Witamy w Virtual Private Network (VPN) 101. Krótko mówiąc, korzystam z VPN od stosunkowo krótkiego czasu – w rzeczywistości krócej niż rok. Wcześniej jednak już od dłuższego czasu siedziałem na płocie.

Przez ponad dwa lata przyszło mi do głowy wiele pytań, z których niektóre wywołały jeszcze więcej pytań. Pierwszą przeszkodą do pokonania na początku było:

Contents

Co to jest VPN?

VPN łączy Twój komputer PC, Mac, tablet lub inne urządzenie z Internetem za pośrednictwem innego komputera. Łączysz się z Internetem za pośrednictwem połączenia internetowego innego komputera, a nie bezpośrednio przez własny. Oprócz tego VPN szyfruje również wysyłane dane, dzięki czemu jest bezpieczny.

Dlaczego miałbym potrzebować VPN?

Sieci VPN maskują Twoją lokalizację

W najbardziej podstawowej formie VPN oferuje użytkownikom sposób bezpiecznego i prywatnego łączenia się z Internetem. Łącząc się najpierw z usługą VPN, zanim zostaniesz przekierowany na adres internetowy, do którego zmierzasz, Twoja lokalizacja jest znana tylko dostawcy VPN.

Zobaczmy, do czego jest to przydatne:

 1. Dostęp do treści
  Większość sieci VPN ma kilka lokalizacji, z których możesz pokazać swoją lokalizację jako pochodzącą, co pomaga w niektórych przypadkach ominąć ograniczenia geograficzne. Niektórzy usługodawcy w Internecie ograniczają dostęp do niektórych lokalizacji. Weźmy na przykład Netflix, który ma różne filmy dla różnych stref geograficznych.

  Oczywiście pomaga także w obejściu cenzury treści w różnych krajach (których lista stale rośnie).

 2. Prywatność
  Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy rządy lub dostawcy usług internetowych (ISP) szpiegują wszystko, co robisz online, VPN jest absolutnie dla Ciebie. Czy wiesz, że w wielu krajach Twój dostawca usług internetowych może sprzedać Twoją historię przeglądania agencjom marketingowym i reklamowym? I że na żądanie wielu rządów są one prawnie zobowiązane do przekazania dzienników Twojej działalności online?

Jak działa VPN?

Jak działa VPN

* To jest podstawowy schemat przepływu danych w przypadku korzystania z VPN. Obraz pochodzi z ExpressVPN, ale wszystkie połączenia VPN z pojedynczym odbiciem działają w ten sam sposób.

Podczas normalnego połączenia z Internetem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej w Internecie, komputer kieruje żądanie przez serwer Twojego dostawcy usług internetowych, który następnie łączy Cię z witryną. W połączeniu VPN łączysz się bezpośrednio z serwerem VPN, omijając serwer swojego dostawcy usług internetowych.

Jeśli słyszałeś wcześniej o zaporze, VPN działa w podobny sposób, chroniąc i chroniąc twoje połączenie internetowe za pomocą prywatnych serwerów i szyfrowanych strumieni danych.

Czy korzystanie z VPN zapewni bezpieczeństwo moich informacji?

Jednym z kluczowych elementów VPN, który czyni go tak pożądanym, jest bezpieczeństwo. W połączeniu VPN wszystkie wysyłane i odbierane dane są szyfrowane. Tak więc, jeśli ktoś spróbowałby przechwycić przesyłane dane, szyfrowanie zapewniłoby bezpieczeństwo (a przynajmniej bezpieczniejsze niż gdyby zostało przesłane bez szyfrowania).

Rozważ te scenariusze; Robisz zakupy online i zamierzasz dokonać zakupu – informacje o karcie kredytowej mogą wymagać przekazania sprzedawcy. Jesteś w kawiarni i próbujesz uzyskać dostęp do swojego konta e-mail – Twoje hasło będzie musiało zostać przesłane na Twój serwer e-mail w celu weryfikacji. To tylko dwa proste przypadki, w których VPN może zapewnić bezpieczeństwo tobie i twoim danych.

