Vrhal som do svojho obsahu kľúčové slová ako dodatok.

Mojou prioritou bolo len vytrhnúť obsah. Myslel som si, že s rastom mojich stránok by som na Google prirodzene začal hodnotiť. Bohužiaľ to tak nefunguje.

Teraz si uvedomujem, že mi chýbali tony dopravy a zákazníkov.

Keď som začal ladiť svoje kľúčové slová, podarilo sa mi nájsť nevyužité výklenky a vyššie hodnotenie.

Napríklad Bitcatcha sa teraz radí na prvej stránke Google s výrazom „kontrola rýchlosti servera“.

V tomto príspevku vám ukážem, ako presne nájsť kľúčové slová elektronického obchodu, ktoré sa radia na stránkach Google a ako aktívne generovať predaj.

(Navyše, v bonusovej sekcii na konci, ukážem vám presne, kam umiestniť tieto kľúčové slová na svoj web).

SEO

Prečo sú kľúčové slová a spoločnosť Google tak dôležité pre elektronický obchod?

Toto je informácia o prevádzke Google:

Je neuveriteľne zacielený. A preto lukratívne.

Ak niekto vyhľadáva výraz „lacné lyžiarske vybavenie“, viete, že ho aktívne hľadá. Pri písaní môžu mať dokonca v ruke svoju kreditnú kartu.

Tieto typy vyhľadávaní sú horúcim potenciálom pre všetkých predajcov elektronického obchodu. Je pravdepodobnejšie, že si kúpia niečo ako olovo zo sociálnych médií, pretože aktívne hľadajú produkt.

A chcete byť prvou stránkou, ktorú uvidia.

Chcete trochu viac informácií o optimalizácii vyhľadávacích nástrojov? Prečítajte si našu nedávnu príručku SEO pre vlastníkov elektronického obchodu.

Teraz, keď vieme, prečo sú kľúčové slová také dôležité, poďme sa ponoriť do dobrých vecí.

Ako nájsť kľúčové slová elektronického obchodu, ktoré sa hodnotia v sieti Google a generujú predaj

Všimnite si, ako som povedal „a generoval predaj“?

To je tu veľmi dôležitý faktor. Hodnotenie niektorých kľúčových slov je relatívne ľahké (najmä ak zacieľujete na tie nejasné). Chceme však hodnotiť kľúčové slová, ktoré skutočne generujú peniaze.

1. Výber medzi kľúčovými slovami hlavy, tela a dlhých chvostov

Na výber kľúčových slov pre elektronický obchod je sladké miesto. Nechcete si vyberať niečo príliš široké (napríklad tričká), pretože vás konkurencia rozdrví.

Nechcete si však vyberať niečo príliš úzke (napríklad „zelené polokošelové tričká s bielymi pruhmi“), pretože ich jednoducho nenájde dosť ľudí..

hlava, telo, longtail kľúčové slová

(zdroj obrázka)

Takto sa kľúčové slová vo všeobecnosti rozpisujú:

a. Kľúčové slová „vedúci“: Toto sú veľmi všeobecné a široké kľúčové slová, ako napríklad náš príklad „tričká“. Sú užitočné, pretože pomáhajú spoločnosti Google zistiť, čo predávate. Nikdy však nebudete hodnotiť toto kľúčové slovo.

V tomto kľúčovom slove dominuje Asos, River Island, Boohoo.com. K dispozícii sú obrovskí maloobchodníci s tímom odborníkov na SEO. Tieto kľúčové slová tiež pravdepodobne menej konvertujú, pretože sú také všeobecné. Sú to prehliadače, nie kupujúci.

Budeme musieť ísť hlbšie, ak chceme hodnotiť kľúčové slová, ktoré prevádzajú.

b. Kľúčové slová „telo“: Kľúčové slová pre telo sú zvyčajne frázou, ktorá je trochu viac zacielená. Napríklad „tričká veľkosti“. Konkurencia je stále pomerne obmedzená, ale je viac zameraná a lepšie prevádza.

c. Kľúčové slová s dlhým chvostom: Kľúčové slová s dlhým chvostom sú ešte konkrétnejšie. Napríklad „tričká veľkosti vintage“. Teraz je to vysoko zacielené kľúčové slovo. Každý, kto hľadá tento výraz, skutočne vie, čo chce. Je teda oveľa pravdepodobnejšie, že konvertujú. Navyše je tu menšia konkurencia.

Odpoveď?

