NordVPN

Contents

NordVPN

https://nordvpn.com/

tl; dr

NordVPN jest przerażająco silnym konkurentem. Naciska wszystkie odpowiednie przyciski w kluczowych obszarach bezpieczeństwa, prywatności i szybkości, a jednocześnie oferuje wszystko w trudnych do pokonania cenach subskrypcji długoterminowej. Zdecydowanie trzeba kupić dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoją prywatność!

Recenzja NordVPN: 9 zalet & 4 Wady korzystania z NordVPN

NordVPN to kolejny gigant w branży VNP i ma siedzibę w Panamie. Począwszy od 2012 roku, firma przeszła długą drogę w bardzo krótkim czasie. Od 2023 r. Zarządza ponad 4000 serwerów w 62 krajach.

Co lubimy w NordVPN

1. Prywatność i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

NordVPN ma siedzibę w Panamie, co, choć nie jest zwykle ważne dla większości usługodawców, jest istotne dla usług VPN. Panama nie ma przepisów dotyczących zatrzymywania danych, a ich rząd (o ile nam wiadomo) nie prowadzi inwigilacji internetowej. Oznacza to, że zgodnie z prawem NordVPN nie musi przechowywać dzienników działań użytkowników – co jest idealne dla Twojej prywatności!

Oprócz doskonałej lokalizacji dla prywatności NordVPN korzysta również z doskonałych standardów szyfrowania. Podobnie jak wszyscy najlepsi dostawcy usług VPN, używają 256-bitowego zaawansowanego standardu szyfrowania (AES).

Poczekaj – jest więcej – aby jeszcze bardziej chronić Twoją prywatność, NordVPN korzysta z kluczy PGP w kontaktach z klientami i do ochrony danych Twojego konta. Klucze PGP mogą być używane do szyfrowania komunikacji między tobą a NordVPN i są praktycznie niezniszczalne.

Kill-switch: Istnieją dwa różne rodzaje kill-switchów: użytkownik może teraz wybrać, czy zamknąć konkretną aplikację, czy całkowicie zakończyć połączenie internetowe w przypadku nieoczekiwanego przerwania działania (ogólnoukładowy kill-switch).

2. Kill Switch zapobiega naruszeniu prywatności

Jeśli zastanawiasz się, co może się stać, jeśli połączenie z serwerem NordVPN ulegnie awarii, odpowiedzią jest Kill Switch. Jeśli serwer NordVPN przerywa połączenie, ta funkcja powoduje, że cała komunikacja internetowa zostaje przerwana.

Istnieją dwie wersje Kill Switch NordVPN, w zależności od platformy. Wersja systemu Windows lub Mac pozwala wybrać, które aplikacje przestają się komunikować, jeśli coś się stanie, a wersja aplikacji mobilnej zatrzymuje wszystko.

Wszystko to zapobiega wyciekom danych.

2.1 Brak wycieków DNS

Jak zawsze podczas testowania VPN, oprócz testów instalacji i prędkości, jedną z najważniejszych rzeczy jest upewnienie się, że twoje prawdziwe IP jest maskowane. W końcu jest to jeden z głównych celów, prawda? Standardowe testy można przeprowadzić na stronie dnsleak.com lub dnsleaktest.com.

Wszystko, co musisz zrobić, to porównać swoje rzeczywiste IP z tymi pokazanymi na tych dwóch stronach – dopóki się nie zgadzają, nic ci nie jest.

Test szczelności DNS NordVPN* Jestem w Malezji, więc mój klient NordVPN oczywiście działa dobrze!

3. Podwój ochronę dzięki Double VPN

Do tej pory znasz już podstawowe koncepcje VPN, więc porozmawiajmy o czymś dodatkowym, z którego korzysta NordVPN, a mianowicie Double VPN. Łącząc dwa serwery VPN, zasadniczo zyskujesz dodatkową ochronę.

Dodatkowe bezpieczeństwo dzięki podwójnemu VPN

Twój komputer / urządzenie najpierw łączy się z jednym serwerem VPN, który następnie łączy się z drugim serwerem VPN, zanim wreszcie dotrze do żądanego miejsca docelowego. W ten sposób docelowy adres IP przechodzi dwie zmiany, a dane są również dwukrotnie szyfrowane. Jak powiedziałem, podwój ochronę!

