setkami, jeśli nie tysiącami osób sprzedających podobne produkty na tych platformach.

Tworząc własny sklep e-commerce, możesz go dostosować i ustawić swoją markę w taki sposób, aby wyróżniała się na tle konkurencji. Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie jest Shopify.

Jest przeznaczony do handlu elektronicznego, łatwy w użyciu i ma niesamowite narzędzia marketingowe!

Możesz także spróbować Dropshipping. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli biznesowych, ponieważ prawie nie ponosisz żadnych kosztów. Produkty są umieszczane w magazynie dostawcy i są wysyłane dopiero po otrzymaniu zamówienia. Bądź ostrożny i zdobądź dobrego dostawcę, ponieważ zły ze złym serwisem tylko zniszczy Twoją markę.

Musisz zainwestować w marketing, upewniając się, że Twoje produkty mają wystarczającą ilość czasu na ekranie. Pamiętaj, aby pamiętać o naszych 6 najlepszych praktykach, a Twoja firma powinna być w stanie wytrzymać próbę czasu.

4. Rozpocznij działalność w zakresie kreatywnego projektowania

Cyfrowe sztuki wizualne zawsze są potrzebne i chociaż istnieją darmowe programy, ludzie wolą płacić profesjonalistom za wykonanie swoich dzieł. Rozumieją, że artysta tworzy dzieło, a nie narzędzia.

Możesz rozważyć specjalizację w projektowaniu logo, projektowaniu stron internetowych, a nawet specjalizować się w ogólnym projektowaniu graficznym.

Zdobądź sławę, dzieląc się cennymi wskazówkami projektowymi na forach takich jak Quora lub z osobami na twoich platformach społecznościowych. Nie martw się dzieleniem się swoimi umiejętnościami lub zdradzaniem tajemnic.

Dzięki Youtube ludzie mogą łatwo nauczyć się wszystkiego, czego potrzebują, ale nadal wolą płacić profesjonalistom, aby załatwić sprawy profesjonalnie.

Pamiętaj, podaj wartość, a otrzymasz w zamian więcej wartości!

5. Rozpocznij studio lub działalność produkcyjną

Zapotrzebowanie na produkcję obrazów i wideo jest większe niż kiedykolwiek dzięki pojawieniu się reklam cyfrowych / społecznościowych. Jest interesujący, wciągający i, co najważniejsze, musiał się przekonwertować.

Możesz założyć studio zajmujące się produkcją obrazów, retuszowaniem, produkcją wideo, a może po prostu skupieniem się na tworzeniu produktów cyfrowych, takich jak tapety do telefonów.

Następnie możesz albo sprzedać swoje usługi agencjom reklamowym, przesłać materiały filmowe na platformy takie jak Shutterstock lub Blackbox, albo zapisać się na coś w rodzaju programu dla programistów Samsunga i tworzyć motywy do sprzedaży w ich ofercie Galaxy.

Co najlepsze, możesz łatwo skalować swój biznes, zatrudniając freelancerów! Pamiętaj, że jeśli uda ci się znaleźć dobrego freelancera, trzymaj się ich tak, jakby od tego zależało twoje życie. Trudno jest znaleźć godnych zaufania freelancerów, a jeśli spotkasz jednego, nagradzaj ich dobrze!

6. Utwórz program e-learningowy

Samouczki online są w dzisiejszych czasach modne. Są tanie, informacyjne i zapewniają dobrą wartość zarówno konsumentom, jak i twórcom. Co najważniejsze, utwórz program raz, a wygeneruje on pasywny dochód!

Stwórz biznes obracający się wokół programów e-learningowych. Twórz cenne samouczki i informacje, przesyłaj na platformę e-learningową, taką jak Udemy, a będziesz mieć zestaw produktów, które nigdy nie wygasną!

Ostateczne rozważania

Oto krótkie podsumowanie tego, co możemy zrobić, aby Twoja mała firma internetowa rozwijała się jak miecznik majestatycznie wyskakujący z wody (wygląda lepiej, gdy jest wyświetlany w zwolnionym tempie).

 1. Zapewnij rozwiązania istniejących problemów
  Odkryj punkty bólu swoich klientów i rozwiąż je.
 2. Napisz do sprzedania
  Nikt nie lubi czytać, więc upewnij się, że twoja kopia jest napisana do SPRZEDAJ!
 3. Utwórz witrynę, która wydaje się być najlepsza
  Nie ma znaczenia, czy sprzedajesz mokry ziemniak czy designerską torebkę, musisz upewnić się, że Twój sklep wygląda dobrze.
 4. Stań się ekspertem w swojej dziedzinie
  Zapewnij wartość swoim klientom dzięki swojej wiedzy, a nagrodzą cię dożywotnią wartością.
 5. Wykorzystaj marketing e-mailowy
  Jest to bezpośrednia linia komunikacji z Twoimi klientami. Skorzystaj z tego, ale traktuj go z szacunkiem.
 6. Upsell dla obecnych klientów
  Jeśli kupili od Ciebie wcześniej, kupią od Ciebie ponownie. Musisz tylko podać im powód zakupu.

Masz to. 6 solidnych kroków, aby utrzymać małe przedsięwzięcie w ciemności. Pamiętaj, aby albo zapisać je w pamięci, albo oznakować się tymi wskazówkami. Pewnego dnia spojrzysz wstecz na swoje sukcesy i podziękujesz Googleowi, że natknęłaś się na ten wysłany przez niebiosa artykuł.

W każdym razie, jeśli masz jakieś pytania, na które chcesz odpowiedzieć, po prostu napisz do nas wiadomość lub e-mail. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. Teraz idź i pokaż światu, co mogą osiągnąć zwykli mali przedsiębiorcy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me