Surfshark

Surfshark

https://surfshark.com/

tl; Dr.

Surfshark piyasada nispeten yenidir ve 2018’de sadece bir süre önce ortaya çıktı. Ancak kısa bir süre sonra, oldukça etkileyici bir sunucu ağı kurmayı başardı. En iyisi, şu anda piyasadaki en iyi köpeklere kıyasla harika bir fiyata mevcut. Daha fazla bilgi edin.

Surfshark İnceleme: 9 Artıları & Surfshark Kullanmanın 3 Eksileri

Surfshark yaklaşık bir yıldır var ve yeni oyuncular her zaman popüler endüstrilere girerken ilginç bir deneyim oldu. Tüketici fiyatları etkileyici ancak Surfshark’ın özellikler açısından neler sunması gerekiyor ve performansları düşük fiyatlandırmalarını aşabilir mi? Hadi daha derin bir bakalım.

Surfshark Hakkında Sevdiğimiz 9 Şey

1. Güvenli & özel bağlantı

surfshark güvenli ve özeldir

Bugün sektördeki en iyi VPN servis sağlayıcılarının çoğu gibi, Surfshark tüketicilere gizlilik ve güvenlik konusunda bir bacak sunuyor. Bu, her zamanki özel hizmetle gerçekleştirilir – kullanıcıların trafiklerini meraklı gözlerden gizlemelerini sağlayan güvenli, şifreli bir tünel.

 • Mükemmel Protokol Seçimi
 • Bunu başarmak için Surfshark, birkaç kilit protokolden yararlanır – denenmiş ve test edilmiş OpenVPN ve IKEv2. OpenVPN genellikle yüksek hız ve güvenlik ile fiili standart olarak kabul edilir. IKEv2 de oldukça iyi ve mobil ağlarla iyi çalışıyor.

  Bu karışıma ek olarak Surfshark, daha çok şifreli proxy olarak bilinen Shadowsocks da sunar. Bunun temel nedeni Shadowsocks’un Pekin’in bu tür hizmetlere baskı yapması nedeniyle VPN’ler için bir dokunuş pazarı olan Çin’de iyi çalışmasıdır..

  Surfshark’ın Çin merkezli kullanıcılar için çalıştığı kullanıcı raporları var, ancak maalesef bunu şu an için doğrulayamıyorum.

 • Güçlü Şifreleme
 • VPN sunucularıyla güvenli el sıkışmasının yanı sıra Surfshark, VPN tüneli üzerinden iletilen veriler için çok güçlü bir şifrelemeye sahiptir. Bazı sağlayıcıların kullanıcıların daha iyi performans için şifreleme oranını ayarlamasına izin verdiği durumlarda, Surfshark AES-256 bit ile tam eğim yapar.

  Bu, VPN bağlantısıyla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda İnternet bağlantısını otomatik olarak kesmek için kullanabileceğiniz bir kill switch sistemi ile birlikte çalışır.

 • Kayıt Tutulmamış
 • İnternet etkinliği genellikle bağlandığınız sunucular tarafından tutulan günlükler kullanılarak izlenir. Toplanan bilgiler genellikle IP adresi, tarama geçmişi, ağ trafiği ve daha fazlasını içerir. Kısacası, bir kullanıcının izlenmesini ve tanımlanmasını sağlayan şey budur.

  Surfshark kütüksiz bir hizmet sunmaya adanmıştır, bu da İnternet etkinliğinizin anonim tutulduğu anlamına gelir. Ayrıca, her ikisi de negatif olarak gösterilen DNS Sızıntıları ve WebRTC sızıntıları için hizmeti test ettim.

2. Multi-hop bağlantısı mevcut

surfshark multihop

Surfshark şu anda birçok “çok sekmeli” bağlantı olarak adlandırdığı bağlantıları sunmaktadır. Bu, Surfshark ağına bağlanan kullanıcıların art arda iki VPN sunucusu üzerinden yönlendirme seçeneğine sahip oldukları anlamına gelir. Bu, daha fazla zihin kolaylığı için anonimlik faktörünü artırır.

Bunun yanı sıra, temel ağ, 1000’den fazla sunucudan oluşan bir ağ ile dünya çapında 61’den fazla ülkeyi kapsamaktadır. Gelecek hizmet sağlayıcısı için bu oldukça iyi.

3. Birçok platformda mevcuttur

surfshark çapraz platform

Çoğu iyi servis sağlayıcıda olduğu gibi, Surfshark hizmetlerini birçok platform için kullanılabilir hale getirdi, böylece var olan hemen hemen her cihazla kullanabilirsiniz. Temel uygulamaları Windows ve iOS gibi genel platformları kapsar.