Zamerajte sa na kľúčové slová „telo“ a „dlhý chvost“. Ide o dokonalú kombináciu premávky, realistického potenciálu rebríčka a konverznej sily.

2. Kde nájdete tieto jedinečné a konvertujúce kľúčové slová

Šanca je, že môžete prísť s niekoľkými jednoduchými kľúčovými slovami mimo temeno hlavy. Ak predávate lyžiarske vybavenie, môžete prísť s:

Lyže, kúpiť lyže, ceny lyží, lyžiarske palice, lyžiarske rukavice, lyžiarske topánky atď …

To je dobrý začiatok. Poďme však hľadať viac zacielené kľúčové slová.

a. Pomocou Plánovača kľúčových slov Google môžete zistiť, čo ľudia hľadajú

Plánovač kľúčových slov Google je prvou zastávkou pre kľúčové slová. A tu je veľa nápadov.

Prihláste sa alebo si vytvorte účet Google AdWords. Zamierte na nástroje > Plánovač kľúčových slov. Potom do tohto poľa zadajte jedno z vašich kľúčových slov:

Plánovač kľúčových slov

Teraz vám presne ukáže, aké kľúčové slová ľudia hľadajú na stránkach Google. Prvé, čo uvidíte, sú „nápady na reklamné skupiny“. Je to poklad pre nápady na kľúčové slová.

Plánovač kľúčových slov

Len z tohto vyhľadávania môžeme do nášho zoznamu pridať veľa nápadov na kľúčové slová:

Predaj lyží, lyžiarske odevy, snowboardy, detské lyžiarske odevy, lyžiarske topánky, lyže a snowboardy.

Potom kliknite na položku „Nápady na kľúčové slová“.

Plánovač kľúčových slov

Tu je niekoľko ďalších kľúčových slov, ktoré sme nezískali:

Lyžiarske vybavenie, predaj lyží, lyžiarske prilby, lyžiarsky obchod.

Aké sú všetky tieto čísla a navrhované ponuky? K tomu sa čoskoro vrátime. Zatiaľ zhromažďujeme iba kľúčové slová.

b. Baňa Amazon, Google a Wikipedia za inšpiráciu pre kľúčové slová

Plánovač kľúčových slov Google je dobré miesto, kde začať. Je tu však len jeden problém: zobrazuje všetky rovnaké informácie aj svojim konkurentom.

Musíte teda trochu kreatívne nájsť kľúčové slovo, na ktoré vaši konkurenti nezacielujú. Amazon a Wikipedia sú na to skvelé. (Tento trik som sa naučil od Briana Deana v Backlinku.)

* Amazon

Začnime s Amazonkou. Najprv napíšte do vyhľadávacieho panela jedno z vašich kľúčových slov:

Amazon search

Bang, ďalšie štyri skvelé kľúčové slová:

Lyže s viazaním, lyže pre mužov, lyže pre ženy, lyže 160cm.

Teraz použite kategórie Amazon:

Kľúčové slová kategórie Amazon

To je veľa ďalších kľúčových slov:

Zjazdové lyže, okuliare, Telemark lyžovanie, bežky, lyžiarske vaky, chlapčenské lyžiarske odevy, zimné športy.

* Google

Ďalej choďte na Google a začnite písať kľúčové slová:

google vyhľadávacie kľúčové slová

Ľahšie kľúčové slová …

Potom vyhľadajte súvisiace vyhľadávania:

Vyhľadávacie slová súvisiace s google

prostý.

* Wikipedia

Nakoniec si urobte cestu na Wikipedia, kde si môžete vyzdvihnúť ďalšie kľúčové slová. Vyhľadajte niektoré z vašich hlavných kľúčových slov a pozrite sa na obsahové pole:

wikepedia obsah kľúčové slová

A časť externých odkazov:

wikipedia external links jeywords

Niektoré ďalšie kľúčové slová s dlhým chvostom zahŕňajú:

Nočné lyžovanie, sjezdové lyžovanie, zjazdovky, skiny, vosk, asymetrické lyže, jednoduché dlhé lyže, zjazdové, nordické, kombinované, zjazdové, poltrubkové, slopestyle, atď…

3. Hľadá niekto vaše kľúčové slová?

Teraz, keď ste vyzbrojení vedierkom nových kľúčových slov, musíme vedieť, či ich niekto skutočne hľadá. Koniec koncov, chceme kľúčové slová, ktoré ľudia hľadajú!

Pamätáte si všetky čísla a čísla v Plánovači kľúčových slov? Je čas vrátiť sa a dať im nejaký zmysel.

