اگر مقاله مقدماتی من را در شبکه های خصوصی مجازی (VPN) مطالعه کرده اید ، تاکنون احتمالاً می دانید که نحوه عملکرد در اصل بسیار ساده است.

این کار VPN ایجاد ارتباط امن بین دستگاه و اطلاعاتی است که می خواهید در هر کجا که هستید به آنها دسترسی پیدا کنید. در همین حال ، VPN همچنین باید با رمزگذاری آن اطلاعات را تضمین کند.

به نظر می رسد ساده است ، اما واقعاً کارایی آسانی ندارد. عناصر اصلی یک VPN – امنیت ، ناشناس بودن ، سرعت و پایداری – برای بقای آن بسیار مهم است.

Contents

چرا یک برنامه افزودنی VPN برای Google Chrome?

بهترین برنامه های افزودنی VPN برای Google Chrome

با این وجود حتی وقتی تمام اطلاعات موجود در VPN را می خوانید و چشمانتان با قیمت هایی که می بینید از بین می روند ، برخی از شما حتی ممکن است تعجب کرده باشید: “چه می شود اگر من می خواهم در حین مرور اینترنت ناشناس و امن بمانم؟”

اینجاست که افزونه یا افزونه مرورگر VPN وارد می شود. در این مثال ، اجازه دهید در مورد برنامه های افزودنی VPN برای Google Chrome صحبت کنیم.

گذشته از همه چیز ، Google Chrome مدتهاست که از انحصار IE (یا Edge ، مایکروسافت) مایکروسافت عبور کرده و گذشته Firefox را سوت می زند تا به عنوان محبوب ترین مرورگر اینترنت امروز هدایت شود. بسته به اینکه به کدام آمار اعتقاد دارید ، در حال حاضر بین 59.69٪ تا 66.93٪ سهم بازار است.

با چنین پایگاه کاربرپسندی ، منطقی خواهد بود که بسیاری از توسعه دهندگان تلاش های خود را بر روی این پلت فرم متمرکز کرده و در واقع آنها نیز این کار را انجام داده اند. ارائه دهندگان خدمات برتر VPN مانند ExpressVPN و NordVPN افزونه های VPN را برای Chrome اختصاص داده اند ، به شما امکان می دهد مرور خود را ایمن ، ایمن و ناشناس نگه دارید.

برنامه های افزودنی مرورگر VPN با Chrome Incognito متفاوت است

Chrome در گذشته حالت ناشناس را معرفی کرده است ، که در آن کاربران می توانند بدون ثبت سابقه مرور خود ، یک برگه را باز کرده و مرور کنند. این بدان معنی است که وقتی مرور می کنید ، Chrome می توانید سابقه مرور شما را حذف کرده و کوکی هایی را که در آن جلسه جمع شده اند ، پاک کند ، پس از بستن آن پنجره.

این هم از نظر احتیاطی و هم بی اثر است.

چرا؟ در طی یک جلسه مرور ، اطلاعات فقط بیش از مرورگر شما می شوند. از طریق روتر ، سیستم عامل شما حرکت می کند و حتی ممکن است در سایت هایی که بازدید می کنید ضبط شود. این امر به ویژه در مورد کسانی که از سرویس های جریان استفاده می کنند صادق است.

ناشناس Chrome

آدرس IP شما نیز باز و در دسترس است ، به این معنی که هر ردیابی می تواند به طور مستقیم به شما بازگردد.

محدودیت های افزونه های Chrome VPN را درک کنید

با این حال ، پسوندهای VPN ، شباهتهای بسیاری با برنامه های VPN دارند. در حقیقت ، برخی به قدری مشابه هستند که به سادگی ویژگی های برنامه های اصلی VPN را گسترش می دهند. در بیشتر موارد ، آنها قصد دارند راحتی و کنترل بیشتری را برای تجربه مرور وب شما ارائه دهند.

مهمترین چیزی که باید بدانید این است که تقریبا تمام برنامه های افزودنی VPN صرفاً به عنوان پراکسی عمل می کنند. این بدان معنی است که آنها فقط بر ترافیک عبور از طریق مرورگر تأثیر می گذارند. تنها دو مورد از این موارد استثناء دستگاه هایی است که در سیستم عامل Chromes اجرا می شوند یا برنامه های افزودنی که از پیام های بومی استفاده می کنند.

