תאר לעצמך לקחת כל מבקר בודד באתר שלך ולשפוך אותם למשפך ענק.

אלפי לקוחות נשפכים לפסגה, ומתחתים בצורה מסודרת. קניית המוצר שלך תוך כדי.

נשמע שמערכת מושלמת לא? ובכן, זו התוכנית בכל מקרה! בסדרת הפוסטים הזו אנו בוחנים להכפיל את ההמרות שלך. אחת הדרכים המהירות לעשות זאת היא לחבר משפך מכירות דולף.

מהו משפך מכירות?

משפך מכירות הוא דרך קלה לדמיין את ההמרות שלך. החלק העליון הוא רחב ורחב, המייצג את כל אדם שבא במגע עם המותג או האתר שלך.

משפך מכירות
קרדיט תמונה: Sparkitects.com

אנו משתמשים במטאפורה זו מכיוון שאתה רוצה שפסגה רחבה שתתפוס אנשים מכל המקום ותעל אותם למטרה אחת מאוד ספציפית.

ברגע שהם נמצאים במשפך שלך (באתר האינטרנט שלך), הם מתרחקים ככל שהפער מתמעט. כאן הם לומדים יותר על המותג שלך ועל המוצר שלך. אתה משכנע אותם לקנות, ומכוון אותם ליעד הסופי.

הצורה מייצגת גם את מספר האנשים לאורך הדרך. באופן בלתי נמנע, תאבד אנשים כשאתה יורד. המבקרים יחליטו שהם לא מעוניינים במוצר שלך, או שהם יוסחו במסע. כך שבכל שלב, המשפך הופך להיות צר יותר.

לבסוף, הלקוחות הרווחיים ביותר מופיעים בתחתית. זה בדרך כלל רק חלק קטן מהמספרים העצומים שנכנסו למשפך. אבל אלה הלקוחות החשובים ביותר שלך.

הלקוח שמגיע לתחתית הם הסופרפאנשים שלך!

משפכי מכירות הם נהדרים מכיוון שהם מנפים את הלקוחות הטובים ביותר המוחלטים שלך (אולי עליהם לקרוא לזה “נפת מכירות”?)

בעלי אתרים משתמשים במשפך המכירות כדי לבודד כמות קטנה של סופרפנים. אלה האנשים שיקנו את המוצר היקר ביותר שלך ויחזרו שוב ושוב.

בואו נבנה את משפך המכירות שלכם

הטופ

החלק העליון של משפך המכירות שלך הוא החלק הרחב ביותר. זה נועד לתפוס כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים. החלק העליון הזה כולל כל מי שאי פעם בא במגע עם המותג שלך. הכל קשור למודעות ושיווק.

נניח שאתה מנהל קמפיין פרסום בפייסבוק, והוא מגיע למאה אלף איש. אנו קוראים לאנשים אלה לידים והם מייצגים את החלק העליון של המשפך שלך.

המטרה שלך היא למצוא כמה שיותר לידים. אבל, אתה צריך גם לידים ממוקדים, או לידים ‘מוסמכים’. זהו שיחה מדוברת עבור אנשים שמעוניינים באופן פעיל במה שאתה מוכר. על ידי חיפוש אחר לידים ‘מוסמכים’, אתה מגדיל משמעותית את הסבירות שאנשים יגיעו לתחתית.

האמצע

החלק האמצעי הוא המקום בו אתה הופך את הפניות הראשוניות הללו לפוטנציאלים. זה הופך אורחים מזדמנים ללקוחות מעוניינים. כאן תוכלו לעזור לאנשים להבין מה אתם עושים ולקרב אותם למוצר הסופי שלכם.

למרבה הצער, זה המקום בו מרבית העסקים מאבדים את ההובלות שלהם, אז שימו לב.

קשה מאוד למכור את המוצר או השירות היקר ביותר שלך מייד. אז באמצע המשפך אתה רוצה למסור מידע רב ולקדם מוצרי תמיכה קטנים יותר. אתה צריך דברים שמתחילים לטפח את הלקוחות שלך. אתה צריך לבנות כאן אמון ואמינות.

זה המקום בו אתה מתחיל ללכוד נתוני לקוחות ולבצע את ההמרות הקטנות הראשונות. אתה יכול להציע ספר אלקטרוני או ניסיון חינם בתמורה לכתובת דוא”ל, למשל.