Czy naprawdę jestem niewykrywalny dzięki VPN??

Sam adres IP VPN i sam zaszyfrowany ruch nie wystarczą, aby pozostać niewykrywalnym. To prawda, że ​​trudniej jest cię wyśledzić, ale dla kogoś z odpowiednimi umiejętnościami technicznymi mogą być na to sposoby.

Twój adres IP nie jest jedyną rzeczą, która Cię identyfikuje w Internecie. W rzeczywistości zdarzały się również przypadki, w których sieci VPN wyciekają rzeczywiste adresy IP.

Inne metody śledzenia obejmują doxowanie, używanie złośliwego oprogramowania, zwykłą staranność i inne.

Powiedziałbym, że to, jak anonimowy i niemożliwy do wyśledzenia jesteś (lub jak jesteś paranoikiem), wpłynie na dokładną kombinację usług, z których korzystasz razem.

Na przykład możesz użyć sieci VPN w połączeniu z anonimową przeglądarką, taką jak TOR, a także programem Internet Security, a także ćwiczyć mózg w tym, co robisz online, szczególnie w zakresie udostępniania informacji.

Krótka odpowiedź brzmiałaby: nie, nie jesteś całkowicie niewykrywalny.

Jak VPN chronią twoje dane

1. Szyfrowanie

Gdy masz połączenie z usługą VPN, cały Twój ruch internetowy i komunikacja przechodzą przez bezpieczny tunel. To sprawia, że ​​Twoje informacje są prywatne i bezpieczne.

Każda sieć VPN używa do tego różnych protokołów, które mają różne poziomy bezpieczeństwa. Oto kilka przykładów;

 • Zabezpieczenia protokołu internetowego (IPSec)
  IPSec uwierzytelnia sesję internetową i szyfruje dane podczas połączenia. Ma dwa tryby, Transport i Tunelowanie, więc dane są bezpieczne podczas przesyłania między różnymi sieciami. IPSec można łączyć z innymi protokołami bezpieczeństwa, aby sesje były jeszcze bezpieczniejsze.
 • Protokół tunelowania warstwy 2 (L2TP)
  L2TP jest jednym z innych protokołów, które mogą być używane z IPSec. Tworzy tunel między dwoma punktami, w których IPSec obsługuje szyfrowanie danych przesyłanych między nimi.
 • Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP)
  PPTP to uniwersalny protokół, który zarówno tworzy tunel, jak i szyfruje dane. Jest bardzo często używany i obsługiwany, nawet w systemach Mac i Linux.

2. Brak zasad rejestrowania

Należy o tym pamiętać, ponieważ nie wszystkie sieci VPN mają zasady braku rejestrowania. Dzienniki to pliki historii, które rejestrują historię ruchu w Internecie. Jeśli dzienniki nie są przechowywane, dostawca usług VPN nie może ich sprzedać ani przekazać żadnej administracji rządowej ani organom ścigania, prawda?

Jeśli VPN ma zasady braku rejestrowania, często jest to wyraźnie zaznaczone na ich stronie internetowej. Weźmy na przykład PureVPN, jeden z wielu, który nie prowadzi dzienników.

usługa VPN bez logowania

Jak korzystać z VPN?

Większość sieci VPN będzie mieć własne procesy, ale podstawową teorią jest to, że instalujesz oprogramowanie VPN na urządzeniu (takim jak router, komputer lub smartfon). Konfiguracja może być tak prosta, jak wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła VPN podczas uruchamiania oprogramowania, ale niektóre sieci VPN oferują więcej opcji.

Może to obejmować wybór protokołu bezpieczeństwa, którego chcesz użyć, lub ręczny wybór lokalizacji serwera, z którą chcesz się połączyć.

Na jakich urządzeniach działa VPN?