Alternatif olarak, oyun cihazlarınıza veya akıllı TV’ler gibi akıllı cihazlara da yükleyebilirsiniz..

Daha yavaş bir bağlantıya aldırmayan kullanıcılar için Surfshark yönlendiricilerde de kullanılabilir (Surfshark’ı bir yönlendiriciye nasıl yükleyeceğinizi buradan görebilirsiniz).

Ancak, yönlendiricinin kurduğu VPN hizmetlerinin şifreleme nedeniyle çok daha yavaş olabileceğini unutmayın. Şifrelemeyi işlemek için işlem gücü gerekir ve yönlendiricilerin çoğu o bölgede zayıftır, bu nedenle daha yavaş bir bağlantı.

Not

Surfshark’ın tarayıcı uzantısı Cure53 tarafından denetlendi ve güvenli olduğu bulundu. Buradan daha fazlasını okuyabilirsiniz.

4. İyi hız

Her zaman olduğu gibi, Surfshark’ın hızını dünyadaki birkaç önemli konumla test ettim. Bunu bağlamda tutmak için fiziksel konumum Malezya’da ve bu nedenle VPN sunucusuna olan fiziksel mesafeme bağlı olarak PING’ler (gecikme) benim için daha yüksek olacak. Bu, VPN servis sağlayıcısı ne olursa olsun bir gerçektir.

İnternet hızları zaman zaman değiştiği için Surfshark’ın hızını ölçmek için önce bir temel ölçüm yaptım;

surfshark hız testi temel

Malezya’dan temel hız testi (VPN Etkin değil).

Bunu akılda tutarak, OpenSPN (UDP) protokolünü kullanan ve kullanan Surfshark ile diğer konumlara yaptığım testlerin sonuçları;

surfshark hız testi Avustralya

Avustralya’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi Kanada

Kanada’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi Endonezya

Endonezya’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi Hindistan

Hindistan’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi Malezya

Malezya’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi Singapur

Singapur’dan Surfshark hız testi.

surfshark hız testi İngiltere

İngiltere’den Surfshark hız testi.

surfshark hız testi ABD

ABD’den Surfshark hız testi.

Normalde, VPN’ler, sadece popülerlik nedeniyle belirli ülkelerde diğerlerine göre performansa daha fazla önem verecektir. Burada dikkat edilmesi gereken ilk şey, test edilen hemen hemen tüm yerlerde, şimdiye kadar gördüğüm en yüksek hızları sunmasa da, Surfshark’ın çok tutarlı hızları koruyabilmesi.

Bu genellikle bir veya iki konumda harika hızlara ve diğerlerinde kullanılamayan bağlantılara sahip bir VPN hizmetinden daha fazla anlatır. Surfshark’ın, genellikle performans düşüşünü önemli ölçüde gördüğüm alanlar olan Hindistan ve Endonezya gibi alanlarda da performansı sürdürmeyi başardığından çok etkilendim..

Ayrıca bu hızların Surfshark’ın sabit 256 bit şifreleme standardında elde edildiğini unutmayın. Genel olarak, mükemmel sonuçlar söyleyebilirim, en etkileyici tutarlılık.

5. Güçlü global sunucu varlığı

Artık Surfshark’ın bağlantısı üzerinden elde edebileceğiniz hızlara baktığımıza göre, bir sonraki alanı daha fazla incelemeye tabi tutuyor – kapsama alanı. Surfshark’ın 61’den fazla ülkede 1000’den fazla sunucusu var. Nispeten yeni bir servis sağlayıcı için, bu çok büyük bir ağdır ve birçok VPN servis sağlayıcısının yıllar sonra bile elde edemediği bir şeydir.

Hemen hemen tüm sunucuları, bir avuç sanal konuma sahip gerçek fiziksel sunuculardır. Sanal konumlar, VPN sağlayıcısının ülkede gerçek bir hizmetinin bulunmadığı, ancak bulunduğunuz bölgeden olduğu gibi konumunuzu sahtekârlaştırabildiğim örneklerdir.

Sunucuları da çok yeteneklidir ve Surfshark’ın sunduğu tüm protokolleri ve özellikleri işleyebilir.

Bunun yanı sıra, Surfshark’ın kullanıcılara sabit bir IP adresi sunan çeşitli sunucuları da var. Sayı olarak sınırlı olsa da, çoğu ISS düzenli tüketicilere sadece dinamik IP’ler sunduğundan ve sabit IP adresleri için ekstra ücret aldığından bunlar kullanışlı olabilir.