کافی است بگوییم ، استثنائات کمیاب تر هستند ، بنابراین هر VPN مبتنی بر مرورگر را با یک نمک قدرت به دست آورید..

1. فقط ترافیک Chrome شما ایمن است

اگرچه برنامه های افزودنی مرورگر مزایای مشابهی با نرم افزار VPN تمام عیار دارند ، اما تفاوت های اساسی وجود دارد. بنابراین ، پسوندهای VPN معمولاً به سادگی پراکسی خوانده می شوند.

مزایای مشابه VPN ارائه شده توسط پراکسی ها فقط در این مورد Chrome برای مرورگر شما اعمال می شود. سایر برنامه های رایانه شما که از شبکه شما استفاده می کنند ، ترافیک اطلاعات خود را ناامن می کنند.

این همچنین در مورد مرورگرهای دیگری که ممکن است گاهی از آنها استفاده کنید ، گسترش می یابد. به عنوان مثال ، اگر پسوند پروکسی برای Chrome داشته باشید و Microsoft Edge را راه اندازی کنید ، ترافیک داده روی Edge با پسوند Chrome شما ایمن نخواهد بود.

برنامه های کامل VPN ترافیک داده را در سطح گسترده ای از سیستم رمزگذاری می کنند. این بدان معنی است که برنامه VPN منفرد شما از ترافیک داده ها در تمام قسمت های سیستم شما – مرورگر ، سایر برنامه ها و حتی خود سیستم عامل محافظت می کند..

2. رمزگذاری محدود

بگذارید این کار را با یک بیان عمومی شروع کنم: امروزه اکثر پراکسی ها (نه فقط پراکسی های VPN) فقط از پروتکل های SOCKS و HTTP / HTTPS استفاده می کنند..

منظور این است که هنگام استفاده از SOCKS و HTTP ، رمزگذاری صفر وجود دارد. اگر از افزونه VPN استفاده می کنید که پروتکل HTTPS را ارائه می دهد ، این اساساً رمزگذاری سطح SSL است.

این خصوصاً موردی است که باید از 100٪ پروکسی VPN رایگان استفاده کنید. من متوجه شده ام که حتی برای سرویس های افزودنی VPN پرداخت شده ، همه سرورهای کشور پروتکل HTTPS را ارائه نمی دهند.

3. پشتیبانی محدود

متأسفانه ، این در سراسر صفحه مشابه است ، مگر اینکه از پروکسی استفاده کنید که توسط یک ارائه دهنده خدمات کامل VPN مانند ExpressVPN یا TorGuard به عنوان یک سرویس ارزش افزوده ارائه می شود. کاربران پسوند VPN رایگان بیشتر باید با سؤالات متداول ، پشتیبانی مبتنی بر جامعه یا پشتیبانی ایمیل ارتباط برقرار کنند (اگر خوش شانس هستید).

برای این مورد آماده باشید تا مسائل مربوط به خودتان را گول بزنید.

مزایای استفاده از برنامه های افزودنی VPN

در حالی که اختلافات وجود دارد ، پراکسی ها در برخی از سناریوها از کاربردهای مختلف نیز استفاده می کنند.

 1. موارد خاص به دلیل عملکرد محدودتر آنها ، پروکسی ها در استفاده از منابع سیستم سبک تر هستند. به عنوان مثال اگر از Chromebook استفاده می کنید – ممکن است الف) گزینه دیگری نداشته باشید و ب) به حفظ منابع سیستم نیاز دارید.
 2. Specialized Risk ControlThere همچنین این استدلال وجود دارد که مرورگرهای اینترنت یکی از متداول ترین اهدافی است که هکرها تمایل به هدفگیری دارند. همه مرورگرها مستعد خطر امنیتی هستند و تنها تفاوت آن تا چه حدی است. اگر نمی خواهید یک VPN کاملاً متشکل از منابع خود را جذب کند ، می توانید برای دفاع از داده های خود و مخفی کردن هویت خود با پسوند پروکسی VPN تسویه حساب کنید.
 3. مسدود کردن آگهی برخی از پسوندهای VPN با سرویسهای دیگری مانند مسدود کردن آگهی ، جلوگیری از ردیاب یا مدیریت کوکی بسته بندی شده اند. این کمک می کند تا قبل از رسیدن به ناخواسته ، ناخواسته از شبکه خارج شود ، اما ممکن است منجر به ایجاد برخی صفحات وب به نظر عجیب شود (گاهی اوقات).
 4. جلوگیری از WebRTC LeaksFirefox و Chrome هر دو دارای یک آسیب پذیری امنیتی هستند که ممکن است منجر به نشت آدرس IP شما شود. این امر البته با استفاده از یک برنامه کامل VPN برطرف می شود ، اما برخی از ارائه دهندگان پسوند VPN اکنون با پیشگیری از نشت WebRTC وارد برنامه های افزودنی خود شده اند..