Istnieją trzy główne kategorie elementów, na których sieci VPN mogą zwykle pracować (w zależności od usługodawcy): komputery stacjonarne / laptopy, smartfony / tablety i routery. Mówiąc dokładniej, będą one zazwyczaj działać na platformach oferujących systemy Windows, Mac OS, iOS, Android i Linux (większość routerów jest oparta na systemie Linux).

Pamiętaj, że nie wszystkie routery obsługują korzystanie z sieci VPN. Jeśli używasz jednej z lepszych, popularnych marek i modeli, prawdopodobnie możesz korzystać z VPN, ale lepiej byłoby skontaktować się z producentem lub po prostu wytyczyć forum i zapytać. Używam TP-Link Archer C7, który działa.

strona konfiguracji expressvpn

* VPN zwykle zawiera przewodnik, który można zastosować, aby pomóc Ci skonfigurować się na wielu urządzeniach

Wiem, że istnieje kilka witryn, które mówią, że potrzebujesz niestandardowego oprogramowania układowego, takiego jak DD-WRT lub Tomato, ale to po prostu nieprawda. Jeśli jednak router NIE obsługuje natywnie sieci VPN, flashowanie jej na jednym z tych może pomóc.

Następna uwaga: uwaga: nawet jeśli używasz VPN na swoim telefonie komórkowym, istnieje wiele aplikacji mobilnych (które mogłeś zainstalować), które zawierają znacznie więcej informacji niż Twój adres IP. Pamiętasz te nieznośne uprawnienia, które musiałeś udzielić podczas ich instalowania? Oznacza to, że nawet w sieci VPN dane mogą być nadal wysyłane do twórców tych aplikacji.

Jak trudne jest dla mnie użycie?

Bardzo prosto; nie całkiem. Prawie wszyscy dostawcy VPN mają obszerne samouczki na temat konfigurowania aplikacji na wielu urządzeniach. Przejrzałem sporo z nich, a niektórzy posunęli się nawet do filmów krok po kroku, jak skonfigurować.

Jako przykład zajrzyj na stronę ExpressVPN na temat konfiguracji.

expressvpn vpn steup z instrukcjami

Większość dostawców VPN będzie mieć coś takiego z bardzo szczegółowymi instrukcjami. W rzeczywistości niektóre są tak łatwe do skonfigurowania, że ​​wszystko, co musisz zrobić po zainstalowaniu aplikacji, to wpisać nazwę użytkownika i hasło, a następnie wybrać serwer i gotowe.

Czy VPN spowolni moje połączenie internetowe?

Odpowiedź na to może być. Ze względu na charakter usługi zwykle następuje niewielkie spowolnienie. Jednak w przypadku prawie wszystkich renomowanych usług VPN to spowolnienie często nie byłoby zauważalne.

Jeśli jednak Twój dostawca Internetu czasami z jakiegoś powodu dławi prędkość Internetu, to użycie VPN może poprawić twoje prędkości. Wielu dostawców VPN najwyższego poziomu ma doskonałe sieci, które korzystają z dostawców przepustowości poziomu 1.

Zasadniczo wszelkie spadki prędkości, które zauważasz, byłyby nieco większe, im dalej znajduje się serwer, z którym chcesz się połączyć.

Uwaga techniczna dotycząca prędkości

Twój sprzęt odgrywa kluczową rolę w szybkości połączenia. Gdy VPN szyfruje dane, proces wymaga dużej mocy obliczeniowej. Każde urządzenie ma w sercu mikroprocesor, który wpływa na szybkość, z jaką urządzenie to robi. Ta prędkość jest wyrażona w gigahercach (GHz).

Im wyższy GHz, tym szybsze szyfrowanie, a tym samym szybsze połączenie.

Średnia prędkość routera waha się od 800 MHz do 1,2 GHz (chociaż istnieją modele wyższej klasy, które mają częstotliwość 1,8 GHz lub więcej). Przeciętny laptop działa z częstotliwością około 1,6 GHz do 2,2 GHz, podczas gdy średni komputer działa między 2,6 a 3,4 GHz.

