Güçlü bir çevrimiçi varlık hemen hemen her işletmeye yardımcı olacaktır. Ancak bir e-Ticaret işi için iyi düşünülmüş bir web sitesi bir zorunluluktur.

E-Ticaret siteniz bir mağaza gibi. Mağazanız her türlü gizli ve değerli hazinelerle dolu olabilir, ancak karıştırılırsa, dağınık ve kirliyse, girişime yetecek kadar cesur olacak.

Bazıları bu mükemmel küçük biblo için pire pazarlarını taramak için saatler harcamaktan ve avlanmak için başarılı olsa da, çoğu insanın vakti yok – özellikle de çevrimiçi alışveriş yapıyorlarsa.

Çoğu, yanındaki kapı temiz, düzenli, göz atması kolay alana geçecek. Aynı şey sanal dünyada da geçerlidir.

Anahtar, insanların sitenizde aradıklarını bulmalarını ve sizinle iş yapmanın kolay olduğundan emin olmaktır. Kimsenin çok fazla çalışmasını sağlamaz; yalnızca cesaretleri kırılır ve hızla devam ederler. Sonuçta, sadece bir tık uzakta başka bir mağaza var.

# 1 Ana Sayfanızı Sallayın

İlk izlenimler önemlidir – ve bu hiçbir yerde çevrimiçi olandan daha belirgin değildir. Köklü bir marka olmadığınız sürece, potansiyel müşterinizin size ilk tanıtımı ana sayfanızda olacaktır.

Fiziksel bir mağazanız varsa, cephenin güzel görünmesini sağlamak için çok zaman harcıyorsunuz ve pencereleriniz, içeri girip bir göz atmak için yürüyen insanları ikna etmek için uygun şekilde tasarlandı. Aynı şey ana sayfanız için de geçerli olmalıdır.

Ana sayfanız, ziyaretçilerinizi daha derin bir görünüm elde etmeye teşvik etmek istediğiniz yerdir; bu, ürünlerinizi araştırmak, yaklaşık sayfanızı tıklamak veya blogunuzda sizi neyin işaretlediğini öğrenmek anlamına gelir.

Her şeyden önce, ana sayfanız neyle ilgili olduğunuzu açıkça belirtmelidir. Net bir marka bilinci oluşturmalı ve potansiyel müşterilerinizin ne sattığınızı anlamalarını kolaylaştırmalısınız.

Ayrıca net bir navigasyona sahip olmanız gerekir. Bu müşterinizin başlangıç ​​noktasıdır, bu yüzden aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmak istersiniz. Arama kutunuz önde ve ortada olmalıdır, bu yüzden açıktır.

Ana sayfanızın tasarımı, kullanıcıları sitenize daha fazla çekmek veya kapatmak için uzun bir yol kat edebilir. Çekici fotoğrafçılık ve diğer görsellerle biraz ilgi çekebilirsiniz, ancak basit ve temiz tutun.

Ayrıca müşterilerin ana sayfanızdan bile sanal alışveriş sepetlerindeki öğeleri atmasını kolaylaştırmak istersiniz. Bu nedenle, en iyi ürünlerinizi tıpkı vitrinlerde olduğu gibi öne çıkarın. Popüler ürünlerinizle bağlantı kurun ve ayrı bir satış bölümüne sahip olun. Herkesin bir anlaşmayı sevdiğini biliyorsun.

Kişisel olmaktan korkmayın. Konum, görüntülenen sayfalar, geçmiş satın alma işlemleri, kullanılan cihaz, anahtar kelimeler vb. Gibi şeyleri kullanarak kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi yaşayabilirsiniz, böylece müşteriniz sitenizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış olduğunu hisseder.

Amazon, ilgili önerilerde bulunmanın ustasıdır. Amazon’dan hiç bir şey satın aldıysanız, hiç şüphesiz ana sayfalarında çok sayıda öneriyle karşılaştınız – göz atma geçmişinizden ilham alan “görüntülediğiniz öğelerle ilgili” öğelerin şık resimleri, “Veya” dikkate alınacak daha fazla öğe “.

amazon-anasayfa-örneği

Ana sayfanıza ekleyebileceğiniz diğer birkaç özellik:

SSS’lerinizin bağlantısı, böylece yeni bir müşteri iade politikalarınızı, hangi ödemeleri kabul ettiğinizi, garantileri ve siparişlerinin gönderilmesi için ne kadar beklemeleri gerektiğini kolayca anlayabilir.
• Sahip olmak sosyal paylaşım düğmeleri ücretsiz ağızdan ağıza reklam reklamından yararlanmak.
• Görüntüle ücretsiz kargo, veya teklifiniz buysa sabit oranınız.
• kullanmayı düşünün canlı sohbet yazılım.
• ekran telefon numarası ve fiziksel bir konum güvenilirliğinizi ve güvenilirliğinizi artıracak bir tane varsa.

