Sanal Özel Ağlar (VPN’ler) güvenlik ve gizlilik için tasarlanmıştır, ancak gerçekten bir tane kullanmanız gerekir mi? Cevap gerçekten interneti kullanacağınız yere bağlıdır. Ülkeler İnternet kullanıcılarına karşı tutumlarında farklılık gösterir, bu yüzden Kanadalıların VPN’lere bakması gerekir?

Amerika Birleşik Devletleri’ne yakınlığı göz önüne alındığında, Kanada’nın İnternet sansürüyle ilgili benzer yönlere sıkıca yönelmesi pek de şaşırtıcı değil. Aslında, son birkaç yıldır Kanada hükümeti tarafından İnternet kullanıcıları üzerindeki düzenlemeyi artırmak için rahatsız edici hareketler olmuştur.

2023’de Kanada Yüksek Mahkemesi tarafından bir davanın kararı bunu açıkça gösterdi – Kanada’nın dünya çapında İnternet sansürüyle kabul ettiği. Buna ek olarak, P2P dosya paylaşımına katılmak isteyen kullanıcılar, korsanlıkla mücadele uygulayıcı firmalar dikkatlerini ülkeye getirdiklerinde kendilerini de dikkatle bulacaklar..

Kanada’daysanız ve bu hamleler hakkında endişelenmeye başlıyorsanız – çok gerçek olduğu için haklısınız.

Contents

Kanada Yüksek Mahkemesi Kararı İnternet Sansürü Onayı Gösteriyor

Teknik olarak doğrudan VPN’ler ve İnternet gizliliği ile ilgili olmasa da, son birkaç yıldır Kanada’daki gelişmeler endişe verici eğilimler göstermektedir. 2023 yılında Kanada Yüksek Mahkemesi tarafından verilen bir karar, bir şirketin belirli web sitelerinin engellenmesini zorlama çabalarını onayladı.

Bu çok özel bir davaya dayanmakla birlikte, yasal sistemin sansür eylemine başka bir biçimde sıkıca yaslanabileceğini göstermektedir. Mahkeme, ‘Google’ın Kanada’daki operasyonları nedeniyle Kanada mahkemelerinin yargı yetkisine tabi olduğunu’ düşündüğünden, karar Google’ı bile etkiledi.

Karar rahatsız ediciydi ve ülkede çok tehlikeli bir emsal teşkil etme tehlikesi taşıyor.

FairPlay Canada Web Sitesi Erişimini Engellemeye çalıştı

Geçen yıl olduğu gibi, Kanada’da bir telekomünikasyon ve eğlence şirketleri koalisyonu, telif hakkı ihlaline karıştığını iddia ettikleri web sitelerinin engellenmesini önermeye çalıştı. “FairPlay Canada” olarak adlandırılan grup, Kanada Radyo-televizyon ve Telekomünikasyon Komisyonu’na (CRTC) engellenecek sitelere liste göndermeye adanmış bir kuruluş oluşturmayı amaçladı..

En iyisi – koalisyonun hiçbir gözetimi olmazdı, yani temelde istediklerini yapabilirlerdi. Hareket, grubun yıl boyunca dünya çapında bantlanmış, telif hakkıyla korunan medyanın yasadışı akışının işletmelere zarar verdiğini iddia ettiği için ortaya çıktı..

Neyse ki, İnternet sansürünün kontrolünü ele geçirme konusundaki bu açık girişim çok eleştiriyle reddedildi. Yine de reddedilmesinin nedeni, CRTC’nin telif hakkı yasasının gözetiminde olmadığı iddiasıydı.

Bu endişe vericidir, çünkü FairPlay Canada gibi gruplar bu tür düzenlemeleri geçebilir – eğer doğru itiraz yolunu bulursa.

Kanada Zaten Korsanlıkla Mücadele Yasalarına Sahip Oldu

Dünyadaki ülkeler, telif hakkı yasasını uygulamalarında farklılık gösterir. Örneğin, birçoğu şirketlerin elindeki davalarla P2P dosya paylaşımcılarını peşinden koştuğunun farkında olacaktır. Kanada bu konuda farklı değil ve aslında bu konuda çok benzer yasal yönergelere sahip.