Szybkość połączenia VPN

Podczas uruchamiania usługi VPN na routerze z procesorem o częstotliwości 1 GHz częstotliwość łącza VPN jest znacznie spowolniona. Według wsparcia technicznego TorGuard, z którym się skonsultowałem, maksymalna prędkość, jaką mogę uzyskać dzięki wdrożeniu routera, wynosi około 17 Mb / s. Korzystanie z tej samej sieci VPN na laptopie z częstotliwością 1,8 GHz zapewnia prędkość około 150 Mb / s.

Chodzi o to, że istnieje wiele ruchomych części w działaniu VPN, więc aby cieszyć się maksymalnymi korzyściami z szybkiego połączenia VPN, twój własny sprzęt jest również integralny.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę VPN?

dostawcy VPN

Istnieją dosłownie dziesiątki (setki, jeśli liczyć mniejszych dostawców) usług VPN. Niektórzy z nich są głównymi dostawcami VPN, którzy się w tym specjalizują, ale obecnie istnieje również wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem internetowym, takich jak F-Secure, Kaspersky i Avira, które rozwinęły się w grę VPN.

W związku z tym, jak wybrać właściwą, ponieważ prawdopodobnie będziesz codziennie bombardowany „ofertami VPN” po wpisaniu wyszukiwanego hasła w Google? Znalezienie właściwej dla Ciebie sieci VPN sprowadza się do zaledwie kilku kluczowych elementów:

1. Koszt a bezpieczeństwo

Jest to odwieczna klauzula „nie możesz mieć wszystkiego”. Im więcej kosztuje, tym lepsza może być usługa. Nie ZAWSZE, ale z zasady. Większość dostawców VPN może obciążyć Cię może kilkoma dolcami miesięcznie, ale jeśli NAPRAWDĘ jesteś paranoikiem w kwestii swojej prywatności i bezpieczeństwa, czy naprawdę zamierzasz spierać się o odrobinę więcej za spokój? Wybierz równowagę, która pasuje do twojego umysłu, zachowując dla siebie swoje główne cele subskrypcji usługi VPN.

2. Czy prowadzi dzienniki??

To jest bardzo ważne. Bez względu na budżet i cel dostawca VPN, który prowadzi logi, to po prostu ogromna paczka robaków czekających na otwarcie. I wiesz, co się stanie, kiedy to się otworzy. Posiadanie dzienników tylko prosi o kłopoty – usługodawcy znani byli wielokrotnie pod naciskiem rządu. Wybierz dostawcę, który jest bardzo rygorystyczny wobec zasady braku dzienników.

3. Liczba i lokalizacja serwerów

Dotyczy to w większym stopniu osób korzystających z sieci VPN w celu obejścia ograniczeń geograficznych. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać dostęp do treści Netflix z regionu USA, będziesz potrzebować… serwera US w sieci VPN! Im więcej lokalizacji serwera ma dostawca, tym więcej masz opcji. Im większa liczba ich serwerów, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje połączenie będzie płynne i szybkie.

4. Ile kosztuje ile połączeń

Dzisiejsze przeciętne gospodarstwo domowe oszalało na punkcie urządzeń. Wyobraź sobie nawet tylko jedną parę, z których każda ma laptopa, tablet i smartfon – to sześć urządzeń pod jednym dachem. Upewnij się, że liczba połączeń, z którymi zarejestrujesz się, jest zgodna z Twoim stylem życia.

5. Przeciek IP

Jest to problem, który coraz częściej pojawia się na pierwszy plan. Najwyraźniej niektórzy dostawcy VPN mieli niewielkie problemy techniczne, a prawdziwe adresy IP ich klientów były nieszczelne, co oznacza, że ​​płacili za usługę, która nie działała. Aby rozwiązać ten problem, wiele sieci VPN oferuje okres próbny, na który można się zarejestrować. Upewnij się, że dobrze sprawdziłeś swoje połączenie w tym okresie próbnym, a jeśli twoje IP wycieka, dobrze wiesz, co robić – RUN.

