NejrychlejšíVPN

NejrychlejšíVPN

https://fastestvpn.com/

tl; dr

FastestVPN poprvé přišel na můj radar v polovině roku 2019 a tehdy jsem zjistil, že jeho výkon je přinejlepším průměrný. Když jsem byl tentokrát požádán, abych to přehodnotil, musím říci, že jsem byl skeptický. Přesto s rozšířenou sítí a mnohem vyššími rychlostmi se tento smolař ve světě jistě pohybuje nahoru.

FastestVPN Recenze: 6 Pros & 3 Nevýhody použití FastestVPN

FastestVPN sídlí na Kajmanských ostrovech a je samostatným britským zámořským územím. Podniky se sídlem v těchto lokalitách podléhají místní zákonné jurisdikci a nepodléhají korunovým pravidlům.

To plus skutečnost, že země výrazně zlepšila zákony na ochranu osobních údajů, znamená, že prostředí je pro poskytovatele služeb VPN ideální. FastestVPN to využilo a snaží se zákazníkům slíbit své maximální úsilí, které jim pomáhá zabezpečit soukromí a bezpečnost na internetu.

6 úžasných věcí, které se mi na FastestVPN líbí

1. Solidní zabezpečení & Soukromí

FastestVPN se svým zákazníkům vážně zavázala a otevřeně prohlásila, že upřednostní práva svých zákazníků na soukromí a bezpečnost. Nejdůležitější je, že se zavázalo, že nebude sdílet data (pokud existují) s třetími stranami, což je upřímně to, co bychom očekávali od služby VPN..

fastestvpn má dobré zabezpečení a soukromí

Na rozdíl od některých větších jmen tam, žádné stížnosti na FastestVPN úniku dat nebo poskytování informací orgánům se objevil. To je určitě něco, co by si měli uživatelé vědomi soukromí.

1,1 256bitová vysoká rychlost šifrování

Připojení provedená prostřednictvím klienta FastestVPN jsou chráněna nejvyššími rychlostmi šifrování, které mají zákazníci dnes k dispozici. 256bitové šifrování je de facto standardem, na který se dnes spolehliví a důvěryhodní odborníci v oblasti bezpečnosti.

To je také používáno mnoha vojenskými systémy a ve vší upřímnosti, je téměř nemožné prasknout. Pravděpodobnost, že se vaše 256bitová data rozbijí, by byla mnohem méně pravděpodobná, než kdybyste data sami vyhodili, ale neúmyslně.

1.2 Dobrá volba protokolů

Mnoho poskytovatelů služeb VPN se dnes k protokolu OpenVPN silně naklonilo kvůli své pověsti jako vysoce bezpečné a stabilní. Bohužel to vedlo k tomu, že mnoho z nich ignorovalo ostatní protokoly VPN a nedávalo svým uživatelům v této věci na výběr.

I když nejsem pro některé protokoly jako L2TP a PPTP, ráda používám IKEv2, protože je také docela bezpečný a mnohokrát překonává OpenVPN. FastestVPN poskytuje svým uživatelům široký výběr, umožňuje IKEv2, L2TP, PPTP, stejně jako OpenVPN (TCP i UDP).

To poskytuje uživatelům velkou flexibilitu, což je důležité z více důvodů, které pouze rychlost. Někdy mohou mít uživatelé problémy s kompatibilitou s aplikacemi, které se pokoušejí získat přístup k síti VPN. Umožněním uživatelům přepínat protokoly VPN usnadňuje namáhání a kompatibilitu.

1.3 Vestavěný NAT Firewall

FastestVPN obsahuje vestavěný NAT firewall, který je pro vás dobrý, protože pomáhá zvýšit zabezpečení vašich zařízení. Bránu NAT považujte za pošťáka, který třídí příchozí datové pakety do vašeho zařízení.

Poskytne vám pouze pakety dat, které jste výslovně požadovali, a odmítne cokoli jiného. Uvědomte si však, že ačkoli to pomáhá zvyšovat zabezpečení, NAT firewall by neměl být považován za náhradu za vyhrazenou aplikaci Internet Security.