Bu geçmişte sadece telif hakkı yasalarını ihlal etmekle kalmayıp aynı zamanda söz konusu ihlallerin etkinleştiricisi olarak bile hareket eden web sitelerinin kapanmasına yol açtı. Bu unsurların hepsi kötüye kullanıma ve kötüye kullanıma açık bir sistem için malzemelerdir, kesinlikle kısıtlamalardan arındırılmış bir İnternetten zevk almaya çalışan Kanadalılar için kesinlikle iyi bir işaret değildir..

CSE Kanunun Üstünde Olduğunu Düşünüyor

İletişim Güvenliği Kuruluşu (ÖAM), geçmişte Kanada’da gözetim söz konusu olduğunda yasadışı davranmakla suçlanmıştır. En dikkat çekici olay, ülkede izin belgesi olmadan gözetim faaliyetleri yürüttüğü bilgisinin Snowden sızıntılarında ortaya çıkmasıydı..

Günümüze kadar, ÖAM ülkedeki gözetim faaliyetlerini sürdürmekte ve “Kanadalıların özel iletişim kayıtlarını tutmayı seçebileceğini” belirtmektedir. Bu, 2015 yılında Kanadalılarla ilgili bilgilerin yanlışlıkla müttefiklerle paylaşıldığı hafif bir hıçkırıkla sonuçlandı. Hata.

Kanada hükümeti ile eski bir ulusal güvenlik analisti Stephanie Carvin’in dediği gibi “Ulusal güvenlikle ilgili en önemli şeylerden biri pislik olmanıza izin verilmesidir”.

VPN’ler Kanada’da Hala Yasal

Neyse ki bu gözetleme kabuslarının ve potansiyel sansürün cevabı o kadar da zor değil – Bir VPN kullanın. Ve daha da iyisi, VPN’ler Kanada’da yasaldır.

Zaten sadece hükümet içinde değil, işletmelerde ve diğer birçok formda da yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Yine de bir uyarı var. Kanada merkezli bir VPN kullanmayı seçerseniz, hükümet VPN sağlayıcıyı gerektiğinde kullanıcı verilerini yayınlamaya zorlayabilir.

Çoğu VPN günlük tutmadıklarını iddia ederken, bunu bir tutam tuzla alın ve kullanıcı günlükleri ve diğer verilerle ilgili politikalara dikkat edin.

Kanada İçin Bir VPN’de Aradıklarımız

1. Gizlilik ve anonimlik

Zihninizde taze olarak paylaştığım daha belirgin korku hikayeleriyle, Kanada’daki kullanıcılar için bir VPN’nin gizlilik ve anonimlik yönlerine odaklanmanın gerçekten iyi bir fikir olduğunu öne sürmek benim için muhtemelen iyi bir zaman. Hem hükümetin hem de özel sektörün kullanıcılardan sonra gelmesi ile, bir VPN’nin verilerinizin ve etkinliklerinizin tam olarak olması gerektiği gibi tutulmasını sağlayabilmesi gerekir – özel.

  Yeni Zelanda 2023 İçin En İyi 8 VPN (Hız Test Edildi!)

Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri, yalnızca kayıt tutmama konusunda sıkı politikalara sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda veri saklama yasalarında eksik olan ülkelere dayanan VPN’lere de göz kulak olmaktır. Bu, beş göz ve on dört göz yargı yetkisindeki ülkeleri kesinlikle içermez.

2. Hız ve kararlılık

Kanada’da ortalama 100 Mbps hane hızı ile, VPN hızlarıyla ilgili büyük bir sorun olmamalı, çünkü neredeyse tüm üst düzey VPN servis sağlayıcıları bu karşılaştırmayı yönetebilmelidir.

Çoğu VPN sunucusu için gerçekten öncelikli bir yer olmamasına rağmen, bunun ABD’ye yakınlığı için iyi bir neden var. ABD’de Kanadalıların düşük gecikmeli bağlantı için kolayca erişebileceği daha fazla sunucu konumu olmasa bile, hemen hemen tüm VPN servis sağlayıcılarının en az bir tane olacaktır..

3. Güvenlik

VPN’lerdeki güvenlik alanı her yerde Kanadalılar için aynıdır. İdeal denge sadece sizin tarafınızdan, bir kullanıcı olarak bilinir. Daha düşük VPN hızları riski altında 256 bit şifrelemeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa daha fazla hız için bu çubuğu düşürmek mi istiyorsunuz??