Nahrajte Plánovač kľúčových slov a začnite hádzať niektoré z vašich obľúbených kľúčových slov, ktoré ste doteraz zhromaždili:

objem plánovača kľúčových slov

Číslo, ktoré tu sledujeme, je priemer. mesačné vyhľadávania “. Ako vidíte, kľúčové slovo „ski“ získava – zďaleka – mesačné vyhľadávania.

Bude však takmer nemožné hodnotiť tento obrovský hľadaný výraz.

Tu je druhý koniec spektra:

nízky objem kľúčových slov

Takmer nikto nehľadá „asymetrické lyže“, takže ho môžeme vyhodiť.

Môžete začať vylučovať akékoľvek kľúčové slová, ktoré majú príliš veľa alebo príliš málo vyhľadávaní za mesiac. Pamätajte, hľadáme to sladké miesto.

4. Budú títo hľadajúci skutočne kúpiť čokoľvek?

Objem vyhľadávania je jedna vec. Tešíme sa však na zacielenie na kľúčové slová, ktoré priťahujú kupujúcich, nie prehliadače. Skutočne vaše kľúčové slová skutočne dosiahnu predaj?

Tu je miesto, kde sa začneme zaoberať ostatnými číslami na stole. Zoberme si jedno z kľúčových slov, ktoré sme odhalili, „lyžiarske viazania“:

zámer kupujúceho kľúčového slova

Má dokonalé množstvo mesačných vyhľadávaní. Dosť na to, aby ste mohli vysielať dopravu, ale nie príliš veľa, že vás veľké zbrane dostanú preč.

Venujte však pozornosť stĺpci „Konkurencia“ a „Navrhovaná ponuka“. „Konkurencia“ znamená, koľko inzerentov bojuje o to, aby toto kľúčové slovo použili v reklamách.

Tip pre profesionálov: vo všeobecnosti môžete dôverovať inzerentom, pretože do výskumu nalievajú tisíce dolárov. Ak je konkurencia vysoká, je to preto, že toto kľúčové slovo konvertuje.

Navrhovaná ponuka je tiež dôležitá. Čím vyššia je ponuka, tým vyššia je pravdepodobnosť konverzie. Nezabudnite, že inzerenti zaplatia 1 GBP za kliknutie, iba ak si myslia, že dostanú predaj. Toto je celkom spoľahlivé opatrenie.

Porovnajte to so všeobecnejším kľúčovým slovom, napríklad s lyžami. Napriek vysokému počtu vyhľadávačov je nízka konkurencia a nízka navrhovaná ponuka:

zámer nízkeho kupujúceho kľúčového slova

prečo?

Pretože „lyžiarske viazanie“ je omnoho špecifickejšie. Každý, kto hľadá toto slovo, sa aktívne snaží kúpiť. Niekto, kto hľadá „lyže“, nemusí byť nevyhnutne kupujúcim.

5. Pozrite sa na konkurenciu na Googli

Po vyhľadaní niekoľkých kľúčových slov s dobrým objemom a obchodným úmyslom vyhľadajte dané kľúčové slovo v sieti Google.

(Uistite sa, že máte nainštalovaný Mozbar, aby ste videli oprávnenie na stránku, oprávnenie domény a počet spätných odkazov na jednotlivé webové stránky. To všetko sú ukazovatele toho, ako je každá stránka optimalizovaná pre vyhľadávacie nástroje – čím vyššie, tým lepšie. Potrebujete viac porozumenia toto? Kliknite sem.)

Tu sú prvé tri výsledky pre „lyžiarske viazania“:

výsledky hľadania kľúčových slov

Všimnite si, ako tretí výsledok má oprávnenie na stránku len 1/100! Ešte lepšie je, že na túto stránku existuje 0 spätných odkazov. Toto je zle optimalizovaná stránka pre SEO, je to však tretí výsledok.

S dobre napísaným článkom alebo stránkou o viazaní na lyže by ste mohli vygenerovať niekoľko odkazov späť a ľahko ich odraziť z rebríčka..

A áno, práve som odhalil veľké nevyužité miesto. Považujem to za svoj darček pre kohokoľvek v odvetví dobrodružných športov!

Vyskúšajte to sami!

Použite Plánovač kľúčových slov spoločnosti Google, Wikipedia a Amazon na vytvorenie vlastného zoznamu kľúčových slov pre elektronický obchod pre svoje stránky.

Potom pomocou Plánovača kľúčových slov a Google zvýraznite dokonalú kombináciu objemu vyhľadávania a zámeru kupujúceho.

