TorGuard VPN

TorGuard VPN

https://torguard.net/

tl; dr

TorGuard je trochu odlišný od väčšiny ponúk VPN, pretože bol navrhnutý špeciálne pre používateľov zdieľania súborov P2P. Je tiež dostatočne flexibilný, aby okrem obvyklých balíkov ponúka celý rad možností – od vyhradených adries IP až po pridanie ďalších zariadení na účet..

Hodnotenie TorGuard: 7 výhod a 2 nevýhody používania TorGuard VPN

TorGuard VPN je možno trochu obskurnejšie meno v našom zozname VPN, ale to v žiadnom prípade nie je ukazovateľom jeho skutočnej hodnoty. Je to však jedna z novších značiek a začala sa až v roku 2012.

Napriek skalnému štartu vďaka prekážkam, ktoré im bránia platobné spoločnosti ako PayPal, TorGuard rýchlo rástol a dnes ponúka svojim klientom prístup na internet prostredníctvom viac ako 3 000 serverov vo viac ako 50 krajinách..

Čo sa nám páči na TorGuard VPN

1. Fantastická dostupnosť a bezpečnosť

TorGuard je poskytovateľ služieb VPN spoločnosti Nevis v Západnej Indii. Pre používateľov služby je to dobrá vec z dôvodu kombinácie dvoch faktorov. Po prvé, TorGuard pre teba jasne uviedol, že má prísnu politiku neprihlasovania.

Poznámka

Kvôli hroziacim blokádam VPN, prísnejším obmedzeniam a vládnym hrozbám v dôsledku zásahu vlády Číny voči poskytovateľom služieb VPN v krajine, sa spoločnosť TorGuard VPN tento rok rozhodla odstrániť všetky svoje servery na pevninskej Číne.

Spoločnosť ponúka bezpečnosť prostredníctvom OpenVPN, ktorý sám podporuje mnoho typov šifrovania. Všeobecným pravidlom je, že so zvyšujúcou sa úrovňou šifrovania má rýchlosť tendenciu trochu trpieť. Máte na výber z toho, čo je najlepšie pre vaše vlastné použitie.

Možnosti šifrovania sa pohybujú od žiadneho až po AES-256 bit. Normálne platí, že čím vyššia je úroveň šifrovania, tým väčší bude dopad na rýchlosť vášho pripojenia. S celým radom možností môžete vyvážiť svoju potrebu rýchlosti a bezpečnosti v rôznych časoch.

1.1. Kill Switch môže byť špecifický pre aplikáciu

Na rozdiel od niektorých poskytovateľov služieb VPN, ktorí ponúkajú všeobecné prepínače zabíjania, prepínač zabíjania TorGuard je trochu iný. Tento prepínač zaberania, ktorý sa nachádza v aplikácii ako možnosť, vám ponúka možnosť ukončiť konkrétne procesy v prípade kompromisu s pripojením VPN.

Napríklad si môžete zvoliť nechať aplikáciu ukončiť firefox.exe a bittorrent.exe, ak dôjde k výpadku pripojenia k VPN, ale nechajú bežať všetky ostatné procesy. Okrem toho si môžete tiež zvoliť, aby aplikácia po zatvorení klienta TorGuard úplne vypla pripojenie na internet.

1.2. Extra bezpečnostné možnosti

Aj keď jej služba VPN už ponúka rôzne šifrovacie protokoly, TorGuard stále odporúča, aby ste podnikli kroky ešte ďalej, ak chcete väčšiu bezpečnosť..

Jednou z takýchto metód by bolo smerovanie aplikácií cez proxy. Môže to byť SOCKS5, SSL alebo dokonca HTTP proxy – ďalšie služby dostupné aj prostredníctvom TorGuard.

Posledným krokom, ktorý spoločnosť odporúča, je využitie smerovača VPN. Aj keď by to technicky znamenalo, že by bola všetka vaša komunikácia cez tento smerovač šifrovaná, môžete sa rozhodnúť pre dvojitú ochranu pripojením k serveru proxy alebo VPN prostredníctvom smerovača VPN..