  Обзор NordVPN: 9 плюсов и 4 минуса использования NordVPN

4. Podłącz 6 urządzeń na wielu typach platform

Najlepsza sieć VPN dla wielu urządzeń

Dla większości z nas możemy spodziewać się korzystania z VPN na kilku urządzeniach jednocześnie. Przynajmniej na jednym komputerze i urządzeniu mobilnym. Są też tacy, którzy oszaleli na punkcie urządzeń i mają komputer, laptop, dwa smartfony, dwa tablety i dobroć wie, co jeszcze.

NordVPN obsługuje wszystkie i obsługuje do sześciu jednoczesnych połączeń jednocześnie na konto. Oznacza to, że możesz zabezpieczyć wszystkie swoje urządzenia indywidualnie i wrzucić je do routera.

Obsługiwana jest duża liczba rodzajów platform, więc wszystko, co masz, może być w porządku. Jedynym wyjątkiem są routery, które są bardziej wybredne.

Ostrzeżenie

Nie wszystkie routery obsługują sieci VPN. Przed zakupem usługi sprawdź, czy Twoja obsługuje NordVPN wraz z połączeniem internetowym. W przeciwnym razie sprawdź nasz najlepszy router bezprzewodowy dla VPN.

5. Szybkie prędkości – z wyjątkiem Malezji!

Wypróbowałem pięć różnych lokalizacji geograficznych i chociaż zauważyłem zwykle wydłużający się czas pingowania, im dalej od moich fizycznych lokalizacji, ogólne prędkości były bardzo imponujące. Moje testy przeprowadzono na linii 50 Mb / s, z której regularnie uzyskuję przepustowość powyżej 45 Mb / s.

Z większości lokalizacji udało mi się osiągnąć średnio 40 Mb / s – co do tej pory było najlepszym, jakie spotkałem podczas korzystania z VPN (pamiętaj, że technicznie moja linia to 50 Mb / s, a maksymalna rzeczywista to około 45 Mb / s). Jedynym wyjątkiem, jaki znalazłem w działaniu, był serwer Malezji.

Test prędkości Serwer Azja - MalezjaAzja – Malezja

Test prędkości Australia - serwer PerthAustralia – Perth

Test prędkości Ameryka Północna - Washington ServerAmeryka Północna – Waszyngton

Test prędkości Afryka - serwer JohannesburgaAfryka – Johannesburg

Test prędkości Europa - London ServerEuropa – Londyn

Ponieważ w przeważającej części prędkości były tak imponujące, strumieniowanie z YouTube dla 2k i 4k HD również było w porządku, a znowu było płynne i bezbolesne. Byłem w stanie przesyłać strumieniowo filmy 4K bez żadnych problemów. Jednak, jak zauważono wcześniej, połączenie z Malezją ledwo udało się pobrać strumień 720p, więc prędkość była zła.

6. Ponad 4000 serwerów w 62 krajach

Serwery NordVPN* Aplikacja Windows NordVPN wykorzystuje obraz mapy świata, z którego możesz wybrać lokalizację swojego serwera

Mając ponad 4000 serwerów w 62 krajach, nie ma wątpliwości, że NordVPN jest obecnie jednym z największych dostawców usług VPN. Nawet jeśli kilka z nich może nie być tak świetnych, istnieją dosłownie tysiące innych do wyboru.

Prawie połowa tych serwerów ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, a tuż za nimi podobna liczba serwerów w Europie. Jedynym minusem, jaki widzę, jest to, że mają znacznie więcej ograniczeń w lokalizacjach Azji i Pacyfiku oraz Afryki.