Son olarak, çok sekmeli bağlantılarımız da var. Bunlar, Surfshark’ın VPN sunucularını güvenli sunucu çiftleri üzerinden çalıştırdığı ve kullanıcıların kullanıcıları için bağlantının güvenliğini artırdığı sabit rotalardır. İlginç bir şekilde, hız testi sonuçları bir çoklu sekme ile de oldukça iyiydi;

surfshark hız testi çoklu hop

Multi-Hop’da Surfshark hız testi (Singapur üzerinden Hollanda).

6. Coğrafi olarak engellenen içeriğin sorunsuz akışı

Bir VPN’de dikkat ettiğim en önemli şeylerden biri, özellikle medya akışı söz konusu olduğunda coğrafi olarak engellenen içeriğin üstesinden gelme yetenekleridir. Netflix’e abone oldum ve bulunduğum yerde bölgesel medya kütüphanesi korkunç – bu yüzden Netflix ABD içeriğini izlemek için bir VPN kullanıyorum.

Netflix akışına izin verdiğini iddia eden çok fazla VPN denedim, ancak ExpressVPN, NordVPN ve bir avuç diğerleri gibi en iyi oyunculardan başka bağlantı en iyi sivilceli ve sürekli ‘PROXY DETECTED’ mesajını alıyorum.

Neyse ki, Surfshark bana asla akışla ilgili herhangi bir soruna neden olmadı. Netflix’i son üç aydır Surfshark üzerinden çalıştırdım ve şimdiye kadar Netflix veya BBC’nin iPlayer’ında sıfır sorun yaşadım.

Buna kıyasla yakın zamanda başka bir servis sağlayıcısını da test ettim ve Netflix deneyimi alt optimal oldu. Size bir senaryo oynamama izin verin; VPN A (Surfshark!), Netflix’i istediğiniz zaman kolayca ve sabit bir şekilde yayınlamanızı sağlar. VPN B iyi bir hıza ve minimum arabelleğe alma özelliğine sahiptir, ancak Netflix’in çalışması için sürekli olarak bağlanmanız ve bağlantıyı kesmeniz gerekir. Hangi seçerdiniz?

7. Harika fiyatlar

MonthlyYearlyBi yılda
Fiyat /mo$11.95$5.99$1.99
Toplam Fatura 11,95 $ 71,88 $ 47,76
Fatura Döngüsü1-ay12-ay24-ay

İki yıllık bir abonelik için ayda 1,99 dolar olan Surfshark’ın fiyatı harika. Ciddi anlamda. Bunu perspektife almak için ExpressVPN ayda yaklaşık 8 $ + indirimli bir ücret alırken, yakın zamanda NordVPN fiyatlarını aylık 3,49 $ ‘a yükseltti..

Böyle tutarlı performans ve sağlam özellikler sunan bir hizmet için bu kesinlikle bir çalmadır ve diyelim ki sağlam bir ‘satın al’ seçeneği.

8. Pürüzsüz kullanıcı deneyimi

Sevdiğim tüm VPN’lerden istediğim bir şey, sorunsuz olmaları. Bu sadece bağlantı için geçerli değildir, aynı zamanda sorunsuz bir kayıt deneyimi, indirmem gereken uygulamalara kolay erişim, uygulamalarda kullanım kolaylığı ve gerekirse hızlı yardım için de bakıyorum.

Kullandığım tüm VPN’ler arasında Surfshark’ı bir şeye bakmadığım ve denediğim ilk denediğim ilk ondan biri olarak görüyorum; “bu tuhaf”. Bana göre bu onları rakiplerinden ayıran önemli bir nokta.

Ücretli müşteriler olarak, ödediğimiz bir hizmeti kullanmak için uğraşmak zorunda kalmamalıyız ve Surfshark’ın müşteri deneyimi modelini oluşturma şekli sorunsuzdur. “Kaydol” u tıkladığınız andan cihazınızı kapattığınız zamana kadar,.

9. Şık ekstra özellikler

Bugün pek çok VPN hizmeti yerleşik bazı ekstra katma değerli özellikler ile birlikte gelir ve Surfshark bir istisna değildir. Ancak, ana güvenlik çözümleri sağlayıcısı rolünü üstlenmek yerine, birincil amacına katkıda bulunan özelliklere odaklanmıştır..

 • Whitelister
 • Beyaz Liste özelliği, bazı trafiğin VPN hizmetini atlamasına izin veren bir şeydir. Bu, bazı uygulamaların veya sitelerin VPN’lerle ilgili sorunları olduğundan yararlıdır – örneğin Microsoft Office 365 veya burada ve bazı belirli web siteleri.