Poznámka

Spustenie služby VPN na vašom smerovači vám pomôže prekonať limit súčasného pripojenia zariadenia, ktorý väčšina VPN zavedie. Nevýhodou však je. Takmer vo všetkých prípadoch (najmä v prípade všeobecných smerovačov používaných v domácnosti) to spomalí váš internetový prenos v porovnaní s prípadom, keď by ste spúšťali aplikácie VPN špecifické pre dané zariadenie. Je to tak preto, že smerovače sú menej schopné zvládnuť šifrovanie údajov potrebné v reálnom čase, čím sa spomalí rýchlosť prenosu údajov.

2. Nasaditeľné na všetkých hlavných platformách

TorGuard ponúka aplikácie pre stolné a mobilné platformy, ktoré sa dajú nasadiť naprieč zariadeniami Microsoft, Apple a Linux. Okrem toho ju však môžete nainštalovať aj na smerovač. Aj keď spoločnosť propaguje smerovače VPN s predbleskovou technológiou TorGuard, môžete ju nastaviť na najmodernejších smerovačoch.

Na základe toho, aký router máte, môžu existovať obmedzenia. TorGuard však ponúka vedomostnú základňu, ktorá umožňuje manuálne nastavenie viacerých zariadení. Existuje veľa, ktoré sú podporované, ale v prípade záujmu stačí skontrolovať ich vedomostnú základňu.

Ak ste spustili vlastný firmvér, napríklad Tomato alebo DD-WRT, ešte lepšie, pretože spoločnosť pre vás pripravila nástroje na nastavenie smerovača..

3. Prekonáva VPN blokátory pomocou tajného režimu

Hoci siete VPN môžu pomôcť anonymizovať vašu aktivitu na internete, mnoho spoločností (a dokonca aj niektoré vlády) sa snaží prekonať túto situáciu, aby efektívnejšie blokovalo používanie VPN. Dôvodom môže byť to, že prenos VPN má často určité vlastnosti – napríklad hlavička, ktorá sa dodáva so šifrovaním SSL / TLS..

Na vyriešenie tohto problému má TorGuard tzv. „Tajný režim“ (skutočná funkcia v klientovi Windows sa nazýva „sTunnel“), ktorá tieto informácie odstráni a potom sa pokúsi presmerovať prenos cez ďalšie obvyklejšie porty. Z tohto dôvodu je známe, že TorGuard prekonáva lepšie geolokačné obmedzenia ako ostatní.

4. Rýchle a stabilné rýchlosti

Predtým, ako budete čítať v tejto časti, nezabúdajte, že moja súčasná rýchlosť širokopásmového pripojenia je obmedzená na teoretickú rýchlosť 50 Mb / s, z čoho môžem vo všeobecnosti dosahovať rýchlosť 40 až 45 Mb / s. Pokiaľ ide o rýchlosti servera TorGuard, ktoré sú RÝCHLE, nie je pre mňa veľa podrobností.

Zo všetkých hlavných miest na celom svete som bol schopný dosiahnuť veľmi silné a stabilné rýchlosti až 40-nepárne Mbps, s výnimkou serverov v Afrike. Aby som bol spravodlivý, žiadna z VPN, ktoré som doteraz testoval, v skutočnosti z nejakého dôvodu nemá veľmi rýchle a stabilné rýchlosti v Afrike.

Výsledok testu rýchlosti na serveri Malajzia

Test rýchlosti na serveri Ázia – Malajzia

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Melbourne

Rýchlostný test Austrália – Melbourne Server

Výsledok rýchlej skúšky na serveri New York

Test rýchlosti v Severnej Amerike – server New York

*Poznámka: Aj keď tento výsledok rýchlosti nie je vynikajúci, vezmite ho so špetkou soli, kým si neprečítate časť o podpore zákazníkov

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Johannesburg

Test rýchlosti v Afrike – server Johannesburg

Výsledok rýchlej skúšky na serveri v Londýne

Test rýchlosti v Európe – London Server

Znova, pretože rýchlosti boli silné a stabilné, bolo samozrejmé, že streamovanie videa bolo v poriadku. Streamovanie YouTube pre 2k a 4k HD fungovalo dobre a bolo plynulé a bezbolestné. Stačí si vziať celkovú skúsenosť s výkonom a premietne sa to do vášho výkonu streamovania videa.

