İngiltere 2020 İçin En İyi 7 VPN (Hız Test Edildi!)

Özgürlük ve dolayısıyla demokratik bir ülke olarak yaygın olarak algılanmasına rağmen, ülkenin İnternet özgürlüğüne getirdiği bazı geniş kısıtlamalar olması ve kitlesel gözetim faaliyetlerimizi kendi halkına karşı yürütmesi bazılarına sürpriz olabilir..


Bu makale için araştırmamı yaparken dürüstçe İngiltere’nin İnternet özgürlüğü konusunda Hindistan veya Endonezya gibi diğer ülkelerden daha iyi olacağına inanmak istedim. Ne yazık ki, aynı eski, sadece farklı bir konuma benziyor.

Hükümetin gözetiminden, adına keyfi karar almaya kadar, İngiltere’de ikamet edenlerin internette diğer yerlerden çok daha özgür olmadığı görülmektedir. Size neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu göstereyim.

Contents

İngiltere internetteki içeriğe erişimi düzenliyor

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi, İngiltere’nin ülkedeki kullanıcılardan içerik engelleme konusunda adil bir pay aldığını gördüm. İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) tarafından bir dizi web sitesine doğrudan erişmeleri yasaktır..

Bu, ülkedeki tüm İSS’ler tarafından genel olarak kullanılan bir filtreleme programı kullanılarak yapılır. Bununla birlikte, İngiltere’deki sitelerin engellenmesini diğer ülkelerden belirgin bir şekilde farklılaştıran filtrelemeyi devre dışı bırakma seçeneği vardır.

Herhangi bir nedenle varsayılan olarak engellenen içeriğe erişmek istiyorsanız, içerik filtrelemesini devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz! Bu sizin için mükemmel gibi görünse de, bu filtrenin kaldırılmasının veri güvenliği güvenlik açıklarının artmasına neden olabileceği fark edildi.

Bu noktada, engellenen içerik şunları içerir; pornografi, uyuşturucu, kumar, siber zorbalık ve çok daha fazla kategori. Bu aslında ‘overblocking’ olarak bilinen ve meşru sitelerin engellenmesine yol açan – çocuklar için sadaka tarafından işletilen eğitim siteleri gibi -!

Hangi içeriğin overblock kategorisine girdiğini anlamanıza yardımcı olmak için bazı örnekler;

 • Cinsel eğitim & sağlık
 • Tecavüz destek hizmetleri & aile içi şiddet
 • İntiharı önleme
 • İlaç tavsiyesi

Gözetim güçlerine birkaç sınır

Snowden dosyalarında ortaya çıkan uzun hükümet ihlalleri listesinden bir diğeri, İngiltere’nin yasadışı bir gözetim gerçekleştirmesiydi. Dosyalar 2013’te piyasaya sürüldüğünden beri, İngiltere’nin İnternet trafiğinin toplanmasına, filtrelenmesine ve analiz edilmesine yardımcı olan birkaç toplu gözetim programına sahip olduğu bilinmektedir..

Bu, yakın zamanda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından yasa dışı olarak değerlendirilen bir durum olan şirket faaliyetlerinin izlenmesini de içeriyordu. Kararda daha büyük bir sorun, İngiltere hükümetinin bu tür verileri toplamak için kullanılan yöntemlerin etrafına güvenlik önlemleri koymamasıydı.

AİHM tarafından verilen karara rağmen, İngiltere hükümeti, bir sözcü ile hükümetin karara “dikkatli bir şekilde” bakacağını söyleyerek bir cevap vermedi. İfade, yasal bir organdan gelen bir karara ilişkin kesin bir eylem talebi yerine yasal bir “bunu düşüneceğiz” olarak yorumlanabilir.

Ağabey hala izliyor.

Bu olayların ardından, İngiltere 2016 yılında yasal olarak gözetim faaliyetlerini yürütmesine izin veren bir mevzuat çıkardı. Soruşturma Yetkileri Yasası (IP Yasası) olarak bilinen, herhangi bir bilgi toplamak istediğinde hükümetin artık yasaya sahip olduğu anlamına gelir..

Telcos kullanım geçmişini korumalı

IP Yasası’na ek olarak, ülkedeki İSS’lerin de veri saklama yasalarına uymaları gerektiğine dikkat edilmelidir. Bu, 12 aya kadar tarayıcı geçmişi dahil olmak üzere kullanıcı etkinliği hakkında bilgi toplamaları ve saklamaları gerektiği anlamına gelir.