6. Interfejs użytkownika

Zastanawiałem się, czy dodać ten element, czy nie, ale ostatecznie mój OCD mnie pokonał. Niektóre sieci VPN mają tak kiepskie interfejsy, że po prostu nie można ich używać. Po prostu… spójrz, zanim zaczniesz korzystać z tego trzyletniego planu z rabatem, ok?

Jak sprawdzić, czy moja sieć VPN jest dobra?

Usługi VPN oczywiście opierają swoją sprzedaż na prywatności i bezpieczeństwie. Więc skąd wiesz, czy ten, który wybrałeś, działa tak, jak powinien? Czy wiesz, czy twoje IP jest bezpieczne? Co z wyciekami, o których słyszałeś?

Te obawy wynikają czasem z tego, co nazwałbym „uszkodzonymi funkcjami” u niektórych dostawców VPN. Oznacza to, że nie działają zgodnie z reklamą, co oznacza, że ​​Twoja tożsamość może być zagrożona.

Oto kilka prostych wskazówek, które mogą ci pomóc.

 • Odwiedź IPLeak i przeczytaj informacje tam przedstawione. Jeśli twoja sieć VPN działa tak, jak powinna, będziesz patrzeć na informacje o serwerze VPN, a nie na prawdziwe informacje. DNSLeakTest może również zrobić coś podobnego, jeśli chcesz alternatywę.
 • Aby przetestować prędkość VPN, odwiedź SpeedTest lub TestmyNet i tam uruchom testy. Możesz je uruchomić przed i po połączeniu się z serwerem VPN, aby przetestować różnicę szybkości i opóźnienia.

test prędkości VPN

* SpeedTest pokaże prędkość wysyłania i pobierania, a także opóźnienie do najbliższego serwera.

Istnieją oczywiście bardziej zaawansowane testy, które można wykonać, ale są one nieco bardziej szczegółowe.

Nawet jeśli nie jesteś zadowolony z usługi VPN, z której korzystasz, przeprowadzanie testów od czasu do czasu jest dobrym pomysłem, choćby po to, by zapewnić sobie spokój.

Czy VPN są legalne??

To może wydawać się dziwnym pytaniem dla niektórych, ponieważ istnieje tak wielu dostawców VPN, ale pamiętaj, że Internet nie ma żadnego rządu, który by to kontrolował. Jednak TY jesteś ograniczony przepisami kraju, w którym mieszkasz, więc upewnij się, że VPN jest legalny w Twoim kraju przed zakupem subskrypcji.

Zanim zacznę drwić, pozwólcie, że powiem wam, że istnieją pewne bardzo uparte kraje. Weźmy na przykład Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA). Przyłapanie na korzystaniu z usługi VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może skutkować karą pieniężną w wysokości od 100 do 500 000 USD.

Nic dziwnego, że Chiny niedawno przyjęły również regulacje, które zezwalają tylko na korzystanie z usług VPN zatwierdzonych przez rząd. Podobno ma to na celu „regulację sieci VPN, które nielegalnie prowadzą transgraniczną działalność operacyjną”, ale jak wszyscy wiemy, jest to tylko kolejne rozszerzenie Wielkiej zapory ogniowej w Chinach.

I wreszcie – jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem sieci VPN do obejścia zapory cenzury w miejscu pracy lub szkole – możesz zostać zwolniony lub wydalony (w zależności od stanowiska). Kapish?

Dlaczego sieci VPN są nielegalne w niektórych miejscach?

Zależy to naprawdę, ale w przeważającej części kraje, które zakazują VPN, mają zazwyczaj ściślejszą kontrolę nad życiem swoich obywateli. Zakazując VPN, łatwiej są w stanie monitorować cały ruch online dokonywany przez ich obywateli.

Oto niektóre z głównych powodów;

 • Powody moralne (np. Singapur)
 • Stabilność polityczna (np. Jordania, Libia)
 • Bezpieczeństwo narodowe (np. Indie, Rosja)
 • All the Above (np. Korea Północna, Chiny)

Czy moja usługa VPN może zostać zablokowana??