Streamujte 4k videa na serveri TorGuard VPN

5. Slušné ceny & Možnosti platby Galore

MonthlyQuarterlyYearly
Cena / mo $ 9,99 6,66 $ $ 4,99
Celková suma 9,99 $ 19,99 $ 59,99 $
Fakturačný cyklus 1 mesiac 3 mesiace 12 mesiac

Pri mesačných platbách od 9,99 dolárov mesačne je TorGuard vo svojom výkone a rozsahu funkcií relatívne lacný. Podľa ich platobných plánov platíte menej, čím dlhšie platíte za program, do ktorého sa zaregistrujete. V súčasnosti je ich najlepšou dohodou ročná platba vo výške 59,99 dolárov, čo predstavuje približne 5 dolárov mesačne.

Aj keď to nemusí byť v rade lacných nečistôt, osobne mám pocit, že je to rozumná rovnováha. Namiesto toho, aby používatelia nútili zaregistrovať sa na smiešne dlhé časové obdobie za ceny na najnižšej úrovni, ponúka TorGuard niečo, čo sedí uprostred.

Aj keď som fanúšikom vysokých cien, existuje veľmi malá šanca, že ma zaviažu na trojročnú zmluvu na všetko.

Okrem toho má TorGuard aj ďalšie ponuky, ktoré si môžete vybrať pri registrácii. Tieto siahajú od statických IP adries (niektoré dokonca aj na konkrétnych miestach) a dokonca môžete zvýšiť počet zariadení na svojom účte – samozrejme za poplatok.

Možnosti nákupu TorGuard VPN
Možnosti nákupu TorGuard VPN
Možnosti nákupu TorGuard VPN

Ale tam, kde TorGuard skutočne svieti, je jeho platobná možnosť. Už som videl, že poskytovateľ služieb má predtým k dispozícii toľko platobných možností. Je pravda, že mnohí začínajú akceptovať kryptomenu a títo chlapci jednoducho nechodia cestou bitcoínov..

Podľa toho, čo vidím, ich možnosti platby zahŕňajú Litecoin, Blackcoin a 22 ďalších typov kryptomeny. To je okrem bežných kreditných kariet, PayPal, platobnej steny a dokonca aj možností darčekových kariet.

6. VPN postavená s P2P v mysli

Aj keď je to často ťažké dokázať, keď sa TorGuard prvýkrát začal, mali problémy s prácou s poskytovateľmi platieb z dôvodu ich otvoreného nároku na zabudovanie do zdieľačov súborov P2P. Mnoho spoločností to spája so softvérovým pirátstvom a inými porušeniami autorských práv a bolo mu ľúto, že s nimi súvisí.

V skutočnosti PayPal najprv pozastavil svoj účet z tohto dôvodu, čo údajne viedlo k tomu, že TorGuard mal zmrazené prostriedky okolo 2 500 dolárov. Nakoniec to bolo vyriešené, ale nie skôr, ako sa vykonala rozsiahla kontrola zákonnosti PayPal.

Dnes TorGuard bezpečne prijíma mnoho druhov platieb a stále sa veľmi zameriava na P2P, takže Torrent v pokoji!

Ako vravia;

Dôveryhodnosť je nevyhnutná kvalita pri hľadaní neúnavného poskytovateľa VPN. TorGuard je úplne vopred informovaný o našich podmienkach a víta zákazníkov akýmkoľvek z našich balíkov služieb VPN na torrent, streamovanie a sťahovanie do obsahu ich srdca bez ďalších poplatkov.

7. Úžasne efektívny a efektívny zákaznícky servis

Kvôli nedávnej zlej skúsenosti, ktorú som mal s iným poskytovateľom služieb, som musel jednoducho vyskúšať zákaznícky servis TorGuard. Namiesto toho, aby som zadal podporný lístok, išiel som priamo k ich zákazníckemu agentovi na hlavnej stránke ich webových stránok a vyskúšal som ho.

K môjmu prekvapeniu bola nielen reakcia v priebehu jednej minúty, ale aj ich predný personál mi pomohol bez toho, aby ma museli odkázať na tím technickej podpory.!

