Je ťažké prežiť svoje detstvo. Ale je tu niečo o tom, ako dostať balík na dosah ruky, ktorý vás môže takmer vziať späť. Väčšina z nás si pamätá vzrušenie a závrat, ktoré sprevádzali trhanie darčekov v deň našich narodenín alebo vianočných rán, keď sme boli malí.

Ako však prinútite svojich zákazníkov, aby sa tešili vzrušeniu z prijímania vášho produktu? Starostlivé balenie a prezentácia môžu ísť dlhou cestou. Existujú trhy s grafickým dizajnom, ako je Designhill, ktoré vám poskytujú úžasné návrhy obalov výrobkov pre vašu spoločnosť. Tu môžete svoj balík navrhnúť tak, že vyhlásite súťaž návrhov od dizajnérov z celého sveta.

Contents

Zostavte svoju značku

Áno, váš zákazník už zakúpil váš produkt, to však neznamená, že ich musíte prestať budiť. Spôsob balenia a prezentácie tovaru na prepravu môže byť silným marketingovým nástrojom – preto ho nenechávajte ako dodatok. Ako internetový predajca sa chcete zamerať na celkové skúsenosti svojich zákazníkov.

Nestrieľajte svoj tovar do škatule. Namiesto toho použite obal ako spôsob, ako ďalej rozvíjať svoju značku. Podľa prieskumu spoločnosti Shorr Packaging Corp. je dnes s balením úplne spokojných iba 11% zákazníkov. Páni – to je veľa nespokojnosti, ktorá vám dáva príležitosť zažiariť. S trochou starostlivosti môžete nechať svoj tovar vyniknúť v preplnenom poli elektronického obchodu a svojim zákazníkom sa vrátite za viac.

Získajte informácie o svojom elektronickom obchode

Len pred niekoľkými krátkymi rokmi neboli ľudia zvyknutí nakupovať veci online. Iste, možno urobili príležitostný nákup niečoho, čo sa nemohli dostať na miestnej úrovni, ale elektronický obchod bol v malej ekonomike len malým zlomom. Môj, ako sa časy zmenili.

Dnes sa ľudia neboja nakupovať všetko a všetko online. Ľudia kupujú všetko od potravín a zubných pást po drahšie predmety, ako sú počítače a dokonca aj autá. Skoro to pomenujete a môžete si ho kúpiť online.

V roku 2015 dosiahol americký elektronický obchod obrat 287 miliárd dolárov. A zvyšok sveta nie je pozadu. Čína mala tržby 247 miliárd dolárov; Japonsko malo 76 miliárd dolárov a Spojené kráľovstvo malo takmer 67 miliárd dolárov. Zdá sa, že tento trend stále stúpa. Spoločnosť pre prieskum trhu eMarketer predpovedá, že globálny online predaj sa v roku 2023 bude pohybovať okolo 2,4 bilióna dolárov.

Keďže sa toľko ľudí obracia na internet, chcete sa odlíšiť a mať na pamäti. Pre zákazníkov, ktorí začínajú prvýkrát, môže byť balík, ktorý sa dostane na dosah ruky, prvýkrát, keď fyzicky uvidia a cítia váš produkt. Ako to prichádza, je zásadný spôsob, ako rozvíjať lojalitu značky.

Vzrušte svojich zákazníkov krásnou prezentáciou

Prvá vec, ktorú si ľudia všimnú, je škatuľa alebo obálka. Maloobchodný predajca elektroniky Powerhouse Amazon z väčšej časti balí svoje výrobky do jednoduchej hnedej škatule, ale s rozpoznateľnou baliacou páskou a logom na bočnej strane.

Amazonka

Hoci hnedá škatuľka je jemná, nie je mylné, odkiaľ obal pochádza. Niektorí predajcovia radi pridajú trochu viac do prepravnej škatule. Walmart občas vyrazí meno svojej spoločnosti jasnými písmenami na bočnej strane škatule a nie je mylné, žiarivé oranžové obálky Shutterfly, ktoré používa na rozposielanie svojho tovaru. Prepravná škatuľka môže pomôcť vybudovať pocit intríg. Chcete, aby sa aj susedia zaujímali, čo je v tomto balíčku?

  18 hile për linjën e subjektit të përsosur të postës elektronike

Je zrejmé, že obchodníci musia byť opatrní pri označovaní vonkajšej strany škatule. Nechcete inzerovať nákladnú položku pre celý svet, aby ste videli, ako sedí niekto na verande a prosí o únos. Ale ak to z vonkajšej strany nemôžete urobiť vzrušujúcim – pridajte do seba nejaký štýl.

Dnes má aj rozbalenie tovaru sociálny aspekt. Ľudia sa vydávajú na svoje kanály sociálnych médií, aby sa podelili o svoje vzrušenie z posledného nákupu online. Čo je požehnaním, ako internetový predajca, ak môžete využiť túto bezplatnú reklamu na získanie cenných ústnych hodnotení.