Niektóre kraje, które są naprawdę nieufne wobec cenzury internetowej, zdecydowały się na blokowanie usług VPN. Chociaż nie mogą odszyfrować danych, wykazano, że blokowanie VPN w tych krajach skutecznie zablokowało dostęp VPN poprzez zatrzymanie dostępu do portów zwykle używanych przez popularne protokoły VPN.

Weźmy na przykład Wielką zaporę ogniową w Chinach, która stanowi niewielką część ogólnych wysiłków tego kraju na rzecz utrzymania bezpieczeństwa publicznego poprzez ścisłe monitorowanie systemów informatycznych.

Czy mogę torrentować za pomocą VPN??

Udostępnianie plików peer-to-peer lub torrentowanie nie jest nielegalne, ale wiadomo, że podnosi flagi, ponieważ status udostępnianych plików nie zawsze jest znany. Na przykład udostępnianie niektórych plików wideo może naruszać ustawę Digital Millennium Copyright Act. Wiadomo również, że niektóre oprogramowanie chronione prawem autorskim rozpowszechniało pirackie wersje za pośrednictwem Torrenting.

Wiadomo jednak, że torrentowanie zużywa dużą przepustowość, więc są tacy dostawcy VPN, którzy albo nie pozwolą na torrenty w swoich usługach, albo będą mieli ograniczenia przepustowości dla tych scenariuszy.

Jeśli szukasz usługi VPN przyjaznej dla torrentów, upewnij się, że jest to również wyraźnie zaznaczone na ich stronach.

Oto niektóre sieci VPN przyjazne torrentowi:

 • ExpressVPN
 • IpVanish
 • Ukryj mnie
 • CyberGhost
 • PrivateVPN

Co to jest „Kill Switch”?

Większość ludzi korzysta z VPN, aby zapewnić sobie prywatność, co jest dla nich najważniejsze. Dlatego wiele usług VPN wprowadziło koncepcję „wyłącznika awaryjnego”. Mają one na celu natychmiastowe przerwanie połączenia, jeśli usługa na serwerze VPN zostanie przerwana z jakiegokolwiek powodu.

Pomaga to uniknąć ujawnienia faktycznego adresu IP, gdy usługa VPN jest niedostępna.

Oczywiście, jeśli wolisz, aby połączenie pozostało włączone zamiast zrywane, w wielu przypadkach możesz po prostu zdecydować o wyłączeniu zabójstwa.

Czy korzystanie z VPN wpłynie na moją grę online?

Gracze są często bardzo krytyczni wobec wprowadzania jakichkolwiek nowych elementów do swoich sieci, ponieważ zawsze bardzo się boją, że dodanie może spowodować dodatkowe opóźnienia. Opóźnienie zabija gry online, a ja osobiście widziałem, jak gracze krzyczą na monitory w obliczu niezwykle długiego czasu pingowania.

Niektórzy krytycznie spojrzeli na VPN, ponieważ zastanawiają się, jak to możliwe, że dodanie dodatkowej warstwy między nimi a serwerem gry może zmniejszyć ich opóźnienie. Pamiętaj, że możesz wybrać serwer w sieci VPN, z którym chcesz się połączyć.

Łącząc się z lokalizacją serwera najbliższą serwerowi do gier, prawdopodobnie zobaczysz lepsze czasy pingowania.

Poza tym wiele lokalizacji serwerów oznacza również, że będziesz mógł grać w serwery z krajów / regionów, których normalnie nie byłbyś w stanie.

Czy mogę korzystać z bezpłatnej sieci VPN??

Istnieje wiele darmowych usług VPN, z których niektóre są prowadzone przez prawdziwe firmy zajmujące się bezpieczeństwem w Internecie, takie jak Kaspersky. Jednak przy ich rozpatrywaniu często występują niewielkie problemy techniczne.