Dali rýchle, jasné a veľmi užitočné pokyny, ktoré mi umožnili prekonať problémy s rýchlosťou, ktoré som mal so servermi v Južnej Afrike, a zdvojnásobiť rýchlosť pripojenia. To všetko sa uskutočnilo za menej ako päť minút.

Zákaznícka podpora TorGuard

Čo sa nám na TorGuard VPN nepáčilo

1. Dáta vyzerajúce rozhranie

Ako už mnohí ľudia predtým komentovali, som trochu dinosaurom v oblasti techniky. Aj keď pripúšťam, že je to pravda, stále (relatívne) držím krok s dobou a viem, ako vyzerá jednoduché a dôstojné užívateľské rozhranie – a nebolo to tak.

Rozhranie TorGuard

Môj prvý dojem po otvorení klienta Windows TorGuard nebol dobrý. Cítil som sa, akoby som bol temperamentný v čase späť do začiatku 2000 rokov, keď bol Windows v plienkach. Možno nie je to také zlé, ale dobre, takto som sa cítil.

TorGuard na rozhraní starých okien

* Cítite sa podobne? Možno nie celkom, ale získate nápad (zdroj: Wikipedia)

V tomto oblaku je však strieborná podšívka. Po bližšom pohľade na rozhranie som si uvedomil, že toto rozhranie má potenciál. Väčšina z tých, ktoré som doteraz používal, bola výrazne „otupená“, takže používatelia nemohli sami sebe príliš poškodiť..

Rozhranie TorGuard ponúka toľko možností, že niekto, kto vie, čo robia, by mal úžasný deň. Zároveň, ak ste nevedeli, čo robíte – stačí kliknúť na pripojenie a bude to fungovať.

2. Môže vyžadovať určité technické znalosti

Trochu som váhal uviesť tento zoznam ako „Con“, pretože pre niektorých, ktorí majú zručnosti, TorGuard ponúka viac možností. Napriek tomu, že väčšina ľudí tam pravdepodobne nebude, je to tak. Ak ste nováčikom v oblasti VPN a základných sietí a zabezpečenia, môže sa TorGuard spočiatku zdať trochu skľučujúci.

V aplikácii Windows sú k dispozícii veľmi podrobné možnosti, ktoré niektorých ľudí jednoducho zastrašia. Ak ich jednoducho prehliadnete a jednoducho si vyberiete server a kliknete na pripojenie, budete v poriadku.

Zrátané a podčiarknuté: Budem platiť za TorGuard VPN?

Pokiaľ ide o rýchlosť, stabilitu a potenciál, musím povedať, že TorGuard sa radí na prvé miesto v mojom zozname dobrých sietí VPN. Jedinou vecou, ​​na ktorú som nemal radosť, bol návrh rozhrania. Ak som k sebe úprimný, je smiešne sa s tým vyrovnať, ale je to tak.

Nemôžem pochopiť, že spoločnosť potopila veľa peňazí na fantastický produkt, napriek tomu sa nemôžem pozrieť a cítiť, akoby bola mimo stredoveku. Je to nepríjemné a môj OCD ma udrie vo vlnách.

Čo ma najviac potešilo, keď som získal rýchle a stabilné pripojenia a rýchlosti torrentu. Viem, že tento proces pravdepodobne nebude taký hladký a bezbolestný pre všetkých, pretože naše konfigurácie sa líšia, existuje však tento potenciál.

Aj keď ich ceny neklesnú lacno, nie sú to také, ktoré by som nazval hornou líniou. Či už za to zaplatím alebo nie, zostáva hodenie mincí – len kvôli rozhraniu, ale to som len ja.

Ak to vidíte v minulosti, bolo by to vo váš prospech a TorGuard je určite dobrá voľba.

Kľúčové vlastnosti

  • ✓ Podporuje všetky operačné systémy & zariadenie
  • ✓ Reklamy & blokovanie škodlivého softvéru
  • ✓ Neobmedzené rýchlosti
  • ✓ Neobmedzená šírka pásma
  • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
  • ✓ Viac GCM & CBC šifry

Odporúčané pre

  • • Užívateľ zdieľania súborov P2P
  • • Technicky dôvtipný používateľ
  • • Absolútne súkromie
  • • Mac, Windows & všetky platformy

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me