2. Hakkımızda Sayfanıza Güven İnşa Edin

Target veya Nordstrom gibiyseniz, insanlar muhtemelen sizi duymuşlardır. Fiziksel mağazalarınızı ziyaret etmiş bile olabilirler. Peki ya fiziksel bir mağazası olmayan bir e-Ticaret işletmesiyseniz? Yeni müşteriler sizin hakkınızda hiçbir şey bilmeyebilir ve sizden alışveriş yapmaktan çekinebilir.

Hakkında sayfasına girin. Hakkında sayfanız, potansiyel müşterilerle güven oluşturabileceğiniz ve korkularını hafifletebileceğiniz yerdir. Müşterinizin paralarıyla ayrılmasını istersiniz – bu yüzden yasal olduğunuzu bildirmeniz gerekir. Siparişlerinin geleceğine inanmaları gerekiyor.

Yeni başlayanlar için yaklaşık sayfanızı kolayca bulun. Ana sayfanızdan bir link alın. Ne dediğinle çok tatlı olma. Hakkımızda gibi bir şey kullanın veya netleştirmek için Ekiple Tanışın.

Hakkında sayfası, hikayenizi anlatabileceğiniz yerdir, ancak müşteri hakkında tutmayı unutmayın. Kendi sesinizi kullanın ve web sitenizin geri kalanıyla tutarlı olun. Ne yaptığınızı ve nedenini açıklayın.

Devam et ve biraz kişilik ver. Ekipte kimin olduğunu tanıtın. Pazarlama direktörü boş zamanlarında hevesli bir büyük dalga sörfçüsü veya depo yöneticisi ödüllü güller yetiştiriyor gibi ilginç tidbitler ekleyerek eğlenceli hale getirin. Gerçekliğini koruyun ve insan olduğunuzu bilmelerini sağlayın. Gerçek fotoğrafları (genel stok fotoğraflarını değil) veya ilginç tutmak için bir video eklemeye yardımcı olur.

Tabii ki, yaklaşık sayfanız aslında sizinle ilgili değil. Müşterilerinize onlar için neler yapabileceğinizi bildirmek için harika bir yerdir. Sorunlarını nasıl çözebileceğinize odaklanın.

İnsanların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırmayı unutmayın. İletişim bilgileriniz, yaklaşık sayfanız da dahil olmak üzere web sitenizdeki çeşitli konumlarda olmalıdır.

Tüm içeriğinizde olduğu gibi, yaklaşık sayfanızı sık sık güncellemeyi unutmayın. Güncel ve canlı tutun. Müşterilerinize bu sıcak yeni müşteriyi veya en son tasarım zaferinizi bildirin. Belirli müşteri referanslarını ve ödül bağlantılarını ekleyebilirsiniz. Ama aşırıya kaçmayın.

# 3 Alışveriş Sepetlerini Yüklemeyi Kolaylaştırın

Bir müşterinin bir markete geldiğini ve mallarını koymak için bir alışveriş sepeti araması gerektiğini düşünün. Mağazaların arabalarını girişin hemen önüne ve merkezine koymasının bir nedeni var. Aynısı e-Ticaret web siteniz için de geçerli olmalıdır.

alışveriş sepeti-bitcatcha

Her şey müşterilerinize sezgisel olmalıdır. Alışveriş sepetine / satın alma düğmelerine ekleme işleminizi belirgin hale getirin. Seçilen ürünlerin resimlerini doğrudan sepete eklemek de yardımcı olur.

Apple’ın sanal alışveriş sepeti ile tüm önemli noktalara ulaşması şaşırtıcı değil. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, araba basittir, ancak tüm önemli bilgileri açıkça iletir.