 1. Wiele bezpłatnych sieci VPN oferuje ograniczoną przepustowość
 2. Zazwyczaj dostępne są bardzo ograniczone lokalizacje i / lub serwery
 3. Bezpieczeństwo Twoich danych może być wątpliwe
 4. Jakość usług może być wątpliwa
 5. Zazwyczaj obowiązują ograniczenia

Rozważ to:

Bezpłatni usługodawcy muszą zarabiać na SOMEWHERE, a te firmy przetwarzają Twoje dane.

Ile kosztowałaby usługa VPN?

Wyłączając dostawców bezpłatnych usług VPN, prawdopodobnie można oczekiwać, że zapłacisz od 2 do 10 USD miesięcznie, w zależności od różnych czynników. Funkcje planu i okresy płatności często wpływają na cenę. Im dłuższy okres, za który zdecydujesz się zapłacić z góry, tym niższa będzie zwykle cena.

Weźmy przypadek NordVPN, którego ceny zależą od tego, jak długo wybierzesz okres. Płacąc miesięcznie, cena wynosi 11,95 USD, ale jeśli płacisz rocznie, cena spada do 5,74 USD miesięcznie. Wybór trzyletniego planu spada nawet do 2,75 USD miesięcznie, co jest doskonałą ceną.

cena nordvpn

Porównaj korzyści płynące z bycia związanym z usługą przez dwa lub trzy lata w porównaniu do oszczędności, które zyskasz w porównaniu do płacenia miesięcznie. Dokładnie w tym momencie najsłodszy punkt zależy od indywidualnych preferencji każdego z nas.

Czy mogę zapłacić bez karty kredytowej??

Karty kredytowe sprawiają, że nasze cyfrowe życie jest tak łatwe, ponieważ są niezawodnym środkiem przekazywania płatności sprzedawcom. Jednak jeśli chodzi o usługi VPN, może wydawać się nieco dziwne płacenie za anonimowość za pomocą metody, która z pewnością umożliwi identyfikację.

Na szczęście ostatnio niektórzy dostawcy usług zaczęli akceptować Bitcoin lub inną kryptowalutę jako płatność. Aby dowiedzieć się, czy usługodawca, którego wybierasz, akceptuje Bitcoin, sprawdź znak Bitcoin na stronie akceptowanych metod płatności w witrynie VPN.

wiele opcji płatności

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na metodę płatności Bitcoin, nie będzie automatycznego odnawiania i będziesz musiał przejść proces płatności przy każdym odnawianiu usługi.

Podsumowanie: czy naprawdę powinienem je zdobyć?

Dzisiejszy cyfrowy świat jest pełen niebezpieczeństw. Pomiędzy rządowym szpiegowaniem hakerów i oszustów, ukrywanie aktywności cyfrowej powinno być normą, a nie rozważaniem. Dotyczy to szczególnie sieci publicznych – takich jak pasmo GSM lub LTE Twojego operatora komórkowego – więc bądź mądry i korzystaj z VPN.

Pozwól, że podzielę się z Tobą bardzo prostym scenariuszem osobistego doświadczenia, które miałem przed kupieniem historii VPN. Po wydarzeniu siedziałem w kawiarni z tą młodą damą i rozmawialiśmy o bezpieczeństwie online. Zaskoczyła mnie, kiedy wspomniała, że ​​używa VPN nawet na swoim telefonie komórkowym, więc zapytałem ją, czy jej bezpieczeństwo jest naprawdę zagrożone.

Pokazała mi aplikację na swoim telefonie, która pokazała dziennik ponad 30 prób podsłuchu tego samego dnia i wyjaśniła, że ​​liczba ta rosła lub spadała w zależności od tego, gdzie była. To jest po prostu przerażające.

Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem sieci VPN do listy narzędzi bezpieczeństwa, zdecydowanie zalecamy to. Jeśli nie, nadal bardzo to zalecam. Jak pokazał nam niedawny atak Kracka, usługa VPN jest obecnie koniecznością. Bądź bezpieczny i nie żałuj.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  WP Reset - Resetowanie WordPress to proste!