Bolo to krátke a milé, ale náš štvordielny sprievodca Shopify konečne končí s týmto sprievodcom, ktorý propaguje obchod Shopify.!

Táto posledná časť je ťažká časť, ale je tiež najviac prospešná.

Váš obchod sme doteraz dostali online, pridali sme niekoľko produktov a preplnili ho pokročilými funkciami systému Shopify. Zostáva len prilákať niektorých zákazníkov!

how-to-podporovať-Shopify

Ak začínate od nuly, je to často pomalý proces. Títo prví zákazníci sa vždy nájdu najťažšie a môže to byť frustrujúce.

Použitím týchto siedmich zabijáckých trikov sa chystáme veci urýchliť a prinútiť návštevníkov nalievať na vaše webové stránky.

Informácie o našom úplnom sprievodcovi Shopify

  • Časť 1: Ako nastaviť obchod Shopify za pouhých 19 minút
  • Časť 2: 11 Nakupujte funkcie, ktoré zvýšia váš predaj
  • Časť 3: Shopify SEO: 9 základných prvkov na zvýšenie hodnotenia Google vo vašom obchode
  • Časť 4: „Ako priťahujem zákazníkov?“ Prvých 7 krokov k propagácii vášho obchodu Shopify
  • Je služba Shopify pre vás? Prečítajte si našu podrobnú recenziu služby Shopify

Contents

1. Spojte sa s „ovplyvňovačmi“

Je zložité vedieť, kde začať pri propagácii vášho internetového obchodu. Blogovanie a aktualizácia sociálnych médií môže mať zmysel, keď máte malé publikum.

Z tohto dôvodu uvádzam „spojenie s vplyvnými“ na číslo 1. „Ovplyvňovatelia“ sú jednotlivci alebo webové stránky s obrovským následníkom online. Jeden tweet alebo Instagramový príspevok o vašich produktoch môže na váš web poslať záplavu a vybudovať počiatočné publikum.

Pozrite sa, ako tento vplyvný módny príspevok prispieva k produktu Express Runway:

Shopify-ovplyvňujúce-príklad

V niektorých prípadoch budú ovplyvňovatelia účtovať poplatok za propagáciu vášho produktu. Pre ovplyvňovateľov s viac ako miliónom sledovateľov sa tento poplatok môže predĺžiť na desiatky tisíc dolárov.

Je zrejmé, že väčšina z nás nemá okolo $ 10k + ležať! Ako príklad však uveďte módnu stránku Bachlr. Šli z nuly na 20 000 návštevníkov obchodu a požiadali ovplyvňovateľov Instagramu, aby propagovali svoje výrobky.

  Kreatívne spôsoby, ako nájsť kľúčové slová s najvyšším hodnotením a konverziou

Vytvorte si zoznam ovplyvňovačov vo svojom výklenku a pošlite im priateľský e-mail (a možno aj bezplatný produkt!)

2. Vybudujte publikum Instagram

Normálne by som odporučil všadeprítomnú prítomnosť v sociálnych médiách. Ak však len začínate, skúste vložiť všetko úsilie do Instagramu.

Prečo? Pretože používatelia Instagramu sú viac angažovaní, aktívnejší a lepšie reagujú na značky ako Facebook alebo Twitter.

Urobte príklad na Instagrame

(zdroj obrázka)

Osobne si myslím, že Facebook dosahuje bodom presýtenia marketingom. Navyše, ich algoritmus vás zastaví v oslovení celého publika bez toho, aby ste za to platili (viac o tom neskôr).

Na druhej strane vám Instagram umožňuje osloviť omnoho väčšie publikum a vedľa každého príspevku môžete použiť tlačidlo Kúpiť. Ideálne pre majiteľov internetového obchodu!

Skúste uverejniť úžasné obrázky svojich produktov a potom rozširujte svoje sledovania interakciou s používateľmi Instagramu vo vašom výklenku.

Chcieť viac? Prečo je Instagram najlepšou sociálnou sieťou pre maloobchodníkov online

3. Vytvorte zoznam e-mailov a posielajte pravidelné informačné bulletiny

Neil Patel povedal, že je najlepšie, keď povedal: „Zo všetkých kanálov, ktoré som testoval ako obchodník, ich e-mail neustále prekonáva.“

E-mailový marketing je najlepším spôsobom, ako získať opakovaných zákazníkov a neustále zvyšovať predaj. Koniec koncov, ľudia vo vašom zozname e-mailov sú vašimi zákazníkmi, ktorých najviac zaujímajú. S najväčšou pravdepodobnosťou od vás nakupujú!