چگونه یک VPN را برای Chrome انتخاب می کنیم?

اگرچه پسوندهای Chrome VPN عمدتاً از پسوندهای پراکسی هستند ، اما احساس می کنم اگر آنها به اصول اصلی VPN ها که بسیار مهم هستند پایبند باشند ، باید در اکثر موارد خوب باشند. کلید همان است: حریم خصوصی ، امنیت, و سرعت.

اگر مطمئن نیستید که روند انتخاب صحیح است و هر پسوند VPN قدیمی انجام خواهد شد ، اجازه دهید من با چیزی که در روز دیگر با آن روبرو شدم به اشتراک بگذارم: Hoxx VPN. در حالی که مدارک خود را طی کردم ، به این فکر کردم که چرا کسی روی زمین می تواند حتی با یک حساب کاربری رایگان با خدمات خود ثبت نام کند.

سیاست حفظ حریم خصوصی hoxx

این VPN اطلاعات ورود به سیستم را جمع آوری می کند ، درگاه های SMTP را مسدود می کند ، اطلاعات شخصی شخصی ، اطلاعات دستگاه را به کار می برد ، از فناوری های ردیابی استفاده می کند ، اظهار می دارد که کاربران آن باید به اشتراک گذاری اطلاعات با سازمان های اجرای قانون یا دولت ها موافقت کنند … این لیست ادامه می یابد.

اگر تا الان به اندازه من وحشت زده شده اید ، می دانید انتخاب شریک زندگی VPN چقدر مهم است. بنابراین ، با آن ، اجازه دهید نگاهی به برخی از افزونه های برتر Chrome VPN بپردازیم.

3 برنامه افزودنی برتر پرداخت شده Chrome VPN

اگرچه من می گویم پولی ، باید این را هم یادآوری کنم که اکثر برنامه های افزودنی مرورگر VPN که می توانید بصورت آنلاین نصب کنید ، رایگان است. با این حال ، برخی از آنها قبل از اینکه به شما امکان استفاده از این برنامه های افزودنی را بدهند (در واقع ساخت آنها با افزونه های پرداخت شده) ، نیاز به اشتراک واقعی با خدمات دارند. بدون آگهی بیشتر ، در اینجا 3 گزینه افزودنی پرداخت شده برتر ما وجود دارد.

1. NordVPN

https://nordvpn.com/

NordVPN

عملکرد کلی

خیلی خوب

رتبه ما

دارای رتبه 4 از 5دارای رتبه 4 از 5دارای رتبه 4 از 5دارای رتبه 4 از 5

قیمت

6.99 دلار در ماه

ویژگی های اصلی

 • 4،400+ سرور
 • دو برابر DNS
 • دستگاههای 6+
 • PGP برای کام. حریم خصوصی
 • پروتکل های چندگانه

"Nord در یک بسته بسیار زیبا جمع می شود & عملکرد جامد را از طریق هزاران سرور VPN ارائه می دهد."

پسوند NordVPN Chrome کمی اردک عجیب و غریب است. به یاد داشته باشید از کجا گفتم که ExpressVPN برای کسانی که یک کلیک و تجربه را دوست دارند عالی است؟ خوب ، فرمت NordVPN مشابه است ، اما آن را کمی بیش از حد می برد.

در حقیقت ، بسیار کم است که بتوانید در برنامه دستکاری کنید. تا آنجا که انتخاب سرورها پیش می رود ، کشور شما فقط می توانید انتخاب کنید. به عنوان مثال ، در تلاش برای اتصال به سرور ایالات متحده ، این یک شانس نیست که کدام سرور دولتی را بخاطر آن متصل می کنم. اندکی آزار دهنده است.