IPA Yasası, İngiltere’de ve AB’nin geri kalanında halihazırda yasadışı olarak yönetilen DRIPA’ya göre modellenmiştir. Bu vakalar, Birleşik Krallık hükümetinin kullanıcı gizliliğine saygı göstermek istemediğini ve veri toplamasını engellemeye yönelik her türlü girişimin yasal veya yasa dışı olarak yeni mevzuatla karşılanacağını göstermektedir..

Bir yan not olarak, şifrelemenin son kullanıcı bakış açısından bu sorunların üstesinden gelmenin iyi bir yolu olacağını düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, hükümet de bunu düşündü ve IP Yasası bu hükmü kapsıyor. Yasa uyarınca hükümet, şirketleri içeriğin şifresini çözmeye zorlayabilir!

Neyse ki, bu VPN’lerin mükemmelleştirmek için tasarlandığı önemli bir alan, ancak daha sonra.

İSS’ler P2P aktiviteleri hakkında aktif olarak uyarı gönderir

300 milyar dolara yakın ve yükselen bir endüstride, film endüstrisinin telif haklarını ve IP’lerini korumak konusunda ciddi olduğu açıktır. Torrentlerin bilet satışlarını gerçekten etkilemediği gösterilmiş olsa da, sadece yazarların kontrolünü elinden alıyorlar.

Sebepleri ne olursa olsun, film ve müzik şirketleri küresel bir öfke yaşadı ve dünya çapında davaları olan kişileri tokatladı. İngiltere’de, son yıllarda korsan uyarı kampanyalarına başlayan ISP’ler onlara yardım ediyor.

İngiltere’deki İSS’ler artık korsan içerik için bağlantılarını kullandıkları iddia edilen kullanıcılarına e-posta bildirimleri gönderiyor. Tabii ki bu, kullanıcılarının çevrimiçi indirdikleri her şeyi izledikleri anlamına gelir, aksi takdirde bu indiricileri yakalayamazlar.

Teorik olarak, bu uyarı sistemi yalnızca belirli kullanıcılara yönelik olmakla birlikte, İngiltere’nin filtreleri doğru bir şekilde almanın steril bir kaydı yoktur ve bundan kaynaklanan herhangi bir sorun, bunu kullanıcılara yapmadıklarına dair kanıt getirecektir..

Sistem ayrıca Popcorn Time gibi uygulamalara da uzanacak. Şimdi bu uyarı sistemi sadece – kullanıcıları uyarmak için. Mevcut bir icra eylemi veya başka bir şey yoktur, ancak mevcut durumdan davaya ilerlemek zor olmayacaktır..

VPN’ler İngiltere’de hala yasal

Diğer birçok ülkede olduğu gibi, VPN kullanımı İngiltere’de yasaldır. Ülkede bir VPN kullanamayacağınızı açıkça belirten mevcut bir dava yoktur. Yine, her zamanki gibi, bir VPN kullanımının ve bir VPN’in yasadışı amaçlar için kullanılmasının ayrı konular olduğunu unutmayın.

Ek güvenlik duygusu ihtiyacı dışında kimlik maskeleme veya güvenlik gibi yasal yöntemler için bir VPN kullanıyorsanız, sorun değil. Bir VPN’i yasadışı veya yasadışı faaliyetleri maskelemek amacıyla kullanmak, yasalar ne olursa olsun hala cezalandırılabilir. Eğer yakalanırsan.

İngiltere için VPN’de aradıklarımız?

İngiliz okuyucular için en iyi VPN’i sıralamak için kullandığımız 5 kriter aşağıdadır;

 1. Gizlilik & anonimlik
 2. Güvenlik
 3. Coğrafi Konum Kimlik Sahtekarlığı
 4. P2P Desteği
 5. hız & istikrar

1. Gizlilik & anonimlik

Şimdiye kadar fark edebileceğiniz gibi, İngiltere, ister ulusal ister ülkeye ziyaretçi olun, VPN kullanmadan internette sörf yapmak istediğiniz türden bir yer değildir. Yukarıda paylaştığım faktörler ve bu düzenlemeleri ihlal etmenin sonuçlarının ciddiyeti nedeniyle, bir VPN’in İngiltere’deki kullanıcılar için sunduğu gizlilik ve anonimlik yönlerine odaklanmak iyi bir fikirdir..