Öğelerin resimleri vardır. Fiyat, tahmini satış vergisi ve nakliye dahil olmak üzere açıktır. Paketinizi ne zaman bekleyebileceğinizi size bildiren bir satır bile var (17: 00’a kadar verilen siparişlerde iki günlük ücretsiz gönderim). Ve parlak yeşil kontrol düğmesi tıklanmak için yalvarıyor.

Bitcatcha-elma-alışveriş sepeti

Tabii ki erişilebilir alışveriş sepetleri sunmak sadece bir başlangıç. Müşteriniz alışveriş sepetinde birkaç öğe atmış olsa bile, henüz çok heyecanlanma zamanı değil. BI Intelligence, geçtiğimiz yıl alışveriş sepetlerinde dört trilyon dolar değerinde malın talep edilmediğini tahmin etti.

Müşteriler sürprizleri sevmezler ve engelleri takdir etmezler. eMarketer, alışveriş yapanların% 28’inin gönderim maliyetleri nedeniyle satın alma işlemini tamamlamadığını tespit etti. Bir diğer% 23’ü satın alma işlemini tamamlamak için yeni bir kullanıcı hesabı yapmak istemedikleri için mallarını terk etti.

Müşterileriniz için olabildiğince kolay hale getirin. Bir şey için kaydolmalarını sağlamayın. Konuk olarak check-out yapmalarına izin verin ve ardından onlara hesap oluşturma seçeneği verin.

Ayrıca, onlara bolca ödeme seçeneği sunun. Kredi kartlarını kabul etmenin yanı sıra, PayPal veya GoogleWallet kullanmalarına izin verin, böylece cüzdanlarını aramak yerine sadece bir şifre ekleyebilirler.

Ancak müşteriler hemen check-out yapmazsa umutsuzluğa kapılmayın. Alışveriş sepetlerine ürün koyan herkes hemen satın almayı planlamaz. Bazıları için, bir alışveriş sepeti neredeyse bir istek listesi gibidir. Elbette – bunlar satın almak istedikleri öğeler olabilir, ancak tetiği çekmeye hazır değiller.

“Kalıcı” bir alışveriş sepeti, insanların alışveriş sepetlerine ürün koymalarına ve birkaç gün sonra geri gelmelerine olanak tanır ve bu öğeler hâlâ oradadır. Öğeleri tekrar aramaları gerekmez, bu da satın alma işlemlerini tamamlamalarını kolaylaştırır.

Birisinin bir eşyaya eşya koyması bir tür zafer olabilir. Bu hamleyle her türlü bilgiyi yakaladınız. Artık ne ile ilgilendiklerini biliyorsunuz. Bu müşterileri sitenizden ayrıldıktan sonra e-postalarla yeniden hedefleyebilirsiniz.

Ve eşyaları geri döndüklerinde hala bu kalıcı alışveriş sepetinde oturuyorlarsa, satın alma işlemlerini bitirmelerini çok daha kolay hale getirdiniz.

# 4 Blogunuzla Daha Fazla Ziyaretçi Getirin

İnsanların sahip olmak isteyeceği harika ürünleriniz olabilir, ancak kimse sitenizi ziyaret etmezse raflarınızdan taşınmaz. Tüm e-Ticaret işletmelerinin satış yapmak için sitelerine trafik göndermesi gerekir.

Peki sitenize nasıl yeni ziyaretçi çekiyorsunuz? Etkili bir yol blog.

Düşünüyor olabilirsiniz – ugh. Yazmaktan nefret ediyorum. Ancak bloglar, kitlenizi oluşturmanın, etkileşimi artırmanın ve sitenize trafik oluşturmanın en iyi yollarından biridir.

blog-içerikleriyle

Bloglar SEO amaçlı bir bonanza. Sürekli olarak yeni blog gönderileri yayınlayarak sitenizin güncellenmekte olduğunu gösterir. Ve arama motorları dikkat çekecek. Hatta içeriğinizi belirli anahtar kelimeler etrafında oluşturabilir ve daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Sitenizde yalnızca daha fazla sayfa olması size SEO desteği sağlayacaktır.

Blog, bir ürün sayfasına karşı ilgi çekici içerik oluşturmanın bir yoludur, bu da kullanıcıların bunu sosyal medyada paylaşma olasılığını artırır.