در حالی که من به سرعت به یک سرور آمریکایی متصل شدم ، اتصال آنقدر بد بود که تست سرعت حتی نمی تواند یک سرور برای من انتخاب کند. سرعت اتصال مالزی بسیار هولناک بود و من سرانجام با خواندن سرعتی خوب از سنگاپور به پایان رسیدم.

پسوند NordVPN

خوب

 • رابط تمیز و ساده
 • اتصالات سرعتی بسیار سریع

بد

 • هیچ گزینه موقعیت مکانی خاص ایالتی وجود ندارد
 • برخی از سرورها اتصالات وحشتناکی دارند

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

ExpressVPN

عملکرد کلی

عالی

رتبه ما

دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5

قیمت

$ 8.32 / ماه

ویژگی های اصلی

 • آسان برای استفاده
 • شبکه جهانی VPN
 • سوئیچ VPN kill
 • حفاظت نشت DNS
 • مسدود کردن WebRTC

"ترکیبی قدرتمند از امنیت ، ناشناس بودن & عملکرد در تمام سیستم عامل های اصلی."

با برنامه های خود ، پسوند ExpressVPN Chrome بدون سر و صدا و استفاده از آن آسان است. تنظیماتی وجود دارد که می توانید آنها را نیشگون بگیرید ، مانند جعل مکان و مسدود کردن WebRTC ، اما برای کسانی که دوست دارند کلیک کنند و بروند ، این یک برنامه افزودنی عالی برای شماست.

گزینه ای برای پیکربندی برنامه Windows خود در پسوند وجود دارد اما با کلیک بر روی آن برنامه Windows را راه اندازی می کنید و تغییرات پیکربندی را در آنجا انجام می دهید – خیلی چشمگیر نیست. سرعت در مورد پسوند نسبتاً ناچیز است ، اما می تواند بدتر باشد.

اگرچه کمی درباره افزودنی که برنامه را روی برخی از تغییرات پیکربندی باز می کند ناله می کنم ، در حالی که آزار دهنده است ، این قدرت پسوند را افزایش می دهد. فوق العاده برای کسانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی و امنیت مطلق هستند ، در عین حال برای افرادی که به دنبال یک مرورگر سبک وزن واقعی هستند کار می کنند.

به طور کلی ، من از پسوند ExpressVPN حمایت می کنم زیرا از خدمات کامل شرکت VPN این شرکت پشتیبانی می شود. آنها می توانند از طریق شبکه تخصصی بیش از 2،000 سرور در سراسر جهان دنیاهای جدیدی را برای کاربران باز کنند و در تست های VPN ما تاکنون رتبه برتر را کسب کنند..

فرمت VPN Express

خوب

 • آسان برای استفاده
 • دارای HTTPS در همه جا است
 • سرعت سرور شایسته

بد

 • اتصال سرور آهسته
 • سرعت بارگذاری کند

3. گشت و گذار

https://surfshark.com/

سورفشارک

عملکرد کلی

عالی

رتبه ما

دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5دارای رتبه 5 5 از 5

قیمت

1.99 دلار در ماه

ویژگی های اصلی

 • 1040+ سرور
 • اتصال چند هاپ
 • بسیاری از سیستم عامل ها را پشتیبانی می کند
 • هیچ سیاهه ای نیست

"Surfshark بدون عملکرد و عملکرد بی نظیر است و نام خود را به عنوان یک مدعی آینده دار قوی در پیش گرفته است."

درست مانند برنامه های Windows و Mobile ، برنامه افزودنی Surfshark Chrome کاملاً لذت بخش است. بسیار سبک وزن است و در برابر دستورات بسیار پاسخگو است. اتصالات به سرعت و به راحتی و بدون نیاز به مقابله با تنظیمات یا هر چیز دیگری برقرار می شوند.

در اصل – آن را به سادگی از جعبه کار می کند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که برای روشن کردن آن کلیک کنید و سپس انتخاب کنید که به چه سرور می خواهید وصل شوید. تست های سرعت نشان می دهد که عملکرد آن به همان اندازه مطابق با برنامه کامل ویندوز عمل می کند.