1.4 Zahrnuje Anti-Malware & Blokovač reklam

Normálně nejsem příliš nadšený službami, které se snaží nabídnout uživatelům vše v aplikaci, která je speciálně navržena pro něco jiného. Přesto v případě funkcí FastestVPN na ochranu před malwarem a blokování reklam jsou nenápadné a lehké, že jim stěží přijde na mysl.

fastestvpn má anti malware a blokování reklam

To je dobré, protože rozhodně nepřispívají k nafouknutí aplikace a zároveň poskytují službu s přidanou hodnotou. Důvodem je to, že FastestVPN provozuje některé funkce na svých vlastních serverech, takže snižuje jakékoli potenciální napětí na vašich zařízeních a zároveň vám nabízí bonus.

2. Fair Speeds

Když jsem poprvé posuzoval FastestVPN, rychlosti byly docela upřímně docela špatné. Toto bylo umocněno odvážností prohlášení, které název této VPN vytváří. Asi po roce jsem však zjistil, že ve skutečnosti věnovali pozornost zpětné vazbě a zvyšování výkonu služeb.

Jako základní, moje neomezená rychlost internetu, když se připojím přímo přes můj router k síti, je co nejblíže inzerované, jak lze dosáhnout – z větší části. Pravidelně mohu získat 400+ Mbps na lince 500Mbps.

nejrychlejší základní rychlost bez aktivního vpn

Test rychlosti na místní server bez aktivní VPN
(Zobrazit úplný výchozí výsledek)

Než začneme s výsledky testů, uvědomte si, že jsem testoval FastestVPN na protokolu OpenVPN, protože to je standard, který většina poskytovatelů VPN nabízí. IKEv2 je také k dispozici na FastestVPN a pomocí tohoto protokolu budete pravděpodobně mít mnohem lepší rychlosti než na OpenVPN, takže výsledky si vezměte se špetkou soli.

Nejrychlejší test rychlosti VPN – USA

Rychlosti na americký server FastestVPN byly zhruba tak rychlé, jak se dalo očekávat.

fastestvpn speed US vpn off

Nejrychlejší test rychlosti VPN v USA – VPN vypnutá
(Zobrazit celý výsledek)

nejrychlejší rychlost v USA vpn

Nejrychlejší test rychlosti VPN v USA – VPN zapnuto
(Zobrazit celý výsledek)

Rychlost 25 Mb / s není úplně hrozná rychlost, ani není o čem psát domů. Latence byla trochu na vysoké straně, ale USA jsou prakticky po celém světě z mého fyzického umístění.

Nejrychlejší test rychlosti VPN – Eurozóna

Ve většině případů zjistím, že se moje rychlosti VPN u serverů založených v eurozóně příliš neliší od mých testů rychlosti serverů v USA.

nejrychlejší rychlost Evropy vpn off

Nejrychlejší test rychlosti VPN v Evropě – VPN vypnuta
(Zobrazit celý výsledek)

nejrychlejší rychlost v Evropě vpn on

Nejrychlejší test rychlosti VPN v Evropě – VPN je zapnutá
(Zobrazit celý výsledek)

I když jde o latenci, jedná se o afektivní kontakt. Přesto jsou tyto rychlosti dost slušné pro streamování médií.

Nejrychlejší test rychlosti VPN – Střední východ

Vzhledem k tomu, že neexistují žádné servery založené na africkém kontinentu, jsem pro tyto počty selhal někde na Středním východě.

nejrychlejší rychlost na Blízkém východě vpn off

Nejrychlejší test rychlosti VPN na Středním východě – VPN vypnutá
(Zobrazit celý výsledek)

nejrychlejší rychlost na Středním východě vpn

Nejrychlejší test rychlosti VPN na Středním východě – VPN zapnuta
(Zobrazit celý výsledek)

Není překvapením, že rychlost v této oblasti byla docela děsivá. Důvod je pravděpodobně způsoben nižším zaměřením na oblast ME pomocí FastestVPN, spojeným s jejich omezeným počtem serverů.

Nejrychlejší test rychlosti VPN – Asie

Podle očekávání byla rychlost a latence pro mě nejlepší na singapurských serverech FastestVPN.

nejrychlejší asia vpn off

Nejrychlejší test rychlosti VPN Asie – VPN vypnutá
(Zobrazit celý výsledek)

nejrychlejší asia vpn na

Nejrychlejší test rychlosti VPN Asie – VPN na
(Zobrazit celý výsledek)

Tato lokalita je velmi silná díky své geografické poloze a vynikající vnitrostátní infrastruktuře.