Bloglama, kendinizi zor bir satış yaptığınız yerde değil, alanınızda bir otorite olarak öne çıkarmanın bir yoludur. Şirketinizle ilgili şeyleri karıştırmak iyidir, ancak her şeyi sizin hakkınızda yapmayın. Blog, müşterilerinizin sorunlarına çözümler önerebileceğiniz ve acil sorularına cevap verebileceğiniz yerdir.

Blogunuzda hangi konuları ele alacağınız konusunda bir kaybınız varsa, size hızlı bir başlangıç ​​yapmak için birkaç fikir:

Nasıl yapılır eğitimleri. Potansiyel müşterilerinize ürünlerinizi hayatlarını kolaylaştırmak için nasıl kullanabileceklerini bildirin.
Etkinlikler hakkında yayın hedef kitlenizin ilgileneceği.
• Kitlenize bir yaklaşan satış böylece mallarınızı stoklayabilirler.
Sektördeki gelişmeler hakkında konuşun böylece kendinizi bir kaynak olarak ayarlayabilirsiniz.
• Ürünlerinizin nasıl üretildiğini açıklayın. bir kamera ARKASI tur heyecan verici olabilir.

Ne yazarsanız yazın ilginç bir açı bulun ve yalnızca şirketinize odaklanmayın. Değerli bir şey sağlarsanız, kullanıcılar yakında daha fazla bilgi ve umarım bir satın alma işlemi yapmak için web sitenize akın eder..

# 5 Güvenilirliği Artırmak için Müşteri İncelemelerini Kullanın

Tüm cesur ve sözde cesaretimiz için, çoğumuz bir şey deneyen ilk kişi olmak istemiyoruz. İlk önce başka biri için nasıl gittiğini duymayı tercih ediyoruz. Çevrimiçi satın alma işlemi için de aynı şey geçerlidir. Müşterileriniz, başkalarının kendilerinden önce gittiğini ve deneyimlerinin nasıl olduğunu bilmek istiyor.

yıldızlarla yorumlar-bitcatcha

Yorumlar, potansiyel müşterilerinize gerçek bir anlaşma olduğunuzu garanti edebilir ve aslında sipariş ettiklerini alırlar ve bu onların ihtiyaçlarına uyacaktır. iPerceptions, müşterilerin% 63’ünün kullanıcı yorumları olan bir siteden alışveriş yapma olasılığının daha yüksek olduğunu tespit etti. Ve Reevoo, incelemelerin satışlarda ortalama% 18 artış sağladığını buldu.

Ayrıca, değerlendirmelerin size olumlu yanıt vermesi için pozitif olması bile gerekmez. Kötü yorumların bile faydaları vardır. Olumlu ve olumsuz yorumların bir karışımı gerçekten güven faktörünüzü artırabilir. Sitenizdeki her inceleme parlıyorsa, insanlar sahte olup olmadıklarını merak edecekler.

İncelemeleri çekmenin bazı yolları şunlardır:

Üçüncü taraf inceleme sağlayıcılarını kullanma Reevoo veya Bazaarvoice gibi. Satın alma işlemlerini doğrularlar, böylece müşterileriniz incelemelerin gerçek kişiler tarafından yazıldığını bilir.
Müşterilere e-posta gönder bir satın alma işleminden sonra bir inceleme yapmasını isteyin. Bu, Amazon’un üçüncü taraf satıcılarının sıklıkla kullandığı bir taktiktir.
Teklif teşvikleri. Bir inceleme yapmak zaman alır, bu yüzden neden yorumcunuza ödül kazanma şansı vermiyorsunuz?.

Yorumlar, siteniz için SEO’nuza fayda sağlayan benzersiz içerik de sağlar. Ayrıca, doğrudan sitenizde incelemelere sahip olmak, anahtar kelime aramalarında da yardımcı olur. Bir öğeyi ararken arama kutusuna “ürün adı + inceleme” yi kim eklemedi??

Web Siteniz Yeni Başlıyor

Web siteniz boşlukta değil. Güçlü bir çevrimiçi varlık sadece başlangıçtır. Sitenizde başlattıklarınızı gerçek müşteri etkileşimlerinize taşımalısınız. Bu, takip ederek, insanların istediği malları teslim ederek ve sözlerinizi tutarak her zaman mükemmel müşteri hizmeti sunmak anlamına gelir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me