7. NordVPN ma niesamowite oferty cenowe!

Co miesiąc Co rok Co dwa lata
Cena / mies 11,95 USD 6,99 USD 4,99 USD
Razem 11,95 USD 83,88 USD 95,75 USD
Cykl rozliczeniowy 1 miesiąc 12 miesięcy 24 miesiące
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni 30 dni 30 dni

Właśnie sprawdziłem ExpressVPN, który kosztuje 6,67 USD w najtańszej cenie, byłem oszołomiony szalonym, trzyletnim planem kontraktowym NordVPN w wysokości 2,75 USD miesięcznie (plan 3-letni został wycofany: [) 4,99 USD miesięczny 2-letni plan kontraktowy. Na tych samych poziomach, od jednego miesiąca do jednego roku, oba są prawie wycenione tak samo, ale dwuletni plan NordVPN jest po prostu zdumiewający stosunek jakości do ceny.

  NordVPN Review: 9 Vor- und 4 Nachteile der Verwendung von NordVPN

Pomyśl o tym w ten sposób – mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i oferują brudne tanie ceny w planach długoterminowych – co ma doskonały sens dla konsumenta. Patrząc na ich roczny plan, cena dochodzi do 83,88 USD. Jeśli możesz doładować go tylko o 12 USD i przejść dwa lata, dlaczego nie?

Niestety jest tu tylko małe „ale” – NordVPN pobiera również podatek od wartości dodanej (VAT), w zależności od kraju, z którego pochodzisz. Nie wszyscy obciążą Cię podatkiem VAT, ale niektórzy mogą otrzymać dodatkową opłatę w wysokości do 20% (z tego, co widziałem).

VAT NordVPN

8. Kryptowaluty i gotówka akceptowane jako płatność

W przypadku VPN nie jestem tak bardzo zainteresowany, jeśli akceptują płatności czekiem, kartą kredytową lub przelewem bankowym, ale jestem pod wrażeniem, że oprócz kryptowaluty, NordVPN akceptuje płatności gotówką w niektórych lokalizacjach. Jeśli mieszkasz w USA, możesz zapłacić gotówką w Fry’s Electronics lub Micro Center.

W przypadku kryptowalut firma akceptuje trzy rodzaje – Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Te dwie metody płatności są ważne, ponieważ są niemożliwe do wykrycia. W końcu Twoja prywatność jest powodem, dla którego szukasz dostawcy VPN?

9. Obsługa serwisu Netflix jest aktualizowana

Netflix polega na tym, że wydaje się nienawidzić użytkowników korzystających z sieci VPN, aby obejść regionalne ograniczenia treści. Firma próbuje zablokować użytkowników VPN, a NordVPN zdaje sobie z tego sprawę i stale pracuje, aby pomóc swoim użytkownikom uzyskać dostęp do treści Netflix.

W rzeczywistości utrzymuje całą stronę z instrukcjami dotyczącymi dostępu do treści regionalnych. Instrukcje zmieniają się od czasu do czasu, więc jeśli okaże się, że masz problemy z Netflix podczas korzystania z NordVPN, pamiętaj, aby sprawdzić tę stronę!

Czego nie lubiliśmy w NordVPN

1. Torrentowanie obsługiwane tylko na niektórych serwerach

Początkowo Torrenting był trochę zagadką dla NordVPN. Potem przypomniałem sobie, że nie wszystkie ich serwery obsługują udostępnianie plików peer-to-peer. Ustawienia tego można znaleźć w „Automatyczne łączenie przy uruchamianiu”, gdzie możesz wybrać opcję dokonywania wyboru automatycznie lub wybrać określony typ serwera, z którym chcesz się połączyć.

W przypadku NordVPN są one podzielone na Dedykowane, DoubleVPN, Onion Over VPN lub P2P. Chociaż nie do końca przyjazny dla użytkownika, uważam, że pozwala to na znacznie większą elastyczność kontroli.

Torrentowanie tylko na niektórych serwerach* Jeśli nie wybierzesz serwera P2P, prawdopodobnie twoje torrenty będą płaskie – w ten sposób

Chociaż cieszę się, że NordVPN obsługuje torrentowanie, rozczarowanie może być ograniczone tylko do niektórych serwerów, jeśli jesteś fanem torrentowania. Zauważyłem też, że prędkości Torrenta nie były tak dobre, jak się spodziewałem, na podstawie przeprowadzonych testów prędkości.