Štúdia spoločnosti Dotcom z roku 2015 o elektronickom obchode s obalom „Unraprapping Customer Experience“ zistila, že 39% respondentov zdieľa obrázok alebo video na sociálnych médiách a 60% uviedlo, že s väčšou pravdepodobnosťou budú zdieľať imidž produktu, ak k nemu dôjde darčekom. ako škatuľka, nie škvrna hnedá. Presvedčili ste sa, že do svojho balenia pridáte nejaký oomph?

Ľudia radi prijímajú darčeky. Takže sa cítite akoby mali narodeniny. Choďte do toho a pridajte malé doplnky, napríklad pekný hodvábny papier alebo dokonca personalizovanú kartu. Ak máte dosť malú operáciu, dokonca aj pridanie pozdravu s menom zákazníka do vnútornej klapky škatule spôsobí, že sa budú cítiť výnimočne..

Ak bude váš zákazník vzrušený, budú ochotnejší sa podeliť o svoje skúsenosti. Môžete dokonca mať šťastie a nechať ich, aby zdieľali videá bez obalu v službe YouTube. Je neuveriteľné, že ľudia to robia iba v hromadných číslach. Od roku 2010 vzrástli videá YouTube s nadpisom „unboxing“ o 871%.

Jedna spoločnosť, ktorá nemá dostatok videí na rozbaľovanie na YouTube, je Apple. Stačí zadať text „Unboxing iPhone“ a vyše štyri a pol milióna zásahov. Žiadne prekvapenie – pretože Apple je majstrom informácií o marketingu.

iphone-box

Napríklad, toto video YouTube od iJustine, ktoré ukazuje, že odblokuje nové hodinky Apple, má už vyše milióna zobrazení. Cítite očakávanie, keď prvýkrát otvorila obyčajnú prepravnú škatuľu a potom sa čoskoro vykopala do známej hustej, kvalitnej bielej škatule Apple. Jej nadšenie je infekčné a tento druh bezplatnej reklamy len generuje a ešte viac zvučí najnovšie produkty spoločnosti Apple..

Používajte obaly, ktoré sú dobré pre vašich zákazníkov

Aj keď ľudia môžu oceniť krásny balík, ak vaše výrobky prídu poškodené alebo je ťažké ich otvoriť, vaši zákazníci nebudú spokojní. Zákazníci môžu byť opatrní, a ak zistia, že pri otváraní balíka niečo nepríjemné, neváhajú zanechať zlú recenziu pre váš produkt alebo spoločnosť..

fragile_box

Spoločnosť Shorr Packaging Corp. sa vo svojom prieskume o preferencii balenia v elektronickom obchode z roku 2016 opýtala zákazníkov, čo sa podľa ich skúseností s balíkom považuje za najviac nepríjemné alebo dráždivé. Tu našli, čo našli:

  Czy potrzebujesz filmu wyjaśniającego do swojego przedsięwzięcia przedsiębiorczego?

  • 55% respondentov uviedlo, že dráždivou látkou číslo jedna boli obaly, ktoré bolo ťažké otvoriť.
  • Prichádzajúce číslo dva s 19% bolo nadmerné balenie.
  • 13% respondentov uviedlo poškodené obaly (nie skutočnú položku).
  • 8% ľudí bolo otrávených nerecyklovateľnými materiálmi.
  • 4% neocenili škaredé balenie.

Keďže sa otvára číslo jedna pre ľudí, ktorí otvárajú svoje balíčky, je ťažké ich otvoriť, nie je ľahké premýšľať o tom, ako uľahčiť ľuďom prístup k ich tovaru. Nikto nechce zápasiť s použitím ostrého noža na otvorenie hrubého plastového obalu, ktorý sa nebude zhýbať. Ľudia tiež neocenia, že sa musia po prepustení tovaru zbaviť všetkého obalu.

Udržujte životné prostredie v mysli

Ďalším zaujímavým krokom zo štúdie je, že spotrebitelia si čoraz viac uvedomujú environmentálny vplyv tohto nového online hospodárstva. Uvedomujú si, že celý tento elektronický obchod nie je bez environmentálnych nákladov. Podľa Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) USA zodpovedá za balenie až jednu tretinu nepriemyselného odpadu vo vyspelých krajinách.

Chcete chrániť položky, ktoré prepravujete, ale ako online maloobchodník sa nechcete stretnúť s takým zbytočným a nezaujatým životným prostredím. V súčasnosti existuje stále viac ekologických možností balenia. Ekologické balenie je prosperujúcim podnikom. Kartón je vynikajúcou voľbou, pretože sa dá ľahko recyklovať. Pre bonusové body môžete použiť kartón vyrobený z recyklovaného obsahu alebo z obsahu po spotrebiteľovi.

Ak chcete pre svoje výrobky pridať čalúnenie, môžete sa rozhodnúť pre použitie obalovej drviny z recyklovaného papiera. Dodáva sa v rôznych farbách a môže byť pokrčený, aby dodal ozdobný nádych. Alebo namiesto staromódnych polystyrénových baliacich orechov existujú alternatívy na báze škrobu vyrobené z kukurice, ciroku zŕn a iných plodín. Sú nielen lepšie pre životné prostredie, ale váš zákazník sa nebude musieť zbavovať problémov. Stačí naliať vodu na rastlinné arašidy a sledovať, ako sa rozpúšťajú v ničom.