  Surfshark bunu iki şekilde çalıştırmanıza izin verir – cihazınızdaki bir uygulamanın VPN hizmetini tamamen atlamasına izin verebilir veya Beyaz Listeye bazı web sitesi URL’leri (adresleri) ekleyebilir ve bunlara doğrudan erişebilirsiniz.

 • Kamuflaj Modu
 • Surfshark’ın sunucu gizleme dediği şey budur. Hala erişmeniz gereken siteler varsa, ancak bir nedenle VPN trafiğini özellikle engellediyseniz kullanmanız başka bir seçenektir. Bağlantınıza VPN trafiği yerine normal internet trafiği gibi görünmesi için trafik gizleme uygulanır.

 • Sınır Modu Yok
 • Çin gibi son derece kısıtlayıcı alanlarda bulunanlar için, hizmetleri engellemek için uygulamaya konulan son derece yüksek denetleyici korumaların etrafında düzenli VPN çalışması yeterli olmayabilir. İşte burada Surfshark’ın Sınırsız Modu devreye giriyor. Sadece bir düğmeye basın ve uygulamanın sizin için işi yapmasına izin verin.

 • CleanWeb
 • Başka bir katma değer hizmeti olarak, Surfshark size reklamları ve izleyicileri engellemesi için CleanWeb seçeneği sunar, böylece size daha temiz bir web sörf deneyimi yaşatır. Genel olarak, bunu İnternet güvenlik yazılımımın halletmesine izin vermeyi tercih ettiğim için biraz karışık bir deneyim olarak buldum..

Surfshark Hakkında Neler Sevmedik

1. Tehlikeli müşteri hizmetleri

İlk olarak, Surfshark, başlığa rağmen, web sitesindeki çevrimiçi sohbetleri aracılığıyla hızlı ilk hat desteği sunuyor. Ayrıca yardım için e-postalara hızla yanıt verirler. Ancak, bazı durumlarda yanıtlarının doğruluk açısından biraz şüpheli olduğunu gördüm.

Bunun bir örneği olarak, müşteri hizmetleri temsilcilerinden biri bana IKEv2’nin Windows uygulamalarını yüklerken varsayılan bağlantı ayarı olduğunu söyledi, ancak bu doğru görünmüyordu. Müşteri hizmetlerinin kötü olduğunu söylemiyorum, ama zaman zaman biraz tartışmalı (makul bir şüphe, belki?).

2. Zayıf sosyal medya varlığı

Sosyal kanallarda büyük bir erişim sağlayan çoğu VPN servis sağlayıcısının aksine, Surfshark’ın Twitter hesabı neredeyse hiç etkinlik göstermiyor. Facebook sayfaları da nadiren güncelleme alıyor ve her iki kanalın da sadece bir avuç takipçisi var gibi görünüyor.

Kendisi şirkete veya hizmete karşı kara bir işaret olmasa da, popüler bir tüketici hizmetinin ne olması gerektiği konusunda daha fazla şüphe uyandırıyor. Elbette, faaliyetleriyle ilgilenen daha fazla kişi olmalı – en azından müşterileri.

3. Tüm sunuculardan P2P sağlar

Netflix akışının yanı sıra, bir sonraki ilgi alanım P2P. Ben bir torrent domuzuyum ve Surfshark sunucularının çoğunda torrentleri desteklemeyi iddia ederken, genellikle torrent hızlarının Surfshark ile oldukça kötü olduğunu gördüm..

Torrent istemcimde tekrar iyi hızlar elde etmek için Surfshark bağlantısını atlamak için uygulama beyaz listesinden faydalanmak zorunda kaldım.

Sonuç: Surfshark Harika!

Artık Surfshark ile yaşadığım tüm iniş çıkışları biliyorsunuz ve bunun gerçekten çok iyi bir hizmet olduğu sonucuna varmalıyım. Şu anda iki yıllık planlarındayım ve son birkaç ay içinde tercih ettiğim VPN’im oldu (diğer hizmetleri test etmek için aralarında aralar var).

Tekrar vurgulamak istediğim temel çıkarımlar, hizmeti kullandığım çok tutarlı hızlar, harika fiyatlandırmaları ve son olarak Netflix’in kesintisiz akışları. Bazılarınızın başka gereksinimleri olabilir, ancak temel performans ve gizlilik açısından inanıyorum, Surfshark markayı oldukça iyi vuruyor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me