Nejrychlejší test rychlosti VPN – Austrálie

Upřímně řečeno, jak rychlost, tak latence na australských serverech FastestVPN byly trochu skleslé.

speedestvpn speed australia vpn off

Nejrychlejší test rychlosti VPN Austrálie – VPN vypnutá
(Zobrazit celý výsledek)

speedestvpn speed australia vpn on

Nejrychlejší test rychlosti VPN Austrálie – VPN zapnuta
(Zobrazit celý výsledek)

Tento region, i když ne vždy, byl pro mě nejlepší, ukázal určité velké rychlosti pro určité poskytovatele. Neexistuje žádný skutečný důvod pro špatný výkon FastestVPN.

Závěr – myšlenky na nejrychlejší rychlosti VPN

Než začnete chlápci o tom, jak špatné se tyto rychlosti mohou zdát celkově, rád bych vás upozornil na odpovídající rychlosti, které jsem ukázal, které byly přeneseny na místní servery v zemích, kde není aktivní VPN..

Důležitá poznámka

Současné globální zpomalení internetu způsobilo nestabilitu rychlostí téměř pro všechny uživatele. V tomto případě je řízení těchto rychlostí v době velkého globálního načítání dat stále působivé, takže prozatím udělejte FastestVPN přestávku, ano?

3. Vynikající cena

Právě když zabalíme výsledky testů rychlosti, je pro mě pravděpodobně nejlepším místem, kde mohu tyto informace uvést. FastestVPN přichází v úžasné cenové relaci tak nízké, jak 1,11 $ měsíčně na jejich tříletý plán!

MěsíčněRočněTřílet ročně
Cena / mnoc10.00$2.49$1.11
Celkový účet 10,00 $ 29,95 $ 39,95
Fakturační cyklus 1 měsíc 12 měsíc 36 měsíců

Jedná se o fantastickou škálu cen a činí z této služby solidní nabídku pro obchodníky, kteří hledají výhodnou ochranu soukromí a ochranu online. Samozřejmě, pokud máte hotovost, najdete prémiovou službu u jiných poskytovatelů – ale rozhodně ne za tyto ceny.

Za 1,11 $ měsíčně získáte službu prakticky zdarma. Poskytovatelé bezplatných služeb VPN se obecně nedoporučují a dokonce i ti dobří, jako je Windscribe, se vás pokusí tlačit na jejich placené plány, pokud je to možné – za mnohem vyšší cenu, než je tato.

Jako vedlejší poznámku buďte vždy opatrní vůči poskytovatelům VPN, kteří nabízejí bezplatné služby a nabízejí neomezené služby. Tyto VPN častěji berou vaše data a prodávají je třetím stranám za účelem zisku. To je jediný způsob, jak jsou schopni udržet operace. Někteří to udělají jemně, zatímco jiní využívají reklamy v aplikaci.

4. Podpora Anywhere-Streaming & P2P

Stejně jako u většiny poskytovatelů služeb VPN vám FastestVPN pomůže překonat geoblokované služby a umožní vám streamovat z různých mediálních zdrojů. V tomto případě jsme je testovali s Netflixem a zjistili jsme, že jejich obsah v USA se může dobře streamovat. Bohužel je to jediný region, který zatím podporují.

fastestvpn má různé užitečné funkce pro zábavu

Ve vyšší notě FastestVPN podporuje P2P na všech svých serverech a můžete spouštět své torrenty při připojení k libovolnému umístění na serveru. Existuje samozřejmě nevýhoda, protože vaše rychlost P2P je vázána na celkový výkon VPN.

Pokud se například připojujete k serveru Netflix a z nějakého důvodu se to stane pro vás pomalejší – vaše rychlosti P2P budou také trpět, pokud nepřejdete na jiný server. Když jsem se díval na Netflix a snažil se stáhnout i na BitTorrent, ocitl jsem se před touto dilematou.