Burada söz konusu olan: X VPN servis sağlayıcısı ayarlanabilir şifreleme oranları arasından seçim yapıyor mu? Muhtemelen bunun sizin için bir sorun olup olmadığını sormanız gerekir.

4. Coğrafi Konum sızdırma

ABD’de komşu olmasına rağmen, Kanadalılar hala ABD tarafından kısıtlanmış Netflix içeriğine erişemiyor. Bu, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların coğrafi konum sahteciliği için VPN kullanmasının nedenlerinden biridir. Neyse ki yakınlık, Netflix’in akışı için harika olan ABD tabanlı VPN’lere hızlı erişim anlamına geliyor.

Birçoğu genellikle onlar tarafından engellendiğinden, Netflix bağlantılarını destekleyen bir tanesine dikkat edin.

5. P2P desteği

Telif hakkı ihlalleri nedeniyle dosya paylaşımını kırma çabaları arttığından, bunun için bir VPN bağlantısı kullanmak da iyi bir fikir olacaktır. Tüm VPN’ler P2P ile iyi değildir, bu yüzden onu geniş çapta destekleyen veya hatta P2P optimize edilmiş sunuculara sahip olan biri iyi olur.

TorGuard veya NordVPN gibi P2P trafik yönergelerinin hizmet şartlarında açıkça belirtildiği VPN’lere dikkat edin.

Kanada için en iyi VPN’ler

Tüm VPN testlerimde olduğu gibi, hızlarını değerlendirmeden önce her zaman kendimi değerlendiriyorum. Aşağıdakiler, VPN bağlantısı etkin olmadan 500 Mbps’lik bir hizmet hattına dayalı gerçek geniş bant hızımdır:

Temel Hız (VPN Yok) - Kanada

(Burada taban çizgisi hız testi sonucunun tamamını görüntüleyin)

Malezya merkezli olduğum için, hızlarım Asya bölgesi VPN sunucularına yüksek bağlantı ve ABD ya da Avrupa’daki sunuculara bağlandığımda daha yavaş olacak. Bu test için size mesafe üzerindeki nispi hız hakkında fikir vermek için Kanada merkezli bir hız test sunucusuna bağlandım.

Gördüğünüz gibi, Kanada’ya VPN’siz bir bağlantı bana 160 Mbps’lik iyi bir hız kazandırıyor.

Not

 1. Fiyat 1 USD = 1.34 CAD döviz kuruna dayanmaktadır.
 2. Gösterilen fiyat 12 aylık aboneliklere dayanmaktadır. Daha uzun süre abone olduğunuzda fiyat daha ucuz olabilir.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

hız

İyi

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (CAD)

5.35 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Günlük yok
 • Öldürme anahtarı
 • 6 cihazı destekler

"Şık arayüzü, istikrarlı hızları ve fantastik uzun vadeli fiyat planları ile Nord, her VPN kullanıcısı için mükemmel bir seçimdir."

NordVPN hizmetlerini sürekli geliştiriyor ve 2023 onlar için çok heyecan verici bir yıl oldu. Fiyatlandırmalarında hafif bir artış olsa bile, son derece rekabetçi kalıyorlar ve bugün bu çok zorlu alanda gördüğümüz en ciddi kovalama teklifini sunuyorlar.

Birçok nedenden ötürü Kanada için En İyi VPN olarak mükemmel bir seçimdir. Birincisi, VPN’lerde olmak için iyi bir yer olan Panama’da bulunuyor olmaları. Bunun yanı sıra, NordVPN’in saygın bir ünü var ve birçok ülkede çok sayıda sunucuya sahip başka bir VPN sağlayıcısı.

Kesin kayıt tutmama politikası 256 bit askeri sınıf şifreleme ve mükemmel fiyat planları ile birleşerek neredeyse herkese direnmesi zor bir anlaşma sunuyor.

NordVPN Hız Testi - Kanada

NordVPN Hız Testi Kanada – Vancouver Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

34Mbps aşağı akış hızıyla NordVPN, bu test turunda ExpressVPN’den üstünlük sağlamayı başardı. Onları daha çekici yapan şey, sadece P2P trafiğine izin verin, ancak P2P trafiği için özel olarak optimize edilmiş sunuculara sahip olun!