2. Abysmal Speeds in Malaysia

Musiałem również dodać tę część jako oszustwo, ponieważ byłem zszokowany, jak źle serwer Malezji NordVPN wypadł w testach prędkości. Żeby było jasne, próbowałem malezyjskiego serwera przez trzy różne dni i wiele razy dziennie – prędkości, z którymi łączy się NordVPN, są po prostu okropne. Konsekwentnie napotykałem przerażające prędkości od 3 do 11 Mb / s, które są po prostu niedopuszczalne.

  Revisión de NordVPN: 9 ventajas y 4 desventajas de usar NordVPN

3. Powolne połączenia aplikacji i serwera

Jeśli używasz aplikacji klienckiej, takiej jak ta, którą NordVPN ma dla systemu Windows, musisz pamiętać o jednej rzeczy: połączenie z serwerem zajmuje trochę czasu. Uruchomiłem stoper na kliencie Windows (korzystam z systemu Windows 10 na dysku SSD) i nawiązanie połączenia zajmuje średnio 14-30 sekund. Nie obejmuje to czasu ładowania klienta.

Teraz niektórym ludziom może się to wydawać mało. Ale jeśli jesteś podobny do mnie i przyzwyczaiłeś się do szybkości ładowania SSD, możesz to zrozumieć. Lub pomyśl o tym w ten sposób, jeśli korzystasz ze standardowego dysku twardego – to 14-30 sekund to o ile dłużej komputer zajmie pełne uruchomienie komputera w porównaniu z tym, co czeka Cię teraz.

Myślę, że jedynym wyjątkiem od tego wszystkiego jest to, że zamierzasz uruchomić NordVPN z routera, w którym to przypadku będzie on zawsze włączony.

4. Konfiguracja OpenVPN nie jest przyjazna dla użytkownika

Jeśli wolisz używać OpenVPN zamiast L2TP lub innego protokołu, możesz być w szoku. Najpierw musisz pobrać plik ZIP serwerów NordVPN, który zawiera plik konfiguracyjny dla każdego z ich serwerów. Każdy serwer ma dwie konfiguracje – jedną dla TCP i jedną dla UDP.

Konfiguracje NordVPN

Oznacza to, że w archiwum ZIP znajduje się ponad 8 000 plików konfiguracyjnych (a dokładniej 9 341), o nazwach takich jak al1.nordvpn.com.tcp443 lub za12.nordvpn.com.tcp443. Jeśli chodzi o GDZIE każdy serwer plików konfiguracji, musisz dowiedzieć się o tym metodą prób i błędów.

Poważnie, jest to jedna z najbardziej absurdalnych metod, o których NordVPN mógł pomyśleć, aby rozpowszechniać konfiguracje OpenVPN i jest to ogromny ból w szyi.

Konkluzja: Czy zapłacę za NordVPN?

Jednym słowem – absolutnie! Osobiście, kiedy szukam dostawcy VPN, prawdopodobnie szukam tych samych rzeczy – prywatność, bezpieczeństwo i szybkość. NordVPN radzi sobie wyjątkowo dobrze we wszystkich tych kluczowych obszarach.

Byłem pod ogromnym wrażeniem prędkości serwera, która w rzeczywistości naprawdę działała znacznie lepiej, niż oczekiwałem od jakiegokolwiek dostawcy usług VPN. To prawda, że ​​są pewne niepowodzenia, takie jak prędkość serwera w Malezji była rozczarowaniem, ale w końcu to jeden z 62 krajów.

Wisienką na torcie jest trzyletnia umowa NordVPN za 3,49 USD miesięcznie, co z tego, co widzę, jest prawie nie do pobicia pod względem stosunku jakości do ceny. Nawet jeśli ktoś oferuje niższą cenę, wątpię, aby robił to na poziomach usług oferowanych przez NordVPN.

Czy za to zapłacę? Absolutnie.

Kluczowe cechy

  • ✓ Brak logowania
  • ✓ Podwójny DNS
  • ✓ Zabezpiecza do 6 urządzeń
  • ✓ PGP dla komunikatorów. Prywatność
  • ✓ Obsługa wielu protokołów

Polecane dla

  • • Najwyższej jakości bezpieczeństwo
  • • Prosty, ale potężny interfejs użytkownika
  • • Ogromna liczba serwerów
  • • Dostępne dla prawie wszystkich platform

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me