Nakonec nejdůležitější poznámkou pro streamování a P2P je stabilita. Jako vždy jsem použil FastestVPN ke svému testu „Burn-in“ Netflixu, což je moje výmluva, abych Netflix sledoval „práci“. Podařilo se mi sledovat dvě sezóny „Úřadu“ na jednom sezení, aniž by se jednalo o závadu ve spojení, takže bych řekl, že je stabilní.

Osobně si však myslím, že rychlosti, které FastestVPN nabízí, nejsou pro P2P opravdu vhodné, přestože jsou jasně použitelné. To samozřejmě záleží na tom, jak službu používáte. Pokud například zůstanete poblíž USA, můžete snadno získat výhody dobré rychlosti P2P a snadno získat přístup k dalšímu obsahu netflix..

5. Vyčistěte & Lehká aplikace

Jednou z lepších věcí na FastestVPN je jejich aplikace pro Windows. Jeho čistý a lehký design není zdrojově náročný a při běhu zabírá pouhých 5 MB paměti. Design aplikace vypadá moderně a snadno si na něj zvyknete, až ho několikrát spustíte.

5.1 Vysoká kompatibilita zařízení

Služba je k dispozici také na různých platformách.

fastestvpn je široce dostupný na mnoha platformách

Pro mainstream jej můžete nainstalovat na základnách Windows, Mac a Linux. Mobilně podporuje Android a iOS. Pro jedinečnější instalaci lze FastestVPN nasadit na směrovače, PS4 a také několik dalších.

5.2 Inteligentní tunelování & Rychlé připojení

V aplikaci FastestVPN najdete dvě možnosti, které byste mohli nakonec využít s použitím spravedlivého nástroje – Smart Tunneling a Quick Connect. První z nich umožňuje selektivně nechat aplikace, kterým důvěřujete, připojit se k internetu obejít tunel VPN.

To vám umožní snížit zátěž vaší VPN a pomůže vám to dále zvýšit kompatibilitu. Pokud zjistíte, že se některé aplikace nemohou připojit přes VPN, můžete je jednoduše přidat do seznamu inteligentních tunelů. Není ideální, ale zvyšuje vaše možnosti.

Rychlé připojení je funkce šetřící čas, která umožňuje aplikaci zvolit, ke kterému serveru se připojit. Toto rozhodnutí učiní na základě nejlepších časových prodlev jeho serverů vzhledem k vaší poloze. To však znamená, že je pravděpodobné, že se nakonec připojíte k serveru ve vaší zemi.

Normálně se v těchto případech moc nepoužívá, ale pokud se nacházíte na místě, kde nemají server, může se vám Quick Connect ukázat jako užitečný tím, že pro vás vyhledá nejlepší server v okolí..

6. Slušná zákaznická podpora

Jak můžete zjistit z obrázku níže, podpora FastestVPN může začít pomalu. Jakmile však servisní zástupce ví, o čem to opravdu mluvíte, myslím, že pro ně bude užitečné i informované o jejich službách a systémech.

nejrychlejší podpora zákazníků je slušná

Zjistil jsem, že pozdě, většina služeb VPN opravdu vylepšila věci, pokud jde o zákaznickou podporu, a zřejmě FastestVPN nebyla výjimkou. Přestože jsem čekal ve frontě za dvěma dalšími v mé frontě, byl jsem do pěti minut od odeslání žádosti ošetřen.

FastestVPN také nabízí zákaznickou pomoc několika způsoby. Jako první linii kontaktu se můžete vždy obrátit na jejich znalostní bázi, která má dobrou kombinaci slušně rozložených FAQ, průvodců a výukových programů.

Pokud to pro vás nefunguje, je k dispozici také podpora živého chatu 24/7. Jak vidíte, jejich odpověď na tento kanál je docela dobrá. Konečně máte možnost zaslat e-mail týmu podpory v případě, že live chat má příliš mnoho lidí a čas čekání se stává problémem.

3 věci, které se mi na FastestVPN nelíbí

1. Občasné chyby ve službě

Některé z věcí, o kterých budu hovořit v tomto segmentu, mohou být trochu subjektivní a kvůli fungování VPN nemusí být některé chyby snadno replikovatelné. Všiml jsem si však některých závad, které v případě FastestVPN těžko přehlížely.