Neden Bitcatcha’nın # 1 VPN olduğunu öğrenmek için NordVPN hakkındaki ayrıntılı incelememizi okuyun!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

hız

İyi

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (CAD)

11.15 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Açık denizde gizlilik koruması
 • Tam 256 bit şifreleme
 • 148 VPN konumu
  uTorrent Proxy Kurulumu: uTorrent, Socks5 proxy'si olmadan nasıl anonimleştirilir

"Bu VPN, BitCatcha’daki neredeyse tüm listelerimizin üstünde yer alıyor çünkü sadece çok geniş bir kriterde böyle iyi bir hizmet sunuyor – bir VPN için nadir!"

Şimdiye kadar test ettiğim en iyi VPN hizmetlerinden biri olan ExpressVPN, hangi ülke için sıraladığım önemli değil. Çok geniş bir sunucu konumu yelpazesine ve birçok sunucuya sahiptir. Daha da iyisi, veri saklama yasalarında gevşek olan İngiliz Virgin Adaları’na dayanıyor.

Hizmeti kapsamlı bir şekilde test ettim ve Kanadalılar için en iyi VPN servis sağlayıcısı olarak tavsiye etmekten çekinmem. ExpressVPN stabildir ve iyi bir cihaz yelpazesine erişim sağlar.

ExpressVPN Hız Testi - Kanada

ExpressVPN Hız Testi Kanada – Toronto Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Ne kadar iyi olduğuna dair bir fikir olarak, VPN olmadan varsayılan hat hızımı ExpressVPN kapalı testiyle aynı konuma karşılaştırdım. ExpressVPN açıkken ve Kanada’daki bir sunucuya bağlıyken 25 Mbps’lik bir aşağı akış hızı ekledim.

Yine, burada dikkat çeken bir şey, Kanada’ya olabildiğince uzağa olan gerçek mesafem. ExpressVPN’in bu durumda gösterdiği performans, normalde onlardan beklediğim ile uyuşmuyor.

Neden en iyi seçimlerimizden biri olduğunu görmek için ExpressVPN hakkındaki tam incelememizi okuyun!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (CAD)

2.59 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Multi-Hop bağlantısı
 • Birçok platformu destekler
 • Günlük yok

"Fırfırlar içermeyen ve performansta tutarlı olan Surfshark, güçlü bir yaklaşan yarışmacı olarak adını yapıyor."

Surfshark, 2023’in sonlarında devreye giren iş için yeni olabilir, ancak bir patlama ile ortaya çıktı. 60 tek ülkede 1.000’den az sunucuya sahip olsa bile, hız testlerimizde gösterildiği gibi güçlü ve istikrarlı bağlantılar sunmayı başarıyor.

Ayrıca P2P / torrentleri yönetebilir ve Netflix gibi film akışı siteleri için çok bölgeli içerik sunabilirler. Benim için Netflix’in kutsal kâsesi ABD bölge içeriğidir ve son yarım yıldır Surfshark’tan tıkınırcasına giderim sorunsuz bir şekilde.

Surfshark ayrıca bu hizmete iki yıllık planlarında mükemmel bir fiyat noktası sunuyor. Buna bir göz atın, millet, daha fazla zaman geçtikçe listelerimize doğru gidiyor olabilir!

Surfshark hakkındaki kapsamlı incelememizde mükemmellik hakkında daha fazla bilgi edinin!

surfshark hız testi Kanada

Surfshark Hız Testi Kanada – Toronto Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (CAD)

6.69 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için tasarlandı
 • TorGuard gizlilik proxy’si
 • 5 bağlantıyı destekler

"P2P dosya paylaşımı için en iyi VPN’lerden biri olan TorGuard, Kanada’daki tüm P2P kullanıcıları için bir zorunluluktur."

TorGuard’ın yerleştirilmesinde en önemli belirleyici faktörlerden biri, çok P2P dostu bir VPN servis sağlayıcısı olmasıdır. Kullanıcıya bakan tarafta çok fazla bling yok, ancak performansta dikkat çekici.

TorGuard ve birçok rakip arasında, tercih ettiğiniz şifreleme düzeyini seçmenize izin vermesi açısından önemli bir fark vardır. Bu, P2P kullanıcıları için şifrelemeyi bir çentiği azaltabileceğiniz ve istediğiniz zaman daha yüksek torrent hızlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir!