Príklad e-mailu Asos

Začnite zbieraním e-mailových adries od každého, kto si kúpi produkt. Potom na svoju stránku pridajte registračný formulár, aby ste zachytili všetkých zákazníkov, ktorí ešte nie sú celkom pripravení nakupovať od vás.

Chcieť viac? Vyskúšajte našu šesťdielnu sériu e-mailového marketingu

4. Napíšte blog Fantastic Content pomocou blogu Shopify

  Psychológia gamifikácie: Prečo to funguje (a ako to urobiť!)

Ak nie ste presvedčení o sile blogov, pozrite sa na tento infographic. Najdôležitejšia štatistika je táto:

61% ľudí si kúpilo niečo na základe blogu.

Takto je výkonný obsah pre majiteľov internetového obchodu. Nielen to, ale obchody, ktoré blog získavajú o 97% viac prichádzajúcich odkazov (čo je dôležité pre vaše hodnotenie Google).

Písanie obsahu pomáha prilákať nových zákazníkov. Pomáha vám s nimi spojiť sa a rozvíjať príbuznosť so značkou. A čo je najdôležitejšie, môžete ich nabiť smerom k predaju.

Začnite tým, že sa zaviažete na jeden príspevok týždenne, ktorý bude rezonovať s vašim cieľovým publikom. Možno ide o recenziu produktu, zaokrúhlený príspevok alebo článok so zoznamom.

Chcieť viac?
– 18 jednoduchých spôsobov, ako vytvoriť obsahovú stratégiu, ktorá riadi prevádzku
– 1 000 slov za hodinu – ako tvrdo blogovať & rýchly

5. Čerpajte trochu peňazí do reklamy na Facebooku

Všetky doterajšie techniky sú účinné, ale majú jednu spoločnú vec: sú pomalé.

Blogovanie, sociálne médiá a spojenie s vplyvnými si vyžaduje čas. Ak chcete rýchlu komunikáciu, reklama je rýchla oprava, ktorú hľadáte.

(zdroj obrázka)

Reklamy na Facebooku sú jednoduché a efektívne. Ich algoritmus vám umožňuje zacieľovať neuveriteľne úzko zamerané publikum pomocou polohy, veku a osobných záujmov. Je to najlepší spôsob, ako dostať svoje produkty pred svojich cieľových zákazníkov.

Najskôr vyskúšajte malé množstvo peňazí. Vylepšujte špecifiká obrázkov, kópií a publika, kým nezačnete vidieť silnú mieru konverzie. Potom zvýšte výdavky.

Chcieť viac? Tajomstvo s vyššou mierou prekliknutia na vašich reklamách na Facebooku

6. Nezabudnite na skutočný svet!

So službou Shopify môžete svoj obchod zobrať do skutočného sveta. Všetko, čo potrebujete, je čítačka kariet obchodov „Point of Sale“.

  Rozhovor - Je Joomla alebo WordPress najlepšie pre web s elektronickým obchodom?

Shopify-pos

Teraz môžete navštevovať trhy a dostať svoje výrobky pred fyzických zákazníkov. Prečo nepožiadať miestny butik, aby skladoval aj niektoré z vašich produktov?

Nechajte plagáty, letáky a brožúry po meste, kde ich môžu vidieť vaše cieľové publikum. Pripravte ukážky alebo udalosti v miestnych kaviarňach. Získajte kreatívny a aktívny prístup k svojmu marketingu.

Chcieť viac? 7 vecí, ktoré nechcete uvádzať na trh vo svojom obchode v reálnom svete

7. Spustite predaj

Každý má rád zľavu. Len sa opýtajte Amazonu, ktorý zarobil 3,75 miliárd dolárov cez víkend v Čierny piatok!

Predajná práca, pretože dáva zákazníkom pocit naliehavosti. Ľudia nechcú prísť o zľavu a vedia, že predaj nebude trvať dlho.

Je to vynikajúci spôsob, ako obrátiť zákazníkov, ktorí od vás neboli dosť pripravení. Je to všetko o tom, ako dostať tých prvých pár kupujúcich pod pás.

Pomocou pokročilých funkcií služby Shopify môžete zľavy na produkty vo svojom obchode. Potom skúste propagovať predaj pomocou reklám na Facebooku.

Chcieť viac? „Zarobím 1 000 dolárov v mojom voľnom čase“ – Ako si jeden majiteľ obchodu s oblečením robí online malé šťastie

Záverečné myšlienky …

Shopify je najrýchlejší spôsob, ako zrealizovať svoj sen o prevádzkovaní internetového obchodu. Môže sa to zdať skľučujúce, ale rýchlo to vyzdvihnete! Začnite už v Shopify.

Ak už používate službu Shopify, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Alebo, ak máte ďalšie otázky, radi na ne odpovieme.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me