Když jsem poprvé zaplatil za FastestVPN, byl jsem po skutečnosti veden ke stažení jejich instalačního souboru. Při instalaci jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že se nemohu připojit k žádnému ze svých serverů, a to navzdory změnám protokolů a zkoušení dalších věcí, které jsem si poznamenal v jejich znalostní bázi.

Nakonec jsem si musel promluvit se zákaznickým servisem, který mě požádal, abych udělal něco zvláštního – stáhněte si a nainstalujte klienta GUI OpenVPN a použijte jej pro připojení. Poté jsem zjistil, že aplikace FastestVPN se může bez problémů spojit i po instalaci GUI OpenVPN..

Dalším problémem, který jsem si všiml, bylo, že připojení k některým serverům byla občas trochu riskantní. To znamená, že před připojením bude pravděpodobně nutné několikrát zkusit připojení. Zdá se, že pro to neexistuje žádný skutečný důvod, ale po chvíli se věci ustálily a problém zmizel.

2. Pouze jeden připojovací bod pro Netflix

Přestože FastestVPN pracuje s Netflixem, je to omezeno pouze na obsah Netflix v USA. I když je to místo, kde se nachází největší sbírka filmů Netflix, někteří uživatelé mohou chtít přístup k dalším oblastem, aby získali více lokalizovaný obsah.

Spojení s USA Netflix je také dostupné pouze prostřednictvím jediného přístupového bodu, přestože FastestVPN má deset míst pro připojení v Severní Americe. Tento jediný přístupový bod vyvolává řadu potenciálních problémů včetně; potenciální přetížení, protože všichni uživatelé Netflixu budou sledovat toto místo a co se stane při výskytu selhání.

3. Omezená síť & Servery

FastestVPN má docela omezené pokrytí neznámým počtem serverů na 39 místech. Navzdory tomu zůstává rozšíření těchto míst docela slušné. Jde o to, že v případě, že se některá z míst, která chcete, silně načte, nemusí pro vás být vhodná alternativa.

servery Fastestvpn jsou omezené

Přestože jsem si všiml, že FastestVPN v průběhu času zlepšil svůj výkon, mám pocit, že jejich síťový růst není úplně takový, jak jsem doufal. Pro mnoho uživatelů by to mohlo být řešení typu „break nebo break“, protože to výrazně omezuje jejich výběr – a to je velká část toho, o čem jsou služby VPN.

Rychlostní testy, které jsem provedl v předchozích kapitolách, byly zaměřeny na hustě obydlené oblasti. To by mohlo sloužit ke zdůraznění skutečnosti, že omezené financování brání FastestVPN v zavádění ještě většího zlepšení.

S postupným rozšiřováním se uživatelé mohou setkat s tím, jak postupně zvyšují své ceny plošně, aby mohli udržovat provoz a expanzi.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za nejrychlejšíVPN?

Upřímně, opravdu záleží. Protože sítě VPN jsou velkou součástí mého života a práce, zjišťuji, že jsem zkažený na výběr. Moje situace je samozřejmě zcela jedinečná, takže s mnoha z vás nemusí rezonovat.

Větší otázka zní – měli byste platit za FastestVPN? Na tuto otázku lze stále snadno odpovědět. FastestVPN je dobrá volba, pokud žijete ve vysoce obydleném regionu, nebo pokud zjistíte, že hledáte dobré řešení rozpočtu, které vám umožní dělat věci.

Přichází v zabijáckém cenovém bodě a pokud nastoupíte na palubu, nemusíte být později při rozšiřování své servisní sítě předmětem zvýšení cen. Pokud však máte specializovanější potřeby a můžete si to dovolit, důrazně doporučujeme, abyste zvážili jednoho z poskytovatelů prémiových služeb, jako je NordVPN..

Klíčové vlastnosti

  • ✓ Inteligentní tunelování
  • ✓ Používejte až 10 zařízení
  • ✓ Pracuje s Netflixem
  • ✓ Spusťte P2P na všech serverech
  • ✓ Ad & Malware Blocker

Doporučeno pro

  • • Výhodná vyhledávání
  • • Streamování nadšenců
  • • Bypassing Censorship

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me