به شخصه ، من هرگز طرفدار برنامه های افزودنی Chrome نبودم. احساس می کنم که آنها بخش عمده ای از آنچه که اکنون یک حافظه حافظه است اضافه می کنند ، اما پسوند Surfshark Chrome درست احساس می شود. البته ، برای همکاری با آن به یک حساب موجود احتیاج دارید.

تست سرعت surffark ایالات متحده

خوب

 • به طور مستقل اجرا می شود
 • بسیار سبک وزن
 • سرعت سریع

بد

 • ویژگی های محدود

افزونه های رایگان Chrome VPN چگونه هستند?

من این را بارها و بارها گفته ام كه ​​به ارائه دهندگان VPN می گویم و اینك را دوباره اینجا تکرار خواهم كرد: با برچسب “رایگان” فریب نخورید. شرکتهایی که خدمات رایگان ارائه می دهند باید درآمد را به نوعی تأمین کنند.

هنگامی که می خواهید پیشنهادهای «رایگان» را به دست آورید ، این مسئله را به خطر می اندازید – حریم شخصی شماست یا کنترل اطلاعات خود را از دست می دهید. برخی از خدمات حتی تا آنجا پیش می روند که برای بدست آوردن درآمد از شما ، به بدافزارها یا تغییر مسیرهای وب سایت متوسل شوند. این هشدار منصفانه را در نظر بگیرید.

1. TunnelBear

https://www.tunnelbear.com/

TunnelBear

عملکرد کلی

نمایشگاه

رتبه ما

دارای رتبه 3 از 5دارای رتبه 3 از 5دارای رتبه 3 از 5

قیمت

رایگان

ویژگی های اصلی

 • رمزگذاری AES 256 بیتی
 • چند دستگاه
 • شبکه جهانی
 • حالت هوشیار

"TunnelBear که متعلق به مک آفی است و می تواند معیارهای امنیتی آن را تأیید کند ، می تواند شما را در حین جعل موقعیت مکانی خود در امان نگه دارد.."

به شخصه ، من فکر می کنم که پسوند TunnelBear VPN روند ثبت نام خارق العاده ای دارد. پس از نصب برنامه افزودنی ، به صفحه ثبت نام آورده می شوید که از شما می خواهد نام کاربری و رمز ورود خود را ثبت کنید.

دریافت این است که حساب رایگان فقط 500MB از پهنای باند رمزگذاری شده در ماه شما را خالص می کند. این معمولاً هیچ جا برای اکثر افراد به اندازه کافی مناسب نیست. سرعت سرورهای آنها ظاهراً بسیار متفاوت است و در حالی که من فقط از سرورهای آمریکایی خود سرعت متوسطی داشتم ، سنگاپور سریع رعد و برق داشت!

پسوند VPN Tunnelbear

خوب

 • ثبت نام بدون درد و اتصال
 • برخی از سرعت های عالی در سرورهای منتخب

بد

 • سرعت متفاوت در سرورهای کشور مختلف
 • 500MB رایگان در هر سهمیه ماهانه حتی برای ایمیل نیز کافی نیست

2. PureVPN

https://www.purevpn.com/

آرم PureVPN

عملکرد کلی

خوب

رتبه ما

دارای امتیاز 3.5 از 5دارای امتیاز 3.5 از 5دارای امتیاز 3.5 از 5

قیمت

رایگان

ویژگی های اصلی

 • 2،000+ سرور
 • چند دستگاه
 • انتقال داده نامحدود
 • تقسیم تونل زدن

"PureVPN در چند پلتفرم موجود است و همچنین برای راحتی نهایی پلاگین Chrome مخصوص به خود را دارد."

PureVPN در واقع ارائه دهنده خدمات کامل VPN است ، به این معنی که برنامه های مبتنی بر سیستم عامل خود را دارد و همچنین افزونه PureVPN Chrome را به صورت رایگان ارائه می دهد. از نظر من پسوند کروم تقریباً به اندازه هر آزادکار منطقی است.

اول از همه ، آن را به کاربران ارائه می دهد یک سرویس ناشناس بودن بسیار اساسی برای مطلقاً هیچ چیز ، تنها آنچه شما نیاز دارید ثبت نام در یک حساب کاربری است. با این حال ، این سرویس با محدودیت هایی همراه است که من فکر می کنم برای قیمتی که پرداخت می کنید عادلانه است.