Bunun yanı sıra, TorGuard’ın istikrarlı hızlar, çoklu platform yeteneği ve VPN engelleyicilerini atlama yeteneği gibi başka birçok kurtarıcı özelliği var.

TorGuard Hız Testi - Kanada

TorGuard Hız Testi Kanada – Vancouver Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Kanada için en iyi üç VPN’den biri olan TorGuard, elbette belirli hız gereksinimlerini karşıladı. Bu, test sonucumda Vancouver tabanlı bir VPN sunucusundan gösterdi ve yine Kanadalılar, hız oranını ABD tabanlı sunucularla eşleştirebilmelidir.

Tek dezavantajı, modern uygulamaların şıklığına alışmış genç kullanıcılar için TorGuard arayüzünün geçmişten bir şeye benzeyeceği.

Daha fazla bilgi için TorGuard ile ilgili kapsamlı analizimizi okuyun!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

hız

Yoksul

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (CAD)

4.69 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Veri sıkıştırması sunar
 • Reklam engelleme
 • 7 cihazı destekler

"CyberGhost güvenli ve özel hizmet sunar, ancak ExpressVPN’in beğenileriyle bu denli eşit değildir."

CyberGhosties onlardan memnun ve kesinlikle pazarlamalarında kalça ve iyimser olmaya çalıştılar. Bu, VPN endüstrisindeki daha iyi bilinen isimlerden biri, ancak kişisel olarak, birazcık biraz aşırıya kaçmış olabileceklerini hissediyorum.

Akıllıca CyberGhost iyi konuşma konuşuyor ama onlarla test geçtikten sonra küçük bir tutam tuz tavsiye. Bunun bir sıralama listesi olduğunu unutmayın, bu yüzden beklentilerim oldukça yüksek.

CyberGhost Hız Testi - Kanada

CyberGhost Hız Testi Kanada – Vancouver Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Kanadalılar, CyberGhost sunucularının çoğunun AB bölgesinde olduğunu, ancak neyse ki ABD tarafının da olduğunu not etmelidir. Bu, belki de biraz daha sınırlı olduğu Asya bölgesinden olanlar dışında geniş bir kitleye hitap ediyor.

Ne yazık ki, hız testi sonuçları Kanada için uygun görünmüyor ve 5Mbps’lik kullanılabilir hızları zorlukla ekledim. Birkaç yıl önce, bu fena olurdu, ama bugünün yüksek hızlı geniş bant döneminde – neredeyse dayanılmaz.

  UTorrent Nasıl Tamamen Yapılır ☠ ANONYMOUS ☠

Daha fazla bilgi için CyberGhost hakkındaki tam incelememize bakın!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (CAD)

8.70 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Zorunlu 256 bit şifreleme
 • Sınırsız P2P
 • 10 cihazı destekler

"Paranoyak için harika, ancak Kanada merkezli kullanıcılar için belki de listenin başında olmayacak, IPVanish oldukça pazarlanmış ancak zayıf bir şekilde destekleniyor."

IPVanish son zamanlarda, bazı talihsiz olaylardan dolayı büyük ölçüde acı çekti… diyelim ki, talihsiz olaylar. Bununla birlikte, yeni yönetim altında olduklarını ve umarım bu tür şeylerin geçmişlerinde sadece hız tümsekleri haline geleceğini unutmayın..

Bu olayları bir kenara bırakarak, sahada bir VPN devi olarak kalırlar ve etkileyici hızlara sahiptirler. Neyse ki, hızları hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa, istisnasız herkese 256 bit şifrelemeyi zorladıkları için yapabileceğiniz çok şey yoktur..

IPVanish Hız Testi - Kanada

IPVanish Hız Testi Kanada – Vancouver Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Bahsettiğim gibi, IPVanish, onlar hakkında ne sevdiğinizi söyleyin, bazı ilginç hızlar sunuyor. Bu sayılar kesinlikle onları Kanada için en iyi VPN listemize koyabilir. Malezya’daki konumum ve Kanada sunucusundan testi çalıştırdığımda çok güçlü bir 41Mbps hız aldım.