Uľahčite zákazníkom vrátenie tovaru

Mnoho úspešných online predajcov oceňuje, že musíte byť ochotní akceptovať návratky, ak chcete, aby niekto na vás mal šancu. Dokonca aj vaši najlepší zákazníci chcú vedieť, že môžu položku vrátiť, ak sa nehodí, je poškodená alebo nepracuje s tým, čo mali na mysli.

Spoločnosť Shorr Packaging Corp. zistila, že prémioví zákazníci (tí, ktorí sú definovaní ako zákazníci, ktorí mesačne vynakladajú viac ako 200 dolárov na nákupy online), dosahujú veľa výnosov. Zistili, že 22% týchto nakupujúcich uviedlo, že vracajú aspoň štvrtinu svojich nákupov online. Ale 95% z týchto zákazníkov uviedlo, že ak bude proces vrátenia jednoduchý, podniknú opakovanie obchodov.

Chcete ľuďom uľahčiť vrátenie svojich položiek, ak nie sú spokojní. Jedným z ľahkých riešení, ktoré používa veľa maloobchodníkov s oblečením, je zahrnúť zasielané poštové lístky. Uľahčite zákazníkovi vkladanie ich položiek späť do škatule a jednoducho prilepte štítok.

Spoločnosť Nordstrom, ktorá sa už dlhodobo zameriava na kvalitný zákaznícky servis, obsahuje štítok s návratom a tiež platí náklady na vrátenie tovaru. Ak žijete v USA, všetko, čo musíte urobiť, je vyhodiť tovar späť do škatule, plácnúť na štítok a odovzdať ho poštovému dopravcovi. Na odváženie zásielok a výpočet poštovného nemusíte robiť starosti s poštou alebo poštou..

  10 расширений Smart Chrome, которые ускоряют вашу электронную почту

Niekedy sú to malé veci. Trunk Club dokonca obsahuje pásku pre zákazníka na zatvorenie krabice späť hore. Pretože vážne, kto má čas loviť zvitok pásky. K ďalším maloobchodníkom, ako je Stitch Fix, patrí taška na vrátenie tovaru, ktorá je lacnejšia a ľahšie sa odosiela poštou späť do škatule.

trunk_club

Udržujte svoje náklady na nízkej úrovni

Kreativita je skvelá, ale nechcete sa príliš zblázniť. Stále musíte brať do úvahy náklady na dopravu.

Mnoho hlavných dopravcov, vrátane spoločností FedEx, UPS a DHL, dnes používa rozmerovú váhu na výpočet prepravných poplatkov za pozemné balíky, ktoré sú menšie ako tri kubické stopy. To znamená, že zohľadňujú veľkosť vašej krabice, ako aj hmotnosť. Uistite sa preto, že vami zvolené políčko vyhovuje vášmu tovaru. Mailers môžu byť tiež možnosťou, ak je váš produkt malý.

Nezáleží na veľkosti vašej krabice, nezabudnite zahodiť nejaké vypchávky, aj keď to nie je rozbité. Nechcete, aby sa váš tovar hrabal vnútri škatule. Dávajte pozor, aby ste s čalúnením nepridali príliš veľkú váhu. Môžete vyskúšať jednu z vyššie uvedených ekologických možností alebo ľahký bublinkový obal, ktorý môžete získať v listoch, kotúčoch alebo vreciach.

Použite svoj obal na zanechanie trvalého pozitívneho dojmu

Ako internetový predajca možno nemáte fyzickú predajňu, ale napriek tomu chcete svojim zákazníkom poskytnúť osobný a bujný zážitok, akoby akoby nakupovali v malom butiku. Inými slovami, chcete, aby sa cítili mimoriadne. Pravdepodobne ste tak už urobili so svojím webom a inými interakciami, ale nezabudnite na oblasť, ktorá je často prehliadaná – balenie.

To, ako balíte a prezentujete svoj tovar na prepravu, zanechá trvalý dojem – nielen so svojimi zákazníkmi, ale potenciálne aj so svojimi priateľmi alebo dokonca s priateľmi z sociálnych médií..

Možno sa budete cítiť spokojní s tým, že ste uskutočnili svoj predaj, ale nehádžte sa o zlatú príležitosť. Vďaka peknému, ale praktickému baleniu môžete prilákať nových zákazníkov a rovnako si udržať tých, ktoré už máte. Vracajúci sa zákazníci míňajú v priemere o 67% viac ako zákazníci, ktorí začínajú prvýkrát, takže chcete ohromiť aj tých, ktorí už od vás uskutočnili nákup..

Chcete vziať do úvahy celý proces transakcie vašich zákazníkov. Po kliknutí na tlačidlo kúpiť sa ich transakcia neukončí. Musíte prísť, keď príde ich balík. Môže to byť rozdiel medzi jednorazovým zákazníkom a niekým, kto je lojálny k vašej značke a uskutočňuje opakované nákupy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me