אמצע המשפך עוסק בחינוך והשראה של אנשים. זה קשור למכירות קטנות, המרות קטנות ואיסוף נתונים. הפוך מבקרים מזדמנים ללקוחות אמיתיים.

התחתית

החלק התחתון של המשפך הוא המטרה הסופית שלך. אתה רוצה שכמה שיותר אנשים יגיעו לנקודה זו. כאשר הלקוחות מגיעים לתחתית המשפך, הם נוקטים בפעולות גדולות.

בניתם את האמון שלהם. מכרת מוצר תמיכה אחד או שניים ובנית מערכת יחסים לאורך הדרך. הם מוכנים לקנות ממך את המוצר המובחר.

הלקוחות שמגיעים לתחתית משפך המכירות שלך הם הסופרפאנשים שלך. אתה זקוק רק למספר סופרפנים שקונים את המוצר היקר והמיוקר שלך כדי שיהיה הכל כדאי.

דוגמא עם נתונים קשים קשים

הכל מסביר זאת היטב, אבל איך זה עובד בחיים האמיתיים? בואו נסתכל על דוגמא המבוססת על שיעורי קליקים וממוצע להמרה. נניח שאתה מנהל פרסום בפייסבוק שעולה 100 $ (הממוצע מגיע ל 100,000 איש)

חלק עליון

הפרסום בפייסבוק מגיע למאה אלף איש
1% לוחצים לאתר שלך וקוראים בלוג (1,000 איש)
10% מוריד את הספר האלקטרוני שלך ונרשם לדואר (100)
10% מהם קונים את מוצר התמיכה שלך במחיר של $ 10 (10)
10% קנו את מוצר הפרימיום שלך במחיר של $ 50 (1)

בתחתית

כל עסק הוא שונה, אבל אתה מבין איך המשפך נשמט לכמה לקוחות גדולים מההתחלה העצומה של 100,000.

זה נשמע קטן, אבל על סמך המשפך הזה הרווחת 50 דולר. צברת גם 100 הרשמות לדוא”ל. לא רע!

עכשיו אתה יודע את שיעור הקליקים הממוצע והמכירות של אתר האינטרנט שלך, אתה יכול להגדיל את זה בגדול.

כיצד לחבר משפך מכירות דולף

למרבה הצער, אין כזה משפך עמיד למים במכירות מקוונות. כפי שניתן לראות בדוגמה, אנו מאבדים אלפי הפניות במסע שלנו, ומבצעים מכירת פרימיום אחת בלבד. אז איך מחברים את הפערים?

תופסת דליפות

השלב הראשון הוא ניתוח המשפך הקיים שלך. כפי שתוכלו לראות בדוגמה, תוכלו לאתר באופן פעיל היכן שהמשתמשים נופלים. אז העבודה הראשונה שלך היא לנתח מהיכן מגיעות ההדלפות הגדולות שלך. האם זה בחלק העליון של המשפך, האמצעי או התחתון?

עכשיו מגיע הקטע החכם. אם תגדיר את המשפך כפי שהסברתי, עליך ללכוד הרבה כתובות דוא”ל בחלק האמצעי. גם לאחר שנטשו את האתר שלך, אתה יכול לשלוח להם עדכונים ועלוני מידע בזמן. זה מחזיר אותם לחלק העליון של המשפך!

לגבי מי שלא נרשם לשום דבר, אתה יכול להחזיר אותם גם כן. הגדר קובצי Cookie באתר שלך למבקרי המעקב שלך. לאחר מכן הגדר סדרה של מודעות מקוונות ש’מגזרים מחדש ‘את אותם לידים ממש. על ידי שליחת מודעות למי שכבר היה באתר שלך, אתה מחזיר אותן גם למשפך.

כאשר המשפך דולף, תפוס אותם והחזיר את כולם לראש.

משפך מכירות טוב לוכד כמה שיותר לידים מוסמכים. זה מסנן אותם דרך האינטרנט המובנה בקפידה שלך עם מידע, מוצרי תמיכה וחינמיות חינם. לבסוף הסופרפנים מופיעים בתחתית, קונים את מוצר הפרימיום שלך.

פשוט.

אשמח לשמוע על משפכי המכירות שלך! קוראים, תודיעו לי איך נראה המסע המושלם שלכם.

בשלב הבא, בדוק כיצד ליצור מגנט מוביל שאי אפשר לעמוד בפניו המגביר את הרשמות הדואר האלקטרוני.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me