Bu, ABD gibi onlara yakın olan sunuculara bağlanacak Kanadalılar için iyi bir seçimdir. Burada bir büyük kusur kötü olan müşteri hizmetleri olduğunu. Bir Batı ülkesindeyseniz ve belirli bir destek standardı bekliyorsanız, IPVanish burada par.

Daha fazla bilgi için IPVanish ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyun!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (CAD)

4.54 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • WireGuard protokolünü destekler
 • P2P trafiğine izin verir
 • Trafiği izlemiyor

"Güvenilir ve güvenlik özelliklerinin iyi bir karışımıyla gelen PureVPN, AB yargı yetkisine dayanıyor."

PureVPN, hızlı, hızlı ve daha hızlı VPN hızlarına odaklanmış gibi görünen nadir servislerden biridir. 500Mbps’ye kadar hat hızlarını desteklemek için lanse edildi, ancak bu iddianın gerçekten ne kadar ileri gittiğini tahmin etmek bazı durumlarda.

PureVPN Hız Testi - Kanada

PureVPN Hız Testi Kanada – Vancouver Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Onları denemenin en büyük yararı, şu anda pazarda, OpenVPN’den önce ışık yılı olduğu düşünülen yeni nesil bir protokol olan WireGuard protokolüne erişime izin veren birkaç kişiden biri olması. Bununla birlikte, kapsamı biraz sınırlı, sadece beş ülkede varlığını sürdürüyor.

Bir Vancouver VPN sunucusuna bağlandığımda, dünyanın en iyi sonuçları değil, birçok kullanıcı için hala işe yarayacak bir şey olan 20 Mbps’ye yaklaşabildim. Zaman içinde bu, WireGuard’ın uygulanmasına tamamen devam etmeye karar verirse değişecektir, ancak daha sonra, diğer VPN servis sağlayıcıları da değişecektir..

8. En hızlıVPN

https://fastestvpn.com

FastestVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (CAD)

1.11 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için optimize edilmiş sunucular
 • Sunucu atlamayı sağlar
 • 10 cihazı destekler

"FastestVPN en hızlı değil, ama kesinlikle zor bir değer teklifi sunuyor."

FastestVPN test ettiğim en hızlı değil, aynı zamanda en yavaş olanı da değil. Birçok üst düzey VPN’lere kıyasla bağlantınızı çalıştırmak için daha sınırlı ülkeler sunar, ancak ayda 83 sent kadar düşük fiyatlarla çalmaktır. Ayrıca P2P optimizasyon sunucuları var, bu da onları iyi yapıyor.

Düşük fiyatların ciddi bir dezavantajı var ve bu, coğrafi engellemeyi aşmada sınırlı performans. Sonunda FastestVPN’in Netflix ABD içeriğine veya İngiltere’nin BBC iPlayer’ına erişmenize izin veremeyeceğini keşfettik – bummer!

Daha fazla bilgi edinmek için FastestVPN incelememize gidin!

Kanada’da Gerçekten Bir VPN’ye İhtiyacım Var?

Bu konuya ilk yaklaştığımda, ilgimi çeken belirli alanlara odaklandığım için biraz ayrılmıştım. Kanada’daki manzarayı keşfederken bulduğum şeyden oldukça endişeliydim ve ilk düşüncem, bu pazar için arkadaşlarımıza bir şeyler önermek zorunda olduğumdu..

Düşünme üzerine, senaryonun dünyanın çeşitli ülkelerinde aynı anda oynandığını fark ettim. Malezya’nın ana üssünde bile, artan sansüre doğru endişe verici hareketler yapılıyor vb..

Bununla birlikte, Kanadalıların mevcut durumu değerlendirmelerini ve kendilerini korumak için bu listedeki VPN’lerden birine bakmayı ciddi olarak düşünmelerini gerçekten öneriyorum. Dünyadaki durum kasvetli, dostlarım, üzgünümden daha güvenli.

Özetlemek gerekirse, Kanada için ilk 3 VPN:

HIZ

GÜVENLİK & GİZLİLİK

FİYAT / MO

NordVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

CA $ 5.35

VPN ZİYARETİ

ExpressVPN

İyi

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

CA $ 11.15

VPN ZİYARETİ

Surfshark

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

CA $ 2.59

VPN ZİYARETİ

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me