Hem hükümetin hem de özel sektörün birlikte çalışmasının yanı sıra trafiği izlemek ve kontrol etmek için bağımsız olarak çalışırken, bir VPN’nin verilerinizin ve etkinliklerinizin tam olarak olması gerektiği gibi tutulmasını sağlayabilmesi gerekir – özel.

Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri, yalnızca kayıt tutmama konusunda sıkı politikalara sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda veri saklama yasalarında eksik olan ülkelere dayanan VPN’lere de göz kulak olmaktır. Bu, beş göz ve on dört göz yargı yetkisindeki ülkeleri kesinlikle içermez.

2. Güvenlik

VPN’lerdeki güvenlik alanı, İngiltere’deki kullanıcılar için her yerde olduğu gibidir. İdeal denge sadece sizin tarafınızdan, bir kullanıcı olarak bilinir. Daha düşük VPN hızları riski altında 256 bit şifrelemeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa daha fazla hız için bu çubuğu düşürmek mi istiyorsunuz??

Şahsen, İngiltere pazarı için şifreleme seviyelerini iki ana nedenden dolayı yüksek tutmanın en iyisi olacağını hissediyorum. Birincisi, tartıştığımız durumda kahramanlardan biri, karşılaşılan herhangi bir şifrelemeyi kırmaya çalışmak için daha fazla kaynağa sahip olacak İngiltere hükümeti..

İkincisi, ülkedeki düşük ortalama internet hızları nedeniyle, ulaşılabilir toplam maksimum hızlarınızdan ödün vermeden şifreleme seviyelerini mümkün olduğunca yüksek tutabilmenizdir..

3. Coğrafi Konum Kimlik Sahtekarlığı

Normalde coğrafi konum sahteciliği hakkında konuştuğumuzda, Netflix ABD gibi ana akım sağlayıcılardan alternatif içeriğe erişmek amaçlanır. Ancak, İngiltere kullanıcıları coğrafi konum sahteciliğinde dört gözle beklemek için çok daha fazlasına sahipler, çünkü kelimenin tam anlamıyla erişemedikleri bir ton site var.

4. P2P Desteği

İngiltere’de erişimi engellenen site kategorilerinden biri torrent siteleri gibi görünüyor. Yine, bu bir VPN’nin gerçekten yardımcı olacağı başka bir alandır. NordVPN veya TorGuard gibi P2P trafik yönergelerinin hizmet şartlarında açıkça belirtildiği VPN’lere dikkat edin.

5. Hız & istikrar

İngiltere’de ortalama sabit hat geniş bant hızı sadece 55.88Mbps ile, çoğu VPN’in oradaki kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun sıfır sorunu olmalıdır. Mobil hızlar ortalama 29,72Mbps’de daha da düşüktür, bu nedenle İngiltere’deki VPN’lerle ilgili temel endişe kesinlikle hız olmayacaktır..

İngiltere için En İyi VPN

Tüm VPN testlerimde olduğu gibi, hızlarını değerlendirmeden önce her zaman kendimi değerlendiriyorum. Aşağıdakiler, VPN bağlantısı etkin olmadan 500 Mbps’lik bir hizmet hattına dayalı gerçek geniş bant hızımdır:

İngiltere sunucusuyla Malezya'da taban çizgisi hızı

(Burada taban çizgisi hızı sonucunun tamamını görün)

Malezya merkezli olduğum için, hızlarım Asya bölgesi VPN sunucularına yüksek bağlantı ve ABD ya da Avrupa’daki sunuculara bağlandığımda daha yavaş olacak. Bu test için size mesafe üzerindeki nispi hız hakkında fikir vermek için İngiltere merkezli bir hız testi sunucusuna bağlandım.

Gördüğünüz gibi, yerel bir sunucuya VPN’siz bağlantı bana 290 Mbps’lik iyi bir hız sağlıyor. Hızlar elbette zaman zaman değişecektir, bu yüzden bunu bir tutam tuz ile alın.

Not

Döviz kuru kullanıyoruz 1 GBP – 1.25 USD listelenen tüm fiyatlar için.