شما نمی توانید به جز رومانی ، استرالیا و سوئد با کدام کشور ارتباط برقرار کنید. اکثر برنامه های مسدود کننده جغرافیایی مانند Netflix US ، Hulu US یا iPlayer بی بی سی کار نمی کنند ، مگر اینکه برای یک حساب حق بیمه ثبت نام کنید.

از طرف دیگر ، وب گشت و گذار اساسی به خوبی کار می کند و همچنین از WebRTC محافظت می شود. در واقع ، با پسوند Chrome PureVPN ، سرعت مرور من پیدا کردم بالاتر از حد معمول بود ، به خصوص برای خدمات رایگان.

پسوند PureVPN

خوب

 • سرعت مرور سریع
 • بدون سهمیه پهنای باند

بد

 • گذشته از مرور اولیه وب ، تقریباً همه موارد دیگر نیاز به یک نسخه برتر دارد

3. ZenMate

https://zenmate.com/

آرم ZenMate

عملکرد کلی

نمایشگاه

رتبه ما

دارای رتبه 3 از 5دارای رتبه 3 از 5دارای رتبه 3 از 5

قیمت

رایگان

ویژگی های اصلی

 • یک کلیک اتصال
 • چند دستگاه
 • هیچ سیاهه ای نیست
 • 360 درجه محافظت
 • 30+ مکان های جهانی

"ZenMate را با افزونه Chrome مخصوص خود ترکیب کنید & از رمزگذاری درجه یک استفاده کامل کنید."

هرچه افزونه های Chrome VPN می روند ، ZenMate بسیار خوب است. سرعت مناسب و معقول است ، هزاران گزینه و چیز اضافی وجود دارد که معمولاً در پسوندهای رایگان مشاهده نمی کنید. با این حال ، این تنها یک هفته طول می کشد.

می بینید ، ZenMate روی اصل آنها اطمینان دارد ، به این معنی که وقتی ثبت نام می کنید ، به طور خودکار از خدمات حق بیمه خود شروع می کنید. پس از گذشت یک هفته از این آزمایش ، شما به مدل رایگان آنها بازگردید.

دقیقاً بد نیست ، اما آزار دهنده است. در هر صورت ، آنها اتصال سریع و پایدار سرور را با سرعت سریع ارائه می دهند ، بنابراین من شکایتی در مورد آن ندارم.

پسوند ZenMate VPN

خوب

 • بسیار سریع و پایدار است
 • پهنای باند نامحدود

بد

 • تبلیغات بنر مزاحم در پسوند

نتیجه گیری: آیا باید پسوند VPN دریافت کنم?

در پایان روز ، احساس می کنم که من باید دوباره بر تفاوت کلیدی بین برنامه های VPN و پسوندهای Chrome VPN تأکید کنم (یا در حقیقت برنامه های افزودنی VPN برای هر مرورگر). برنامه های VPN تمام ترافیک شبکه را از دستگاه شما ایمن می کنند ، پسوندهای مرورگر فقط ترافیک مبتنی بر مرورگر را ایمن می کنند.

از آنجا که امروزه اکثر دستگاه ها از جمله لپ تاپ ، تلفن های هوشمند و تبلت ها برنامه های بسیاری را نصب کرده اند که از ترافیک شبکه استفاده می کنند ، صرفاً تأمین ترافیک مبتنی بر مرورگر شما برای ناشناس ماندن کافی نیست.

در اینجا دو طرز تهیه غذای اصلی وجود دارد که می خواهم آنها را در نظر بگیرید:

 1. برای محافظت کامل از تمام ترافیک شبکه ، به یک برنامه VPN نیاز دارید.
 2. استفاده از افزونه رایگان یا برنامه افزودنی مرورگر به این معنی است که احتمالاً با حفظ حریم خصوصی خود پرداخت می کنید.

اگر آنچه شما پس از آن صرفاً مرور ناشناس است ، شاید یک پسوند مرورگر Chrome برای شما باشد. با این حال ، از آنجا که بهترین افزونه های VPN برای کار با سرویس آنها نیاز دارید ، توصیه می کنم به جای آن برنامه VPN نصب کنید..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me