Gratulujeme, máte vysoko konvertujúce kľúčové slovo!

Bonusová sekcia: Kam umiestniť kľúčové slová pre optimálny SEO

Nájdenie týchto kľúčových slov s vysokou mierou konverzie je jedna vec. Vstrekovanie na vaše stránky je ďalšie. Tu sú najlepšie techniky, konkrétne pre webové stránky elektronického obchodu.

1. Značky nadpisov

Toto je najdôležitejšie miesto pre vaše kľúčové slová. Názov ktorejkoľvek stránky je prvé miesto, ktoré spoločnosť Google vyzerá. Pozrite sa, ako Asos používa kľúčové slovo pre telo na tejto stránke. „Pánske plimsolly“ sú jednoduchou značkou so značkou SEO špecifickou pre SEO:

Názov značky Asos

Zistíte tiež, že v popise používajú aj súvisiace kľúčové slovo s dlhým chvostom, „slip-on plimsoll“.

Ak v značkách nadpisov použijete kľúčové slová, skúste umiestniť kľúčové slovo na začiatok názvu. Keď to urobíte, Google má tendenciu prikladať väčšiu váhu.

2. Unikátny popis produktu

Toľko online predajcov krája a prilepuje ich popisy od výrobcu. Toto je veľká chyba. Ak tak urobíte, duplikujete obsah (ktorý Google nenávidí) a neidentifikujete svoje vlastné kľúčové slová.

Nájdite si čas a vytvorte jedinečný a podrobný popis produktu pre každý výrobok, ktorý predávate. Mnohokrát použite svoje hlavné kľúčové slovo, najmä v hornej časti popisu. Zbavte zvyšku popisu pomocou súvisiacich kľúčových slov s dlhým chvostom.

Google tiež uprednostňuje dlhý obsah, takže sa nebojte písať dlhé popisy produktov plné užitočných kľúčových slov. Pozrite si popis produktu Amazonu pre Kindle Paperwhite. Je to enormné, keď použijete kľúčové slovo „Kindle Paperwhite“ desaťkrát bez toho, aby ste hľadali spam.

Popis produktu Kindle

To platí aj pre ďalších šesť oddielov …

3. Kategórie

Google prehľadá vaše názvy titulov pre kľúčové slová. Uistite sa teda, že v nadpisoch svojej kategórie používate silné konvertujúce kľúčové slová.

4. Obsah – recenzie a desiatky

Obsah je perfektný spôsob, ako na svoje webové stránky vložiť viac kľúčových slov. Je to tiež ďalšia šanca použiť optimalizovanú značku názvu, ktorú poznáme, ktorú spoločnosť Google miluje.

Jeden jednoduchý nápad je predstavovať recenzie a desiatky na vašom webe. Táto časť obsahu uvedená nižšie pomáha jednému predajcovi elektronického obchodu ohodnotiť frázu „najlepšie snowboardy“:

Kľúčové slová pre obsah

Hoci obsah nepredáva nič priamo, priťahuje cieľové publikum a dominuje inému súvisiacemu kľúčovému slovu na Googli.

5. Obrázky

Pretože Google je obrovský stroj, nemôže sa pozrieť na obrázok a okamžite pochopiť, o čo ide. (Sú dobré, ale ešte nie sú dobré … zatiaľ).

Ak je na vašom webe s elektronickým obchodom veľa obrázkov obuvi, spoločnosť Google nevie, že je to topánka, kým to nepoviete. Urobíte to pomocou názvu súboru obrázka a „alt tagov“.

Použite ich na opísanie vašej fotografie v jednoduchej angličtine. Zahoďte kľúčové slovo, ale sústreďte sa na to, aby Google pochopil, čo je to za obrázok.

Povedzme, že na svojom webe predávate topánky:

Príklad konverzií All Star

Najlepší názov produktu pre tento produkt by bol: „Converse All Star black top tenisky“. Buďte čo najkonkrétnejší a zvážte, ako ľudia vyhľadávajú tieto produkty.

Urobte to pre každý jednotlivý produkt na vašom webe.

6. URL

Nezabudnite zjednodušiť svoje adresy URL pomocou jasných fráz optimalizovaných na kľúčové slová.

Si na rade!

Trik spočíva v tom, že najprv nájde lukratívne a nevyužité kľúčové slová a potom vytvorí obsah, ktorý na ňom zarobí.

Skúste použiť tieto techniky na sprísnenie vášho SEO a dajte mi vedieť, ako sa vám darí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me