1. NordVPN

https://nordvpn.com/

NordVPN

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (GBP)

5,60 £ / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Günlük Yok
 • Öldürme Anahtarı
 • 6 Cihazı Destekler
 • 5.600+ Sunucu
 • Çift DNS

"Ortalama bir İngiliz evinde 7 aktif bağlı cihaz vardır – NordVPN ile bir hesaba 6 cihaza kadar bağlanabilirsiniz."

NordVPN, birçok nedenden ötürü İngiltere listesinin En İyi VPN’imizde ilk sırada yer alıyor. Birincisi, VPN’lerde olmak için iyi bir yer olan Panama’da bulunuyor olmaları. Bunun yanı sıra, NordVPN’in saygın bir ünü var ve birçok ülkede çok sayıda sunucuya sahip başka bir VPN sağlayıcısı.

Kesin kayıt tutmama politikası 256 bit askeri sınıf şifreleme ve mükemmel fiyat planları ile birleşerek neredeyse herkese direnmesi zor bir anlaşma sunuyor.

nordvpn hız testi sonucu uk

NordVPN Hız Testi İngiltere – London Server
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

34 Mbps aşağı akış hızı ile NordVPN bu test turunda İngiltere sunucularında çok istikrarlı bir performans gösterdi. Onları daha da çekici yapan şey, sadece P2P trafiğine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda P2P trafiği için özel olarak optimize edilmiş sunuculara sahiptir!

Neden 1 numaralı VPN’imiz olduğunu öğrenmek için eksiksiz NordVPN incelememize bakın!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

ExpressVPN

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (GBP)

6,70 £ / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Gizlilik koruması
 • 256 bit Şifreleme
 • 148 VPN Konumu
 • 3.000+ Sunucu
 • Çoklu Protokol

"ExpressVPN, İngiltere’deki herkesin çevrimiçi güvenliğini sağlamak için sezgisel, yerel VPN uygulamalarına sahiptir."

Buradaki birçok kısıtlama nedeniyle, ExpressVPN’in İngiltere için kapsamlı altyapı ödenekleri koymuş olması şaşırtıcı olmamalıdır. Şirketin Berkshire’dan Londra’ya kadar İngiltere’nin birkaç bölgesinde kilit sunucuları var.

Ortalama olarak, bu VPN hizmeti, birinci sınıf hızlardan kapsamlı uygulamalara ve protokollere kadar çok yönlü mükemmel bir hizmet sunar – güvenlik, gizlilik ve anonimlik için idealdir. Güvenlik protokolleri, günümüzde mevcut tüketici kullanımı için de sınıfının en iyisidir..

Hizmeti kapsamlı bir şekilde test ettim ve İngiltere’deki kullanıcılar için en iyi VPN servis sağlayıcısı olarak tavsiye etmekten çekinmem. ExpressVPN stabildir ve iyi bir cihaz yelpazesine erişim sağlar.

expressvpn hız testi sonucu uk

ExpressVPN Hız Testi İngiltere – London Server
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

Ne kadar iyi olduğuna dair bir fikir olarak, VPN olmadan varsayılan hat hızımı ExpressVPN kapalı testiyle aynı konuma karşılaştırdım. ExpressVPN açık ve İngiltere’de bir sunucuya bağlıyken, 74 Mbps’lik iyi bir aşağı akış hızı göstermeyi başardım.

Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizin tamamını okuyun!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (GBP)

1,59 £ / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • CleanWeb
 • ilan & Parça Engelleyici
 • Sınırsız Cihaz
 • Whitelister
 • 1040+ Sunucu

"Sınırlı sicili olmasaydı, Surfshark sıralama listemizde çok daha ciddi bir rakip olurdu."

İngiliz Sterlini döviz kurlarına rağmen, dünya çapında nispeten güçlü bir para birimi olmaya devam ediyor. Bu, Surfshark için özellikle önemlidir, çünkü zaten düşük bir fiyat daha da cazip bir fiyata indirilmiştir..

Surfshark şu ana kadar göz kamaştırıcı performans kriterleri gösterdi ve bizim için büyük bir favori. Ne yazık ki, pazarda hala nispeten yeniler, bu da onları daha da yukarı çekmekten çekinmeyin.

Yine de yol uzundur ve rekabet şiddetlidir. Bu, özellikle mevcut hızlarda büyümeye devam ederse, göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir..

surfshark hız testi sonucu uk

Surfshark Hız Testi İngiltere – London Server
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

Bizim ana üssümüz İngiltere’den oldukça uzak, bu da daha yüksek gecikme ile sonuçlanıyor. Ancak, bu Surfshark’ın bazı ciddi performans rakamlarını çalmasını engellemedi. Yukarı akış hızları arzulanan bir miktar bırakıyor, ancak önemli hız geliyor!

Neden en iyi seçimlerimizden biri olduğunu öğrenmek için kapsamlı Surfshark incelememize bakın.!

4. TorGuard

https://torguard.net/

TorGuard

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (GBP)

£ 4.00 / aylık

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için tasarlandı
 • Gizli Proxy
 • 5 Cihazı Destekler
 • ilan & Kötü Amaçlı Yazılım Bloğu
 • sınırsız bant genişliği

"TorGuard’ı kullanmak keyifli bir deneyimdir ve İnternet bağlantılarının gerçekten güvenli olduğunu garanti eder."

TorGuard arayüzü ilk karşılaştığında biraz tarihli görünebilir, ancak kuşkusuz en güvenli VPN servis sağlayıcılarından biri olduğundan emin olabilirsiniz. Kullanıcıya bakan tarafta çok fazla bling olmasa da, performans oldukça dikkat çekici.

TorGuard ve birçok rakip arasında, tercih ettiğiniz şifreleme düzeyini seçmenize izin vermesi açısından önemli bir fark vardır. Bu, P2P kullanıcıları için şifrelemeyi bir çentiği azaltabileceğiniz ve istediğiniz zaman daha yüksek torrent hızlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir!

Bunun yanı sıra, TorGuard’ın istikrarlı hızlar, çoklu platform yeteneği ve VPN engelleyicilerini atlama yeteneği gibi başka birçok kurtarıcı özelliği var.

torguard hız testi sonucu İngiltere

TorGuard Hız Testi İngiltere – London Server
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

İngiltere için en iyi üç VPN’den biri olan TorGuard, elbette belirli hız gereksinimlerini karşıladı. Bu, test sonucumda Londra tabanlı bir VPN sunucusundan gösterdi ve tekrar, ülkedeki kullanıcılar genellikle bu hızı birkaç sorunla almalıdır.

Tek dezavantajı, modern uygulamaların şıklığına alışmış genç kullanıcılar için TorGuard arayüzünün geçmişten bir şeye benzeyeceği.

Daha fazla bilgi edinmek için derinlemesine TorGuard incelememizi görmekten çekinmeyin!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

CyberGhost

hız

Yoksul

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (GBP)

£ 2.80 / aylık

Öne Çıkan Özellikler

 • Veri sıkıştırma
 • Reklam Engelleme
 • 7 Cihazı Destekler

"CyberGhost’un merkezi Romanya’dadır ancak ülkede sunucu sayısını artırarak İngiltere’nin ihtiyaçlarını karşılamıştır.."

CyberGhosties onlardan memnun ve kesinlikle pazarlamalarında kalça ve iyimser olmaya çalıştılar. Bu, VPN endüstrisindeki daha iyi bilinen isimlerden biri, ancak kişisel olarak, birazcık biraz aşırıya kaçmış olabileceklerini hissediyorum.

Akıllıca CyberGhost iyi konuşma konuşuyor ama onlarla test geçtikten sonra küçük bir tutam tuz tavsiye. Bunun bir sıralama listesi olduğunu unutmayın, bu yüzden beklentilerim oldukça yüksek.

cyberghost hız testi sonucu uk

CyberGhost Hız Testi İngiltere – London Server
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

İngiltere’deki kullanıcıların, CyberGhost sunucularının çoğunun AB bölgesinde olduğunu, ancak neyse ki, Asya bölgesinde de bazılarının olduğunu not etmeleri gerekir. İngiltere beklendiği gibi AB bölgesine dahil edilmiş gibi görünüyor, bu yüzden orada daha yüksek bir sunucu sayısı oluşturmak için ekstra yol kat etmişler gibi görünüyor.

Genel olarak, 25 Mbps’lik çok kullanışlı hızlar elde etmeyi başardık ve bu da medyayı hala buharlamak için yeterli.

CyberGhost ile ilgili kapsamlı analizimizde daha fazla bilgi edinin!

6. IPVanish

https://www.ipvanish.com/

IPVanish

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (GBP)

£ 5,20 / aylık

Öne Çıkan Özellikler

 • 256 bit Şifreleme
 • Sınırsız P2P
 • 10 Cihazı Destekler

"Paranoyak için harika, ancak İngiltere merkezli kullanıcılar için belki de en iyi seçim olmayacak, IPVanish oldukça pazarlanmış ancak zayıf bir şekilde destekleniyor."

IPVanish son zamanlarda, bazı talihsiz olaylardan dolayı büyük ölçüde acı çekti… diyelim ki, talihsiz olaylar. Bununla birlikte, yeni yönetim altında olduklarını ve umarım bu tür şeylerin geçmişlerinde sadece hız tümsekleri haline geleceğini unutmayın..

Bu olayları bir kenara bırakarak, sahada bir VPN devi olarak kalırlar ve etkileyici hızlara sahiptirler. Neyse ki, hızları hakkında herhangi bir şikayetiniz varsa, istisnasız herkese 256 bit şifrelemeyi zorladıkları için yapabileceğiniz çok şey yoktur..

ipvanish hız testi sonucu İngiltere

IPVanish Hız Testi İngiltere – London Server
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish, hız bakımından İngiltere’deki varlığı daha sınırlı olsa bile eşit kalmayı başardı. Ben orada altyapı için iyi olan yaklaşık 30 Mbps aşağı akış hızı kurmak için yönetti. Denemeye istekli olanlar için, bölgedeki her zaman daha iyi sonuçlar verebilecek diğer sunucuları deneyebilirsiniz. Yine de, bağlantı kararlı ve medya akışı için fazlasıyla yeterli.

Daha fazla bilgi için IPVanish hakkındaki tam incelememize bakın!

7. En hızlıVPN

https://fastestvpn.com/

FastestVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (GBP)

0,70 £ / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için Optimize Edilmiş
 • Sunucu Atlamalı
 • 10 Cihazı Destekler

"FastestVPN en hızlı değil, ama kesinlikle zor bir değer teklifi sunuyor."

FastestVPN test ettiğim en hızlı değil, aynı zamanda en yavaş olanı da değil. Bağlantınızı birçok üst düzey VPN ile karşılaştırıldığında daha sınırlı sayıda ülke sunuyor ancak ayda 83 sent gibi düşük fiyatlarla çalmak. Ayrıca P2P optimizasyon sunucuları var, bu da onları iyi yapıyor.

Düşük fiyatların ciddi bir dezavantajı var ve bu, coğrafi engellemeyi aşmada sınırlı performans. Sonunda FastestVPN, Netflix ABD içeriğine erişmenize izin vermedi – bummer!

Daha fazla bilgi edinmek için FastestVPN incelememize gidin!

Son Düşünceler: İngiltere’de Gerçekten Bir VPN’ye İhtiyacım Var?

Özetlemek gerekirse, İngiltere için en iyi 3 VPN:

HIZ

GÜVENLİK & GİZLİLİK

PRICE (GBP / MO)

NordVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

£ 5.60

VPN ZİYARETİ

ExpressVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

£ 6.70

VPN ZİYARETİ

Surfshark

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

£ 1.59

VPN ZİYARETİ

Zihnimde, baskıcı İnternet düzenlemesi olan bir ülkede yaşamaktan daha kötü bir şey var ve bu sadece bunu yapmakla kalmayıp, faaliyetlerini desteklemek için yasayı manipüle eden bir ülkede yaşıyor. Şaşırtıcı bir şekilde İngiltere ikinci kategoriye giriyor.

Bu noktada Birleşik Krallık’ta bir VPN hizmeti kullanmanın sizin için çok acil olduğunu söylemememe rağmen, bazı keşif tedbirlerine başlamanın ihtiyatlı olduğunu düşünüyorum. Sizin için doğru VPN’i seçmek için zaman ayırın (umarım bu sıralama listesi yardımcı olur) çok geç olmadan.

Demek istediğim, Birleşik Krallık hükümetinin çok acımasız gözetim ve kontrol önlemlerine yöneldiği açıktır. Bu koşullar altında yaşamak stresli olabilir ve iyi, güvenilir bir VPN hizmeti gönül rahatlığı sağlamak için uzun bir yol kat edebilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map